Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 08:28   #941
http://www.greatestlook.com/curlyhair/curlyhair11.jpg

Ovo nisam ja na slici jel :-D ali isti je bio ovakav, samo sa čisto crnom kosom :-) Vidis imala sam ga 2 mjeseca ali nisam se slikala s tom frizurom :-D
Eto, još 3 tjedna pa ću ga opet napraviti :-)
Super@Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 08:53   #942
Evo da se ja sad nadovežem na ove moje prijašnje postove o minivalu. Naime, ja sam sinoc normalno oprala kosu, nanijela regenerator, i kad sam ju isprala imam što vidjeti, ona ponovno kovrčava, koda sam jučer dala minival, tako da, eto još jedno iskustvo. Od onog svog šišanja, čupanja i svega, minival je još bolji. Eto slikice kose, zanemarite face :-D
http://i41.tinypic.com/2zgc6is.jpg
Super@Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:26   #943
Ja sam danas ujutro stavila minival, međutim vjetar me propirio dok je kosa još bila polusuha, i sad je kosa, skoro pa ravna
šta će bit kad ju operem za par dana?
__________________
"For the horde!"
Lili-Mili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 23:44   #944
Quote:
Lili-Mili kaže: Pogledaj post
Ja sam danas ujutro stavila minival, međutim vjetar me propirio dok je kosa još bila polusuha, i sad je kosa, skoro pa ravna
šta će bit kad ju operem za par dana?
Ako ti je uhvatio minival kako treba onda ce ti kosa bit kovrčavija kad ju opereš. Inače, ja sam već 5 puta imala minival i iako malo isuši kosu, super je i lagan za održavanje. Ako ti se izravnalo, kupi Gliss Kur regenerator u spreju koji se ne ispire i time našpricaj što će ti ujedno učinit kosu mekanom ali i kovrčavijom. kad mi je prošli put jedna frizerka, koja nije imala pojma što radi, spalila kosu, taj gliss kur me spasio. inače, kad imam minival, ne češljam se, već kad ispirem regenerator, prođem prstima kroz kosu da ju raspletem, prosušim kosu ručnikom, našpricam sa gliss kur i osušim fenom nagnute glave prema dolje, gužvajući kosu. Tako mi je minival super izgledao i kad mi je počela rast moja inače skroz ravna kosa.
Dea28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 23:49   #945
E sad, ja sam čitala i čitala kroz ovaj forum da nađem dobar frizerski salon u Osijeku gdje rade spiralni minival...i nisam našla odgovor... inače sam ga dala u Vinkovcima i dobro je ispao, samo je bio onaj obični, a ja sam tražila spiralni. ne znam, sve te frizerke što su rekle da rade spiralni su mi na kraju napravile obični, samo ga prodale pod spiralni... kao da ne znaju kako spiralni izgleda. Baš sam se namjerila imat spiralne kovrče, a nemam pojma kuda otić... itko da je negdje u Osijeku dao spiralni minival i da je dobro ispalo? i gdje???
Dea28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 19:47   #946
Quote:
Dea28 kaže: Pogledaj post
Ako ti je uhvatio minival kako treba onda ce ti kosa bit kovrčavija kad ju opereš. Inače, ja sam već 5 puta imala minival i iako malo isuši kosu, super je i lagan za održavanje. Ako ti se izravnalo, kupi Gliss Kur regenerator u spreju koji se ne ispire i time našpricaj što će ti ujedno učinit kosu mekanom ali i kovrčavijom. kad mi je prošli put jedna frizerka, koja nije imala pojma što radi, spalila kosu, taj gliss kur me spasio. inače, kad imam minival, ne češljam se, već kad ispirem regenerator, prođem prstima kroz kosu da ju raspletem, prosušim kosu ručnikom, našpricam sa gliss kur i osušim fenom nagnute glave prema dolje, gužvajući kosu. Tako mi je minival super izgledao i kad mi je počela rast moja inače skroz ravna kosa.
čim sam oprala, kosa je izgledala super - mokro. ali kako se on počeo sušiti tako se i kosa počela ravnati, i pjene i lak i gužvanje i još malo gužvanja kose i ništa, mislim ima ogroman volumen (k'o da već nemam dosta kose) i tu i tamo se nađe koji uvijeni pramen, ali ono sve u svemu je ravna.

već sam se čula sa svojom frizerkom, ne želim ju krivit ni ništa naravno, ali kosa mi je teška i čvrsta i vjerujem da se minival nije dobro uhvatio, možda ga je ona trebala dulje držati ili staviti jaču kemikaliju.. ne znam

sljedeći tjedan idem na popravak, ne znam samo kako će to izvesti pošto minival na minival neće ličiti na ništa vjerojatno..

baš sam tužna, sad kosu nosim samo u repu jer jedino tako liči na nešto.
__________________
"For the horde!"
Lili-Mili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 04:37   #947
Quote:
Lili-Mili kaže: Pogledaj post
već sam se čula sa svojom frizerkom, ne želim ju krivit ni ništa naravno, ali kosa mi je teška i čvrsta i vjerujem da se minival nije dobro uhvatio, možda ga je ona trebala dulje držati ili staviti jaču kemikaliju.. ne znam

sljedeći tjedan idem na popravak, ne znam samo kako će to izvesti pošto minival na minival neće ličiti na ništa vjerojatno..

baš sam tužna, sad kosu nosim samo u repu jer jedino tako liči na nešto.
NEEEEEEEEEEEEE!!!!! Sad molim te poslušaj moj savijet i NI POD KOJU CIJENU NEMOJ IĆI STAVLJAT OPET!!!! Jao, sad cu ti ispričat svoju tužnu priču s popravljanjem minivala... i nadam se da ces odustat odmah!
Ja ti prije par godina fino išla na minival gdje sam ga i prije davala i dobro je znalo ispast i kao i inače krene sa skroz donjim slojem kose, nanese kemikaliju, pročešlja taj pramen i namota na vikler i tako dalje. da bih ja došla kući i pogledala malo bolje i vidjela da mi se taj skroz donji dio kose (koji je najdulje stojao natopljen kemikalijom) uopće nije ukovrčao, ama baš ništa- dio kose najbliže vratu i naravno najduzi dio (stepenasto šišana) ravan a sve ostalo kovrčavo i naravno se ja otišla žalit frizerki da mi nije uhvatilo i kaze ona da dodjem za dva tjedna pa ćemo 'popravit'. znaci, dva tjedna sam čekala i ona mi opet namota, samo taj dio naravno i nakovrča se, ali završi kao potpuno nocna mora - naime, ta kosa mi se zbog ponavljanja minivala totalno isusila/spalila i imala sam takve čvorove koje sam nekad satima pokusavala razmrsiti jer je druga opcija bila da odrežem cijeli taj donji dio kose, a to bi debilno izgledalo. Svaki dan bih se mucila sa cvorovima u mojoj spaljenoj, bezivotnoj kosi...samo u dijelu gdje je opet stavljan minival. ne zelis da ti se to desi sa cijelom kosom! vjeruj mi
Nemoj stavljat nikakvu pjenu jer to zna otezavat dodatno kosu, a ako ti se izravna nakon susenja, uzmi si onaj gliss kur (roza boje tekucina ili onaj zlatni) i pošpricaj s time jer će ti navlazit kosu pa ce se kovrce vratit a i njeguje u isto vijeme
MOLIM TE NE IDI OPET NA MINIVAL)
Dea28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 13:02   #948
Minival

Ja sam radila minival u kucnon radinosti
Kupila sam spiralne viklere (na trznici u bosni) i set za minival (muller)
Nije da sad preporucam svima da se igraju doma s kiselinama, ali meni je super ispo
Problem mi je bio sto se nikad nije izravno, nego se samo lagano opustio, a posto ja imam ravnu kosu kad je izrast posto malo veci odrzavanje je postalo teze-nosila sam rep ili sam ju morala viklati ili peglati
Odrzo se skroz dok ga nisam izšišala a to je potrajalo (kosa do kopce od grudnjaka) i to je jedini razlig zasto ga necu tako skoro opet staviti

P.s. Kosa s minivalom odlicno hvata viklere,cak i ako se opustio ili nije dobro uhvatio
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 16:56   #949
Quote:
Dea28 kaže: Pogledaj post
NEEEEEEEEEEEEE!!!!! Sad molim te poslušaj moj savijet i NI POD KOJU CIJENU NEMOJ IĆI STAVLJAT OPET!!!! Jao, sad cu ti ispričat svoju tužnu priču s popravljanjem minivala... i nadam se da ces odustat odmah!
Ja ti prije par godina fino išla na minival gdje sam ga i prije davala i dobro je znalo ispast i kao i inače krene sa skroz donjim slojem kose, nanese kemikaliju, pročešlja taj pramen i namota na vikler i tako dalje. da bih ja došla kući i pogledala malo bolje i vidjela da mi se taj skroz donji dio kose (koji je najdulje stojao natopljen kemikalijom) uopće nije ukovrčao, ama baš ništa- dio kose najbliže vratu i naravno najduzi dio (stepenasto šišana) ravan a sve ostalo kovrčavo i naravno se ja otišla žalit frizerki da mi nije uhvatilo i kaze ona da dodjem za dva tjedna pa ćemo 'popravit'. znaci, dva tjedna sam čekala i ona mi opet namota, samo taj dio naravno i nakovrča se, ali završi kao potpuno nocna mora - naime, ta kosa mi se zbog ponavljanja minivala totalno isusila/spalila i imala sam takve čvorove koje sam nekad satima pokusavala razmrsiti jer je druga opcija bila da odrežem cijeli taj donji dio kose, a to bi debilno izgledalo. Svaki dan bih se mucila sa cvorovima u mojoj spaljenoj, bezivotnoj kosi...samo u dijelu gdje je opet stavljan minival. ne zelis da ti se to desi sa cijelom kosom! vjeruj mi
Nemoj stavljat nikakvu pjenu jer to zna otezavat dodatno kosu, a ako ti se izravna nakon susenja, uzmi si onaj gliss kur (roza boje tekucina ili onaj zlatni) i pošpricaj s time jer će ti navlazit kosu pa ce se kovrce vratit a i njeguje u isto vijeme
MOLIM TE NE IDI OPET NA MINIVAL)
Ne mora biti, ovisi gdje si radila minival. Kada sam ga ja stavila prije 2 godine po prvi put isto mi se nije uhvatio iz prve pa sam se, naravno, žalila frizerki. Rekla mi je da dođem odmah sutradan da mi ponovno stavi. Rezultat je bio odličan, kosa se nije nimalo oštetila.
Tako da je to vjerojatno do frizeraja gdje si ga radila. Ja sam radila u zagrebačkom salonu Nicole Nicole i stvarno je skup, ali se isplati s obzirom da mi je trajao oko 6 mjeseci, a ako bi se zaželjela ravne kose, mogla sam ju u svakom trenutku oprati s klasičnim šamponom i nikakva oštećenja nisu bila vidljiva. Mana je što se kosa ipak mora tretirati sa pjenom i sušilom nakon svakog pranja. I primijetila sam nakon 3-4 puta koliko sam stavljala minival da mi se kosa dosta posvijetlila.
Pikachuuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 18:34   #950
Meni su u Nicole Nicole spalili kosu minivalom. Strasno sam bila nezadovoljna. I uzasno me osisala tamo prije minivala, imala sam grozne stenge i jos ih se rjesavam. Izravnala kosu bio brazilskim koji mi je omekanio spaljenu kosu. NIKAD vise minival i NIKAD vise u onaj salon.
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 20:36   #951
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Meni su u Nicole Nicole spalili kosu minivalom. Strasno sam bila nezadovoljna. I uzasno me osisala tamo prije minivala, imala sam grozne stenge i jos ih se rjesavam. Izravnala kosu bio brazilskim koji mi je omekanio spaljenu kosu. NIKAD vise minival i NIKAD vise u onaj salon.
Ne znam, ja sam kasnije još par puta stavljala minival i stvarno sam bila zadovoljna baš zbog toga što mi kosa nije bila ni suha ni oštećena.
Za šišanje ne znam, to uvijek obavim kod jeftinije frizerke.
Pikachuuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 09:57   #952
Hi, trebala bi preporuku gdje u ZG mgu napaviti minival, ali na velike lokne... nešto ovako

imam tanku kosu i nemam volumen, pa bih na ovaj način to riješila
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:57   #953
...2013...gdje u splitu? biljni minival?


Quote:
neredica kaže: Pogledaj post
Naravno
U Splitu! Ako koga zanima mogu poslat detalje na pm.
Nazalost, danas nisam imala vremena za slike pa cu sutra!
ana.bulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:59   #954
gdje u splitu?biljni minival

Quote:
neredica kaže: Pogledaj post
Naravno
U Splitu! Ako koga zanima mogu poslat detalje na pm.
Nazalost, danas nisam imala vremena za slike pa cu sutra!
ana.bulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 23:28   #955
mene isto zanima taj biominival, u splitu
imala sam fino kovrčavu kosu, smeđe bojee


Uploaded with ImageShack.us

iiii onda sam se pocela blajhat..nakon blajhanja moja kosa izgleda ovako
točnije nikako...slama, slama

a danas sam kupila 80% macadamijinih proizvoda...oprala kosu, nakeljala to sve i kosa je izgledala ovako!


Uploaded with ImageShack.us

super, ja sretna. nažalost ta kosa je toliko suha, spaljena, slamnata da joj sva ulja macadamie ovog svita neće pomoć..nekon pola sata ove ljepote, kosa je opet suha i nikakva!! napravila bi taj bio tretman mozda je on malo oživi i poživi da to liči na nešto!!
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 19:26   #956
ja sam stavljala minival 5 godina, s tim da je kosa prirodno valovita na nekim dijelovima pa sam ju htjela ujednačiti. mogu reći da se dosta oštetila, od tamno smeđe skoro crne došla je do neke svijetle nijanse. sad ga se već godinu dana pokušavam riješiti. iz mog iskustva mogu reći da je jako lijep na početku pogotovo ako ga frizerka zna dobro napraviti, ali već nakon mjesec dva, gornji dio izraste, lokne se razvuku i onda više nije tako lijep. ja sam ga stavljala samo zato što je praktičan, znači operem kosu, malo pjene, posušim fenom i malo ulja na vrhove, jer oni nakon nekog vremena znaju izgledati katastrofalno.
dana85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 02:18   #957
Ćao žene, mužjaci i ostali stručnjaci!
Čačkala jesam po ovoj temi tražeći odgovor na svoje pitanje i došla sam do desete stranice, skužila koliko je sati i odlučila ubrzati priču i pitati vas za savjet.

Stavila sam minival otprilike u devetom mjesecu. Bio je krasan, točno onakav kakav sam htjela, bila sam masovno čupava i kosa mi je izgledala krasno.
No, onda su došli problemi! Razčešljavanje mi je bilo mučno i sa mojom prirodnom valovitom kosom, a kamoli sada sa loknama. Ne mogu se sama počešljati jer imam užasno gustu kosu pa to radi netko od bližnjih. Koristim sve moguće preparate za lakše češljanje, ali ništa. Kosa mi radi prirodne dredle. No dobro, nekoliko minuta plakanja i proklinjanja je daleko manji problem od onog kojeg sam primjetila da se pojavio.

Lokne se opuštaju. Jako. Ima djelova kose koji su ravni ili blago valoviti.

Pošto imam želju opet imati minival, kada ga mogu opet staviti s obzirom da je prošlo 4 mjeseca?

Isto tako, moja kosa je užasno teška, može li to biti jer je na mojoj kosi rađen biljni minival, a ne onaj klasični il kakvih ih već ima.

__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:24   #958
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Ćao žene, mužjaci i ostali stručnjaci!
Čačkala jesam po ovoj temi tražeći odgovor na svoje pitanje i došla sam do desete stranice, skužila koliko je sati i odlučila ubrzati priču i pitati vas za savjet.

Stavila sam minival otprilike u devetom mjesecu. Bio je krasan, točno onakav kakav sam htjela, bila sam masovno čupava i kosa mi je izgledala krasno.
No, onda su došli problemi! Razčešljavanje mi je bilo mučno i sa mojom prirodnom valovitom kosom, a kamoli sada sa loknama. Ne mogu se sama počešljati jer imam užasno gustu kosu pa to radi netko od bližnjih. Koristim sve moguće preparate za lakše češljanje, ali ništa. Kosa mi radi prirodne dredle. No dobro, nekoliko minuta plakanja i proklinjanja je daleko manji problem od onog kojeg sam primjetila da se pojavio.

Lokne se opuštaju. Jako. Ima djelova kose koji su ravni ili blago valoviti.

Pošto imam želju opet imati minival, kada ga mogu opet staviti s obzirom da je prošlo 4 mjeseca?

Isto tako, moja kosa je užasno teška, može li to biti jer je na mojoj kosi rađen biljni minival, a ne onaj klasični il kakvih ih već ima.

Prosjek trajanja lijepih kovrča nakon minivala je cca 4 - 5 mjeseci.
Kemikalija za minival, bio biljni, kemijski ovaki ili onaki, svi su na bazi lužine i kosu uništavaju na ovaj ili onaj način. Ako nema lužinu ima nešto drugo jer inače nebi prelomilo kosu.

Minival se otprilike preporuča stavljati svakih 6 mjeseci, no ukoliko kosa nije iznimno suha moze i ranije, no ne očekuj sprektakulrano sjajnu kosu, vjerovanto će nakon nekog vremen postat iznimno suha i mat.

Do slabljenja kovrča vrlo vjerovanto je došlo zbog istezanja kose prilikom rascesljavanja, i zbog toga što je suha...

Probaj dobro hidrazitzirati kosu sa maskama i uljima. Iz iskustva macadmia maska odlična kao i ulje.

To bi trebalo nahraniti kosu i malo ju oživjeti, pa bi samim time i minival trebao živnuti.
Također, izbjegavati prati kosu sa šamponima na bazi sulfata. Oni umanjuju efekt minivala
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 22:54   #959
E hvala puno!

Planirala sam se obojati kanom, nebitno koju boju, čula sam da ona obnovi kosu i da nakon nje kosa bude sjajna i zdrava, inače se ne bojam pa bi mogla i bezbojnu kanu roknut, tako mi je svejedno.
Ulja i maske koristim dosta dugo i namjenjala sam ih se bez pretjeranog efekta.
Što se tiče šampona koristim preparate isključivo za frčkavu kosu koja nemaju silikona i sulfata.

Vjerojatno su mi se lokne doslovno istegnule od silovitog povlačenja češljem, ali zaista nemam izbora.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 21:41   #960
drage djevojke...naišla sam na ovu temu googlajući o minivalu...
ovako,prije 6 godina sam radila minival na svoju jakko dugu i potpuno ravno kosu i naravno nije mi uspio,niti jedan jedini pramen...godinu dana nakon toga sam ponovila postupak ponovno i naravno rezultat je bio isti...
frizerke su mi govorile da je to ili do kako one kažu ''tvrdoglavosti'' moje kose ili do toga što sam se prosjećno svaka 2 mj farbala neznam...kosa mi je jako klvalitetna,sjajna,nježna,bez ispucalih vrhova bez obzira na svo farbanje i pokušaje minivala nije ništa oštečeno (naklon za domaće maslinovo ulje i fructis masku i šampon )...ugl sad se nisam već više od godinu dana farbala,zanima me dali mi netko može dati savjet dali bi mi sada uspjelo ili da ipak više ne pokušavam...s obzirom da očajnički želim kovrčavu kosu,ne jako,lagano a nikako ne uspjeva niti s figarom niti viklerima,nikako...sve frizerke me mrze XD


p.s. zna li tko neku dobru frizerku s normalnim cjenama u Dubrovniku
nauticarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.