Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 15:00   #81
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam neki mijenjaju Bibliju sukladno svojoj teologiji.Kužiš?

Katolička Crkva je sastavila Bibliju i shodno tome je tumači.Kužiš?

Ćemo na kavu?

nazalost nemijenjaju samo "neki" bibliju sukladno svojoj teologiji nego se biblija i sama od sebe razlikuje i proturjecuje !
Jedan mali primjer:
Kada se je Pavle preobratio i krstio ,vec nakon par dana(kratkog vremena) sto je ucinio ?Otisao iz Damaska direktno u Jeruzalem i upoznao sve apostole ? (mala pomoc-djala apostolska 9)
...nije tesko ,stoga pisite.................
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 17:14   #82
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
ovdje se covijek mora zapitati ako je bog isti jucer danas i sutra,znaci savrseni i vijecni bog , zasto je volove i magarce spominjao uopce prvi puta, zasto nije odmah dao jednostavno receno savrsenu verziju ???
Vrtimo se u krug..............ako katolici imaju dopustenje nesto mijenjati i pojednostaviti ili napisati razumljivim nasemu dobu (iako mi sve to glupo zvuci) onda bi isto tako mogli mijenjati i prilagodjavati i svi drugi !!!
Osim toga zasto nema napisano totalno nista o zabrani robstva i rasizma ???
Vise od pola tih zapovijedi jednostavno nemogu biti vaznije od zabrane robstva i rasizma............nemoguce da se nitko tako nesto nije zapitao!!??
Savršena verzija nam je dana:

Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!"

Sve zapovijedi proizlaze iz ove....
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 18:12   #83
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Savršena verzija nam je dana:

Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!"

Sve zapovijedi proizlaze iz ove....
respekt prijatelju !
da,sve je to lijepo i bajno , samo nema niti jedne jedine ostale vjere u svijetu osim onih extremnih kao satanizam...........a da na kraju knjige pune osvete i krvoprolica nekazu slicno,znaci da ljubis boga i sve bliznje..........................
osim toga nazalost ima toliko stavaka i prica sto se kao sto rekoh proturijecuju...........
evo ti samo jedan mali primjer pricice iz Djelada nekazes nesto ako citiram iz starog zavjeta)
ANANIJA I SAFIRA
DJELA APOSTOLSKA 5:1-11
" A neki čovjek po imenu Ananija, zajedno sa svojom ženom Safirom, prodao je imanje i potajno zadržao dio dobivenog novca, za što je znala i njegova žena, te je donio samo jedan dio i stavio ga pred noge apostolima. A Petar je rekao: “Ananija, zašto te Sotona naveo da slažeš svetom duhu i potajno zadržiš dio novca dobivenog za polje? Nije li bilo tvoje prije nego što si ga prodao? A kad si ga prodao, nisi li s tim novcem mogao raditi što si htio? Zašto si u srcu svojemu naumio takvo što učiniti? Nisi slagao ljudima, nego Bogu.” A kad je Ananija čuo te riječi, srušio se i izdahnuo. I velik je strah obuzeo sve koji su to čuli. 6 Nato su mladići ustali, zavili ga u platno, iznijeli i pokopali. Nakon otprilike tri sata, ušla je njegova žena, ne znajući što se dogodilo. Petar ju je upitao: “Reci mi, jeste li za toliko prodali polje?” Odgovorila je: “Da, za toliko.” Tada joj je Petar rekao: “Zašto ste se dogovorili da iskušate+ duh Jehovin? Evo, na vratima su noge onih koji su pokopali muža tvojega, a i tebe će iznijeti.” I odmah se srušila pred noge njegove i izdahnula.+ Kad su mladići ušli, našli su je mrtvu te su je iznijeli i pokopali uz njezina muža. Zbog toga je velik strah obuzeo cijelu skupštinu i sve koji su čuli za to."

Prijatelju ovo je samo jean primjer koji se izbjegavo po crkvama.............u ono vrijeme na samim pocecima krscanstva pridobivali su ljude "na slamku".I sada oni pogani sto su se nasmijali ili provocirali ili cak mucili krscane ,nikome nista............a ovi "na slamku" sto su prihvatili krscanstvo kao ovaj par su smaknuti sto su i oni jos dobrovoljno dali dio novca od svoje imovine ali dio novca ostavili i sebi ...znaci njihov grijeh je samo sto su slagali da je to sav novac !!!!!!!??????(a svi ostali se usrali od straha)

Prijatelju gdje je odjednom nestalo ono najvaznije :
"ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!"

Hoces reci da je to istinski svetac apostol Petar ????:
Ovu "istinu"isto tako dovodim u pitanje.....................
Ali kao sto napisah na pocetku ,mozda se desi neko cudo koje nas prosvijetli
pa me istinski zanima ikomentar i na ovo.............
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 18:56   #84
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
respekt prijatelju !
ANANIJA I SAFIRA
DJELA APOSTOLSKA 5:1-11


Prijatelju ovo je samo jean primjer koji se izbjegavo po crkvama.............u ono vrijeme na samim pocecima krscanstva pridobivali su ljude "na slamku".I sada oni pogani sto su se nasmijali ili provocirali ili cak mucili krscane ,nikome nista............a ovi "na slamku" sto su prihvatili krscanstvo kao ovaj par su smaknuti sto su i oni jos dobrovoljno dali dio novca od svoje imovine ali dio novca ostavili i sebi ...znaci njihov grijeh je samo sto su slagali da je to sav novac !!!!!!!??????(a svi ostali se usrali od straha)

Prijatelju gdje je odjednom nestalo ono najvaznije :
"ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!"

Hoces reci da je to istinski svetac apostol Petar ????:
Ovu "istinu"isto tako dovodim u pitanje.....................
Ali kao sto napisah na pocetku ,mozda se desi neko cudo koje nas prosvijetli
pa me istinski zanima ikomentar i na ovo.............
A što hoćešda ti rečem?
Da su Petar i apostoli ubojice.Te ljude nije nitko smaknuo.Bog koji je gospodar naših života,kao što i sam vidiš iz života,ih je uzeo.Istina je da taj bračni par nije ljubio Boga svim srcem...glumio je.Bog hoće čovjeka cijeloga.

Ako bolje čitaš tekst vidjeti ćeš da Ananija nije bio prisiljen dati sve pod prisilom,nije morao ni prodati sve...ali mislio je da Bogu može lagati....

Poanta ovog teksta je da se Bogu daješ cijeli i imaš život vječni,ako to ne možeš,onda imaš idola.Da li je to novac,zemlja...nije bitno.

Ne možeš služiti Bogu i bogatstvu.


Ovo,je bio događaj koji se zbio u prvoj Crkvi,znakovit za sve.U tom događaju su prepoznali Božje djelovanje.

I ako smo i ja i ti kadri prepoznati sebe u Ananiji,onda znamo da ne vršimo onu vrhunsku zapovijed davanja sebe Bogu svim srcem,umom i dušom.
onda nismo njegovi i umrijeti nam je u svojoj sebičnosti.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 19:22   #85
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
A što hoćešda ti rečem?
Da su Petar i apostoli ubojice.Te ljude nije nitko smaknuo.Bog koji je gospodar naših života,kao što i sam vidiš iz života,ih je uzeo.Istina je da taj bračni par nije ljubio Boga svim srcem...glumio je.Bog hoće čovjeka cijeloga.

Ako bolje čitaš tekst vidjeti ćeš da Ananija nije bio prisiljen dati sve pod prisilom,nije morao ni prodati sve...ali mislio je da Bogu može lagati....

Poanta ovog teksta je da se Bogu daješ cijeli i imaš život vječni,ako to ne možeš,onda imaš idola.Da li je to novac,zemlja...nije bitno.

Ne možeš služiti Bogu i bogatstvu.


Ovo,je bio događaj koji se zbio u prvoj Crkvi,znakovit za sve.U tom događaju su prepoznali Božje djelovanje.

I ako smo i ja i ti kadri prepoznati sebe u Ananiji,onda znamo da ne vršimo onu vrhunsku zapovijed davanja sebe Bogu svim srcem,umom i dušom.
onda nismo njegovi i umrijeti nam je u svojoj sebičnosti.
Nazalost nemogu se sloziti s nicim!
Bg ih je smaknuo,a ne uzeo.................znaci po tvome bog nije svrsena ljubav koja treba ukoravati i uciti ljude za dobrobit buducnosti nego "LJUTI OSVETOLJUBIVI I ISKOMPLEKSIRANI" Bog !A znam da to nisi to mislio !Ponavljam ti opet .bilo ih je na prste nabrojat i on smakne njih a ne nekoga od milion ostalih puno pokvarenijih..........to nije onda MORALNI BOG !!!
Nemoras priznati da je petar ubojica ,jer nisam to ni napisao,napisao sam da sumnjam u istinitost ove price !!!
Sta je bilo sa apostolima , koliko puta su Isusa krivo shvatili,ili nisu ucinili sta je htio...cak i na posljednjoj veceri su sumnjali u njega,gtijeli su da im da dokaz itd....kada su Isusa uhvatili svi su se razbjezali ko kokoske i nisu dali sebe cijelog kao sto pises.................vidis da nije sve crno i bijelo.................Ananija i Safira nisu dobili niti sansu da se pokaju uj necemu sto 99% uopce nije niti htijelo da dijeli sa prvim apostolima..........i sa ovim se nemoze reci da Je bog "savrsena ljubav" !Ili je jedno ili je drugo..........
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 20:17   #86
Ne ukradi!
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!

ovo je sve logicno
sve sto od ovog danas napravis, sutra te ceka los dan

mozda ovo prevesti kao prve zapovjedi, jer danas imamo na tisuce pravila sto zapravo isto znace samo za drugu atmosferu
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:44   #87
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
nazalost nemijenjaju samo "neki" bibliju sukladno svojoj teologiji nego se biblija i sama od sebe razlikuje i proturjecuje !
Jedan mali primjer:
Kada se je Pavle preobratio i krstio ,vec nakon par dana(kratkog vremena) sto je ucinio ?Otisao iz Damaska direktno u Jeruzalem i upoznao sve apostole ? (mala pomoc-djala apostolska 9)
...nije tesko ,stoga pisite.................
na ovo jos nitko nije odgovorio...pa nije valjda toliko tesko !!??
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:55   #88
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
nazalost nemijenjaju samo "neki" bibliju sukladno svojoj teologiji nego se biblija i sama od sebe razlikuje i proturjecuje !
Jedan mali primjer:
Kada se je Pavle preobratio i krstio ,vec nakon par dana(kratkog vremena) sto je ucinio ?Otisao iz Damaska direktno u Jeruzalem i upoznao sve apostole ? (mala pomoc-djala apostolska 9)
...nije tesko ,stoga pisite.................
Piše....nakon događaja na putu u Damask....23Pošto je minulo podosta vremena....,a ne nakon kratkogbvremena.

Što je uopće proturječno u Dj 9 ?!
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 16:18   #89
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Piše....nakon događaja na putu u Damask....23Pošto je minulo podosta vremena....,a ne nakon kratkogbvremena.

Što je uopće proturječno u Dj 9 ?!
To uopce nije bitno...podosta vremena nije sigurno godina dana jer pise da je vec nakon par dana pavle poceo propovijedati i zidovi su planirali da ga zbogtoga ubiju,stoga je i pobjegao iz Damaska !
Nisi mi uopce odgovorio na pitanje !!! Prvo odgovori sto je Pavle ucinio ?Otisao iz Damaska direktno u Jeruzalem i upoznao sve apostole ?
Tek onda cu ti objasniti !
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:06   #90
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
To uopce nije bitno...podosta vremena nije sigurno godina dana jer pise da je vec nakon par dana pavle poceo propovijedati i zidovi su planirali da ga zbogtoga ubiju,stoga je i pobjegao iz Damaska !
Nisi mi uopce odgovorio na pitanje !!! Prvo odgovori sto je Pavle ucinio ?Otisao iz Damaska direktno u Jeruzalem i upoznao sve apostole ?
Tek onda cu ti objasniti !
Nemam pojma što hoćeš objasniti.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:41   #91
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Nemam pojma što hoćeš objasniti.
OK! Sada cu ti objasniti jedno od onih stvari koje nevidis ni neznas !
DJELA APOSTOLSKA 9:18-28
" I odmah mu je s očiju spalo nešto kao ljuske, te mu se vratio vid. I ustao je i krstio se te uzeo hranu i okrijepio se.I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji.A svi koji su ga slušali bili su zapanjeni i govorili su: “Nije li to onaj koji je u Jeruzalemu htio istrijebiti one što prizivaju ovo ime i koji je došao ovamo da bi ih okovane odveo glavarima svećeničkim?” A Savao je bio sve silniji i zbunjivao je Židove koji su živjeli u Damasku, navodeći dokaze da je Isus doista Krist. Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem, pokušao se pridružiti učenicima, ali svi su ga se bojali, jer nisu vjerovali da je učenik. Tada se Barnaba zauzeo za njega i odveo ga apostolima te im podrobno ispričao kako je ovaj na putu vidio Gospodina, koji mu se obratio, i kako je u Damasku odvažno govorio u Isusovo ime. I Pavao je ostao s njima i slobodno se kretao po Jeruzalemu, odvažno govoreći u Gospodinovo ime."

Znaci ovdije "LUKA "(ocevidac) objasnjava da kada se je Pavle krstio poceo je propovijedati po Damasku i zidovi su ga htijeli ubiti , stoga je pobijegao iz Damaska direktno u Jeruzalem gdje je s Barnabom upoznao sve apostole i s njima govorio u Gospodinovo ime !

Ali Pavle osobno ,nam u njegovom pismu pise nesto sasvim drugo :
GALACANIMA 1:13-20
"A čuli ste kako sam nekada živio u židovstvu — da sam preko svake mjere progonio Božju skupštinu i htio je zatrti. I napredovao sam u židovstvu više od mnogih svojih vršnjaka u svojem narodu, jer sam bio mnogo revniji od drugih za predaje svojih otaca. Ali kad je Bogu, koji je dao da se rodim i koji me pozvao u svojoj nezasluženoj dobroti, bilo po volji da preko mene otkrije svojega Sina, kako bih neznabošcima objavio dobru vijest o njemu, nisam se odmah posavjetovao s tijelom i krvlju, 17 niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem posjetiti Kefu i ostao sam kod njega petnaest dana. Ali nisam vidio nikoga drugog od apostola osim Jakova, brata Gospodinova. A za ovo što vam pišem, evo, pred Bogom izjavljujem da nije laž."

Ovdie nam Pavle svjedoci da nakon krstenja nije odmah otisao u Jeruzalem , nego je otisao u Arabiju , Pa se opet vratio u Damast recimo nakon par mjeseci , zatim je tek nakon 3 godine otisao u Jeruzalem
, bez Barnabe , i tamo je vidio samo Petra i Isusovog brata Jakova , a ne sve apostole !

Znaci u ovome dogadjaju nema jedna proturijecnost nego puno vise !!!
Ili jedan od njih ima pravo ili niti jedan, ali obojica nemogu naravno imati pravo !
I posto se apostol Pavle na kraju cak i kune da nelaze , onda vjerujem prije njemu nego nepoznatome autoru Djela Apostolskih !
Jer ako si das truda i procitas sva njegova pisma vidjet ces i zasto je to Pavle napisao i toliko naglasio !Pavle je imao jedan jako vazan razlog zasto je napisao da nije odmah otisao upoznati sve apostole u Jaruzalem nego tek nakon oko 3.5 god. a i tada je upoznao samo Petra i Jakova a to je da se nije sa apostolima dogovarao ili ucio sta je evandjelje, jer je od evandjelje direktno dobio od Isusa Krista , tako da ako se netko neslaze s njim ,nije da se neslaze sa Apostolima nego direktno s Kristom !
Nazalost ovdje nema kraja ....u samo tako kratkoj prici ........evo ima i jos jedna proturijecnost..............u Dijelim pisa da je Pavle propovijedao u Sinagogama (znaci ne poganima nego zidovima) i to se proturijeci sa svim Pavlovim pismima a ima ih vise od pola NZ !!! Niti jednom Pavle u svojim poslanicama ne spominje da je niti jednom propovijedao u Sinagogama nego je jos dapace sam sebi dao naziv"Apostol Nacijama)znaci svima samo ne zidovima.......................ako mislis da nisam u pravu pokazi mi barem jedan stavak gdje Pavle u njegovim pismima to cini !!!
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 18:06   #92
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
OK! Sada cu ti objasniti jedno od onih stvari koje nevidis ni neznas !
DJELA APOSTOLSKA 9:18-28
" I odmah mu je s očiju spalo nešto kao ljuske, te mu se vratio vid. I ustao je i krstio se te uzeo hranu i okrijepio se.I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji.A svi koji su ga slušali bili su zapanjeni i govorili su: “Nije li to onaj koji je u Jeruzalemu htio istrijebiti one što prizivaju ovo ime i koji je došao ovamo da bi ih okovane odveo glavarima svećeničkim?” A Savao je bio sve silniji i zbunjivao je Židove koji su živjeli u Damasku, navodeći dokaze da je Isus doista Krist. Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem, pokušao se pridružiti učenicima, ali svi su ga se bojali, jer nisu vjerovali da je učenik. Tada se Barnaba zauzeo za njega i odveo ga apostolima te im podrobno ispričao kako je ovaj na putu vidio Gospodina, koji mu se obratio, i kako je u Damasku odvažno govorio u Isusovo ime. I Pavao je ostao s njima i slobodno se kretao po Jeruzalemu, odvažno govoreći u Gospodinovo ime."

Znaci ovdije "LUKA "(ocevidac) objasnjava da kada se je Pavle krstio poceo je propovijedati po Damasku i zidovi su ga htijeli ubiti , stoga je pobijegao iz Damaska direktno u Jeruzalem gdje je s Barnabom upoznao sve apostole i s njima govorio u Gospodinovo ime !

Ali Pavle osobno ,nam u njegovom pismu pise nesto sasvim drugo :
GALACANIMA 1:13-20
"A čuli ste kako sam nekada živio u židovstvu — da sam preko svake mjere progonio Božju skupštinu i htio je zatrti. I napredovao sam u židovstvu više od mnogih svojih vršnjaka u svojem narodu, jer sam bio mnogo revniji od drugih za predaje svojih otaca. Ali kad je Bogu, koji je dao da se rodim i koji me pozvao u svojoj nezasluženoj dobroti, bilo po volji da preko mene otkrije svojega Sina, kako bih neznabošcima objavio dobru vijest o njemu, nisam se odmah posavjetovao s tijelom i krvlju, 17 niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem posjetiti Kefu i ostao sam kod njega petnaest dana. Ali nisam vidio nikoga drugog od apostola osim Jakova, brata Gospodinova. A za ovo što vam pišem, evo, pred Bogom izjavljujem da nije laž."

Ovdie nam Pavle svjedoci da nakon krstenja nije odmah otisao u Jeruzalem , nego je otisao u Arabiju , Pa se opet vratio u Damast recimo nakon par mjeseci , zatim je tek nakon 3 godine otisao u Jeruzalem
, bez Barnabe , i tamo je vidio samo Petra i Isusovog brata Jakova , a ne sve apostole !

Znaci u ovome dogadjaju nema jedna proturijecnost nego puno vise !!!
Ili jedan od njih ima pravo ili niti jedan, ali obojica nemogu naravno imati pravo !
I posto se apostol Pavle na kraju cak i kune da nelaze , onda vjerujem prije njemu nego nepoznatome autoru Djela Apostolskih !
Jer ako si das truda i procitas sva njegova pisma vidjet ces i zasto je to Pavle napisao i toliko naglasio !Pavle je imao jedan jako vazan razlog zasto je napisao da nije odmah otisao upoznati sve apostole u Jaruzalem nego tek nakon oko 3.5 god. a i tada je upoznao samo Petra i Jakova a to je da se nije sa apostolima dogovarao ili ucio sta je evandjelje, jer je od evandjelje direktno dobio od Isusa Krista , tako da ako se netko neslaze s njim ,nije da se neslaze sa Apostolima nego direktno s Kristom !
Nazalost ovdje nema kraja ....u samo tako kratkoj prici ........evo ima i jos jedna proturijecnost..............u Dijelim pisa da je Pavle propovijedao u Sinagogama (znaci ne poganima nego zidovima) i to se proturijeci sa svim Pavlovim pismima a ima ih vise od pola NZ !!! Niti jednom Pavle u svojim poslanicama ne spominje da je niti jednom propovijedao u Sinagogama nego je jos dapace sam sebi dao naziv"Apostol Nacijama)znaci svima samo ne zidovima.......................ako mislis da nisam u pravu pokazi mi barem jedan stavak gdje Pavle u njegovim pismima to cini !!!
Ah,to tebe muči!

E vidiš prijatelju...kao što si vidio i kod pashe neslaganje u danima,tako to vidiš i ovdje.
Opet od stabla ne vidiš šumu.
Pismo se ne čita na taj način.

Luka nije bio očevidac,već je zapisao što su mu drugi rekli.I to je to.
Ako pročitaš Djela možeš pročitati ovo...

Djela
I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji

Galaćani
...niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem

Djela
Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem

Stvarno nisi u stanju spojiti ovo u cjelinu?

Ali,opet ti kažem od stabla ne vidiš šumu.Smanji zoom.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 18:22   #93
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ah,to tebe muči!

E vidiš prijatelju...kao što si vidio i kod pashe neslaganje u danima,tako to vidiš i ovdje.
Opet od stabla ne vidiš šumu.
Pismo se ne čita na taj način.

Luka nije bio očevidac,već je zapisao što su mu drugi rekli.I to je to.
Ako pročitaš Djela možeš pročitati ovo...

Djela
I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji

Galaćani
...niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem

Djela
Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem

Stvarno nisi u stanju spojiti ovo u cjelinu?

Ali,opet ti kažem od stabla ne vidiš šumu.Smanji zoom.
Prijatelju sa spominjanjem one sume se polako blamiras.................
imas pred nosom sve stavke i uporno lazes i sebe i druge.................to nije u redu................................mislim da nema niti jednoga iskrenoga citatelja koji ce ti stati na stranu......................tvojim silovanjem texta mozes uzeti IVICU I MARICU ili SNJEGULJICU u naprtaviti"sveto pismo"
Sve sto si napisao je totalno promaseno a cak sam ti one osnovne stvari i podebljao da tako reci i sljepac primjeti..............................ponavljam ti opet,nemozes biti iskren prema drugima kada nisi ni prema samome sebi..............a ni ostali koji ovo citaju nisu glupi...............
Malo je sramotno ovo sto si raskomadao oba izvjestaja i kopirao samo ono sto ti odgovara bez kontexta...
I opet si sam sebe strpao u rupu........................Ako "LUKA" nije bio inspiriran svetim duhom nego je "samo pisao sto je cuo od drugih" onda po tvojoj teoriji mozemo Djela baciti u kantu za smece..................jar na kraju krajeva soliti pamet svima da je ovo jedina prava religija a sve ostale nisu ,malo je plitko kasnije pisati da su neki pisci samo pisali sto su culi.....................ovo sve tvoje naravno ni ovaj puta nedrzi vodu.........ako zelis biti iskren prema Bogu, moras biti prvo iskren prema ISTINI svejedno dali nam ona odgovara ili ne !!!
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:11   #94
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ah,to tebe muči!

E vidiš prijatelju...kao što si vidio i kod pashe neslaganje u danima,tako to vidiš i ovdje.
Opet od stabla ne vidiš šumu.
Pismo se ne čita na taj način.

Luka nije bio očevidac,već je zapisao što su mu drugi rekli.I to je to.
Ako pročitaš Djela možeš pročitati ovo...

Djela
I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji

Galaćani
...niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem

Djela
Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem

Stvarno nisi u stanju spojiti ovo u cjelinu?

Ali,opet ti kažem od stabla ne vidiš šumu.Smanji zoom.
ajoooooj nemogu vjerovati........citiram te:
"Pismo se ne čita na taj način."
Ovo je savim druga dimenzija proucavanja biblije s kojom vidi se jos nisi upoznat !Bilo kako bilo ako je Bog dao "knjigu za spas covjecanstva"znaci to mozemo prepoznati sta ta knjiga govori samo preko tih slova i recenica !Znaci nema ni CD-a niti Audia...................samo KNJIGA !!! Znaci sta pise u svakojn od tih 66 knjiga ,to nam te knjige zele i reci ,a ne da ponekad kazu lijevo ali misle desno i ostale price za malu djecu.....
Po tebi pismo se cita tako da ono sto nepase ,napravi se pod svaku cijenu da pase.......znaci nekada je bijelo - bijelo , a isto tako je za trebe nekada crno - bijelo !!! Vidim da je previse proturijecnosti na jednome mijestu previse za tebe ,stoga te pitam ono sto jednostavnije nemoze ,ono sto cak i malo dijete moze odgovoriti :
Dali je pavle s Barnabom upoznao sve apostole u Jeruzalemu i s njima propovijedao ili je sam -bez Barnabe upoznao kako on to pise-SAMO Petra i Jakova ???
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:25   #95
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ah,to tebe muči!

E vidiš prijatelju...kao što si vidio i kod pashe neslaganje u danima,tako to vidiš i ovdje.
Opet od stabla ne vidiš šumu.
Pismo se ne čita na taj način.

Luka nije bio očevidac,već je zapisao što su mu drugi rekli.I to je to.
Ako pročitaš Djela možeš pročitati ovo...

Djela
I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji

Galaćani
...niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem

Djela
Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem

Stvarno nisi u stanju spojiti ovo u cjelinu?

Ali,opet ti kažem od stabla ne vidiš šumu.Smanji zoom.
evo i ovo se sjetih s malim zakasnjenjem:
pises:
"Luka nije bio očevidac,već je zapisao što su mu drugi rekli."
Nezna se tocno tko je napisao "Luku" i "Dijela" ali bilo kako bilo ,Luka je bio Pavlov Prijatelj koji je ponekad i osobno putovao s njim..................tako da ova tvoja izjava nema logike........................Luka koji je Pavlov osobni prijatelj ispituje druge koji pavla osobno neznaju da napise knjigu !!????
Ili za tebe mozda ima smisla??
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:48   #96
Zašto bi tvoja konstrukcija bila bolja od moje u vezi puta Pavla u Damask,Arabiju i Jeruzalem...

Ti čitaš Pismo da raskrinkaš po tebi laž i to je tvoj motiv.Ako te to zadovoljava,izvoli.

Vjernik čita Pismo je motiviran da čuje Božji govor njemu za konkretan život.I to funkcionira...Ti si negdje rekao da si 20 godina molio Duha Svetoga da dođe i nije došao.Zar misliš da sa takvim mentalnim sklopom možeš dobiti Duha?

Što je tko radio i s kim je bio nećemo nikad u detalje znati.Ma,ni ti nemaš pojma gdje si bio koji dan u svom životu,kao ni ja.Nešto da,ali sjećanje blijedi.
Sveto Pismo isto tako nije kronika događanja od postanka svijeta na ovamo....Pismo je nešto drugo.

Ova pitanja što ih ti pokrećeš meni nisu bitna,kao ni mnogim vjernicima.Da li se Isus rodio godinu prije ili kasnije,datum prije ili kasnije,događaji velikog tjedna prije ili kasnije,sličnim stvarima iz Starog Zavjeta da ne govorim...Ja sam samo vjernik koji ima iskustvo susreta sa Bogom.
A to moje iskustvo samo potvrđuje da Isus kakvog ga tumači Crkva kroz Pisma doista jest.

Ti si krenuo tim putem,kao još neki na forumima,ali to nije moj put.

Vatru je netko otkrio davno,ja je ne želim ponovno otkrivati,dapače ja samo želim što savršrnije koristiti tu davno otkrivenu vatru.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:06   #97
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
OK! Sada cu ti objasniti jedno od onih stvari koje nevidis ni neznas !
DJELA APOSTOLSKA 9:18-28
" I odmah mu je s očiju spalo nešto kao ljuske, te mu se vratio vid. I ustao je i krstio se te uzeo hranu i okrijepio se.I nekoliko je dana ostao s učenicima u Damasku te je odmah u sinagogama počeo propovijedati Isusa, da je on Sin Božji.A svi koji su ga slušali bili su zapanjeni i govorili su: “Nije li to onaj koji je u Jeruzalemu htio istrijebiti one što prizivaju ovo ime i koji je došao ovamo da bi ih okovane odveo glavarima svećeničkim?” A Savao je bio sve silniji i zbunjivao je Židove koji su živjeli u Damasku, navodeći dokaze da je Isus doista Krist. Kad je prošlo dosta vremena, Židovi su se dogovorili da ga ubiju.No Savao je doznao za njihovu zavjeru. Danju i noću nadzirali su i gradska vrata da bi ga ubili. Zato su ga njegovi učenici noću uzeli i u košari spustili kroz otvor u zidu. Kad je stigao u Jeruzalem, pokušao se pridružiti učenicima, ali svi su ga se bojali, jer nisu vjerovali da je učenik. Tada se Barnaba zauzeo za njega i odveo ga apostolima te im podrobno ispričao kako je ovaj na putu vidio Gospodina, koji mu se obratio, i kako je u Damasku odvažno govorio u Isusovo ime. I Pavao je ostao s njima i slobodno se kretao po Jeruzalemu, odvažno govoreći u Gospodinovo ime."

Znaci ovdije "LUKA "(ocevidac) objasnjava da kada se je Pavle krstio poceo je propovijedati po Damasku i zidovi su ga htijeli ubiti , stoga je pobijegao iz Damaska direktno u Jeruzalem gdje je s Barnabom upoznao sve apostole i s njima govorio u Gospodinovo ime !

Ali Pavle osobno ,nam u njegovom pismu pise nesto sasvim drugo :
GALACANIMA 1:13-20
"A čuli ste kako sam nekada živio u židovstvu — da sam preko svake mjere progonio Božju skupštinu i htio je zatrti. I napredovao sam u židovstvu više od mnogih svojih vršnjaka u svojem narodu, jer sam bio mnogo revniji od drugih za predaje svojih otaca. Ali kad je Bogu, koji je dao da se rodim i koji me pozvao u svojoj nezasluženoj dobroti, bilo po volji da preko mene otkrije svojega Sina, kako bih neznabošcima objavio dobru vijest o njemu, nisam se odmah posavjetovao s tijelom i krvlju, 17 niti sam otišao u Jeruzalem k onima koji su prije mene bili apostoli, nego sam otišao u Arabiju, pa se opet vratio u Damask. Zatim sam, nakon tri godine, otišao u Jeruzalem posjetiti Kefu i ostao sam kod njega petnaest dana. Ali nisam vidio nikoga drugog od apostola osim Jakova, brata Gospodinova. A za ovo što vam pišem, evo, pred Bogom izjavljujem da nije laž."

Ovdie nam Pavle svjedoci da nakon krstenja nije odmah otisao u Jeruzalem , nego je otisao u Arabiju , Pa se opet vratio u Damast recimo nakon par mjeseci , zatim je tek nakon 3 godine otisao u Jeruzalem
, bez Barnabe , i tamo je vidio samo Petra i Isusovog brata Jakova , a ne sve apostole !

Znaci u ovome dogadjaju nema jedna proturijecnost nego puno vise !!!
Ili jedan od njih ima pravo ili niti jedan, ali obojica nemogu naravno imati pravo !
I posto se apostol Pavle na kraju cak i kune da nelaze , onda vjerujem prije njemu nego nepoznatome autoru Djela Apostolskih !
Jer ako si das truda i procitas sva njegova pisma vidjet ces i zasto je to Pavle napisao i toliko naglasio !Pavle je imao jedan jako vazan razlog zasto je napisao da nije odmah otisao upoznati sve apostole u Jaruzalem nego tek nakon oko 3.5 god. a i tada je upoznao samo Petra i Jakova a to je da se nije sa apostolima dogovarao ili ucio sta je evandjelje, jer je od evandjelje direktno dobio od Isusa Krista , tako da ako se netko neslaze s njim ,nije da se neslaze sa Apostolima nego direktno s Kristom !
Nazalost ovdje nema kraja ....u samo tako kratkoj prici ........evo ima i jos jedna proturijecnost..............u Dijelim pisa da je Pavle propovijedao u Sinagogama (znaci ne poganima nego zidovima) i to se proturijeci sa svim Pavlovim pismima a ima ih vise od pola NZ !!! Niti jednom Pavle u svojim poslanicama ne spominje da je niti jednom propovijedao u Sinagogama nego je jos dapace sam sebi dao naziv"Apostol Nacijama)znaci svima samo ne zidovima.......................ako mislis da nisam u pravu pokazi mi barem jedan stavak gdje Pavle u njegovim pismima to cini !!!
nigdje ne piše da je direktno otišao u Jeruzalem a ako češ tako površno vaditi citate iz Biblije onda mi nije jasno kako nisi uočio ovo -Marko 1,5 Grnula k njemu sva judejska zemlja i svi Jeruzalemci: primali su od njega krštenje u rijeci Jordanu ispovijedajući svoje grijehe. Po tvojoj logici ti bi ovdje odmah našao kontradikciju da je Marko mislio doslovno svi?Ali vidiš očito nije mislio da su se svi oni krstili jer onda Isus ne bi imao neprijatelja ni među svećenstvom ni među farizejima, jer kako bi ti shvatio ovo svi su bili kršteni.Dakle Bibliju ne možeš pročitati tek tako i misliti da je sve kontradiktorno za neke stvari treba potražiti i objašnjenje od stručnih osoba
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:47   #98
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Da li je Bibliju pisao Bog na nebu pa je materijalizirao na zemlji?
Bog Jahve se sigurno ne bi toliko ponizio da se svede na nivo
svojih stvorenje.
Bog Jahve je Svemoguć, i nije mu potrebno materijalizirati se.
Quote:
Da li je Bog sišao na zemlju pa uzeo olovku i napisao Bibliju?
Čitaj Bibliju pa će ti pasti u oko - kako!?
Imaš primjer kod Jeremije - Bog je Jeremiji govorio u uho,
a Jeremija - svom pisaru.
Quote:
NIJE.
Je.
Jaki si vjernik kad izbacuješ ono što ti piše u Bibliji.
Quote:
Da li su neki ljudi zapsivali događaje Božjeg djelovanja među ljudima?
Da li su neki ljudi sastavili razne knjige u jednu veliku koju zovemo Biblija?
JESU.
Da - Po Božjim Jahvinim uputstvima.
Quote:
Da li je onda i Biblija skup ljudskih uredbi?
NIJE.
Nije -jer sve je OD Boga Jahve.
I sam Isus kaže da ništa nije njegovo -nego OD Boga Jahve.
Quote:
Da li je Bog nadahnuo neke ljude da sve to rade?
DA.
Da, je.

Quote:
Biskupi koje Crkve su sastavili današnji Katolički kanon Biblije?
To su bili Biskupi prve Jeruzalemske Crkve.
Skupiti sve u jedno - ne znači da su ti i pisali Bibliju.
Quote:
Da li su bili nadahnuti Bogom?
Što ti misliš?
Da, jesu - Bog Jahve im je naredio što da naprave.

---------------------
Vidim da se slažeš sa svime što sam u prošlom postu dao,
jer nisi komentirao.
Drago mi je da si ispravio svoje krive putove,
i da ćemo zajedno biti na Nebu.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:43   #99
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Zašto bi tvoja konstrukcija bila bolja od moje u vezi puta Pavla u Damask,Arabiju i Jeruzalem...

Ti čitaš Pismo da raskrinkaš po tebi laž i to je tvoj motiv.Ako te to zadovoljava,izvoli.

Vjernik čita Pismo je motiviran da čuje Božji govor njemu za konkretan život.I to funkcionira...Ti si negdje rekao da si 20 godina molio Duha Svetoga da dođe i nije došao.Zar misliš da sa takvim mentalnim sklopom možeš dobiti Duha?

Što je tko radio i s kim je bio nećemo nikad u detalje znati.Ma,ni ti nemaš pojma gdje si bio koji dan u svom životu,kao ni ja.Nešto da,ali sjećanje blijedi.
Sveto Pismo isto tako nije kronika događanja od postanka svijeta na ovamo....Pismo je nešto drugo.

Ova pitanja što ih ti pokrećeš meni nisu bitna,kao ni mnogim vjernicima.Da li se Isus rodio godinu prije ili kasnije,datum prije ili kasnije,događaji velikog tjedna prije ili kasnije,sličnim stvarima iz Starog Zavjeta da ne govorim...Ja sam samo vjernik koji ima iskustvo susreta sa Bogom.
A to moje iskustvo samo potvrđuje da Isus kakvog ga tumači Crkva kroz Pisma doista jest.

Ti si krenuo tim putem,kao još neki na forumima,ali to nije moj put.

Vatru je netko otkrio davno,ja je ne želim ponovno otkrivati,dapače ja samo želim što savršrnije koristiti tu davno otkrivenu vatru.
Oprosti prijatelju ovaj tvoj post ponovno nije niti odgovor niti izgovor !!!
pises:"Zašto bi tvoja konstrukcija bila bolja od moje u vezi puta Pavla u Damask,Arabiju i Jeruzalem..." A gdje je tvoja konstrukcija?Pa ti nam do sada na ovoj temi nisi niti dao neku konstrukciju....i sta ti znaci ta rijec konstrukcija? ili je onako kako pise ili ne?Rijec konstrukcija mogli bismo razumijeti samo sistem kako uciniti ono sto nepase, da pase! A i to je nemoguce ovdje napraviti !!!
Sve ovo sto sam do sada napisao ,nisam pisao samo tebi nego svim citazeljima ove teme......a cilj mi je cuti ostale komentare i razloge tih gledista kao tvojih naprimjer , i ponavljam ovdje nitko nije mutav...............svaki citatelj iskrenoga srca bilo dali je vjernik ili ne , priznat ce istinu,a to je da do sada u desetak postova nisi niti jedan pravi argument napisao...........nego dapace bez razloga ides soliti pamet kako se biblija treba citati , kako treba imati vjeru , kako nezelis otkriti vatru , kako neki nevide sumu od drveta , kako greske ,razlike,rupe u opisima istoga dogadjaja ,proturijecnosti itd. nisu nista strasno ...................
i dalje pises: "Ti čitaš Pismo da raskrinkaš po tebi laž i to je tvoj motiv."
Hvala ti...prva tocna od tebe !!! Ako postoji laz onda i mora da se raskrinka i da se sazna za nju , a ne da kao naivci zivimo u svijetu snova kojemu kakav pase !!! Svaka normalna i iskrena osoba na ovoj planeti ce ciniti isto , a svaka neiskrena osoba ili osoba kojom se manipulira ce pokusati obrnuto- prikriti laz ili gresku !!!U nekoliko navrata priznao si da si Katolik !!!Koliko je meni poznato u Katolike je Biblija -savrsena knjiga tj. savrsena rijec bozja bez greske !!! Gresaka ima na tisuce -ovo sto si cuo do sada je vrh ledenog brijega..............zanima me dali je i za tebe onda isto takvo misljenje kao i za sve katolike u vezi Biblije ? Jer i to ce biti jos samo jedna u nizu od tvojih kontradikcija,posto si u vise postova priznao da ima (kako ti to njezno pises) razlika ili da nepase uvijek sve itd! Nazalost opet si se pokazao licemjeran ne samo prema drugim denominacijama nego i ostalim vjerama kao islam hinduizam i ostali ,pa cak i Ateistima !!!
citiram te :"Što je tko radio i s kim je bio nećemo nikad u detalje znati.Ma,ni ti nemaš pojma gdje si bio koji dan u svom životu,kao ni ja.Nešto da,ali sjećanje blijedi.Sveto Pismo isto tako nije kronika događanja od postanka svijeta na ovamo....Pismo je nešto drugo.Ova pitanja što ih ti pokrećeš meni nisu bitna,kao ni mnogim vjernicima.Da li se Isus rodio godinu prije ili kasnije,datum prije ili kasnije,događaji velikog tjedna prije ili kasnije,sličnim stvarima iz Starog Zavjeta da ne govorim..." znaci opet po neznak koji puta sam si dokazao da je pogresno ono sto tvrdis,a to je da su svi bili inspirirani svetim duhom , a pola stvari su pogresno napisali,ili pola zaboravili ili samo polovicno itd..........ali neradi se samo otome nego o i o tome da posto ti govoris za sebe da ste jedna jedina prava religija a svi ostali ce gorjeti vjecno u paklu ! Znaci unatoc svim ovim smijesnim nebulozama ti i dalje ides u jos extremnije proturijecje.............ostale vjere te nezanimaju a nisi ih niti provijerio dali uopce postoji mogucnost da mozdas oni imaju pravo ,pa cak te ni ateisti nezanimaju sta imaju reci , ali u tvojoj vijeri za koju kazes da je jedina prava i savrsena dozvoljene su sve vrste gresaka,lazi ,rupa u sijecanjima,polovicnim opisima ,manipulacijama u teologiji ....itd. .... Prijatelju ovo je PARADOKS da nemoze biti veci !!!
Mene drugi nezanimaju , mene zanima ISTINA !!! Jer istina je samo jedna ! A tebe nazalost zanima samo ono sto ti pase i odgovara a to nazalost nije put do ISTINE !!!
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:50   #100
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
nigdje ne piše da je direktno otišao u Jeruzalem a ako češ tako površno vaditi citate iz Biblije onda mi nije jasno kako nisi uočio ovo -Marko 1,5 Grnula k njemu sva judejska zemlja i svi Jeruzalemci: primali su od njega krštenje u rijeci Jordanu ispovijedajući svoje grijehe. Po tvojoj logici ti bi ovdje odmah našao kontradikciju da je Marko mislio doslovno svi?Ali vidiš očito nije mislio da su se svi oni krstili jer onda Isus ne bi imao neprijatelja ni među svećenstvom ni među farizejima, jer kako bi ti shvatio ovo svi su bili kršteni.Dakle Bibliju ne možeš pročitati tek tako i misliti da je sve kontradiktorno za neke stvari treba potražiti i objašnjenje od stručnih osoba
Kolega nemoras silovati text od ovoga pitanja dali je otisao direktno u jeruzalem ili ne !! To je nazalost nemoguce !!! Pavle pise da je otisao u Arabiju pa se vratio u Damask i u Damasku ostao 3 godine i tek onda znaci recimo za oko 3-3,5 god.otisao u Jeruzalem a u "Djelima " pise da je nakon krstenja propovijedao i zbog toga su ga zidovi htijeli ubiti te je pobijegao u Jeruzalem !!! Osim toga i ti se hvatas za slamku glumeci da nitko od citatelja nije primjetio da govoris o samo 20% teme.......
Sramotno me pokusavas optuziti da "povrsno vadim citate iz Biblije" , sto naravno nema veze s vezom, i to je LAZ !!! Cak sam iz Biblije i kopirao kompletne dogadjaje u kontekstu sto se moze procitati u prethodnim postovima i druge upozoravao da nelome kontext , i sada si se ti nasao da nelogicno i bezrazlozno mene za to optuzujes !!! To nazalost nema veze s vezom i ide to ide samo na tvoju sramotu !!! Preporucujem ovim putem svima tko zeli dati komentar i objesnjenje zasto ima takvo glediste neka to i napise a ne obrnuto ...nitko nista neobjasni nego samo pise ti ovo neradis dobri ili ono..............mislim da ce se svi sloziti sa time i automatski ce biti i manje prepiranja...jer cilj nam nebi trebao biti vrijedjanje na osobnoj razini nego ljudsko diskutiranje i razmatranje !!!
I jos dalje k tome stitis nekakve takoreci proturijecnosti koje nikada nisam spomenuo,to sto si napisao ,to me nezanima jer to nije proturijecje !Molim te koncentriraj se na temu da mozemo korektno i ljudski diskutirati jer nismo samo mi ovdje, ovo cita i jako puno ostalih ljudi...
stoga te pitam ono sto jednostavnije nemoze, ono sto cak i malo dijete moze odgovoriti i sto sam vise puta pitao i tvoga prethodnika koji je pisao o svemu samo je neiskreno izbjegavao direktan odgovor na ovo :
Dali je pavle s Barnabom upoznao sve apostole u Jeruzalemu i s njima propovijedao , ili je sam -bez Barnabe upoznao kako on to pise-SAMO Petra i Jakova ???
A posto si zapeo za neku tvoju tako reci proturijecnost ,evo dat cu ti ja jednu pravu ,s kojom su se borili stotine i stotine godina najveci biblijski znanstvernici svijeta i na kraju su priznali da rijesenja nema ,znaci da je nazalost sviju PROTURIJECNOST !!!
Jadan od najvecih dogadjaja :Sotona iskusava Isusa u pustinji !

MARKO 1:9-13
"U te dane došao je Isus iz Nazareta u Galileji i Ivan ga je krstio u Jordanu. I odmah, dok je izlazio iz vode, vidio je kako se razdvajaju nebesa i kako duh, kao golub, silazi na njega. I s neba se začuo glas: “Ti si Sin moj, ljubljeni, ti si mi po volji!” I ODMAH ga je duh naveo da ode u pustinju. 13 Tako je CETRDESET DANA ostao u pustinji, gdje ga je Sotona iskušavao, i bio je s divljim životinjama, a anđeli su mu služili."

"Marko" pise da je Isus ODMAH otisao u pustinju na CETRDESET DANA gdje ga je sotona iskusavao !(to pisu i "Matej" i "Luka")
Ali"Ivan" pise nesto sasvim drugo: on pise da je Ivan krstitelj odmah iduci dan nakon krstenja opet susreo Isusa gdje mu je potvdio da je Janje bozije !

IVAN 1:26-37
" Ivan im je odgovorio: “Ja krstim vodom. Među vama stoji jedan kojeg vi ne poznajete,onaj koji za mnom dolazi, a kome ja nisam dostojan odvezati remenje na sandalama.” To se dogodilo u Betaniji s one strane Jordana, gdje je Ivan krštavao. Sutradan je ugledao Isusa kako dolazi k njemu i rekao je: “Evo Janjeta Božjeg koje odnosi grijeh svijeta! To je onaj za kojega sam rekao: ‘Za mnom dolazi čovjek koji je ispred mene, jer je postojao prije mene. Ni ja ga nisam znao, ali zato sam i došao krštavati vodom da se on pokaže Izraelu.” Ivan je još posvjedočio: “Vidio sam kako duh kao golub silazi s neba i ostaje na njemu. Ni ja ga nisam znao, ali onaj koji me poslao da krštavam vodom rekao mi je: ‘Na koga vidiš da duh silazi i ostaje na njemu, to je onaj koji krsti svetim duhom.’ Ja sam to vidio i svjedočim da je on Sin Božji.”
SUTRADAN je opet Ivan stajao s dvojicom učenika svojih. Vidjevši Isusa kako prolazi, rekao je: “Evo Janjeta Božjeg!” A dvojica učenika čula su što je rekao i pošla su za Isusom. !

Kako Moze Ivan Krstitelj nakon krstenja,Isusa ponovno sresti na ulici iduci dan ako je Isus odmah nakon krstenja otisao u pustinju na cetrdeset dana ??? pa cak i da je kasnije u "Ivanu" nakon toga Isus otisao u pustinju,bio bi problem,ali u "Ivanu" Isus UOPCE neide 40 dana u pustinju (bilo kada)nego je radije poceo sakupljati ucenike !!! Znaci ovaj vazni dogadjaj gdje sotona iskusava Isusa 40dana u pustinji ni mi smrtnici nebi zaboravili niti izostavili ,tako da je glupo misliti da je inspirirani ocevidac apostol Ivan to zaboravio !On to nije zaboravio a imamo i dokaz jer "Ivan"explicitno pise da je Ivan krstitelj odmah iduci dan ponovno susreo Isusa na ulici gdje je Isus dalje isao sakupljati svoje ucenike !!! Iza svega ovoga nestoji nesporazum niti nesposobnost covjecanstva da ovu proturijecnost razumije , nego "Ivanova" teologija !!! (kao i u vezi teme kada je Isus umro-moja druga tema)!"Ivan" je namjerno promijenio neke stvari koje nisu pasale za njegovu teologiju, i ucinio da pasu !!!
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.