Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 09:10   #61
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Punica takvu odluku ne može donijeti sama.
Njegova žena nije rekla da želi da mama ostane s njima.
To što on o toj temi nije razgovarao sa ženom je drugi problem.
Nemamo dovoljno informacija o tome što je žena ili nije rekla. Ako gledamo što je on napisao jedino što možemo zaključiti da nije rekla ništa, a ne da je rekla da mama ostaje ili ide. Ono što možemo vidjeti iz onog što je napisao je da žena skače oko bake 0-24 zapostavljajući sve ostalo što spojeno s bakinom najavom da se ne vraća insinuira da je žena to prešutno prihvatila.
Naravno, moguće i da sam u krivu, ali nemamo dovoljno informacija.
A ako se idemo hvatati za autorov datum postanja i kad je baka došla treba imati na umu da oni tu baku ionako (prema njegovom pisanju jer jedino te informacije imamo, jel)stalno negdje voze i bedinaju iako je u skupom domu gdje joj je sve osigurano. Ovaj njezin dolazak, ženino skakanje oko nje i strah od njezinog ostanka je samo kap koja je prelila čašu.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 09:22   #62
Quote:
robndi kaže: Pogledaj post
Naime sve više sam siguran,da moja supruga ne radi pravo.Več dugi niz godina smo u skladnom braku bez velikih trzavica.Ona je dosta dobra a i ja sam tolerantan,vjerojatno puno previše.
Čini mi se da živiš u iluziji.
Sam si nakon toga napisao ovo:

Quote:
Nekako razmišljam ,da odem i ostavim sve jer ovo se ne da izdržati.Imao sam i infarkt i sve je super prošlo ali sad mi se događa takav stres,da nije normalno.Imam osječaj,da če me to uništit.
Quote:
Dali ima još netko slične probleme?Da mi možda savjetuje nešto pametno.
Kako biti u braku pored žive žene a kao da je nemaš?
Tvoja supruga je potpuno zanemarila vaš odnos, i stavila svoju majku na tvoje mjesto.
Pametan savjet?

Podnesi na sudu tužbu za razvod.

Ne šalim se.
Tada ćeš najbolje odmah vidjeti koliko tvoja supruga drži do tebe.

I nemoj dozvoliti da žena u tom trenutku svali krivnju na tebe.
Stavi joj jasno do znanja da mora odlučiti, a da si ti odlučio - tvoj brak ti je važniji od punice.
Ako je vaš brak važniji i tvojoj ženi, onda će otepst majku emocionalnu pijavicu.
Ako nije, neka ostane s majkom.
Njena odluka.

Quote:
I sad moja supruga po 24 sata dnevno skače oko nje.Ništa drugo ne radi nego se bavi mamom.

Mama je jako zločesta i ništa ju ne zanima kako je drugima.Ne možemo više nikamo od kuče zajedno.Jer ako ju ostavi više od sat vremena,onda napravi cijeli cirkus.
Moram napomenuti,da smo godine i godine skakali na svaki njezin mig za bilo šta
Inače to se događa u mojoj vlastitoj kuči ,da netko ne pomisli kako je nešto od punice.
Inače ja i supruga do sad nismo baš puno odlazili na more i u razne razonode welnes ili slično
I ti i tvoja supruga postali ste taoci jedne strašno manipulativne osobe, i još imate osjećaj kivnje zbog toga.
Trebali ste to davno presjeći.

Sada ti to presjeci, a svoju suprugu stavi u poziciju da odluči što joj je važnije. To mora biti na vrlo jasan način, zato i pokretanje razvoda - da ona shvati da je ili-ili.
I ako ona i pristane da majku otepe, treba postaviti jasno da nema više skakanja oko majke. Jednom tjedno posjet u dom, jednom mjesečno da ju nekamo vozite. A ako majka bude ceketala, neka tvoja supruga ubuduće to radi bez tebe - ti lijepo otiđi na ribičiju ili neku drugu zanimaciju koja te veseli.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:42   #63
Nije jednostavno biti u poziciji u kojoj je njegova supruga. Vrlo moguce je da ni sama nije svjesna u kakvom je kolu. Zato treba razgovarati sa njom. Pokusati joj otvoriti oci. Ali postepeno. Polako.

Mene muz da ostavi zbog ovog ili pokrene proceduru za razvod tek onda bi mi bilo jasno da nema namjeru biti uz mene ili, bolje receno, da nemamo nikakvu komunikaciju.

Ne kontrolisemo svi sve situacije u zivotu niti smo svake odmah svjesni. Pogotovo kada su jake emocije upletene. To joj je majka. Najlakse je otici.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:18   #64
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Objektivnost?

Da je post pisala njegova žena , možda bi glasio ovako:

Na Badnjak smo otišli u starački dom po moju polupokretnu majku da u obiteljskoj atmosferi provede blagdane. Kako je jako stara i bolesna, njen mi je boravak kod nas koliko drag, toliko i opterećenje. No, još me više muči ponašanje mog muža koji se ponaša poput malog djeteta otkako nije u centru pažnje. Stalno uzdiše, lupa vratima, demonstrativno izlazi iz kuće - ukratko, koristi svaku priliku da joj pokaže da nije dobrodošla umjesto da mi pomogne tih nekoliko dana.
Je li to "malo dijete" infarktom pokušalo privući pažnju na sebe?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:04   #65
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Nije jednostavno biti u poziciji u kojoj je njegova supruga. Vrlo moguce je da ni sama nije svjesna u kakvom je kolu. Zato treba razgovarati sa njom. Pokusati joj otvoriti oci. Ali postepeno. Polako.
Njegova supruga je na razini djeteta od 5 godina kojem treba objasniti da je hrčak kućni ljubimac uginuo?

Quote:
Mene muz da ostavi zbog ovog ili pokrene proceduru za razvod tek onda bi mi bilo jasno da nema namjeru biti uz mene ili, bolje receno, da nemamo nikakvu komunikaciju.
Zanemarivanjm supruga ti bi pokazala da ne želiš biti uz njega.

Da imaš muža koji je prebolio infarkt, i da ne vidiš koliko ga izluđuje i čini nesretnim to parazitiranje tvoje majke (govorimo o hipotetskoj situaciji) - zašto misliš da bi on bio kriv što 'nemate komunikaciju'?


Ta baka je u dobrom staračkom domu, nije u nekom zabitom selu u planini.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:30   #66
Ovo je dobro, Nije u nekom zabitom selu u planini,
To je ideja, mozda bi se i bakici i njima situacija razbistrila da je moraju samu ostaviti,
Meni se cini da oni sasvim solidno stoje financijski i da postoji mogucnost da imaju pomoc u kuci, da bakica to zna i to prizeljkuje
Jer za platiti dobar dom trebaju lijepa financijska sredstva a zena za cuvanje ne kosta toliko
Ali da mir i njihov nacin zivota isto nema cijenu, jos kad ne bi bilo onoga glasica u glavi koji sapuce, da se nikad ne zna tko ce prije na drugi svijet mozda bi se lakse naslo rijesenje.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:40   #67
Njegova supruga je kcerka koja voli svoju majku i svakako manje kuzi njene manipulacije nego neko sa strane. Zbog emocija.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:41   #68
I ja imam slučaj emocionalnog ucjenjivanja moje punice. Kod mene i moje žene želi izazivati osjećaj grižnje savjesti zbog svog promašenog života, proćerdanih godina, samoće. Izmišlja ili pretjeruje u svakojakim bolestima, nemoći, svaki dan naziva, poziva, ide svagdje za nama. Kad smo na poslu, šeće po gradu, dangubi, obilazi dućane, prijateljice... Vikendom je teško bolesna, teško pokretna, zahtjeva njegu, pažnju...
Ako mi poželimo vikendom negdje otići, petlja se jer je ljubomorna i traži pažnju poput malog djeteta. Ili moramo ostati s njom ili ju moramo vucarati sa sobom. Izluđuje me to parazitiranje.
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 01:21   #69
Quote:
Darko_S kaže: Pogledaj post
I ja imam slučaj emocionalnog ucjenjivanja moje punice. Kod mene i moje žene želi izazivati osjećaj grižnje savjesti zbog svog promašenog života, proćerdanih godina, samoće. Izmišlja ili pretjeruje u svakojakim bolestima, nemoći, svaki dan naziva, poziva, ide svagdje za nama. Kad smo na poslu, šeće po gradu, dangubi, obilazi dućane, prijateljice... Vikendom je teško bolesna, teško pokretna, zahtjeva njegu, pažnju...
Ako mi poželimo vikendom negdje otići, petlja se jer je ljubomorna i traži pažnju poput malog djeteta. Ili moramo ostati s njom ili ju moramo vucarati sa sobom. Izluđuje me to parazitiranje.
Ništa vi ne morate, vi to želite.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 01:33   #70
A kakva je tvoja zena sa tvojim roditeljima? predlozi i ti da se zelis vise posvetit njima,vidi reakciju

inace,ovako isto je moja zaova,samo sto je njena mama mlada udovica(58 godina) i svsko 2 sedmice je tu kod njih,a staru svekrvu ne da smislit ,i njen muz papucar to dozvolio da mu punica visi po kuci a mati ostarila sjedi u nekoj staroj kuci koja je ostala iza oca
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:33   #71
Quote:
Darko_S kaže: Pogledaj post
I ja imam slučaj emocionalnog ucjenjivanja moje punice. Kod mene i moje žene želi izazivati osjećaj grižnje savjesti zbog svog promašenog života, proćerdanih godina, samoće. Izmišlja ili pretjeruje u svakojakim bolestima, nemoći, svaki dan naziva, poziva, ide svagdje za nama. Kad smo na poslu, šeće po gradu, dangubi, obilazi dućane, prijateljice... Vikendom je teško bolesna, teško pokretna, zahtjeva njegu, pažnju...
Ako mi poželimo vikendom negdje otići, petlja se jer je ljubomorna i traži pažnju poput malog djeteta. Ili moramo ostati s njom ili ju moramo vucarati sa sobom. Izluđuje me to parazitiranje.
Ti si taj koji treba poduzeti konkretan korak. Reći: Dosta je!
A, kada ti krenu moralizirati i nabijati osjećaj krivnje pokaži im srednjak.
Ono što je najvažnije jest da ti budeš u miru sa tom odlukom. Ili trpi. Vidi što ti je lakše podnijeti.
Uopće nije lako, ali poštenije je reći na glas što ti jako smeta, nego potiskivati frustracije i provoditi moralno vrijeme sa osobama sa kojima ne želiš biti.
Mene su stiskali i pritiskali da "pomažem" svekrvi (uskoro bivšoj), no ja sam rekla: NEĆU. Zašto? Jer vidim da pomoći nema. Rezultat moga neću: propala mi veza. Jebiga. Sve ima svoju cijenu.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:10   #72
Slažem se da treba podvući crtu i reći da je dosta! No, to povlači i brojne konotacije za sobom. I žena i njena majka imaju razgranatu mrežu samoreklame među prijateljicama, okolinom, rodbinom... Kad sto puta izrečeš neku laž, ona postaje istina.
Njena majka igra na kartu usamljenosti, nemoći, bolesti, a mi smo ti koji "moramo" brinuti o njoj, udovoljavati joj, ispunjavati želje. Svako odbijanje njenih zahtjeva znači durenje i pridobivanje okoline na njenu stranu kroz jaku promociju.
Ipak, bolje biti bezobzirna i bezobrazna sirovina nego udovoljavati njenim hirovima i trpiti kritike.
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:12   #73
[QUOTE=sarajka89;63599921]A kakva je tvoja zena sa tvojim roditeljima? predlozi i ti da se zelis vise posvetit njima,vidi reakciju

Naravno da moja žena nema toliko sluha za moje roditelje kao što bih ja trebao za njenu "bolesnu" i "napaćenu" majku.
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:44   #74
A koliko to vremena podrazumijeva briga za jednu staricu? Sigurno puno manje nego za 2-3 djece, ova tema djeluje kao žešće pretjerivanje, onak polupokretna starica je u pitanju, ne derle koje kaka svakih 20 minuta, a drugo vrišti jer mu se vrišti i usput razbija po kući. Ali to je dijete, djeca su "anđeli", a starci su samo za odbaciti i svaka pomoć njima se preuveličava strašno.
Ja sam se brinula za svoju baku, školovala se, radila, i sve opet stigla, koliko "posla" možeš imati oko jedne starice, ma dajte...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 23:01   #75
Ne radi se u mom slučaju o polupokretnoj starici već o ženi koja najnormalnije fizički i mentalno funkcionira ali želi dominirati u našoj vezi i po potrebi je teško bolesna i nemoćna. To je emocionalno ugnjetavanje.
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 23:13   #76
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
A koliko to vremena podrazumijeva briga za jednu staricu? Sigurno puno manje nego za 2-3 djece, ova tema djeluje kao žešće pretjerivanje, onak polupokretna starica je u pitanju, ne derle koje kaka svakih 20 minuta, a drugo vrišti jer mu se vrišti i usput razbija po kući. Ali to je dijete, djeca su "anđeli", a starci su samo za odbaciti i svaka pomoć njima se preuveličava strašno.
Ja sam se brinula za svoju baku, školovala se, radila, i sve opet stigla, koliko "posla" možeš imati oko jedne starice, ma dajte...
Koliko posla - to ovisi o starici. A djeca nisu "derlad", nego ljudska bića koja smo sami stvorili, koja su potpuno nesposobna brinuti se za sebe i u potpunosti ovise o roditeljskoj brizi. Starija osoba kojoj je dosadno, koja nema svoj život, uživa u drami i očekuje da se cijeli svijet vrti oko nje te ne bira sredstva sa to postigne je, s druge strane, vrlo sposobni manipulator koji razara obiteljske odnose. Takvu jednu svekrvu je imala jedna poznanica i proživjela je pakao.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:22   #77
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
A koliko to vremena podrazumijeva briga za jednu staricu?
Puno vremena. No, nije problem vrijeme. Nije problem niti pomoć.
Problem su starijih ljudi koji ne žele nikako drugačije nego onako kako su navikli živjeti, pa očekuju da se oko njih svi drugi spolome jer oni sami ne prihvaćaju grde životne promjene. Recimo, većina starijih ljudi iako više nisu sposobni za samostalan život, ne žele u dom. Ne žele i točka. Ucjenjuju i manipuliraju. Optužuju članove obitelji da su ih odbacili i slično. Nabijaju im osjećaje grižnje savjesti i tako. Maltretiraju sve oko sebe jer su ostarili.
Ne daju živjeti svojoj djeci.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Koliko posla - to ovisi o starici. A djeca nisu "derlad", nego ljudska bića koja smo sami stvorili, koja su potpuno nesposobna brinuti se za sebe i u potpunosti ovise o roditeljskoj brizi. Starija osoba kojoj je dosadno, koja nema svoj život, uživa u drami i očekuje da se cijeli svijet vrti oko nje te ne bira sredstva sa to postigne je, s druge strane, vrlo sposobni manipulator koji razara obiteljske odnose. Takvu jednu svekrvu je imala jedna poznanica i proživjela je pakao.
Tako je. Upravo su najbliži ljudi često najgori tlačitelji. U ime ljubavi.
Ja te tako volim sve dotle dok skakućeš kako ja sviram, ajd probaj ne skakutat, ima da te razbaštinim. Mam se druga slika kaže.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:01   #78
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Starija osoba kojoj je dosadno, koja nema svoj život, uživa u drami i očekuje da se cijeli svijet vrti oko nje te ne bira sredstva sa to postigne je, s druge strane, vrlo sposobni manipulator koji razara obiteljske odnose.
Upravo to!
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:10   #79
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
No, nije problem vrijeme. Nije problem niti pomoć.
Problem su starijih ljudi koji ne žele nikako drugačije nego onako kako su navikli živjeti, pa očekuju da se oko njih svi drugi spolome jer oni sami ne prihvaćaju grde životne promjene. Recimo, većina starijih ljudi iako više nisu sposobni za samostalan život, ne žele u dom. Ne žele i točka. Ucjenjuju i manipuliraju. Optužuju članove obitelji da su ih odbacili i slično. Nabijaju im osjećaje grižnje savjesti i tako. Maltretiraju sve oko sebe jer su ostarili.
Ne daju živjeti svojoj djeci.
Sve je istina. Zaista nije problem u stvarnoj pomoći. Svi ćemo jednog dana ostariti, oboliti i bit će nam potrebna pomoć mlađih, zdravijih. Ali, jedno je stvarna potreba za pomoći osoba koje su zaista potrebite, nemoćne, bolesne, teško pokretne, a drugo je manipulacija i samoreklama, ucjenjivanje emocijama.
Osobe koje najnormalnije funkcioniraju čitav dan kad im paše, šeću i obilaze društvo, odlaze na događanja, uživaju u životu, a kad nakaniš s obitelji otići na neki izlet ili događanje, reagira kao malo razmaženo dijete, izmišlja bolesti i bolove tolike da moraš ostati s njom ili će te cijeloj okolini ocinkati koliki si gad, koliko si nesenzibilan, sebičan...
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:38   #80
Quote:
Darko_S kaže: Pogledaj post
Sve je istina. Zaista nije problem u stvarnoj pomoći. Svi ćemo jednog dana ostariti, oboliti i bit će nam potrebna pomoć mlađih, zdravijih. Ali, jedno je stvarna potreba za pomoći osoba koje su zaista potrebite, nemoćne, bolesne, teško pokretne, a drugo je manipulacija i samoreklama, ucjenjivanje emocijama.
Osobe koje najnormalnije funkcioniraju čitav dan kad im paše, šeću i obilaze društvo, odlaze na događanja, uživaju u životu, a kad nakaniš s obitelji otići na neki izlet ili događanje, reagira kao malo razmaženo dijete, izmišlja bolesti i bolove tolike da moraš ostati s njom ili će te cijeloj okolini ocinkati koliki si gad, koliko si nesenzibilan, sebičan...

A dobro neki stariji ljudi ako se emotivno i psihološki ne srede do određenih godina, sve mane se povećaju. Jedni su puni bijesa prema obitelji i neispunjenim snovima, drugi žele biti žrtve i da im se svi dive, treći su hrabri i ne gnjave nikoga sa tinejđerskim bubama, četvrti samo plaču ili ogovaraju. Neki su ogorčeni i zločesti. Mnogi su bolesni. Tko zna kakvi ćemo mi biti pa treba pokazati ljubav i razumijevanje. Starost zna promijeniti ljude.
Sve je to normalno samo ova tvoja punica je baš zločesta i manipulativna. Nije njoj ništa ustvari, samo bi da se titra i trči oko nje.
Vikendom.

No nije problem punica.
Problem je tvoja žena i problem si ti. Pomaganje, žrtvovanje je oke ali dopuštanje da netko radi budalu od vas i forsanje tvoje žene da se žrtvujete bez razloga... to nije okej.
Sjedni sa ženom i otvoreno joj reci što si nama rekao. Ne može punica preko tjedna biti zdrava i landrati okolo po kavama ili dućanima a vikendom oduzimati vama mir i zabavu. Baš svaki vikend tražiti da se trči oko nje. To je namjerno i to je sebično.
To nije bolest nego bezobrazluk. Misteriozna tegoba koja nestaje ponedjeljkom ujutro ako se ode do Konzuma ili prijateljici na trač partiju.
Ona izgleda kak' je bolesna i potrebna brige od petka navečer do nedjelje navečer. Kad trača kod prijateljice na kavi ništ' je ne boli. Baš nezgodna bolest.

Ne znam zakaj se ti bojiš žene ?
Zadnje vrijem gledam te neke jugo komedije pa sam se sjetila jednoga filma.
Daj klikni na ovaj link iz starog filma "Tesna koža" :

https://youtu.be/NpZi1oTyOEI

Kada pita netko, čini mi se Pantića jel mu umire punica (glumica Rahela Ferari ) odgovor je... da.
Gospođa umire. Vrlo postepeno. Već 30 godina.

U slučaju da tvoja žena ne misli kako mama manipulira, i ako joj je više stalo do mišljenja sela i rođaka nego do tebe i vašega braka... onda se obuci i odi sam nekamo vikendom. Uzmi auto i đir.
Ona neka onda svaki vikend pleše oko glumice.
Drugo rješenje je ako toliko drami, glumi da je bolesna baš samo vikendom... pozvati hitnu. Onda malo predramatizirati doktorici o bolesti punice.Kada bu odležala tjedan dana na pretragama ne bu vikendom teeeeško bolesna.
Kaj drugo reći. Nije fer ali ni život nije fer.

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.04.2017. at 11:02.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.