Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 08:47   #1
"Universal church of the Kingdom of God"

Nastali su prije 38 godina u brazilu a danas ih ima 15 000 000 . Daju 10 % prihoda crkvi tako da su bili u stanju izgraditi treci solomonov hram u sao paulu za 300 m$ . Pripadaju pod neopentakostalnce i brzo se sire . Smatraju da ako se neda ta desetina da se krade od boga . Mora biti nesto u toj crkvi kada se tako brzo siri a zahtjeva 10 % imovine .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:12   #2
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Nastali su prije 38 godina u brazilu a danas ih ima 15 000 000 . Daju 10 % prihoda crkvi tako da su bili u stanju izgraditi treci solomonov hram u sao paulu za 300 m$ . Pripadaju pod neopentakostalnce i brzo se sire . Smatraju da ako se neda ta desetina da se krade od boga . Mora biti nesto u toj crkvi kada se tako brzo siri a zahtjeva 10 % imovine .
Naravno da mora i jeste:

supertalentirani i uspješni manipulatori...
Prodaja ili rasprodaja mjesta u univerzalnom kraljevstvu Božjem,siromaha košta možda samo 2 dolara,jer ne zarađuje više od 20,no Gatesa kad bi bio dovoljno lud da pristupi toj crkvi koštalo bi ,mjesto u Božjem kraljevstvu milijarde....
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:32   #3
Ove hare krishne vec 50 godina grade svoj mayapur vedic planetrium od 75 m$ a ovi su ga digli za 4 godine . Mislim da cu u tu crkvu se uclaniti , ima duha bozjeg u njoj .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:53   #4
Zar treci hram nije trebao izgraditi mesija ? uguglajte - third temple sao paulo .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:11   #5
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Zar treci hram nije trebao izgraditi mesija ? uguglajte - third temple sao paulo .
Isto tako piše da će otpadnik,antikrist,sjediti u hramu praveći se bogom.Treba biti oprezan.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:18   #6
Ono što me frustrira kod takvih crkvi je što su teološki često prilično točne, ali u 99 % slučajeva ih vode pastori koji su taaaakve pokvarene, bezosjećajne iskorištavajuće lopine da zaslužuju počasno mjesto u 9 krugu pakla, a ne moš im lako staviti soli na rep, jer operiraju na darovni ugovor, pa se onda pitam je li moguće da Bog odabire takve ljude da šire Njegovu riječ?
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:31   #7
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
pa se onda pitam je li moguće da Bog odabire takve ljude da šire Njegovu riječ?
Da, Bog glavom i bradom odabire takve kao i sve ostale koje se bave njegovim poslovima...:klap:

želiš li moć nad drugim samo se proglasi božjim djelatnikom
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:41   #8
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, Bog glavom i bradom odabire takve kao i sve ostale koje se bave njegovim poslovima...:klap:
Trik je u tome da neki od takvih koje znam djeluju stvarno vjernički, zbilja kao da se daju za Boga, čak i neke neobične pojave su oko njih, a kad tamo krimosi..
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:52   #9
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Nastali su prije 38 godina u brazilu a danas ih ima 15 000 000 . Daju 10 % prihoda crkvi tako da su bili u stanju izgraditi treci solomonov hram u sao paulu za 300 m$ . Pripadaju pod neopentakostalnce i brzo se sire . Smatraju da ako se neda ta desetina da se krade od boga . Mora biti nesto u toj crkvi kada se tako brzo siri a zahtjeva 10 % imovine .
Nije u crkvi nego u ljudima, dokaz koliko smo gl**i ovaj hocu rec naivni . U Sjevernoj koreji milijuni ljudi vjeruju da je on njima tamo neki Bog i sta ti ja znam, a u stvari je obican smrtnik kojeg je moguce vrlo jednostavno povrijediti tako da broj ljudi u necemu ne znaci da je to ispravno i pouzdano, nego da su ljudi vrlo naivni i lakovjerni, a to posebno vrijedi kad se radi o religiji jer da nema vjernika nebi bilo ni novaca za one koji sire vjeru tako da njih ne zanima istina.
Reealist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 15:41   #10
Originalni hram bio je visok 18 metara i povrsinom veci od teniskog igralista . Ovaj je visok 55 metara i povrsinom veci od 2 nogometna a to je samo glavna zgrada . Ako ste ikada vidjeli maketu originala vidite da je to samo manji dio cjelokupnog kompleksa . Utuci ce oni tu jos cijelu b$ . Imaju cak i repliku kovcega saveza od cistoga zlata . Ne znam za vas ali mene to impresionira . Toliko ljudi , tako malo vremena , toliko novca notkuda . Ili je bozje ili je vrazje ali normalno nije ! Mislim da cu i ja dati 10 % mjesecnog primanja da vidim sto ce se desiti . Znatizeljan sam i to jako !
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 16:06   #11
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Originalni hram bio je visok 18 metara i povrsinom veci od teniskog igralista . Ovaj je visok 55 metara i povrsinom veci od 2 nogometna a to je samo glavna zgrada . Ako ste ikada vidjeli maketu originala vidite da je to samo manji dio cjelokupnog kompleksa . Utuci ce oni tu jos cijelu b$ . Imaju cak i repliku kovcega saveza od cistoga zlata . Ne znam za vas ali mene to impresionira . Toliko ljudi , tako malo vremena , toliko novca notkuda . Ili je bozje ili je vrazje ali normalno nije ! Mislim da cu i ja dati 10 % mjesecnog primanja da vidim sto ce se desiti . Znatizeljan sam i to jako !
Pripazi na tih 10 posto,i ostalo divljenje,kaže u Otkrivenju kako su se poklonili zvijeri i rekli Tko je kao zvjer?
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 17:04   #12
Mislim da ako ovaj i ima veze sa zvijeri onda mu samo utabava put jer vec ima nekih 65 godina tako da mi se cini prestar za taj posao . Ako je onda je neka verzija " ivana krstitelja " . Pogledaj mu sliku na www.uckg.org ali ako cemo gledati negativno stvara mu dobre uvijete REDE RECORDO druga najveca tv mreza u brazilu je njegova . Osnovao je sebi blisku stranku kojoj je cilj stvaranje teokratske drzave . Ma odi na wikipedia i upisi UCKG . Ima i svoju banku , novine etc i sve na komercionalnoj bazi a ne kao ona - kula strazara sta se dijeli besplatno . Dakle ako ima veze sa zvijeri onda mu stvara temelje ali nije to taj . Zvijer ce biti lijep covjek u najboljim godinama .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 17:44   #13
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Mislim da ako ovaj i ima veze sa zvijeri onda mu samo utabava put jer vec ima nekih 65 godina tako da mi se cini prestar za taj posao . Ako je onda je neka verzija " ivana krstitelja " . Pogledaj mu sliku na www.uckg.org ali ako cemo gledati negativno stvara mu dobre uvijete REDE RECORDO druga najveca tv mreza u brazilu je njegova . Osnovao je sebi blisku stranku kojoj je cilj stvaranje teokratske drzave . Ma odi na wikipedia i upisi UCKG . Ima i svoju banku , novine etc i sve na komercionalnoj bazi a ne kao ona - kula strazara sta se dijeli besplatno . Dakle ako ima veze sa zvijeri onda mu stvara temelje ali nije to taj . Zvijer ce biti lijep covjek u najboljim godinama .
O kay,samo govorim svoje mišljenje.Sad sam malo preletio link,kad budem imao više vremena,malo ću detaljnije.U svakom slučaju se treba informirati,a svatko odlučuje o sebi.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 18:35   #14
Smatraju da je ne davanje desetine potkradanje boga .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 19:08   #15
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Smatraju da je ne davanje desetine potkradanje boga .
Znači, Bog nas je stvorio jer treba naše novce?
Auuu, što je skup život izvan svemira.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 00:56   #16
Predlazem spajanje uckg i adventista u jednu crkvu . Jedni imaju solomonov hram drugi se drze starog zavjet od ishrane do subote . Bili bi neka krscanska verzija judaizma jos ako prihvate esperanto za svoj jezik doista su univerzalna crkva .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 01:02   #17
Predhejo de nova jerusalem - crkva novog jeruzalema ?
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 02:37   #18
Posto je esperanto 2/3 iz romanskih rijeci a trecina germanskih pismo te crkve bi moglo biti glagoljica da se dobije i slavenski elemet .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 04:12   #19
@Amary,
ovdje se jasno vidi da ljudi prave vjeru po svojim nahođenjima...
ubacuju glagoljicu, esperanto...
tako i nastadoše protestanti, jehovci, adventisti, kvekeri, mormoni...
i preko 50.000 drugih crkava... Nemoj se ljutit, slatka si.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 04:59   #20
Treba zrtvovati i zivotinje u trecem hramu !
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.