Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2015., 16:10   #81
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa nije to baš bila banalna stvar.Bog je ljepo rekao Adamu da ako bude jeo sa tog stabla da će umrjeti.Teoretski Bog je mogao tada odamh ubiti Adama i Evu i nikom ništa.No nije ih ubio al je učinio to da Adam i Eva više nisu imali mogučnost vječnog života.
Kako nisu kad i dalje čame negdje u podzemlju i čekaju Posljednji sud pa da opet postanu Supermen i Superžena u raju?

Sveznajuć Svemogući nije znao da će njegova kreacija Adam i Eva prekršiti njegovu zapovijed i zagristi plod s drveta? Jahve naivčina i budala dakle.

Quote:
Kad malo bolje razmislim mislim da Bog ipak ne može znati sve.
Onda nije Bog, pa briši sve i piši teologiju ispočetka. Možda stekneš poklonike ili konvertite.

Quote:
Naprimjer on nezna koji će se ljudi spasiti a koji neće,koji će vjerovati u njega a koji neće.On samo zna da netko
Vidi se da ti ljepo ide pogađanje kako Bog razmišlja, što zna a što ne zna.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 16:21   #82
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kako nisu kad i dalje čame negdje u podzemlju i čekaju Posljednji sud pa da opet postanu Supermen i Superžena u raju?

Sveznajuć Svemogući nije znao da će njegova kreacija Adam i Eva prekršiti njegovu zapovijed i zagristi plod s drveta? Jahve naivčina i budala dakle.



Onda nije Bog, pa briši sve i piši teologiju ispočetka. Možda stekneš poklonike ili konvertite.



Vidi se da ti ljepo ide pogađanje kako Bog razmišlja, što zna a što ne zna.
Ti vjeruj u šta želiš pa i u to da je Jehova naivčina i budala.To je tvoja stvar.
Što se tiče Adama i Eve oni neće na konačni božji sud jer ih je Bog jednom već sudio.
Bog ne može znati sve unaprjed i to ga ne čini manje Bogom.
Amen
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 17:11   #83
Izaija 55:8,9. "Jer vaše misli nisu moje misli i moji putevi nisu vaši putevi", kaže Jehova.Jer kao što su nabesa viša od zemlje,tako su moji putevi viši od vaših puteva i moje misli od vaših misli.Ispričavam se što upadam ali Božji način razmišljanja se uvelike razlikuje od našeg.Ali Biblija ne kaže da se moramo pomiriti s onim što ne razumijemo(u stilu "čudni su putevi") nego nas potiče da ga bolje upoznamo te nam pomaže da razumijemo kada Bog nešto čini i zašto postupa na određeni način.Jakov 4:8.Pročitajte Jeremiju 7:29-31.i vidjet ćete što ne voli naš Bog ali oni (ljudi) pošto imaju slobodnu volju to iskorištavaju.I ja sam puno razmišljao da li je znao da će Adam pogriješiti ali to nema smisla.Nije znao ni da će njegov Sin ostati savršen nego mu je davao snagu kroz svoj Duh i vjerovao u njega i mislim da je on pogriješio da bi onda bili svi "kaput"!A onda pročitam u Jeremiji 32:35.;I sagradili su obredne uzvišice Baalu u dolini sina Hinomova,kako bi sinove svoje i kćeri svoje kroz vatru vodili k Moleku,što im nikad nisam zapovijedio NITI MI JE IKAD NA UM DOŠLO DA ČINE TAKVU GADOST,pa da Judu tako na grijeh navedu.I hoćete reći da je naš Bog ljubavi stvorio ljude namjerno da čine te odvratne stvari i pitate se zašto je potamanio određene narode i žene i djecu?Onda opet pročitajte gore Izaiju...
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 17:43   #84
edit: ^^ najjači su ovi kad počnu sa psalmima roflmao

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Dobro, zašto onda Bog ne spriječi čovjeka da opljačka banku?
jednostavno nema mista za obojicu. u neke uđe bog u neke đava...a u nekima nema mista ni za jednog ni za drugog
aleale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:28   #85
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I naplatio u znoju, krvi i suzama tu besplatnost...
Ovaj život je težak ,ali nije nam svima svaki dan krv,znoj i suze.
Mnogo nas živi sasvim solidno i uopće nam nije tako loše,nego stvar je da nama nikad nije dobro,uvijek želimo bolje,više,oči veće nego želudac po svim pitanjima.
Mnogo ima ljudi koji su svojom krivicom napravili da im život bude tužan.
Ljudi su pohlepni,sebični i od toga sami naprave na kraju da im život bude težak jer im nije išlo kako su oni to zamišljali.
Najlakše je Boga kriviti za sve.
Pamtimo samo zle stvari,a zaboravljamo koliko nam je dobroga Bog dao.
Naravno da ima ljudi koji nisu svojom krivicom u teškoj situaciji ,ali njima će svakako puno lakše biti otvoren put u vječni život jer su se napatili na ovoj zemlji.
Ima nas puno koji sasvim solidno živimo ,ali opet smo nezadovoljni i neznamo cijeniti ni zdravlje ni ostale lijepe stvari što nam Bog svakodnevno daje.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:47   #86
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Evo nam deiste :klap:

Ali zašto Bog ne intervenira i malo dijete ne izliječi od raka?
Dokle smo god na ovoj zemlji bit će jako nepravednih i žalosnih stvari,to je jasno.Prema kraju bit će sve gore,to Biblija govori.
Nekad se možemo moliti za ozdravljenje malog dijeteta ,ali uzalud ,dijete umre.
Zašto se to dogodilo,zato jer je zemlja u grijehu i zato jer na ovom zemlji postoji sotona koji sve radi samo da nas uništi.

I sam Božji sin Isus nije bio pošteđen boli,tako da se moramo pomiriti da je to na ovoj zemlji tako.
I sam Isus je na križu rekao Bože Zašto si me ostavio??
Teško nam je shvatiti i zato stalno ponavljamo zašto ovo zašto ono,ali vladar ove zemlje je sotona pa zato i je sve u banani.

Ali svako dijete koje umre ovdje ,imat će vječni život tako da to sada izgleda strašno ,ali Bog će na kraju to izvesti na ekstra dobro.
Sve nepravde i žalosti će Bog na kraju vremena izvesti na vrlo dobro,tako da se netrebamo previše opterećivati zašto ovo zašto ono.
Naravno da je to teško ,ali moramo to tako prihvatiti.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:59   #87
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Izaija 55:8,9. "Jer vaše misli nisu moje misli i moji putevi nisu vaši putevi", kaže Jehova.Jer kao što su nabesa viša od zemlje,tako su moji putevi viši od vaših puteva i moje misli od vaših misli.Ispričavam se što upadam ali Božji način razmišljanja se uvelike razlikuje od našeg.Ali Biblija ne kaže da se moramo pomiriti s onim što ne razumijemo(u stilu "čudni su putevi") nego nas potiče da ga bolje upoznamo te nam pomaže da razumijemo kada Bog nešto čini i zašto postupa na određeni način.Jakov 4:8.Pročitajte Jeremiju 7:29-31.i vidjet ćete što ne voli naš Bog ali oni (ljudi) pošto imaju slobodnu volju to iskorištavaju.I ja sam puno razmišljao da li je znao da će Adam pogriješiti ali to nema smisla.Nije znao ni da će njegov Sin ostati savršen nego mu je davao snagu kroz svoj Duh i vjerovao u njega i mislim da je on pogriješio da bi onda bili svi "kaput"!A onda pročitam u Jeremiji 32:35.;I sagradili su obredne uzvišice Baalu u dolini sina Hinomova,kako bi sinove svoje i kćeri svoje kroz vatru vodili k Moleku,što im nikad nisam zapovijedio NITI MI JE IKAD NA UM DOŠLO DA ČINE TAKVU GADOST,pa da Judu tako na grijeh navedu.I hoćete reći da je naš Bog ljubavi stvorio ljude namjerno da čine te odvratne stvari i pitate se zašto je potamanio određene narode i žene i djecu?Onda opet pročitajte gore Izaiju...
Zašto ljudi misle o Bogu da nešto nije znao ili da ne zna, jer ne piše li "Bog sve zna." ?
Onda time, nije li svakom stvorenju ponudio priliku da se iskaže?

Bog ne uživa u smrti zlih (Ezehijel 33:11).
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 11:18   #88
Quote:
aleale kaže: Pogledaj post
jednostavno nema mista za obojicu. u neke uđe bog u neke đava...a u nekima nema mista ni za jednog ni za drugog
To nije fer da neki budu blaogslovljeni Božjom prisutnošći a druge obuzme zlo

Zar ne bismo trebali svi imati iste uvjete da bi to sve bilo pošteno?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 11:34   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To nije fer da neki budu blaogslovljeni Božjom prisutnošći a druge obuzme zlo

Zar ne bismo trebali svi imati iste uvjete da bi to sve bilo pošteno?
Nitko se nije rodio Božjom providnošću. To je nešto što se za života traži, pa ukoliko se traži na pravi način, tada se i dobije.

Isti uvjeti su ponuđeni svima, ali nekima nije moguće pokajati se (vidi što piše u Hebrejima 6:4-6).
Ljudska pokajanja su stvar ljudske volje. Želi li čovjek ili ne želi, na čovjeku je. Zato, ne mislite da je Bog ljudima ukinuo slobodnu volju. Pošteno, zar ne, jer u protivnom ispao bi još jedan motiv ljudskih pritužbi Bogu, poznato kao 'pa dobro više s tim, dal ljudi žele imati slobodnu volju ili ne žele, nek se više napokon odluče'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 13:28   #90
Đavo,sotona tvrdi da nijedan čovjek neče služiti Bogu nesebično iz ljubavi.To se tiče tebe,mene i svakog čovjeka koji je živio i koji danas živi.Direktno nam u lice kaže da nećemo uspjeti! I to je problem zašto Bog dopušta(sjetite se Sodome i Gomore sa 50 pravednika na koliko je došlo na kraju)još malo vremena dok ne uništi ovaj sistem ljudima da dokažemo da Đavo nije u pravu i da mu se možemo oduprijeti.Job 1:8-12.U Propovjedniku 7:29. piše;Eto,jedino sam ovo otkrioravi je Bog ljude načinio čestitima,ali oni idu za mnogim zamislima svojim.Sotona je naš jedini protivnik a na nama je da dokažemo da li je on u pravu ili ćemo biti na Božjoj strani.A pokazat ćemo ovako:Ivan 4;23.1.Petr.4;3,4,1.Korin.6:9,10;15:33.DOKAŽITE DA ĐAVO LAŽE!!!
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 20:09   #91
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Đavo,sotona tvrdi da nijedan čovjek neče služiti Bogu nesebično iz ljubavi.To se tiče tebe,mene i svakog čovjeka koji je živio i koji danas živi.Direktno nam u lice kaže da nećemo uspjeti! I to je problem zašto Bog dopušta(sjetite se Sodome i Gomore sa 50 pravednika na koliko je došlo na kraju)još malo vremena dok ne uništi ovaj sistem ljudima da dokažemo da Đavo nije u pravu i da mu se možemo oduprijeti.Job 1:8-12.U Propovjedniku 7:29. piše;Eto,jedino sam ovo otkrioravi je Bog ljude načinio čestitima,ali oni idu za mnogim zamislima svojim.Sotona je naš jedini protivnik a na nama je da dokažemo da li je on u pravu ili ćemo biti na Božjoj strani.A pokazat ćemo ovako:Ivan 4;23.1.Petr.4;3,4,1.Korin.6:9,10;15:33.DOKAŽITE DA ĐAVO LAŽE!!!
Evo, primjerice, sad sam se sjetila knjige Job. I doista, ne vidim da piše da je Sotona nešto ljudima rekao u lice, već je rekao Bogu Stvoritelju. Ono zadnje što je Sotona ustvrdio, zadnje jer nakon toga više nije imao prilike prići Bogu Stvoritelju (u prijevodu: pristup mu je zabranjen).

K tome, bilo bi stvarno čudno kad bi ljudi pričali stila 'meni je Sotona nešto rekao' jer bi značilo da komuniciraju s njim. A taj pristup je zabranjen isto kako je i on dobio zabranu prilaska prije tog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 21:33   #92
Ljudi nažalost itekako komuniciraju sa zlim duhovima,možda ne na direktan način ali na indirektan svakako.
Razne magije,vračanja,taroti,bioenergije i ostale svakakve gluposti sigurno nisu povezane sa Bogom nego sa sotonom i njegovim demonima.

Naravno Bog izričito zabranjuje sve takve idiotarije.

Ljudi su sami po sebi zli ,ali svakako ih sotona još dodatno navodi na neki način da čine loše stvari.
Sotona na vrlo vrlo lukav način navodi ljude na krive zaključke u životu i tako ljudi još više tone u sigurnu smrt.
Sotona se toliko prikrio da nitko više i ne vjeruje da postoji.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 22:26   #93
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Evo, primjerice, sad sam se sjetila knjige Job. I doista, ne vidim da piše da je Sotona nešto ljudima rekao u lice, već je rekao Bogu Stvoritelju. Ono zadnje što je Sotona ustvrdio, zadnje jer nakon toga više nije imao prilike prići Bogu Stvoritelju (u prijevodu: pristup mu je zabranjen).

K tome, bilo bi stvarno čudno kad bi ljudi pričali stila 'meni je Sotona nešto rekao' jer bi značilo da komuniciraju s njim. A taj pristup je zabranjen isto kako je i on dobio zabranu prilaska prije tog.
Samo hoću slikovito prikazati da se to odnosi na svakog od nas !!Sotona nas svakog "optužuje"u "lice"da necemo biti vjerni Bogu?Da li je u pravu???
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 10:44   #94
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Samo hoću slikovito prikazati da se to odnosi na svakog od nas !!Sotona nas svakog "optužuje"u "lice"da necemo biti vjerni Bogu?Da li je u pravu???
Možda bi prije bilo slikovito prenesenog smisla ono da 'hoda' za ljudima, jer u principu nema noge pa da hoda.
Možda misliš na ono da 'govori preko nekih ljudi'? Dal bi to bilo slikovito ili doslovno? U tom slučaju slikovito 'optužuje u lice'.

Proročanstvo je jače od njega. Zato, vara se dok pokušava, previše je umišljen da bi samom sebi priznao da mu namjera neće uspjeti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:45   #95
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To nije fer da neki budu blaogslovljeni Božjom prisutnošći a druge obuzme zlo

Zar ne bismo trebali svi imati iste uvjete da bi to sve bilo pošteno?
Blagoslovljeni darom Božijeg Duha mogu biti svi ko god to želi.
U pitanju je tu slobodan izbor.
Ima piše u Ev Ivanovom da je svjetlo ponuđeno svima, ali ljudi su večinom
voljeli tamu.
Otkrivenje 22:17 kaže - tko gog želi neka dođe i neka uzme vode života besplatno.
Sloboda izbora.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 12:18   #96
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To nije fer da neki budu blaogslovljeni Božjom prisutnošći a druge obuzme zlo

Zar ne bismo trebali svi imati iste uvjete da bi to sve bilo pošteno?
To su neka naša zemaljska i individualna rekao bih, poimanja poštenja, pravde, ljubavi, brige i sl.

Kao stvorenja koja su kroz povijest više puta razočarala, sva je prilika da nas je ostavio da se sami snalazimo kako znamo i umijemo, a sebi je pronašao neku drugu zanimaciju.

Dosadili smo i Bogu i Vragu kolektivnim i individualnim pizdarijama koje kontinuirano izvodimo.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 14:28   #97
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
To su neka naša zemaljska i individualna rekao bih, poimanja poštenja, pravde, ljubavi, brige i sl.
Pa tim bolje, zašto svijet sam ne istjera vraga jer u boga ionako ne vjeruje.

Šta se zbilo sa svijetom, jelte, nije u stanju sam to tako istjerati?
Zato svijet pita Boga, u kojeg ne vjeruje. Ne zove li se to apsurdnom situacijom?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 17:16   #98
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vrag napada nedužne ljude koji nikome nisu ništa skrivili

Zašto ga Bog ne spriječi u tome?
Zato jer Bog nema tu moć.
Da ima, ja sam sigurna da bi djelovao.
Možda je bolje pitanje zašto vjera ne spriječi vraga da nedužne ljude napada?
E pa zato jer džaba ti vjera ako ne živiš u skladu sa tom vjerom.
Džaba ti misao koju misliš a ne djeluješ u skladu sa misli.
Jer da ljudi vjerom misle i tom silnom ljubavlju i razumijevanjem......da uistinu misle.....ta misao bi prerasla u riječi...a riječi u djela-akciju.
Kako ljude pripitomiti da misle isto? Nikako. Eto ti vraga.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 22:44   #99
Ako smo ograničeni samo na ovaj život i ako smo uvjereni da je ovo jedino što nam se nudi onda zaista nema odgovora zašto Bog dopušta patnje i nakraju smrt.
Ako imamo samo ovaj bijedni život od par desetaka godina,onda je zaista sve jadno i besmisleno jer sutra nam je umrijeti.

Kada se stvari pogledaju iz drugog kuta onda je puno jasnije zašto Bog dopušta patnje i smrt.
Problem nije što je nas zaboravio Bog nego je problem što smo mi zaboravili na Boga i sve hoćemo sami da razjasnimo i razumijemo,ali nam neide baš.
Na puno pitanja odgovora nema,zbunjeni smo.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 14:55   #100
Bog dopušta danas patnje između ostalog i zato što je jednom rekao(ako se ne varam to se može naći u u bibliji) da se više neće direktno mješati u ovaj svijet.
Mješa se samo djelovanjem svog duha i tog duha će biti svjestan onaj koji ga traži.
Pošto je čovjek generalno još odavno izgubio božju naklonost(još u Edenu) Bog je dopustio čovjeku da sam vlada.Čovjek je kroz povijest izredao mnoge vladavine i niti jedna nije bila savršena.Ako ćemo pošteno nije to ni danas tzv parlamentarana demokracija.Možda Bog dopuštajući ljudske vladavine hoče nešto dokazati.Možda hoče dokazati da čovjek ne može da vlada nad čovjekom.
Možda hoče dokazati da jedina "prava" vladavina,na dobrobit svih je božja vladavina.Božje kraljevstvo.Milijuni kršćana u svojim molitvama prizivaju to božje kraljestvo koje bi trebalo nastupiti nakon Hramagedona.
Vidjet ćemo.Ko živ,ko mrtav
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.