Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Biste li, kao vjernik, plaćali porez Crkvi?
Da, plaćao bih 4 26.67%
Ne, ne bih plaćao 10 66.67%
Ne znam/ Nisam siguran/ Nisam o tome razmišljao 1 6.67%
Glasovatelji: 15. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 18:20   #41
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma koja vatikanska kolonija, u Vatikanu ima naših svećenika na vodećim mjestima, a kolonija jesmo, kolonija smo EU-a - tako stoje stvari!

Nije mi jasno da ti smeta Vatikan, a ne smeta ti europska komisija i ovaj novi trasatlantski ugovor koji će zgazit Hrvatsku
Na smiješne teorije zavjera o "zloj EU koja nas samo izrabljuje i porobljava" uopće se ne obazirem. To su nonsensi.

Ali Vatikan nas muze ko mlade majmune. To je još Radić skužio.
A današnji političari idu linijom "ne zamjeranja" moćnom crkvenom lobiju. Čekaju da narodu pukne film, i popovima daju vritnjak, a to se kod nas rijetko događa.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:32   #42
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Evo da ti izračunam.
ti ko politicari, kad nemaju argumenata onda skrecu na stoljece sedmo

po stoti put, ne izdvajaš ti/ja, xy ništa za crkvu, niti država financira crkvu...država placa crkvi za korištenje njene imovine...ajd, probaj to shvatiti
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:41   #43
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Na smiješne teorije zavjera o "zloj EU koja nas samo izrabljuje i porobljava" uopće se ne obazirem. To su nonsensi.

Ali Vatikan nas muze ko mlade majmune. To je još Radić skužio.
A današnji političari idu linijom "ne zamjeranja" moćnom crkvenom lobiju. Čekaju da narodu pukne film, i popovima daju vritnjak, a to se kod nas rijetko događa.
Imaš točne cifre koliko plačamo članarinu, i koliko plaćamo kamatu stranim bankarima.

Novac koji ide Crkvi ostaje u Hrvatskoj.

Novac koji se izvlači iz RH zbog investiranja stranih vlasnika u naše korumpirane političare, bolje i ne spominjati.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:49   #44
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post



Da. 85 % ljudi se izjasnilo vjernicima. Oni traže crkve, žele ići u crkve i žele slobodno ispovijedati i prakticirati svoju vjeru.Oni plaćaju poreze i crkva dobiva novac za mogućnost da onih 85% prakticira vjeru.
ne izmišljaj, tek 10 % Hrvata živi po katoličkoj vjeri, ostali idu na misu na Božić i Uskrs.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:51   #45
Jel Isus živio u zlatu? ne

Jel Bozanić živi u zlatu? da

Jel papa podupire siromaštvo? da

Jel Bozanić podupire papu? ne
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:56   #46
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Na smiješne teorije zavjera o "zloj EU koja nas samo izrabljuje i porobljava" uopće se ne obazirem. To su nonsensi.

Ali Vatikan nas muze ko mlade majmune. To je još Radić skužio.
A današnji političari idu linijom "ne zamjeranja" moćnom crkvenom lobiju. Čekaju da narodu pukne film, i popovima daju vritnjak, a to se kod nas rijetko događa.
Vatikan je 'zlo', ali EU je mila majka. Dakle, svašta ću ovdje pročitati... :klap: Nadmašio si sam sebe, što nije nimalo lako...


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ti ko politicari, kad nemaju argumenata onda skrecu na stoljece sedmo
Vidim da sam te zbunio


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
po stoti put, ne izdvajaš ti/ja, xy ništa za crkvu, niti država financira crkvu...država placa crkvi za korištenje njene imovine...ajd, probaj to shvatiti
Država smo 'mi' sve što država 'plaća', dolazi već na neki način od građana, putem kojekakvih poreza. Ne ulazim u ta pitanja što je čije vlasništvo i koji su povijesni razlozi kojekakvih međunarodnih ugovora... nego sam samo htio taj iznos (zvala ti njega 'financiranjem crkve' ili 'naknadom za korištenje imovine') - staviti u perspektivu, u odnos s ukupnim iznosom kojeg država pobere od građana.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:58   #47
Do kraja ove godine Ministarstvo graditeljstva napisat će novi zakon o komunalnom gospodarstvu kojim planira gradovima i općinama u 2016. osigurati dodatnih 200 milijuna kuna od komunalne naknade, piše Slobodna Dalmacija.

Samo Katolička crkva, smatraju u ovom ministarstvu, ima brojne objekte u kojima se ne obavlja samo vjerska ili obrazovna djelatnost nego i stanove, zemljišta kao i poslovne prostore koje izmamljuje i uprihoduje najamninu od njih.

Komunalna bi se naknada plaćala tako za objekte koji se ne koriste u obrazovne i sakralne svrhe, a isto bi pravilo vrijedilo i za sve one udruge koje zarađuju iznajmljivanjem svojih prostora. Mijenjanje zakona i povećavanje prihoda od komunalne naknade trebalo bi udobrovoljiti i Europsku komisiju kojoj je Hrvatska bila najavila uvođenje poreza na nekretnine koji je trebao zamijeniti komunalnu naknadu.

Lokalne vlasti sada različito tretiraju plaćanje ovog nameta i odlučuju koga će osloboditi plaćanja komunalne naknade, pa se tako Zagreb od komunalne naknade godišnje ubire oko devet posto proračuna, a Split 15 posto.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:07   #48
Da ste s ovakvim zarom pljuvali po bankama a ne po Crkvi eh gdje bi nam bio kraj
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:11   #49
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Na smiješne teorije zavjera o "zloj EU koja nas samo izrabljuje i porobljava" uopće se ne obazirem. To su nonsensi.

Ali Vatikan nas muze ko mlade majmune. To je još Radić skužio.
A današnji političari idu linijom "ne zamjeranja" moćnom crkvenom lobiju. Čekaju da narodu pukne film, i popovima daju vritnjak, a to se kod nas rijetko događa.
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Vatikan je 'zlo', ali EU je mila majka. Dakle, svašta ću ovdje pročitati...
Izmišljaš strašila po kojima pljuješ.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:15   #50
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Da ste s ovakvim zarom pljuvali po bankama a ne po Crkvi eh gdje bi nam bio kraj
Prije ili nakon uzimanja kredita?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:18   #51
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Da ste s ovakvim zarom pljuvali po bankama a ne po Crkvi eh gdje bi nam bio kraj
"Prosječna mjesečna bruto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za travanj 2015. iznosila je 8 011 kuna."

Malkoc ću zanemariti sad neke faktore, zbog jednostavnosti...no, 2. stup mirovinskog osiguranja je 5% bruto plaće, što dakle iznosi cca. 400 kuna po zaposleniku. A njih ima 1.3 milijuna, što je dakle 520 milijuna kuna mjesečno; ili za godinu dana, 6.24 milijarde kuna, kojima banke po sili zakona raspolažu, tj. te novce, iako nominalno 'pripadaju' građanima - oni ih ne mogu samo tako 'podići' iz banke. Nego je to kakti za penziju.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izmišljaš strašila po kojima pljuješ.
Ti ne vjeruješ u 'zlu EU koja nas izrabljuje', a ja eto ne vjerujem u 'zli Vatikan koji nas muze samo tako'. Aj ti sad meni pokaži koja je razlika. To je bit mog odgovora - ovo ostalo je samo da bude malo sočnije.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:46   #52
Da li Adventisti imaju obavezan deseterac?
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:49   #53
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Država smo 'mi' sve što država 'plaća', dolazi već na neki način od građana, putem kojekakvih poreza. Ne ulazim u ta pitanja što je čije vlasništvo i koji su povijesni razlozi kojekakvih međunarodnih ugovora... nego sam samo htio taj iznos (zvala ti njega 'financiranjem crkve' ili 'naknadom za korištenje imovine') - staviti u perspektivu, u odnos s ukupnim iznosom kojeg država pobere od građana.
1.mi nismo država, mi smo samo stanovništvo...i kao takvi, ne postojimo mi radi države vec država radi nas...
2.privatno vlasništvo je privatno vlasništvo...trošak koji nastane korištenjem privatne imovine je trošak koji se treba platiti bez obzira na ikakve "prerspektive i odnose"...ne želiš li nešto placati, vrati i nemoj koristiti...crkva se sigurno nece buniti

btw..ak vec nešto želiš stavljati u odnos, onda stavi imovinu crkve koju koristi država i ta izdvajanja za crkvu..
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:34   #54
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kad je u pitanju neki vjerski velikodostojnik, onda odaješ poštovanje, onom, na čijem je on čelu, ne njegovom egu. Ja recimo ne bi volio biti crkveni ili bilo koji velikodostojnik, svka riječ bi mi se mjerila, ne bi se mogao na miru ni za ženskom okrenut ili zapsovat sočno ako me netko naljuti
Kakav je to izraz "vjerski velikodostojnik"?

Čuj, ljudi pred Bogom su dostojni ili nisu, nema tu većih il manjih - ili ima jer zapisano je da najmanji imat će prednost u Božjem Kraljevstvu.

Onda? Očem ti pričaš?

Drugo, zaboravili ste da "caru carevo" odnosi se na Državu, a ne Crkvu.

Treće, Crkva pobire poreze od svih pa i svojih neistomišljenika. To ti se zove sramota po Crkvu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:20   #55
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Da ste s ovakvim zarom pljuvali po bankama a ne po Crkvi eh gdje bi nam bio kraj
Apsalutno se slažem.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:23   #56
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prije ili nakon uzimanja kredita?
Pitao bi ja te bankaroide, od kud njima novčanice i pravo na primarne emisije novčanica.

Na politici sam više puta ponavljao da svaki Hrvat treba 1000 putu ponoviti mantru, banka je dužna meni, a ne ja njoj i tako 1000 puta!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:26   #57
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kakav je to izraz "vjerski velikodostojnik"?

Čuj, ljudi pred Bogom su dostojni ili nisu, nema tu većih il manjih - ili ima jer zapisano je da najmanji imat će prednost u Božjem Kraljevstvu.

Onda? Očem ti pričaš?

Drugo, zaboravili ste da "caru carevo" odnosi se na Državu, a ne Crkvu.

Treće, Crkva pobire poreze od svih pa i svojih neistomišljenika. To ti se zove sramota po Crkvu.
Pročitaj još jedanred što napisah neke pojmove koristim da bi se sporazumjeli, a tko zaista zaslužuje čast, o to sam Bog zna, ali tu na zemlji neki ljudi nešto predstavljaju i poštivanjem njihove službe zapravo poštivaš ono što oni predstavljaju. Tu se radi o formi.

Možeš ti i jajima gađati službujuće, ako misliš da nisu dorasli svoje pozicije, zašto ne...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 10:16   #58
Mislim da se nitko nije dotakao srži teme:

jesu li vjernici spremni iz svog džepa izdvajati za Crkvu?


Sve nešto crkvena imovina, ovaj i onaj porez i prirez, banke, EU.....
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 10:27   #59
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Na smiješne teorije zavjera o "zloj EU koja nas samo izrabljuje i porobljava" uopće se ne obazirem. To su nonsensi.

Ali Vatikan nas muze ko mlade majmune. To je još Radić skužio.
A današnji političari idu linijom "ne zamjeranja" moćnom crkvenom lobiju. Čekaju da narodu pukne film, i popovima daju vritnjak, a to se kod nas rijetko događa.
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izmišljaš strašila po kojima pljuješ.
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ti ne vjeruješ u 'zlu EU koja nas izrabljuje', a ja (cut)
A ti lažljivo kratiš moj tekst. napisao sam ovo na račun forumaša koji vjeruje u teorije zavjera i silno prezire EU, za koju ne vidi ama baš ništa pozitivnoga.
Zato sam napisao "samo" ("samo izrabljuje i ništa više, nikakve pozitive"):
smiješne teorije zavjera o "zloj EU koja nas samo izrabljuje i porobljava"
Ali ti to prijevarno pretvaraš u to da ja u EU vidim tobože isključivo pozitivu, nikakva reciprociteta:

Quote:
'zlu EU koja nas izrabljuje'
Što si izbrisao moju riječ "samo"?

Nećemo na taj način branit Vatikan.

Quote:
"eto ne vjerujem u 'zli Vatikan koji nas muze samo tako'. "
A ovdje si dodao "samo tako". Dok sam ja napomenuo da nas muzu, a ne "samo muzu". Nemoj mi rezuckat i podvaljivat tekstove, kako bi samome sebi dokazao da si u pravu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:00   #60
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne ulazim u ta pitanja što je čije vlasništvo i koji su povijesni razlozi kojekakvih međunarodnih ugovora... nego sam samo htio taj iznos (zvala ti njega 'financiranjem crkve' ili 'naknadom za korištenje imovine') - staviti u perspektivu, u odnos s ukupnim iznosom kojeg država pobere od građana.
U tom "iznosu" moraju se spomenuti i nekretnine Crkve goleme vrijednosti, kao i one koje tek Crkva planira steći "natrag" u svojim sporazumima s političarima.
Crkva to iznajmljuje, prodaje kako joj se ćefne, ili prodaje u bescjenje svojim poklonicima, koji opet čine za Crkvu protuusluge i lobiraju. A sve je to netransparentno i iza debelih crkvenih zidina.

Crkva je država u državi, dok god joj narod dozvoljava taj kripto-parazitski odnos.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.