Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 21:03   #101
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
.....Naravno, tad se to radilo po crkvama (koje su svake nedjelje bile krcate) a ne u školi.
umene je bilo subotom Vjeronauk u Crkvi... tam sam naučio igrat ping-pong
istox is offline  
Old 03.12.2013., 21:12   #102
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
umene je bilo subotom Vjeronauk u Crkvi... tam sam naučio igrat ping-pong
Znala sam da postoji neki razlog zašto loše igram ping-pong.

Ja bi premjestila vjeronauk iz škole u crkvu. Ako zbog ničeg drugog onda jer je u crkvi bolja atmosfera za priče o svecima (ili šta već tamo uče, nemam pojma šta se radi na vjeronauku za mene je to ko japanski).
Marina Fiume is offline  
Old 03.12.2013., 21:27   #103
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
A nije ti palo na pamet da se troškovi referenduma mogu racionalizirati i znatno sniziti?

Nemam pojma, to mi se čini puno razumnije nego izbjegavat referendum zato što je skup.
Misliš na manje papira ili manje ljudstva?No Bauk je Bračanin pa bi trebao to znati.
Sibor is offline  
Old 03.12.2013., 21:30   #104
Iđen se ja javiti don Grubišiću za volontiranje....baš me zanima stav naroda
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 03.12.2013., 21:31   #105
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
umene je bilo subotom Vjeronauk u Crkvi... tam sam naučio igrat ping-pong
Bolje da ti ne kažem šta sam ja naučila
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 03.12.2013., 21:32   #106
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ne možeš u isti koš staviti ovu ideju s referendumom koji je održan u nedjelju, i s referendumom koji će se uskoro održati u vezi Vukovara.

Ako se i skupi za ovu inicijativu potpisi, ovo nije u redu jer se radi o izbornom predmetu.
Kakve ima veze što je izborni predmet?
Nije poenta u tome da li je predmet izborni, nego je li predmetu mesto u školi.

Recimo da kao izborni predmet imaš "postati sponzoruša".
To bi tebi bilo ok, budući da je predmet izborni?

Decu svako može slati na veronauku u crkve ili džamije, ako hoće - ali veronauci u školi nije mesto.

I zašto se ne može staviti u isti koš?
Zato što ti ne odgovara potencijalni referendumski rezultat?
Plašiš se volje naroda?
Dalaj Sanja is offline  
Old 03.12.2013., 21:32   #107
konačno neka normalna inicijativa. podržavam.
Alfa157 is offline  
Old 03.12.2013., 21:40   #108
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Misliš na manje papira ili manje ljudstva?No Bauk je Bračanin pa bi trebao to znati.
Ne mislim na ništa specifično. Nego sam čuo negdje da su u Švicarskoj znatno niži troškovi referenduma. Kaže mi poznanik da oni prvo akumuliraju npr. 5 referendumskih pitanja, pa priliko predaje prijave poreza dobiju glasački listić s tih 5 pitanja, koji oni tada ispune i predaju zajedno s poreznom prijavom (ne znam koliko tu ima istine, kažem, tako sam čuo).

Eto recimo jedan način da se referendumski trošak svede na minimum.
Clint Eastwood is offline  
Old 03.12.2013., 22:00   #109
Podržavam, vjeronauku nije mjesto u školi
Rupchaga is offline  
Old 03.12.2013., 22:42   #110
Vjeronauk u školi je glupost samo takva.
A kaj se tiče tradicije, poserem se na tradiciju koja ovisi o 2 školska sata tjedno.
sury or'o is offline  
Old 03.12.2013., 23:02   #111
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Apsolutno podržavam ovu ideju i kao netko tko jedva čeka da ova vlada sleti s trona predlažem da se, radi punog učinka, referendum održi tamo negdje godinu do šest mjeseci prije idućih izbora.
meštre što se sa tobom događa?

Ne, ako se skupi dovoljan broj potpisa, u što čisto sumnjam, mislim da će svi mediji biti presretni što imaju tako pametan narod

A ljudi kao Drago Pilsel, don Grubišić, Grundfelder ( kak se već piše, jel ona uopće katolikinja) njih treba se izabaciti iz crkve, mislim si možda je netko postavio te heretike ta truju svojim herezama

1. korak uklanjanja svega religioznog iz javnog prostora.
gareton is offline  
Old 03.12.2013., 23:06   #112
Ne treba ukinuti vjeronauk u školama. Treba uvesti vjeronauk na TV, pojačati vjeronauk za odrasle, itd.
Tut-tut is offline  
Old 03.12.2013., 23:07   #113
Da li negdje u Bibliji piše da se vjeronauk mora provoditi u državnim školama?
Zanimljivo je kako se katekizam katoličke crkve toliko razlikuje od isusovog nauka.
Tuvixer is offline  
Old 03.12.2013., 23:08   #114
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Da se podsjetimo:

nakon stoljeća poučavanja, vjeronauk je 1945. godine izbačen iz škola. To se dogodilo kada su na vlast došli oni koji su koristili slične metode koje je jučer koristio ministar Jovanović kada je dopisom prosvjetnim djelatnicima oteo naknade za prijevoz. Samo tada nije bio potreban nikakav dopis.

Vjeronauk, dakle, nije devedesetih uveden u školski sustav, nego je samo vraćen tamo gdje mu je mjesto u svim demokratskim zemljama.

Može se govoriti o načinima počavanja vjeronauka,u Europi ima različitih modela, u zemljama sličnog povijesnog kruga poput Austrije, Italije, Mađarske... postoji isti model kao što je naš. Može se i to raspraviti, ali ako smo demokratsko društvo ne može se govoriti o izbacivanju. Izbacivanje bilo čega dio je mračne prošlosti. ali ako smo demokratsko društvo ne može se govoriti o izbacivanju. Izbacivanje bilo čega dio je mračne prošlosti.
i to sada povežimo sa stvaranjem novog rodnog bratstva i jedinstva.

No ako se i dogodi ukidanje ovaj će put to biti demokratski ( zamislimo iluzornu situaciju da ne postoji nikakva medijska manipulacije u vezi teme su svi koji svi koje će biti za to odlučili bez manipulacije)

biti će kako narod bude htio, mišljenje naroda se mora poštivati :kendla u grlu:
gareton is offline  
Old 03.12.2013., 23:13   #115
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
biti će kako narod bude htio, mišljenje naroda se mora poštivati :kendla u grlu:
E vidiš, ovdje ništa od toga. Naime ovdje bi ustavni sud SIGURNO srušio to pitanje, čak i da se skupe potpisi.
Naime, po našem ustavu međunarodni ugovori su iznad domaćeg zakonodavstva i ne može se donjeti zakon u suprotnosti s međunarodnim ugovorom.

To inače važi i za referendum o ćirilici, iako nisam u detalje upoznat s našim predpristupnim ugovorom s EU.
contrero is offline  
Old 03.12.2013., 23:13   #116
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Ne treba ukinuti vjeronauk u školama. Treba uvesti vjeronauk na TV, pojačati vjeronauk za odrasle, itd.
uvesti katoličku televiziju što prije

Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Da li negdje u Bibliji piše da se vjeronauk mora provoditi u državnim školama?
Zanimljivo je kako se katekizam katoličke crkve toliko razlikuje od isusovog nauka.


Ako se pažljivo čita što Isus govori ističe se javno svjedočenje vjere. Škola je javni prostor. Ovo je na neki način u suprotnosti sa evanđeljem.
gareton is offline  
Old 03.12.2013., 23:24   #117
Očigledno 99.9% katolika u RH nije pročitalo Bibliju.
Dok 99.9% agnostika i ateista u RH je pročitalo Bibliju, odnosno onih koji se ne slažu sa politikom rkc, ali nisu pripadnici ni jedne druge denominacije.
Zato i dalje vrijedi ono pravilo da "što manje znaš, to si bolji vjernik"

A Bibliju bi svi trebali porčitati, pogotovo ono što je govorio Isus.

Isto tako postoji veliki problem u RH jer neki ne shvaćaju što je to demokracija i kakvi vrijednosni poredak ide uz nju. Općenito nepoznavanje raznih pojmova počevši od ljudskih prava pa do pravne države su većini nepoznanice.
Tko pak zna što je sekularizacija?

Katolička crkva poziva se na isusov nauk, a radi posve suprotno od onoga što je Isus govorio. Kada svatko malo razmisli o tome vidjet će od koga su "komunisti" učili.
Tuvixer is offline  
Old 03.12.2013., 23:29   #118
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Očigledno 99.9% katolika u RH nije pročitalo Bibliju.
Dok 99.9% agnostika i ateista u RH je pročitalo Bibliju
, odnosno onih koji se ne slažu sa politikom rkc, ali nisu pripadnici ni jedne druge denominacije.
Zato i dalje vrijedi ono pravilo da "što manje znaš, to si bolji vjernik"

A Bibliju bi svi trebali porčitati, pogotovo ono što je govorio Isus.

Isto tako postoji veliki problem u RH jer neki ne shvaćaju što je to demokracija i kakvi vrijednosni poredak ide uz nju. Općenito nepoznavanje raznih pojmova počevši od ljudskih prava pa do pravne države su većini nepoznanice.
Tko pak zna što je sekularizacija?

Katolička crkva poziva se na isusov nauk, a radi posve suprotno od onoga što je Isus govorio. Kada svatko malo razmisli o tome vidjet će od koga su "komunisti" učili.

Baš si falio i tvoje zaključivanje, pazi njega i 99.9%
Baš me zanima gdje je to Krist u Bibliji uvjetovao nešto na takav način ili rekao nemojte prenositi moj nauk u javnim ustanovama.
Od koga su komunisti učili? Po prikazanom od nekih mesara... ili su bili očajni učenici.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 03.12.2013., 23:33   #119
Ma gle ti popa.....malo otisa u zapecak i evo ga odma...
Hahaha da pop trazi ukidanje vjeronauka iz skole....
E moj pop Ivane sta vam je to tribalo.....

neka se raspopi pa neka radi munade koliko oce, ovako jos pljuje po sebi,
a to je tako....sta mozemo....
realist is offline  
Old 03.12.2013., 23:34   #120
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Baš si falio i tvoje zaključivanje, pazi njega i 99.9%
Baš me zanima gdje je to Krist u Bibliji uvjetovao nešto na takav način ili rekao nemojte prenositi moj nauk u javnim ustanovama.
Od koga su komunisti učili? Po prikazanom od nekih mesara... ili su bili očajni učenici.
Isus je rekao:

"Zato idite i učinite sve narode učenicima mojim! Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga! Učite ih da vrše što sam vam zapovjedio! Ja sam s vama u sve vrijeme do svršetka svijeta".

Znači, treba nam više vjeronauka, a ne manje.
Tut-tut is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.