Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 17:09   #81
Opet autorov osobni sukob interesa.

Moliću lijepo obratiti pažnju na biblijske izraze "Gospodin" te "Gospodin Gospodin" te "Gospodar".

Može li autor teme navesti sve biblijske citate po ovim navodima?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 01:25   #82
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Opet autorov osobni sukob interesa.
Autor nije u sukobu sa nikim, osim sa zabludom. Ne posmatrati osobno njegove upise.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Moliću lijepo obratiti pažnju na biblijske izraze "Gospodin" te "Gospodin Gospodin" te "Gospodar".
Gospodin Gospodin - u duplo?! o čem ti?!

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Može li autor teme navesti sve biblijske citate po ovim navodima?
Može, ali neće iz dva razloga.
Prvi razlog: ima na stotine i stotine takvih mjesta.. možda i na tisuće.
To mi nebi bio problem da utrošim par sedmica, da znam da će biti koristi. Al neće.

A drugi razlog - nisi bila dobra danas... nisi zaslužila.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 09:10   #83
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
tako što, dade mu Bog
A je li Isus po tebi rođen s božanskom naravi ili je poprima naknadno?
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 09:30   #84
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Bog je jedan a spasitelja su dva.
Onda ste digli stvorenje na nivo spasitelja, i dajući zasluge stvorenju, koje vas po vašoj vjeri spašava od grijeha i smrti, prelazite u idolopoklonstvo.

Ako Isus nije Bog, kršćani su bogohulnici i židovi i muslimani imaju pravo.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:00   #85
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
A je li Isus po tebi rođen s božanskom naravi ili je poprima naknadno?
stvoren je tako.
a vlast nad nebom i zemljom je dobio naknadno.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:41   #86
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Onda ste digli stvorenje na nivo spasitelja, i dajući zasluge stvorenju, koje vas po vašoj vjeri spašava od grijeha i smrti, prelazite u idolopoklonstvo.
pročitaj moj prvi post u ovoj temi, tamo ti je odgovor tko je naj zaslužniji za spasenje.
imaš čak i analogiju za lakše shvaćanje, onima koji sporije kontaju.
Quote:
Ako Isus nije Bog, kršćani su bogohulnici i židovi i muslimani imaju pravo.
ne kršćani, nego katolici i ostali koji isto vjeruju, tj. koji ne vjeruju ovo-

1. Korinćanima 8,5 Jer ako bih i bilo takozvanih bogova, ili na nebu ili na zemlji, - kao što ima mnogo bogova i mnogo gospoda, -
1. Korinćanima 8,6 Ali mi imamo jednoga Boga Oca, od kojega je sve, i mi za njega, i jednoga Gospodina Isusa Krista, po kojemu je sve, i mi po njemu.
(neki prijevodi na mjesto 'gospodin' stavljaju ' gospodar')

ovdje su jasno odvojeni Bog i Gospodin, iako se na drugim mjestima i za isusa kaže da je bog, i za boga gospodin.

ali ovdje je odvojeno da je vidi tko je Bog Stvoritelj
da se vidi od koga je sve stvoreno
(tko je stvarao, a to je Otac)
i po kome je stvarao, to je Sin Isus Krist
po kome je sve stvoreno
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 15:33   #87
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
stvoren je tako.
Jesu li i drugi anđeli tako stvoreni?


Quote:
a vlast nad nebom i zemljom je dobio naknadno.
Nisam sigurna da shvaćaš veličinu izjave da jedno stvorenje ima vlast nad zemljom i Nebom.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 15:50   #88
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pročitaj moj prvi post u ovoj temi, tamo ti je odgovor tko je naj zaslužniji za spasenje.
imaš čak i analogiju za lakše shvaćanje, onima koji sporije kontaju.
Kontaš li ti da vojnik koji se bori po volji onog koji ga šalje ne traži da se njega slijedi, voli, da mu se služi ili da se odriče radi njega? To bi bilo daleko više od onog što njemu pripada i zašto je poslan.
Jesi li razmislio o onom o čemu sam ti pisala?

Analogija ti ne stoji.



Quote:
ne kršćani, nego katolici i ostali koji isto vjeruju, tj. koji ne vjeruju ovo-

1. Korinćanima 8,5 Jer ako bih i bilo takozvanih bogova, ili na nebu ili na zemlji, - kao što ima mnogo bogova i mnogo gospoda, -
1. Korinćanima 8,6 Ali mi imamo jednoga Boga Oca, od kojega je sve, i mi za njega, i jednoga Gospodina Isusa Krista, po kojemu je sve, i mi po njemu.
(neki prijevodi na mjesto 'gospodin' stavljaju ' gospodar')

ovdje su jasno odvojeni Bog i Gospodin, iako se na drugim mjestima i za isusa kaže da je bog, i za boga gospodin.
Bog je jedan, Otac, Sin i Duh sveti. Gospodinom se naziva Boga i Isusa, što govori dovoljno. Tko se može zvati Gospodinom osim Boga?

Kršćanstvo, ako ne želi skrenuti u politeizam, ne priznaje nikakve druge bogove, polubogove ili anđele koji se ponašaju kao bogovi, što po JS Isus čini tražeći da se njega recimo voli.

Zašto bi netko volio anđela, ili ga slijedio, ili njemu služio??
Čiji si ti sluga?




Quote:
ali ovdje je odvojeno da je vidi tko je Bog Stvoritelj
da se vidi od koga je sve stvoreno
(tko je stvarao, a to je Otac)
i po kome je stvarao, to je Sin Isus Krist
po kome je sve stvoreno
Što je odvojeno?

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
i Riječ bijaše Bog.
2Ona bijaše u početku u Boga.
3Sve postade po njoj
i bez nje ne postade ništa.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 16:54   #89
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Kontaš li ti da vojnik koji se bori po volji onog koji ga šalje ne traži da se njega slijedi, voli, da mu se služi ili da se odriče radi njega? To bi bilo daleko više od onog što njemu pripada i zašto je poslan.
Jesi li razmislio o onom o čemu sam ti pisala?

Analogija ti ne stoji.
jooooj šta ti sve nabroja za vojnika
vidi se da ne možeš skontati nikakvu analogiju
ne uspoređuje se tu vojnik i Isus, nego 'spašavanje'
zaslužni su za spašavanje i vojnici i Obama, ali Obama više, jer ih je poslao, da nije, i ne bi bilo spašavanja....ne očekujem da ćeš shvatiti, ali netko valjda hoće.

a što se tiče zahvalnosti, zaslužili su je i ti vojnici, jer su ipak odradili posao na terenu.
pa šta misliš zašto se govori da bi trebali biti zahvalni i Hrvatskim braniteljima zbog sudjelovanja u obrambenom ratu, kad nas je Tuđman naoružao poslao ?
tako trebamo biti zahvalni i Isusu što se žrtvovao za nas, nije neophodno da on bude Bog stvoritelj da bi mu bili zahvalni.

Quote:
Bog je jedan, Otac, Sin i Duh sveti. Gospodinom se naziva Boga i Isusa, što govori dovoljno. Tko se može zvati Gospodinom osim Boga?
.............
kažeš jedan, a nabrojiš 3

pa ti direktno ovim negiraš ono što je zapisano u ovim stavcima
jasno piše-
mi imamo jednoga Boga Oca
jasno da ne može biti jasnije...dakle Boga OCA nema tu niti Sina niti Duha svetoga

filozofiranje oko 'gospodina' da se umetne trojstvo je čisto bogohuljenje i mijenjanje smisla onoga što u stvari piše.
ne mogu vjerovati
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 17:28   #90
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Onda ste digli stvorenje na nivo spasitelja, i dajući zasluge stvorenju, koje vas po vašoj vjeri spašava od grijeha i smrti, prelazite u idolopoklonstvo.
Nisu samo JS digli, već svi kršćani. Svi to činite, bez izuzetka, jer Isus je vama ono što je židovima bilo latno tele (predmet obožavanja). Kod JS je to ublaženo za nijansu, a katolici, ortodoksi i protestanti otvoreno ga nazivaju božanstvom.

Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ako Isus nije Bog, kršćani su bogohulnici i židovi i muslimani imaju pravo.
Naravno da imamo pravo i naravno da Isus nije božanstvo. Pa jeo je, spavao.. A Bog nema ortaka.

Isus: "Idem ocu svojem i ocu vašem. Bogu mojem i Bogu vašem". (Biblija)
Nakon ovoga samo možeš reć da ima više bogova; to zapravo i govoriš cijelo vrijeme.
Ono što mene zanima - zašto? Je li to strast srca, ili je nešto drugo u pitanju?
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 17:35   #91
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bog je jedan a spasitelja su dva.
Kako dva, kad je Jehova jasno (prema Bibliji) rekao da je spasitelj jedan, jedini i da nema drugih spasitelja osim Njega. "Spasitelja nema osim mene" (Ozej 13,4) i to sam naveo u uvodnom postu.

Ti ne vidiš ono očito - da je Pavle osnovao novu religiju na temeljima judaizma, ali je u startu prekršio temeljne vrijednosti svoje vjere, kao npr. ta da da je samo jedan Spasitelj, a to je Bog! Pa je ubacio uz Njega i drugog spasitelja, Isusa. "po Isusu Kristu, Spasitelju našem" (Pavlova oslanica Titu, 3,6). Ovim su dvije vjere i dovedene u suprotnost. Pitaj Židove reć će ti.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 22:02   #92
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
jooooj šta ti sve nabroja za vojnika
vidi se da ne možeš skontati nikakvu analogiju
ne uspoređuje se tu vojnik i Isus, nego 'spašavanje'
zaslužni su za spašavanje i vojnici i Obama, ali Obama više, jer ih je poslao, da nije, i ne bi bilo spašavanja....ne očekujem da ćeš shvatiti, ali netko valjda hoće.

a što se tiče zahvalnosti, zaslužili su je i ti vojnici, jer su ipak odradili posao na terenu.
pa šta misliš zašto se govori da bi trebali biti zahvalni i Hrvatskim braniteljima zbog sudjelovanja u obrambenom ratu, kad nas je Tuđman naoružao poslao ?
tako trebamo biti zahvalni i Isusu što se žrtvovao za nas, nije neophodno da on bude Bog stvoritelj da bi mu bili zahvalni.


kažeš jedan, a nabrojiš 3

pa ti direktno ovim negiraš ono što je zapisano u ovim stavcima
jasno piše-
mi imamo jednoga Boga Oca
jasno da ne može biti jasnije...dakle Boga OCA nema tu niti Sina niti Duha svetoga

filozofiranje oko 'gospodina' da se umetne trojstvo je čisto bogohuljenje i mijenjanje smisla onoga što u stvari piše.
ne mogu vjerovati
Kako nema sina pa tko je onda prvorođenac?Anđeli nisu pošto oni nisu rođeni nego stvoreni?A nije ni Adam pošto su anđeli stvoreni prije njega?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 04:49   #93
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Kako nema sina pa tko je onda prvorođenac?
Pa Efraim!
Jehova govori: "Ja Sam otac Izraelu, Efrajim je Moj sin prvorođenac" (Jeremija 31:9)
Jehova govori: "Nije li Efraim sin Moj ljubljeni, Moje dijete predrago?" (vidjeti: Jeremija 31,20)
Osim Efraima, i David je prije Isusa bio bogov sin, a plus je njega rodio osobno Jehova!
Gospodin mi reče: "Ti (David) si sin moj, danas te rodih" (Ps 2:7)
To sa Božijim prvorođencima je paganski rudiment a slično je sa bogovim sinovima u hinduizmu i drugim mnogobožačkim religijama. Arapi su u prije islama vjerovali da Bog ima kćer (slično kao što Jehova ima sina u kršćanstvu) a Islam je takva vjerovanja (u bogove sinove, kćeri, majke) svrstao u zablude.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 10:09   #94
Quote:
Harf kaže: Pogledaj post
Nisu samo JS digli, već svi kršćani. Svi to činite, bez izuzetka, jer Isus je vama ono što je židovima bilo latno tele (predmet obožavanja). Kod JS je to ublaženo za nijansu, a katolici, ortodoksi i protestanti otvoreno ga nazivaju božanstvom.

Naravno da imamo pravo i naravno da Isus nije božanstvo. Pa jeo je, spavao.. A Bog nema ortaka.

Isus: "Idem ocu svojem i ocu vašem. Bogu mojem i Bogu vašem". (Biblija)
Nakon ovoga samo možeš reć da ima više bogova; to zapravo i govoriš cijelo vrijeme.
Ono što mene zanima - zašto? Je li to strast srca, ili je nešto drugo u pitanju?
U pitanju je vjera. Ti kao musliman nemaš vjeru u Krista, jednako kao što je nemaju ni Jehovini svjedoci. Za jedne je on poslanik, za druge anđeo.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 12:27   #95
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
U pitanju je vjera. Ti kao musliman nemaš vjeru u Krista, jednako kao što je nemaju ni Jehovini svjedoci. Za jedne je on poslanik, za druge anđeo.
naprotiv. JS baš imaju vjeru u Krista, i to o onoga tko je on i kako se predstavio u bibliji.

katolici nemaju vjeru u Krista, nego imaju vjeru u ono šta su iskemijali dogmom trojstva o Kristu, a to nije Krist Božji sin, nego neka neshvatljiva karikatura.

naravno, većina iskrenih vjernika katolika toga nije niti svjesna, jednostavno slijede dogme.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 15:04   #96
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
U pitanju je vjera. Ti kao musliman nemaš vjeru u Krista, jednako kao što je nemaju ni Jehovini svjedoci. Za jedne je on poslanik, za druge anđeo.
Točno, nemam. Ali vjerujem da je od Boga poslan. Vi (katolici) vjerujete da svi anđeli nebesaki pred Isusom treba da padnu ničice, kako si ranije i objasnio. Takvo vjerovanje je u skladu sa Biblijom i zato ste vi, po mom najdubljem uvjerenju, dosljednije držite Biblje, ali su JS bliže Bogu od vas i svih drugih kršćana (katolika, ortodoksa, protesanata, mormona, zilota i drugih).
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
naprotiv. JS baš imaju vjeru u Krista, i to o onoga tko je on i kako se predstavio u Bibliji.
Ali je vjerovanje JS različito od onog kako Isusa predstavljaju pisci NZ Poslanica (Pavle, Petar, Jakov, Ivan). Evo rekao sam Juniu da a u Bibliji piše da pred Isusom treba da padnu ničice (poklone se) svi nebeski anđeli bez izuzetka. Zar ti ništa ne govori taj detalj?
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 19:39   #97
Do sada nitko (osim autora teme) nije pokušao demantirati što sam navela u prvom postu ovdje na temi:

Zato jer je Jehova Bog rekao svom Sinu: "Šaljem te da spasiš moj odabrani narod." A Isus je na to odgovorio: "Idem, Oče, žrtvovat ću se za svakog koji je odabrao pokloniti se Tebi, oni će znati da si me Ti poslao da ih spasim, prepoznat će da sam u tvojoj službi i da spas preko mene zapravo je spas od Tebe."

1 Bog a 2 spasitelja?, zbunili bi se nepoznavatelji Biblije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:14   #98
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Do sada nitko (osim autora teme) nije pokušao demantirati što sam navela u prvom postu ovdje na temi:

Zato jer je Jehova Bog rekao svom Sinu: "Šaljem te da spasiš moj odabrani narod." A Isus je na to odgovorio: "Idem, Oče, žrtvovat ću se za svakog koji je odabrao pokloniti se Tebi, oni će znati da si me Ti poslao da ih spasim, prepoznat će da sam u tvojoj službi i da spas preko mene zapravo je spas od Tebe."

1 Bog a 2 spasitelja?, zbunili bi se nepoznavatelji Biblije.
E, a di to piše? Obično staviš naznaku s brojevima. Ili je tvoja poslovična imaginacija opet u formi...
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:38   #99
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
naprotiv. JS baš imaju vjeru u Krista, i to o onoga tko je on i kako se predstavio u bibliji.

katolici nemaju vjeru u Krista, nego imaju vjeru u ono šta su iskemijali dogmom trojstva o Kristu, a to nije Krist Božji sin, nego neka neshvatljiva karikatura.

naravno, većina iskrenih vjernika katolika toga nije niti svjesna, jednostavno slijede dogme.
Varaš se, ako ikad dozvoliš sebi ( i dobiješ milost) upoznati Krista kako ga vidi kršćanstvo i ako ikad uđe u tvoje srce ljubav prema njemu kao Spasitelju, onda ćeš shvatit o čemu pričam. Nitko ne može volit anđela i slijedit slugu, zato je za JS Isus marginaliziran jer je za njih on anđeo, a ne Bog. Katolici imaju u Kristu živog Boga i Spasitelja. Isus nas voli kao Bog,a ne kao anđeo. To je ono što JS uskraćuju svojim vjernicima pogrešnim tumačenjem Biblije i kršćanstva.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:42   #100
Quote:
Harf kaže: Pogledaj post
[INDENT]Točno, nemam. Ali vjerujem da je od Boga poslan. Vi (katolici) vjerujete da svi anđeli nebesaki pred Isusom treba da padnu ničice, kako si ranije i objasnio. Takvo vjerovanje je u skladu sa Biblijom i zato ste vi, po mom najdubljem uvjerenju, dosljednije držite Biblje,
ok

Quote:
ali su JS bliže Bogu od vas i svih drugih kršćana (katolika, ortodoksa, protesanata, mormona, zilota i drugih).
Misliš, Js su bliži tvom pogledu na Boga. Tko je bliži Bogu neka odredi Bog sam.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.