Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 22:08   #1801
Ako je bilo tko od vas koji patite od refluxa predebel i ne vjezba, smrsavite i pocnite vjezbat. Nestat ce tegobe. Ja sad nakon gubitk 15ak kg vise nemam tegoba a nisam mogao vode popit bez da me pocne zariti...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 01:19   #1802
Unhappy Pozdrav

Quote:
crystalmaiden kaže: Pogledaj post
mozda je isto riječ o LPR-u kao kod mene, evo članak http://hrcak.srce.hr/19845
skini kompletni tekst

Pozdrav,

Zanima me vezano za LPR - kako je kod vas? Imate li još uvijek problema s tim ili se smirilo? Imam također te probleme pa bih bila zahvalna na odgovoru i informacijama vezano za liječenje.
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 16:47   #1803
pozdrav svima..vidim da vas dosta ima bilijarni reflux? ste probali antibiotike?

ja sam prije dvije g imala strasne simptome..bolove ispod rebra,refluxe,crne stolice i zute izmjenjivalo se..izgubila jako na kilazi,,,povracala u jednom trenutku nista nisam mogla jesti bez da ne bi imala tegobe...za vrijeme gastroskopije na Rebru gastroenterolog koji ju je radio je pozvao sve studente da dodju..imala sam 2 l zuci u zelucu..zeludac je bio pun zuci..to mi je nalazu stajalo velikim slovoma i crvenim markerom podvuceno...sve ostalo je bilo uredno bas sve...i da bila sam poz na h pylory...moj gastroeneterolog isto na Rebru je bio pomalo sokiran kolicinom zuci u zelucu...dao mi je 4 terapiju u najvecim dozama i 30 dana diflukana...i 4-6 probiotika dnevno te me poslao u kliniku za prehranu..

no nikad nitko nije rekao niti napisoa da imam bilijarno reflux..vec na nalazu gastroskopije pise :gastritis.chr.vrs alcalina,reflux duodeno-gastricus.

znaci meni pise alkalni reflux?jer zuc je alkalna...on nije kisela....nakon trojne terapije mi je bilo puno puno bolje...i eradikacijom bakterija i gljivica kiselina se obnovila,apetit,i sfinkter ucvrsnuo..

receno mi je da h pylori moze izazvati povrat zuci.bili su u pravu


sada opet imam jace tegobe i spremam se ponovno na gastroskopiju.

Zadnje uređivanje Tinchy26 : 23.11.2014. at 16:52.
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 16:57   #1804
zna li netko da li prof. Krznaric radi i privatno gastroskopije?
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:42   #1805
Meni se događa podrigivanje na prazan želudac i nakon jela. Nemam stalne žgaravice, tu i tamo mi se pojave nakon jela, ne jake, blage, uglavnom nakon podrigivanja mi se javi žgaravica i nekakva tupa bol sa lijeve strane ispod rebara. I to mi traje par dana i onda se smiri pa se opet vrati. Zbog čega dolazi do tog podrigivanja na prazan želudac i nakon hrane? Uglavnom mi se to događa u stanju mirovanja. Nemam nikakve simptome nekog oblika bolesti želuca, tipa gastritis, GERB itd, barem ne po tome što sam pročitao na netu. Da li se to javlja na živčanoj bazi, stres, psiha, nervoza, ima li tko slične nuspojave odnosno slične tegobe, što bi to moglo biti? Meni više to sliči kao na vračanje kiseline iz želuca, želudac me ne boli, nemam vrtoglavice i ne povračam. Stolica uredna.
Ima li tko kakvo mišljenje, bio bih zahvalan.
nikola23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:40   #1806
Dijagnosticiran mi je faringolaringealni refluks, uz hiperemiju glasnica. Što to znači i kakve su dugoročne prognoze? Dal može od toga nastati karcinom? I koja je razlika između navedenog refluksa i GERB-a? Nisam med. struke pa mi je sve to SF.
Hvala!
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 01:06   #1807
Pozdrav, neznam dal sam pogodil temu, ugl.jucer sam dobil Emanera kapsule jer imam bolove na sred prsa pa doc. sumnja na gastritis i još nešto slično tome. Mi može tko reći o njima kad se uzimaju? Prije ili posle jela? I dal su to jake tablete?
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 15:01   #1808
Napravio mi je EKG u 5 min, i to je veli dobro.
Nato sumnja na gastritirs pa mi je dao navedene tablete da pijem tjedan dana da vidimo dal bude bolje. Tih tjedan dana i ako mi Emanera smanji kiselinu u želucu, ona će se posle vratiti prestankom uzimanja tableta, pa vrijedi probati, ne? Moram napomenuti da nas ovih dana konzumiral dosta vina i kuhanog pa mi se kiselina vjerojatno digla od toga. Jučer sam popio mljeko danas se lagano podrigujem na prazan želudac.
btw.pročitao sam tvoje prethodne postove pa vidim na što ciljaš. Jasno mi je da bi sad ja sa tim tabletama napravio suprotan efekt, odnosno smanjio bi kiselinu u želucu. Ali tablete bi pio samo tjedan dana, ne konstantno, pa valda vrijedi probat.
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:06   #1809
Moderatorsko upozorenje

Poštovane forumašice,

kao što je navedeno i u Pravilima pdf-a Zdravlje, na temama ovog pdf-a nije dozvoljeno pisati i savjetovati suprotno spoznajama suvremene medicine zasnovane na dokazima, a u što spada i preporuka "zakiseljavanja želuca" klorovodičnom kiselinom i slični postupci.

S obzirom da se rasprava razmahala na više tema, trebalo bi obrisati jako puno upisa i podijeliti jako puno kartona pa ću se zato odlučiti da obrišem samo neke upise koji su posve neprihvatljivi, a sve vas upozoriti da ćete od sada pa ubuduće za svaki takav upis dobiti kaznu (karton) i da će upis odmah ukloniti.

Svi oni koji imaju potrebu raspravljati o metodama liječenja koje struka ne priznaje, smatra ih beskorisnima ili štetnima, mogu to učiniti na pdf-u Alternativno liječenje pa, izvolite! Na pdf-u Zdravlje o tome se neće raspravljati! Svi koji postupe suprotno navedenom bit će kartonirani, a njihovi upisi uklonjeni!

Zahvaljujem na razumijevanju.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:17   #1810
Quote:
Bettinja kaže: Pogledaj post
Dijagnosticiran mi je faringolaringealni refluks, uz hiperemiju glasnica. Što to znači i kakve su dugoročne prognoze? Dal može od toga nastati karcinom? I koja je razlika između navedenog refluksa i GERB-a? Nisam med. struke pa mi je sve to SF.
Hvala!
Trebas sto prije rijesiti da nemas povrat kiseline u jednjak, jer nakon nekog vremena moze doci do promjena stanica ( barret), a samim time to povecava rizik od karcinoma. Ono sto su mi doktori rekli je da je to jako rijetko.
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:44   #1811
Nakon dosta istraživanja zaključio sam da u mom slučaju, bitno pomaže spavati na povišenom, međutim jastuci kao takvi nisu dovoljni - sad tražim neki proizvod poput ovih "podmadraca", pjena koje se stave ispod madraca i podignu uzglavlje za nekih 15 cm, poput ovih američkih na linku.

http://www.mediwedge.com/products/



http://www.refluxguard.com/product-comparison/


Postoji i sistem s oprugom koja se može podešavati...




Je li itko vidio išta slično tome kod nas? Nisam uspio ništa naći a ne naručuje mi se iz SAD-a jer će me oderati na carini sigurno...

Zadnje uređivanje legionnaire : 16.12.2014. at 11:51.
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:12   #1812
Treba to patentirat kod nas, obogatis se
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:13   #1813
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
Treba to patentirat kod nas, obogatis se
Misliš da ima puno potencijalnih kupaca?
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:17   #1814
moja podnica je iz Ikee, jos iz Graza... imam je već desetak godina, odlična je. piše na naljepnici "LUPO KF MZV Schu" ako ti to šta znači. dio uzglavlja se može stupnjevito podići, od negdje malo iznad struka, kao i donji dio neovisno o gornjem. dio pod ramenima je još i podesiv po tvrdoći.

ovako izgleda http://www.amazon.de/Kappa-SCHU-Brec.../dp/B005JZXJ3Q

na našoj hr stranici imaju ovo, možda se treba naručiti pa pričekati http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/60160241/

Zadnje uređivanje tanveer : 16.12.2014. at 12:32.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:41   #1815
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
moja podnica je iz Ikee, jos iz Graza... imam je već desetak godina, odlična je. piše na naljepnici "LUPO KF MZV Schu" ako ti to šta znači. dio uzglavlja se može stupnjevito podići, od negdje malo iznad struka, kao i donji dio neovisno o gornjem. dio pod ramenima je još i podesiv po tvrdoći.

ovako izgleda http://www.amazon.de/Kappa-SCHU-Brec.../dp/B005JZXJ3Q

na našoj hr stranici imaju ovo, možda se treba naručiti pa pričekati http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/60160241/
hvala puno na odgovoru - nažalost, ne odgovaraju mi dimenzije (trebao bih kupovati novi krevet i madrac također)... isto tako, pročitao sam da je prirodniji nagib cijelog tijela nego samo gornjeg dijela, jer postoje i oni jastuci koji daju sličan učinak, ali kažu da to dolazi do trećih problema (vrat, kralješnjica, a može se dogoditi da i dođe do pritiska u želucu zbog neprirodnog položaja tijela i da se refluks može pogoršati dodatno)... Eh, nama štošta nije dostupno u RH...
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:52   #1816
dovoljno je po noge od kreveta stavit blokete il slično, nekakve trupce i to je to
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:50   #1817
Quote:
DEBELKURAC kaže: Pogledaj post
dovoljno je po noge od kreveta stavit blokete il slično, nekakve trupce i to je to
Razmišljao sam i o tome ali... neće li popucati noge od kreveta pod težinom u takvom položaju?
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:00   #1818
[QUOTE=legionnaire;52679457]Razmišljao sam i o tome ali... neće li popucati noge od kreveta pod težinom u takvom položaju?[/QUOTEneče ja radio otiđi na temu tamo nauči kako ces rešit reflux
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:33   #1819
[QUOTE=DEBELKURAC;52680287]
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam i o tome ali... neće li popucati noge od kreveta pod težinom u takvom položaju?[/QUOTEneče ja radio otiđi na temu tamo nauči kako ces rešit reflux
Na koju temu, može link?? Hvala
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:59   #1820
Gerb pitanje

Pozdrav!

Novi sam u svemu ovome. Dakle prije jedno 7 mjeseci sam počeo kronično kašljat. Otišao otorincu koji me je poslao na gastroskopiju gdje su mi napisali dijagnozu kronični gastritis i gerb br B. Dobio sam ares mjesec dana 2 x 20 mg i onda još mjesec dana 1 x 20. Naravno, kad sam idiot, nisam uopće proveo terapiju. I dalje kronično kašljem, peće me jezik povremeno i sl. Čudno je kad se legnem ne kašlje mi se toliko...
Nedavno sam bio i na snimanju pluća i sve je ok.

Jel moguće da je kronični kašalj i peckanje jezika od Gerba? Jel to uopće ikad izliječivo. Ovaj kašalj me užasno nervira... Jel kasno da sada počnem terapiju ili da opet idem na gastroskopiju?
registrirani007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.