Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2012., 13:22   #301
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
Ponavljam još jednom-Turskoj se nameće da uđe u rat ,no odbija poslušnost koliko ja vidim stvari.Moguće je da bude kažnjena umjetno izazvanim potresom.
Krivo vidiš stvari, turski parlament je praktički blagoslovio ulazak u rat, što znači da se Turska ozbiljno priprema za rat i ništa ne prepušta slučaju...

Možda si se krivo izrazio, možda si htio reći da turski narod ne želi rat, e vidiš, to bi moglo biti, rijetko koji narod baš navija za rat, samo, narod nije vlast, to su dvije različite kategorije...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 13:51   #302
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
Pa u Turskoj su svako malo potresi, ali to nema veze s Teslom, koji je, usput rečeno, proizvodio lokalne mini potrese pomoću neke vrste pneumatske bušilice. Osim što je radila mislim na paru, a ne na neznam, struju, dizel ili šta već postoji.

Nije ni čudo što mu se labos skoro raspao, okini ti Jackhammer u trošnoj kućici pa vidi što će se dogoditi.
Aha ,znači Tesla kojem možemo zahvaliti struju,radio vezu bez koje nebi bilo mobitela ,tehnologiju modrozuba(bluetooth),Tesla koji je patentirao osnove koji su bila baza za stotine tehnoloških patenata itd itd,da nije bilo Tesle ne bih ni mogao pisati online,eto takav najveći genije raazdoblja u kojem je živio nije imao pametnijeg posla nego se zajebavati pneumatskom bušilicom koja je izazvala pucanje prozora u naselju udaljenom kilometar dva???Istina došlo je do neke havarije u njegovom labosu ,no ne njegovom krivnjom već su to učinili oni kojima se nije svidio njegov rad na bežićnom prijenosu energije jer onda metalurška industrija koja je procvala zahvaljujući njemu(žice ,dalekovodi i sl) bi ostala bez posla a energija bila besplatna.Ha,zanimljivo,kad otvoriš naslovnicu foruma gore na vrhu je reklama za neki frekvencijski Teslin uređaj.Zanimljivo za pogledat jer potvrđuje da se Tesla bavio frekvencijskim poljima na čijem principu radi HAARP

Zadnje uređivanje ludi mjesec : 16.10.2012. at 14:18.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 14:20   #303
Quote:
ludi mjesec kaže:
Aha ,znači Tesla kojem možemo zahvaliti struju,radio vezu bez koje nebi bilo mobitela ,tehnologiju modrozuba(bluetooth),Tesla koji je patentirao osnove koji su bila baza za stotine tehnoloških patenata itd itd, da nije bilo Tesle ne bih ni mogao pisati online, eto takav najveći genije raazdoblja u kojem je živio nije imao pametnijeg posla nego se zajebavati pneumatskom bušilicom koja je izazvala pucanje prozora u naselju udaljenom kilometar dva???

Ukratko (nije tema, pa neću) upravo tako!
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 14:28   #304
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
Ukratko (nije tema, pa neću) upravo tako!
Znam da nije tema,no ja samo govorim ono što bi se moglo dogoditi a vezano je uz temu.Otvorio sam sad taj link reklamu-Tesla meters koji je na vrhu stranice ovog foruma a reklamira Tesline uređaje.Pogledaj koji su to uređaji,vrlo zaniljivo,a ti tvrdiš da je takav genije izvodio pizdarije sa pneumatskom bušilicom na vodenu paru i onda su vibracije bušilice uzokovale pucanje stakla na prozorima u naselju kilometer-dva.Pa ako je imao takvu bušilicu ,čemu je onda nije patentirao da se ne zajebavamo na građevini sa ovakvim bušilicama kakve imamo danas,pa bušenje tunela nebi trajalo tak dugo npr.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 14:35   #305
To što ti vidiš je nekakav google ads (adsense) koji generira reklame obzirom na tvoje pretraživanje po googlu.

Tako ti imaš neku teslinu mašinu a ja hotele u Fiji-u (true story).
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 14:53   #306
Ahmo i Erdogan se susreli u Baku-u, navodno je Ahmo pruzio potpru Turskoj vezano za pogranični incident od prije par dana. Link
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 15:48   #307
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
To što ti vidiš je nekakav google ads (adsense) koji generira reklame obzirom na tvoje pretraživanje po googlu.

Tako ti imaš neku teslinu mašinu a ja hotele u Fiji-u (true story).
Nisu te tesline mašine nego sofisticirani teslini frekvencijski uređaji,a nisam guglao teslu ,tak da ne kuzim,osim toga gore na vrhu osim teslinih uređaja su mi i reklame za telekomunikacijske kuće i preparat za mršavljenje a ja to guglo nisam jer s debljinom nemam problema ni ja niti bilo tko od mojih ukućanaNe velim da nisi u pravu nego ne kuzim kak na ovom stranici na njenom vrhu ja mogu imati jedne linkove reklame a ti ili netko drugi neke druge. Sve vezano uz reklame koje imam na vfhu ovog pdf-a i stranice nisam gugloJel to znači čim sam spomenuo Teslu na ovoj temi da mi odma izlaze reklame vezane uz pojam o kojjem pišem,ako je tako onda jebiga ,onda su u pravu oni koji govore o pizdarijama tj kontroli putem interneta.
Evo linka koji je meni na vrhu stranice pod nazivom Tesla meters
http://www.aaronia.com/products/spec...FWXJtAodCR0A9w

Malo prije kad sam se ponovo ulogirao bila je reklama samo za Tesla meters velikim slovima,a nisam to guglo niti ja niti netko u kući.Ni jučer ni danas nit prije godinu dana.

Zadnje uređivanje ludi mjesec : 16.10.2012. at 16:01.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 16:39   #308
Quote:
Ne velim da nisi u pravu nego ne kuzim kak na ovom stranici na njenom vrhu ja mogu imati jedne linkove reklame a ti ili netko drugi neke druge.
Odgovor je Google AdSense.

No dobro, previše offtopičaranja, nadam se da ce moderator zbrisat ovu gomilu gluposti (mojih i tvojih).
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:01   #309
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
Ja ovako vidim situaciju-Turskoj se nameće da uđe u rat ,no odbija poslušnost i rat ne želi.Možda će Turska dobiti upozorenje tj packu u obliku zemljotresa koji će biti izazvan preko HAARP sustava.Vidjet ćemo.Ukoliko u Turskoj bude potres bit će ubrzo.
Alternativci . Čuj energije koje se oslobađaju prilikom potresa su daleko veće od onih koje oslobađa atomska bonmba . Pokrenuti potres i " okinuti obarač" kada je napetost izneđu ploča vjerojatnije je ali je još uvijek u domeni SF a . Sila koja bi mogla izazvati potres poput onoga u Japanu i pomakne cjelo otočje nekoliko centumetara ... vjerojatno bi vladala i međuzvjezdanim letovima . Ameri nisu imali više para ni za Space Shutllle pa im za sada Rusi pomažu Oni im valjda šlepaju Sojuzom tu tehnologiju u svemir A ti tvrdiš da će sljedeći potres ( koji se sami po sebi često događaju ) potvrditi tvoju teoriju Maštoviti si mi i zanimljiv ali ipak pridruži se diviziji i krnku na nekoj temi o teorijama zavjere .
Dakle smatram da nema nikakvog SF potresnog - pritiska na Tursku niti na bilo koga drugog .

Zadnje uređivanje Cougarr : 16.10.2012. at 17:09.
Cougarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 19:20   #310
haarp koristi magnetnu tehnologiju i ne vidim razlog zasto bi se nekoga zvalo alternativci,pa na obicnom google earthu moze locirat haarp u aljasci,oni ga zovu meteoroloskim sustavom a to je zapravo golemi komplex,naravno da se igraju sa prirodom,mogu izazvati potrese,kisu,promjenu vremena itd.na kraju ce se desit promjena polova radi zloporabe te tehnologije

jedno je sigurno da SAD ima haarp
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 19:35   #311
znas li sta je einstein izjavio 1942? da ljudi nece ici u svemir jos 200 godina i da je atom nemoguce cijepat

reci ti zasto mislis da ga nemaju ili da ne mogu imat? mislis da je ova tehnologija koju imamo limit i ne moze se dalje?

evo prije 40 godina ko je zamislio da cemo imati mobitele na touch screen?
ma prije 10ak godina? postojala je tehnologija ali jeste li pomislili?

vojska ima tehnologiju koju ne mozete ni zamisliti,energetska oruzja i slicno,zaboravite metke,danas na ebayu mozes kupiti vojni laser koji ide kroz meso,rucni mali laser,nas cijeli svijet je magnetno polje,tj.besplatna energija,vec postoje firme koje prodaju motore koji rade na principu magneta,cijelu kucu mozes grijat besplatno

evo siroko vezano uz tursku,citam kina salje 7 ratnih brodova blizu japanskog teritorija,2 razaraca,kuha se pomalo
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 20:02   #312
Quote:
Cougarr kaže: Pogledaj post
Alternativci . Čuj energije koje se oslobađaju prilikom potresa su daleko veće od onih koje oslobađa atomska bonmba . Pokrenuti potres i " okinuti obarač" kada je napetost izneđu ploča vjerojatnije je ali je još uvijek u domeni SF a . Sila koja bi mogla izazvati potres poput onoga u Japanu i pomakne cjelo otočje nekoliko centumetara ... vjerojatno bi vladala i međuzvjezdanim letovima . Ameri nisu imali više para ni za Space Shutllle pa im za sada Rusi pomažu Oni im valjda šlepaju Sojuzom tu tehnologiju u svemir A ti tvrdiš da će sljedeći potres ( koji se sami po sebi često događaju ) potvrditi tvoju teoriju Maštoviti si mi i zanimljiv ali ipak pridruži se diviziji i krnku na nekoj temi o teorijama zavjere .
Dakle smatram da nema nikakvog SF potresnog - pritiska na Tursku niti na bilo koga drugog .
Naravno da se potresi događaju ali ipak ne toliko često ,vijesti baš ne obiluju čestim vijestima o potresima,osim toga ne vidim kakve veze ima postrojenje HAARP sa alternativom.Ajde malo proući harp pa se javi.I pročitaj postove kolega koji ti je odgovorio.Znači HAARP su postavili alternativni amerikanci haarp spada pod alternativu????Pokušaj vidjeti pozadinu stvari ,a ne biti programiran onim što vidiš preko medija.Činjenica je da je Tesla radio eksperimente koji su rezultirali potresima.Sam je to rekao.Jel on alternativac?Tesla je alternativac ili znanstveni genije?Gdje sam ja to rekao da će navodni sljedeći potres potvrditi moju teoriju?Od kad se to u Turskoj tako učestalo dešavaju potresi?Ti ne znas ni jasno protumačiti kratak post ,a kamoli što više.Osim toga za izazvati potres HAARP postrojenjem uoipće netreba nekakav novac ,a ti radiš tu usporedbe sa space suttleom.Haarp radi na principu odašiljanje frekvencije u ionoosferu.Jel to treba nekome platit?Vidim da imaš u avataru lika iz filma matrix.Jesi li pokušao skuziti o čemu govori film matrix(prvi dio),Odakle ideja za film?Što je matrica?Računala i ostalo u filmu matrix je samo simbolika.Film je u prenesenom značenju.Nema veze s ovom temom osim u širem smislu.Ja sam tebi zanimljiv sa stanovišta SF-a.Ti si meni zanimljiv kako si uspjesno izvrnuo moj kratak post.Neznam samo odakle sad podaci da su u Turskoj i drugdje jaki i jači potresi svakodnevna pojava?
Ti kažeš istinu ,naime prilikom potresa oslobađa se velika energija,no ne znači da treba imat neznam kakvu "jaku" tehnologiju zbog toga.Da opališ metak iz pištolja dovoljno je samo mala energija prsta za pritisnuti obarač ,a za posljedicu imamo ispaljen metak koji ima daleko veću energiju od pritiska prsta koji je sve pokrenuo.Dakle došlo je do eksplozije baruta unutar metka jednim pokretom prsta.Ni za proizvest barut netreba imati neznam kakvu energiju.Zasto bi za umjetno izazvan potres koji se radi manipulacijom frekvencijama trebalo imat bilo kakvu ogromnu jaku energiju.Znas li da vojska ne smije stupati strojevim korakom preko mosta jer postoji mogućnost da ako npr 50 vojnika stupa strojevim korakom moze za posljedicu imati rušenje mosta.Jesi čuo kad za to ,a kakvu energiju ima 50 ljudi koji stupaju strojevim korakom po mostu da ga mogu srušit?Jel to ogromna energija?Ne nego jednolično stupanje strojevim korakom moze proizvesti frekvenciju tj vibraciju koja bi poremetila statiku mosta.Zamisli -most na velikim armiranim stupovima ,zdanje od neznam koliko tona a može biti srušeno na takav način-snagom 50 tak ljudi.Istina postoji mala mogućnost za to ,no vojska ipak ne stupa strojevim korakom kad ide preko mosta.Sve ovo što sam napisao naizgled nema veze sa temom ,no na neki način ima.Tema je eventualni ulazak u rat Turske.Ja sam iz iznijeo što bi se moglo dogoditi ako Turska odbije poslušnost i na ovaj način objašnjavam kako to funkcionira,u tom smislu ima veze s temom a ne sa alternativom.Umjetno izazvani potresi ne spadaju u alternativu niti u teorije zavjere.

Zadnje uređivanje ludi mjesec : 16.10.2012. at 20:32.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 22:32   #313
Quote:
Adatar kaže:
znas li sta je einstein izjavio 1942? da ljudi nece ici u svemir jos 200 godina i da je atom nemoguce cijepat

zaista pokusavam ne offtopicarit..ali.....

ugl. teško da je to Einstein izjavio jerbo je atom rascjepljen puno prije, plus da ne govorim da je upravo slavna Einsteinova jednadžba opisivala koliko se energije oslobađa prilikom cijepanja atoma.

no da, vrijeme je da se počisti ovo.
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 10:25   #314
Quote:
krvoločni slaven kaže: Pogledaj post
zaista pokusavam ne offtopicarit..ali.....

ugl. teško da je to Einstein izjavio jerbo je atom rascjepljen puno prije, plus da ne govorim da je upravo slavna Einsteinova jednadžba opisivala koliko se energije oslobađa prilikom cijepanja atoma.

no da, vrijeme je da se počisti ovo.
Koliko se sjećam tj poznajem mislim da je Einstein to izjavio,kao i neke nebuloze kad je podržao izradu atomske bombe i atomske energije zbog dobrobiti čovječanstva i sl.Međutim razvoj svega toga je bio jako brz pa je promijenio stajališta.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:29   #315
Zbog potresa ili ne, ali Turci su opet počeli pucati po Siriji nakon par dana zatišja. I, naravno, Sirijci su uzvratili. http://derstandard.at/1350258661311/...er-Tuerkei-ein

Do sada nisu bili ovako blizu obale, a posebno mi je zanimljivo da se upravo u blizini Alepa, odnosno gdje su snage kvazi pobunjenika vjerojatno najjače. Možda se priprema nešto veliko?
__________________
This time next year...
nepoderivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:36   #316
moze li neko staviti kartu sirije, i koliki deo drze sirijski pobunjenici i nato placenici ,a koliki sirijska legalna vlast
GULAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:54   #317
oni zauzimau toliko malo teritorija da se ta tocka i nebi vidjela na karti,bila bi nacrtana jedna tockica ja mislim,tako da nema smisla stavljat kartu,moze karta sirije i to je to..
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:23   #318
Quote:
Adatar kaže: Pogledaj post
oni zauzimau toliko malo teritorija da se ta tocka i nebi vidjela na karti,bila bi nacrtana jedna tockica ja mislim,tako da nema smisla stavljat kartu,moze karta sirije i to je to..
adatar , ako je takva situacija u siriji mislim da je karta beskorisna po onome sto gledam na vestima ispade da pobunjenici drze pola sirije...
GULAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:52   #319
pobunjenici drze siriju a amerikanci vijesti

to je samo propaganda,pobunjenici nisu uspjeli nista napravit,i niti nece
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:04   #320
Quote:
GULAS kaže: Pogledaj post
moze li neko staviti kartu sirije, i koliki deo drze sirijski pobunjenici i nato placenici ,a koliki sirijska legalna vlast
Mogu ja . Imaju dobar logo .


Free Syrian Army

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...f_arms.svg.png


http://4.bp.blogspot.com/-ZO_u6gVoRO..._2012-8-16.png

link : http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...coOde5kS0Ktw_Q
Cougarr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.