Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 06:42   #21
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio po svijetu, nasmijanost ljudi i materijalna bogatstva, ne moraju biti povezani. Po dobrano namučenim, siromašnim zemljama trećeg svijeta, viđao sam najsretnije, najnasmijanije ljude. Kambodža, Filipini, Senegal i sl. - djeca s osmjehom od uha do uha, a jedva imaju šta za jesti. Pak u Kaliforniji, milijuneri s kućama i nekoliko skupih automobila, ali namrgođeni non stop. U Švicarskoj sam vidio nekaj slično.
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Dajte kakve su ovo glupe teme, šta ste mjerili koliko se tko smije?? Na koji način u kojim gradovima?
Nekad osmijeh nema veze sa našim raspoloženjem, meni je najgore kada se nađem u nekoj krizi i moram pred drugima glumit da sam sretan i smijati se, a iznutra te izjedaju problemi.

Mi smo općenito takav narod koji nije baš da se smije od uha do uha, međutim što se mentaliteta tićče,zafrkancije i ostatak to nam ne fali.U odnosu na neke druge narode u Europi mi smo za njih "Švicarska" po tome pitanju.

Možda najveći problem stvaraju mediji sa svakodnevnim bombandiranjem lošim vijestima i svime ostalim.Ta depresija dobrim djelom dolazi od tamo i zatupljujućim sadržajem koji nam se pruža u raznim Big brotherima i ostalome.

Evo baš o Zg-u kad neki stranac se izgubi i nešto pita, pa gledam ja i ljudi oko mene se pretrgamo na sve moguće načine da objasnimo, nekad idemo i pokažemo put i sve ostalo.Malo pitajte kako je po Francuskoj, nitko s vama neće na engleskom pričat i kad ste u nekom hotelu, a ne da vam po ulici objašnjava.

Općenito, jesmo dobronamjerni i volimo pomoći kako drugima tako i svom narodu to smo često puta vidjeli iako nemamo puno uvijek se nađe kada treba, međutim rekao bih da nama osmijeh nikad nije bio znak našeg raspoloženja.Takvi smo kakvi jesmo, dobar dio je napravila tehnologija pa svi buljimo u te mobitele i listamo te iste medije i facebook koji imaju više dramatičnih vijesti nego dobrih.
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
ljudi su u jugoslaviji bili manje obrazovani, manje su i mislili o mnogim stvarima pa sa tim ide i osmijeh, može pitanje zašto se u prošloj državi puno više bolo čakijama, razbijalo glavu kočevima i kamenjima, a žene vezale jularom u štali kao krave isprebijane na mrtvo ime, toga danas ima jako manje. kod nas je jedan susjed u onoj jugi sa osmjehom tukao ženu i iživljavao se u svom mačo svjetu, pa ako se i taj osmjeh računa :klap:
Upravo tako.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
MoranaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:02   #22
Ljudi se manje smiju nego prije, ali to nema veze s ovom našom političkom situacijom nego s nsizvješnošću, otuđenjem, sve većim i dužim bivanjem u virtualnom svijetu. Danas susjed susjedu čestita rođendan, božić ili novu godinu preko facebooka, pa što ćemo dalje govoriti? Pritom loša situacija u samnoj državi, kako ekonomska tako i politička nimalo ne pomaže, ali mislim da to nije izvor nezadovoljstva.
Jonesbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:30   #23
Quote:
Jonesbo kaže: Pogledaj post
Ljudi se manje smiju nego prije, ali to nema veze s ovom našom političkom situacijom nego s nsizvješnošću, otuđenjem, sve većim i dužim bivanjem u virtualnom svijetu. Danas susjed susjedu čestita rođendan, božić ili novu godinu preko facebooka, pa što ćemo dalje govoriti? Pritom loša situacija u samnoj državi, kako ekonomska tako i politička nimalo ne pomaže, ali mislim da to nije izvor nezadovoljstva.
nejebica...
sreca dolazi sa dobrim sexom...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:35   #24
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Vjerujem da smo imali normalnu tranziciju, da bi se smijali i mi.
Još itekako bi se smijali.
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a nismo ju imali jer , osim DR, i ono što je stvaralo iluziju sigurnosti je od samih HRvata uništeno do temelja
Ova mišljenja dijelim, a pjesmu prilažem.

ZASTO SE DJECA NE SMIJU


To što prolaze starci zamišljeni,
Što misli im o smrti obraze piju,
To još razumijem, al' ne znam zašto,
Zašto se djeca ne smiju?

I to što pored zrelih žena
Prolazi svijet umornih očiju -
I na to sam se navik'o, al' ne znam zašto,
Zašto se djeca ne smiju?

To što se u metrou ni riječ ne čuje,
Što parovi ruke u džepovima kriju -
To je već normalno, al' mene plaši,
Zašto se djeca ne smiju?

To da um služi jedino za to:
da o novcu sanja i plod u embriju -
I to sam prošao, al' ne znam zašto,
Zašto se djeca ne smiju?

Enes Kišević
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:18   #25
Kamo je nestao osmijeh iz Hrvatske? Jel netko mene ovdje zeza? Sad ću ti odgovoriti. Nigdje nije nestao. Tu je. Svakodnevno. Na licima normalnih ljudi. Osmijeha nema samo kod ljudi koji očito imaju komplekse. A čim sam pročitao i objašnjenje uz naslov shvatio sam o čemu se radi. Ovo je totalna glupost. Ova tema se treba zatvoriti!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:25   #26
Nemogu vjerovati koliko daleko ove neke stvari mogu ići. Kako možete toliko kukat? Ništa vam nije dosta! Već vidim kako će jugonostalgičari i sl. ovdje kukati. Pa čovječe, koliko god je tebi prije bilo bolje, mnogima nije! Koliko god je tebi prije bilo bolje, nemaš pravo uopće reći da je osmijeh nestao iz Hrvatske! Koliko god je tebi prije bilo bolje, osmijeh nema veze za standardom! Kao da se siromašni ne smiju??? KAO DA NAM JE LOŠE! Sram vas bilo, zapitajte se malo koje su prave vrijednosti, a ne otvarati ovako glupe teme, a pogotovo mladima puniti glavu s takvim glupostima! Ova tema se zbilja treba ugasiti!!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.