Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 22:10   #3981
Možda nisam mjerodavna jer mi mješanka ima samo malo staforda u sebi, ali meni, obzirom da je kupam jednom godišnje u šamponu, onaj dječji johnson od lavande je sasvim dobar.

Ima forumaša koji koriste baš pseće šampone pa će valjda znati.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 22:46   #3982
pH kože psa je nešto iznad 7 (blago lužnata), čovjeka oko 5 (kisela). Zbog toga su dizajnirani šamponi za pse, kako ne bi doveli u neravnotežu pH kože.

Jednom u godinu dana smatram da nije problem našamponirati psa baby šamponom, ali sve više od toga dovodi perutanja kože, neuravnoteženog rada žlijezda lojnica, a može dovesti i do ozbiljnih problema s kožom.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 15:43   #3983
pozdrav svima
imam amstaffa starog godinu dana (nije kastriran) i jedan problem - malac poludi kad vidi drugog psa. kad smo u šetnji i sretnemo drugog psa - nema veze radi li se o maltezeru ili dogi - prvo legne na pod i ne želi hodati dalje, a nakon toga vuče u smjeru psa i cvili. ima oko 25kg i teško mi ga je držati u takvim situacijama. vlasnici drugih pasa gledaju nas ispod oka, a meni bude neugodno jer ga ne mogu obuzdati. svaka šetnja s njim mi je noćna mora jer znam da ćemo sresti druge pse i prolaziti sve ovo što sam opisala. moj pas jako voli druge pse, no drugi vlasnici ne žele da se njihovi psi igraju s mojim 'hiperaktivnim'. prestala sam ga voditi na livadu za pse jer vidim da nije poželjan tamo iako nikada nije napao niti jednog psa.
uglavnom, moje pitanje je: kako da ga naučim da lijepo prolazi pored drugih pasa i ne obraća pažnju na njih?
napomena: probala sam ga fokusirati na lopticu ili poslastice, no to funkcionira samo kad nema drugih pasa.
molim vas za bilo kakav savjet.
Danniella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 16:19   #3984
Quote:
Danniella kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
imam amstaffa starog godinu dana (nije kastriran) i jedan problem - malac poludi kad vidi drugog psa. kad smo u šetnji i sretnemo drugog psa - nema veze radi li se o maltezeru ili dogi - prvo legne na pod i ne želi hodati dalje, a nakon toga vuče u smjeru psa i cvili. ima oko 25kg i teško mi ga je držati u takvim situacijama. vlasnici drugih pasa gledaju nas ispod oka, a meni bude neugodno jer ga ne mogu obuzdati. svaka šetnja s njim mi je noćna mora jer znam da ćemo sresti druge pse i prolaziti sve ovo što sam opisala. moj pas jako voli druge pse, no drugi vlasnici ne žele da se njihovi psi igraju s mojim 'hiperaktivnim'. prestala sam ga voditi na livadu za pse jer vidim da nije poželjan tamo iako nikada nije napao niti jednog psa.
uglavnom, moje pitanje je: kako da ga naučim da lijepo prolazi pored drugih pasa i ne obraća pažnju na njih?
napomena: probala sam ga fokusirati na lopticu ili poslastice, no to funkcionira samo kad nema drugih pasa.
molim vas za bilo kakav savjet.
Ja nemam amstaffa, ali sam se kod svojeg peseka (Jack Russell terijer. Star je isto godinu dana) susreo s istim ili barem sličnim problemom. Kad god bi dolazio neki pas, on bi jednostavno legnuo na pod, ponekad cvilio (ako bi dolazio neki pas s kojim se obično igra), čekao da mu se pas približi i pošnjofa ga, pritom bi izgledao malo plašljivo (iako zapravo nije), a zatim bi iznenada skočio na psa i htio se početi igrati. Riješili smo se toga tako da bih od kuće uzeo neko meso (tipa nekuhana hrenovka, moje je svinjče jako proždrljivo), pa lijepo izvadiš komad kad vidiš psa i njime ga mamiš dok pas ne ode (često bi spremio hrenovku nazad u vrećicu pa dao malo dehidrata). Njome sam se služio da mu odvratim pažnju samo xD Ugl, mjesec dana mi je trebalo da se toga dijelom riješimo. Danas, ako se to i dogodi, dovoljno mi je par komadića dehidrata ili neke njegove poslastice da mu uhvatim pažnju i normlano prodjemo kraj peseka.
chouchou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 17:05   #3985
može li staford jesti ostatke od rebrica?
D(L)P is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 02:50   #3986
Quote:
Danniella kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
imam amstaffa starog godinu dana (nije kastriran) i jedan problem - malac poludi kad vidi drugog psa. kad smo u šetnji i sretnemo drugog psa - nema veze radi li se o maltezeru ili dogi - prvo legne na pod i ne želi hodati dalje, a nakon toga vuče u smjeru psa i cvili. ima oko 25kg i teško mi ga je držati u takvim situacijama. vlasnici drugih pasa gledaju nas ispod oka, a meni bude neugodno jer ga ne mogu obuzdati. svaka šetnja s njim mi je noćna mora jer znam da ćemo sresti druge pse i prolaziti sve ovo što sam opisala. moj pas jako voli druge pse, no drugi vlasnici ne žele da se njihovi psi igraju s mojim 'hiperaktivnim'. prestala sam ga voditi na livadu za pse jer vidim da nije poželjan tamo iako nikada nije napao niti jednog psa.
uglavnom, moje pitanje je: kako da ga naučim da lijepo prolazi pored drugih pasa i ne obraća pažnju na njih?
napomena: probala sam ga fokusirati na lopticu ili poslastice, no to funkcionira samo kad nema drugih pasa.
molim vas za bilo kakav savjet.
Amstaff sazrijeva sa oko dvije do čak i tri godine.
Tako da imaš potpuno aktivnog jako mladog, daleko još od zrelog i odraslog amstaffa.
Ne bih toliko pažnje pridodavala kastriran ili ne(iz osobnog iskustva, moja je kastrirana kao mlada pa smo imali sličnih problema, mislim da kastracija više ima ulogu zdravstvene prirode no da ne idem u detalje).

Moj savjet, jer sam napravila istu grešku kad je moja imala isto ponašanje s godinu, godinu i pol, nemoj izbjegavati druge pse niti susrete sa psima.

Ok, ako se netko ne želi družiti s vama, koga briga.
Sto ljudi, sto ćudi, pogotovo zbog pasmine, mnogi će krivo protumačiti i odmah misliti da je agresija u pitanju.
Pusti takve.

Probaj naći ljude koji imaju mirnije pse koji neće reagirati ekstra na hiperaktivnost tvog psa, a psa uči u šetnjama neovisno o drugim psima da ima fokus na tebe.
Kad ugleda drugog psa, macu, list, nebitno, da mu možeš skrenuti pozornost na sebe.
Poslasticom, zainteresiraj ga ponašanjem i nagradama za tebe, da nisi samo ona osoba na drugom kraju lajne...nego netko na koga obraća pažnju.

Znam da ti nije lako, u toj dobi, amstaff koji je hiper, imala sam stvarno istu situaciju. Nije lako dobiti ful koncentraciju.

Puštaj s poznatim i mirnijim tolerantnim psima u igru, pa ga zovi iz igre sa poslasticama, pa ga opet pusti natrag u igru... naučit će da se može fino igrati ali i doći iz igre tebi.

Ako je pregrub u igri, ispravi ga, nemoj poticati pregrubo ponašanje.
Mogu se oni skulirati itekako, samo im treba pokazati kako(ne mislim time na deranje ili fizičko kažnjavanje), jednostavno ga treba naučiti kako da se malo smiri u igri, nije nemoguće vjeruj mi, samo neće ići preko noći.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 12:44   #3987
@ chouchou i afra - puuuno vam hvala na savjetima!

@ chouchou - što se tiče taktike s hrenovkama - to kod našeg psa baš i ne djeluje... kad prolazimo pokraj drugog psa mogu mu pod nos gurnuti pečenog odojka, a on ne bi ni trepnuo. vadila sam igračke, loptice, hranu, kreveljila se - ništa ne pali. baš sam tužna zbog toga i jako me muči ta situacija jer ne želim da nam se šetnje svode samo na obavljanje nužde. inače jako volim šetati i baš sam se veselila što sad imam peseka kojeg ću voditi sa sobom...

@ afra - koliko je sad star tvoj amstaff i jesi li uspjela riješiti 'problem' prolaska pokraj drugih pasa?
tu u kvartu ima samo jedna kujica čiji vlasnik dozvoljava igru s mojim psom i s njom se on jako lijepo igra. sretnemo se nekoliko puta tjedno i uvijek ih pustimo s lajne, no ona je jedini pas s kojim je on u kontaktu.

kako da naučim psa da ne bude grub u igri? mislim, nije on agresivan, ne napada i ne grize, nego je toliko uzbuđen što će se igrati da se odmah baca na drugog psa, a taj se njegov prvi nastup nekim psima ne sviđa.

i još nešto - jako se bojim da na livadi za pse ne dođe do nekakvog jačeg konflikta - to je još jedan razlog zbog kojeg ne idem na takve livade... kad vidim na livadi samo neke manje pse bojim se da bi nastup mog hiperaktivca mogao biti 'previše' za njih, a možda bi koji od njih i nasilno reagirao i bojim se da moj ne bi 'vratio' (iako - ponavljam - nikada nije nikoga napao i prijateljski nastupa prema svim psima bez obzira na veličinu i spol).
što se uopće radi u situacijama kad se psi 'potuku'?
Danniella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:05   #3988
Moja ti je sad 13 godina a mlađa 11 godina, dame u godinama.

No, dan danas sretnem baš nedavno u novom kvartu gdje smo se preselili, ljude koji su vlasnici malih pasa.
I otvoreno mi kažu da se oni druže redovito ali da ne primaju u društvo vlasnike s većim psima.
Jednostavno su se odlučili družiti samo mali s malima.

Tko što misli o tome, nebitno, ali treba poštivati ako netko ne želi druženje.

Ne moraš ići na pseće livade za igre i socijalizaciju.
Ako tamo ne možeš upoznati nekoga tko bi vam kliknuo, nije važno.
Upoznat ćete u šetnji, možda u školici za pse ako ćete ikada ići.

Moja mlađa je oduvijek dobra sa svima tako da ju nisam trebala nikad ispravljati za ponašanje.
A ova starija o kojoj sam ti pričala, je nakon neprihvaćanja drugih ženki kao mlada, prihvatila drugu ženku s kojom živi evo već 11 godina bez ikakvih razdvajanja ikada, i još dvije mješanke ženkice u obitelji prihvaća bez ikakvih problema.
Nemam ti neki posebni savjet jer kako kažeš tvoj niti nema problema s neprihvaćanjem drugih pasa, što je super.
Samo trebaš naći pse jačih pasmina s kojima će se malo istrčati, poigrati, bez da ti prigovaraju ovi sa slabijim ili manjim psima da će se nešto loše desiti.

U međuvremenu dok ne nađete neko prikladno društvo, svašta se može učiti kroz šetnje.
Aktivne i zanimljive šetnje.
Pri svakom susretu u šetnji, ako je drugi vlasnik za, stanete, pošnjofaju se, upoznaju... i pas ima super iskustva.
Ako postane pregrub na prvu, korigiraj ga, koliko je netko protiv, ja sam za korekciju u takvim slučajevima kad pas, a pogotovo kako izgleda kad to radi staf, krene grubo i naglo na drugog psa, iako je zaigran kao beba.
Mnogim psima to niti ne paše pa će možda zarežati i evo ti mogućeg problema.

Ja sam svoju učila da nježnije pozdravlja druge pse dugo, nije išlo tek tako, ali je naučila. Malo po malo, korekcija kad je išla grubo na prvu, pa je već sama shvatila da mora imati malo obzira za druge pse, da nije sama na svijetu.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 01:20   #3989
puno hvala na iscrpnom odgovoru a ništa, trudit ću se i dalje... trenutno nam je baš teško s njim, očito je u toj hiperaktivnoj fazi, ali pokušat ću primijeniti sve vaše savjete i nadam se da ću na kraju uspjeti lijepo ga odgojiti

Zadnje uređivanje Danniella : 30.07.2016. at 01:20. Reason: tipfeler
Danniella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:23   #3990
Pozdrav svima.

U potrazi sam za nekom čeličnom davilicom koja ne pušta boju.
Imamo stafordicu koja ima bijeli vrat i do sada je svaka davilica ostavila sivkasti trag.
Informirali smo se u Pet centru, pričali s prodavačima i s prijateljima/poznanicima, ali nitko nam nije uspio dati neki konkretan prijedlog i komentar, a istovremeno, eto, isprobavamo već četvrtu davilicu i opet imamo isti problem.

Hvala!
dk. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:30   #3991
baš mora čelična? možda bi vam pasala jača kožna izrađena po narudžbi, kroja kao za hrtove. bogme i takva zadrži pseto od 40 kg, a stvara manji pritisak na štitnjaču.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 17:06   #3992
Što će vam uopće davilica?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 17:58   #3993
I ja bi izbacila davilicu. Ako vec orma nije opcija, onda dobro izradjena, postavljena ogrlica.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 23:08   #3994
Da, orma nam ipak nije opcija.
Davilicom nekako najlakše možemo korigirati njeno ponašanje u slučaju potrebe. A i s druge strane, dreser (licencirani) je također savjetovao davilicu naspram orme pa se nekako držimo tih komentara.

@pikuli
Hvala, proučit ćemo malo i te kožne koje spominješ!

dk. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 08:36   #3995
Iskreno, ako ormom ne mozes korigirati ponasanje, znaci da problem nije u psu nego u onom koji ga zeli, a ne zna korigirati.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 09:00   #3996
Ja bi promijenila i dresera, but that's just me...
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 09:57   #3997
Očekivao sam ovakve odgovore.

Da, moguće da je problem i u nama/meni.
TBH, nije mi problem iskorigirati niti s ne-davilicom, niti s ormom. Međutim, isto tako mi se nekako više svidjelo s davilicom.

Kaj se dresea tiče... Budući da je on ovlašteni trener HKS-a, nekako vjerujem da ne priča gluposti.


No, da ne potežem daljnju nepotrebnu raspravu, povlačim se. Hvala na komentarima i pomoći.
dk. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 10:14   #3998
i ja imam bijele pse i ne koristim metalne ogrlice. Sve i jedna je loše izrade i sve ostavljaju sivo.
Jeste probali sa onom platnenom?
ova
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...5cm-natur.aspx

meni puno bolji izbor od metalne.
Iako ja ne koristim davilice, mogu ih dobro potegnuti i na ogrlici
Mi imamo ili kožne ogrlice ili one Gallusove platnene.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:12   #3999
@Timbalandica
Super, hvala! Bacit ćemo oko i na nju kad budemo u Pet centru.
dk. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:23   #4000
Da oživim temu, imam staficu od 2 godine i dok je bila štene je bila nemoguća , ali s vremenom i radom zločestoća je prestala
U kući je, spava samnom i drugim ukućanima i ne mogu ni zamislit da je drugačije. Jako je vezana sa nas ljude s kojima živi, ali JAKO, cvili kad netko negdje ode, ide od prozora do prozora da ih "otprati". A kad netko dođe doma dobro da ju herc ne strefi od sreće. Zna bit deprimirana kad ju se ostavi samu.
Velika maza, spavalica,hrkalica,prdilica,dvorska luda,dežurna baba u susjedstvu.


Baš smo neki dan išle u šetnju i prolazimo kroz jednu ulicu, ona ponekad voli prići ka psu koji je u dvorištu, i to prilazi sa uzbuđenjem da se pošnjofkaju. Nekad joj dozvolim nekada ne. Prišla je ogradi gdje je neki manji pas i on je ugrizao kroz ogradu. Čudno je reagirala, nije ni zarežala, malo je zacvilila, ja sam mu opsovala i išle smo dalje. Mislim si u sebi ,od mene se odmiču ljudi na cesti i ljudi koji šeću svoje pse a ovakvih se nitko ne boji a grizu okolo bez razloga. FML

Da sumiram, stafordi su divni psi i životni suputnici u pravom smislu te riječi, griju dušu i srce a bome i noge,leđa,bubrege..
VelvetTeddy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.