Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 13:49   #1001
Quote:
Zesinja kaže: Pogledaj post
@Mephisto, hvala. Mislio sam da nisu stavili ovaj mjesec besplatno pa da po tome ispadne da su povoljniji prvu godinu, jer placas 11 mjeseci, a da su zapravo drugi povoljniji dugorocno, ali onda nema smisla da te ne vezu ugovorom. Pretpostavljam da taj neplaceni mjesec moras platit ako ih napustis?!
Nikad se ne vraća taj mjesec struje besplatno
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:38   #1002
Trebam li platiti ovaj račun?
http://i.imgur.com/h8kVRvo.jpg
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)

Zadnje uređivanje City : 17.08.2015. at 23:39.
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:06   #1003
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Nikad se ne vraća taj mjesec struje besplatno
Hvala.

Samo jos jedno pitanje :-), koliko sam shvatio taj besplatni mjesec je zapravo 1/6 sestomjesecne potrosnje od pocetka ugovora, a ne tocno prvi mjesec potrosnje. Ako je tako ispada da je bolje prijeci u periodu godine kad je najveca potrosnja ili? Koliko sam shvatio GEN-i ne vrsi ocitovanje brojila nego i dalje HEP to vrsi dvaput godisnje, pa informira GEN-i ili postoji neka bolja opcija?

Hvala unaprijed.
Zesinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:08   #1004
HEP je uvijek jedini koji očitava brojila, bez obzira na kategoriju potrošnje i tko ti bio opskrbljivač. Samo je razlika u tome da se za poduzetništvo čitaju svaki mjesec, a za kućanstva dva puta godišnje. Samim time HEP šalje tvom opskrbljivaču podatke o potrošnji, bilo procjena bilo stvarna potrošnja. IDealna opcija je napraviti ugovor o samoočitanju sa HEPom pa plaćati stvarnu potrošnju svaki mjesec.

@ag007, što je bio obračun pa si u pretplati?
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 20:44   #1005
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
HEP je uvijek jedini koji očitava brojila, bez obzira na kategoriju potrošnje i tko ti bio opskrbljivač. Samo je razlika u tome da se za poduzetništvo čitaju svaki mjesec, a za kućanstva dva puta godišnje. Samim time HEP šalje tvom opskrbljivaču podatke o potrošnji, bilo procjena bilo stvarna potrošnja. IDealna opcija je napraviti ugovor o samoočitanju sa HEPom pa plaćati stvarnu potrošnju svaki mjesec.
Hvala. Gen-i kazu da sve zahtjeve za prijelaz koje zaprime do 10-tog u mjesecu rjese za sljedeci. Valjda nece bit 2 uplatnice i hepi zahebavanja😳 Hvala svima na pojasnjenjima. Nadam se da ce i drugima pomoci.
Zesinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 19:40   #1006
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
HEP je uvijek jedini koji očitava brojila, bez obzira na kategoriju potrošnje i tko ti bio opskrbljivač. Samo je razlika u tome da se za poduzetništvo čitaju svaki mjesec, a za kućanstva dva puta godišnje. Samim time HEP šalje tvom opskrbljivaču podatke o potrošnji, bilo procjena bilo stvarna potrošnja. IDealna opcija je napraviti ugovor o samoočitanju sa HEPom pa plaćati stvarnu potrošnju svaki mjesec.

@ag007, što je bio obračun pa si u pretplati?
UGOVOR O SAMOOČITANJU S HEPOM SE PLAĆA!!! 8,40 KN + PDV SVAKI MJESEC!!!! Tako da to ne bih savjetovala!!!

Probala i uvjerila se. Uglavnom, svaki mjesec van NAPLATE to što vi sami očitate i dostavite info.
pacijentica0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 19:43   #1007
Quote:
Zesinja kaže: Pogledaj post
Hvala.

Samo jos jedno pitanje :-), koliko sam shvatio taj besplatni mjesec je zapravo 1/6 sestomjesecne potrosnje od pocetka ugovora, a ne tocno prvi mjesec potrosnje. Ako je tako ispada da je bolje prijeci u periodu godine kad je najveca potrosnja ili? Koliko sam shvatio GEN-i ne vrsi ocitovanje brojila nego i dalje HEP to vrsi dvaput godisnje, pa informira GEN-i ili postoji neka bolja opcija?

Hvala unaprijed.
Ajd ne cicijaši matere ti

Ako se ja dobro sjećam kad sam prelazila na GENi,a to je bilo davno, prvi mjesec mi nisu naplatili i to je bilo to, nikakvi prosjeci, izračuni i gluposti. Znači prvi mjesec free.

U ugovoru nema cake, uvijek se može otići od njih i ne mora se vratiti ta lova. Nema ugovorne klauzule nema cake, nisam ni ja vjerovala dok se nisam sama uvjerila. U ovoj lopovskoj državi nam je to postalo čudno.
pacijentica0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:12   #1008
Evo za nestrpljive:
Quote:
nakon čega je HERA 23. srpnja 2015. godine na 17. sjednici Upravnog vijeća donijela Opće uvjete za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom.
http://www.hera.hr/hr/html/index.html

Još čekamo tekst konačnog zakona, da vidimo ima li promjena u odnosu na nacrt iz 1. mjeseca.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 15:50   #1009
Da se nadovežem, izašli su opći uvjeti u nn i vrijede od 1.10.2015.
Hera je poklekla i jedinstveni račun za kućanstvo nije obvezan. :\
S druge strane, samoočitanje se više ne smije naplaćivati.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:39   #1010
sta to konkretno znaci za nas potrosace?

osim nenaplate za samoocitanje naravno...


nisam citao cijelu temu, dal je i kad prodje prva godina u kojoj je genij naravno najpovoljniji zbog besplatnog 1vog mjeseca, i dalje najpovoljniji na duge staze ili ima netko bolji/povoljniji?

moja potrosnja je 400kn mjesecno...

da li zbog ovog nadolazeceg zakona da pricekam sa prelaskom?
Bezimeni11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 23:27   #1011
ako ti 2 racuna nisu problem, nemas sto cekati..samoocitanje je oke, placas sto potrosis..jednio sto dobivas 2 racuna..a i kad se spoji na jedan racun, sve ostaje isto..a slovenci su dugorocno najpovoljniji..a sa mj struje besplatno ako se slucajno grijes na struju mozes dobro ustedit..i nemaju ugovornu obavezu..
student_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 10:58   #1012
Quote:
pacijentica0 kaže: Pogledaj post
UGOVOR O SAMOOČITANJU S HEPOM SE PLAĆA!!! 8,40 KN + PDV SVAKI MJESEC!!!! Tako da to ne bih savjetovala!!!

Probala i uvjerila se. Uglavnom, svaki mjesec van NAPLATE to što vi sami očitate i dostavite info.
Piše gore da je HERA rekla da se samoočitanje ne može naplatiti

no, ja godinama plaćam ne ratu, nego - potrošnju
bez ugovora sa njima

naime, kuća je dost dugo bila prazna a nije bila ni gotova pa se plaćalo nešto malo jer se nije ni trošilo.
Doduše otac je i tada prijavljivao, pa i plaćao nepotrošenu struju, da je na brojilu više od stvarnog stanja a da ne bi naplaćivali ono nekaj kaj naplate ak imaš premalu potrošnju (ne znam jel toga im i danas, to je bilo prije dva do tri desetljeća.
Kada smo se konačno uselili, naravno da je potrošnja drastično skočila.
Pa smo svaki mjesec plaćali - otac propisanu ratu struje a ja razliku - lakše mi je svaki mjesec plaćati ono kaj je nego nakon 6 mjeseci platiti razliku za sve to.
A i kada smo došli do toga da je rata otprilike sa potrošnjom i dalje plaćam po onome koliko potrošim. Ok, dam ja njima 20, 30 ili i 50 kuna više od stvarno potrošenog (ionako ću to potrošiti prije ili poslije) no nikada nitko nije imao nikakvu primjedbu niti sam ikada imala problema

a da se dogodi neko drastično smanjenje potrošnje struje, ne znam, recimo da odemo nekam' na mjesec dana i sve aparate isključimo - jednom unutar 6 mjeseci imamo pravo besplatno dostaviti očitanje
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:28   #1013
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem, izašli su opći uvjeti u nn i vrijede od 1.10.2015.
Hera je poklekla i jedinstveni račun za kućanstvo nije obvezan. :\
S druge strane, samoočitanje se više ne smije naplaćivati.
Tresla se brda rodo se miš
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:38   #1014
Isto kao hakom i najava minimalnog šestomjesečnog trajanja bonova.
Razočaranje u oba slučaja.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 21:37   #1015
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
... jednom unutar 6 mjeseci imamo pravo besplatno dostaviti očitanje
Ne; očitanje se može dostaviti "n" puta, pri čemu je "n" ipak ograničen - nisu dozvoljena dva očitanja istog dana (možda čak i istog tjedna ili mjeseca), ali zasigurno to ograničenje NIJE jednom u 6 mjeseci.

Možda je u pitanju zabuna jer - zaista je jednom u 6 mjeseci besplatan obračun (ono, doneseš stanje brojila na šalter i tražiš da izdaju račun prema toj potrošnji). Prvi je besplatan, svaki idući se plaća (~25 kn).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 21:28   #1016
Quote:
student_zg kaže: Pogledaj post
ako ti 2 racuna nisu problem, nemas sto cekati..samoocitanje je oke, placas sto potrosis..jednio sto dobivas 2 racuna..a i kad se spoji na jedan racun, sve ostaje isto..a slovenci su dugorocno najpovoljniji..a sa mj struje besplatno ako se slucajno grijes na struju mozes dobro ustedit..i nemaju ugovornu obavezu..
sorry stari, imas 5 postova i u svakom velicas slovence...

ima jos tko kakav komentar na moje pitanje od prije?

("sta to konkretno znaci za nas potrosace?

osim nenaplate za samoocitanje naravno...


nisam citao cijelu temu, dal je i kad prodje prva godina u kojoj je genij naravno najpovoljniji zbog besplatnog 1vog mjeseca, i dalje najpovoljniji na duge staze ili ima netko bolji/povoljniji?

moja potrosnja je 400kn mjesecno...

da li zbog ovog nadolazeceg zakona da pricekam sa prelaskom?")
Bezimeni11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 21:47   #1017
Teško je reći ovako (treba nam potrošnja u kWh po tarifama, a ne iznos), ali najvjerojatnije ti je najpovoljniji HT uz ug. obvezu na 2 godine (ali svi tu negdje unutar par kuna).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 21:41   #1018
da stari, velicam slovence, jer smo prvo cimeri i ja se frijali mjesec dana na struju, potroslil 1300 kWh, a platili samo hep-u.gen-iju samo nesto malo.racuni su sada manji nego su bili prije, sto je i normalno..na kraju krajeva imas na stranicama here kalkulator.ht bolji samo uz ug obavezu i na male racune.
oces rec da je rwe dobar?sta nude za pralazak? jeftiniji kWh ako se ugovorno vezes. ht bio dobar za male kad nisu imali naknadu za opskrbu. zato sto se tice kucanstva, slovenci imaju najbolju ponudu!
student_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:48   #1019
kod hepija isto dolaze dva računa?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 23:22   #1020
Ima li koga na 220V? Koliko vidim, ponuda im je najjeftinija.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.