Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 01:16   #1
Podzemna željeznica

Svako malo se spominje i taj projekt! kaj je s tim? mislim da bi trebali i to uvesti i tako napraviti konkurenciju ZET-u, možda se onda trgnu

Žalosno da Beograd ima podzemnu, Split ima iskopan pol tunela, a mi ništa
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:20   #2
E pa baš zato da nebi ometalo zet,oni su postali tračnički šahisti!
Pored toga za ZET rade kooperanti,ma ima još toga.
Ljepo su se mnogi uglavili na sveopću štetu!
I ne,ne spominje se podzemna željeznica osim u narodu i kod nekih stručnjaka!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:28   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Svako malo se spominje i taj projekt! kaj je s tim? mislim da bi trebali i to uvesti i tako napraviti konkurenciju ZET-u, možda se onda trgnu

Žalosno da Beograd ima podzemnu, Split ima iskopan pol tunela, a mi ništa
Beograd nema PŽ ili ima ,zadnji put sam bija na tome brdu 89. ,a Split još manje ,tunel imamo ,ali nije toliko impresivan

Svejedno mislim da bi ZG trebao imati PŽ s obzirom na površinu i broj stanovnika
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:30   #4
Quote:
odbij seal kaže: Pogledaj post
Beograd nema PŽ ili ima ,zadnji put sam bija na tome brdu 89. ,a Split još manje ,tunel imamo ,ali nije toliko impresivan

Svejedno mislim da bi ZG trebao imati PŽ s obzirom na površinu i broj stanovnika
BG ima, ali samo 2 stanice ak se ne varam!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:32   #5
Ma u Beogradu se bar ne glupiraju i priznaju da im treba podzemna,
onda si možeš mislit di mi živimo!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:33   #6
i čemu služi tunel u Splitu?
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:54   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i čemu služi tunel u Splitu?
od pazara do Kopilice

ma zajebajem se ničemu ,ovo je samo jedan od tunela koje sam nabroja ima i marjanski koji služi da se ljudi ne voze autima kroz centar grada i to je to ,daleko je to od metroa u u ostalom Splitu kao gradu metro nije potreban ,ali vama bogme zaista bi dobro došao
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 07:46   #8
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
BG ima, ali samo 2 stanice ak se ne varam!
Beograd ima željezničku prugu koja dijelom prolazi i ispod centra grada i po njoj voze prigradski vlakovi. To nije ono što se obično zove podzemna željeznica ili metro.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 09:32   #9
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Svako malo se spominje i taj projekt! kaj je s tim? mislim da bi trebali i to uvesti i tako napraviti konkurenciju ZET-u, možda se onda trgnu

Žalosno da Beograd ima podzemnu, Split ima iskopan pol tunela, a mi ništa
Znam da Wiki nije baš najpouzdanija ali eto, čisto informativno:

http://en.wikipedia.org/wiki/Zagreb_Metro

Metro se u gradu Zagrebu neće nikada izgraditi.

Cijena + konfiguracija terena su dvije najvažnije stavke u tom projektu koji je preskup za nas.

Za koliko-toliko normalno funkcioniranje javnog-gradskog prometa u Zagrebu je dovoljno da se zabrani vožnja automobilima po tramvajskoj pruzi.

Nažalost, to je nemoguće, pogotovo u širem centru grada.

Zato je tako kako je...
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 10:22   #10
Apropos metroa u Beogradu:
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/270...tro-u-Beogradu

Ne treba smetnuti s uma da u Bg ima dvaput više stanovnika nego u Zagrebu. Kod nas bi već super uspjeh bio kad ljudi ne bi autima vozili po žutoj traci ... Dovojno bi bilo postaviti par policajaca koji bi nekoliko jutara za redom naplaćivali kazne na licu mjesta.. Ali kod nas u Bananistanu ne postoji primjena sankcija niti na kojem području...
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:35   #11
Nema tu ništa od podzemne previše je vode u podzemlju
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:48   #12
pa dobro da vas pitam nesto, da li je podzemna jedino pravo rijesenje za brzi putnicki prijevoz ili samo jedna solucija od mnogih? nekako imam osjecaj da ljudi zele posto poto podzemnu zeljeznicu samo eto zato da postoji i da je sama sebi svrha ili ukras gradu. ajmo se uozbiljiti i racionalno razmisliti. za sto zagrebu treba bas podzemna zeljeznica? ocito je da postoji potreba za prijevozom putnika po gradu. sto fali postojecem sustavu tramvaja? ako su spori, treba poraditi na ubrzanju tramvaja. sto fali prigradskoj zeljeznici i moze li se vec postojeca zeljeznica bolje uklopiti u gradski promet? da li bi eventualno uvodjenje podzemne zeljeznice opravdalo njenu namjenu i cijenu? jer imajmo na umu da u zagrebu zivi manje od milijun ljudi koji ne prevaljuju toliko velike udaljenosti ako zive i rade u gradu
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:55   #13
U Zagrebu bi podzemnu bilo teško izvesti zbog konfiguracije terena i podzemnih voda.

Ako be se i išlo u to projekt bi koštao enormno, nekoliko desetaka puta nego što bi trebao, da bi se sve pripremilo.

Zaboravite podzemnu, jebite mater onima koji su napravili grad na ovoj lokaciji.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 18:38   #14
Racionalno se i razmišlja.
Laki metro je potreban!
I dalje je puno ljudi uvjereno da je tramvaj jeftiniji od podzemne,ali nije,da je tako
tramvaj bi bio puno rašireniji.
Naprimjer, u Budimpešti bi prije 115 godina umjesto metroa dodali još tramvaja na prugu
zato jer je jeftiniji.U New York ga nebi ni ukinuli, itd. itd.
Što mislite zašto zet nikad nije ni blizu zelenoj grani?!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 19:58   #15
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
pa dobro da vas pitam nesto, da li je podzemna jedino pravo rijesenje za brzi putnicki prijevoz ili samo jedna solucija od mnogih?
Pravo rješenje je ili nekako ograničiti promet automobilima, metro ili nadzemna željeznica (chicago).
Podzemna je skupa, a nadzemna nemoguća s obzirom na nered u uređenju grada, a ograničiti rvatinama kretanje automobilima bi izazvalo nerede vjerojatno.
U svakom slučaju, rješenje treba donijeti inteligentno, a to je nešto čega u Hrvatskoj nema u izobilju.

Zagreb je nadrastao svoju veličinu. Pogledajte slike iz 1930ih kako je to ugodan grad za život. A ne sada.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:11   #16
Dosta ljudi predlaže da se izgradi koja stanica paralelno sa Savskom na željezničkoj pruzi.
No i to ne mogu izvest!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:38   #17
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
U Zagrebu bi podzemnu bilo teško izvesti zbog konfiguracije terena i podzemnih voda.

Ako be se i išlo u to projekt bi koštao enormno, nekoliko desetaka puta nego što bi trebao, da bi se sve pripremilo.

Zaboravite podzemnu, jebite mater onima koji su napravili grad na ovoj lokaciji.
Većina gradova koja imaju PŽ imaju sličnu ili čak i lošiju konfiguraciju terena, a isti slučaj je i sa podzemnim vodama. Ti se "argumenti" uvijek spomenu ne samo kod nas nego i drugdje od stručnjaka koji su protivnici te gradnje. Jednog dana kad Zagreb dosegne razvijenost jednog Bukurešta, Sofije, Tbilisija, Erevana, možda napokon dobije metro
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:42   #18
Kaj nije prije par godina sveprisutni IGH imao neku shemu o izgradnji podzemno-nadzemne kombinacije lake gradske željeznice?
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:37   #19
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Većina gradova koja imaju PŽ imaju sličnu ili čak i lošiju konfiguraciju terena, a isti slučaj je i sa podzemnim vodama. Ti se "argumenti" uvijek spomenu ne samo kod nas nego i drugdje od stručnjaka koji su protivnici te gradnje. Jednog dana kad Zagreb dosegne razvijenost jednog Bukurešta, Sofije, Tbilisija, Erevana, možda napokon dobije metro
Znam čovjeka koji je svojedobno radio na studiji podzemne.

Kao što je C-Blok rekao, jedino riješenje je neka kvazi verzija podzemno-nadzemne linije.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:51   #20
Pa u tome i je poanta. Nema smisla graditi metro u potpunoj dužini podzemno. To može biti samo na manjoj relaciji. Bitno je da on bude neovisan, a samo na onim kritičnim točkama na kojima je nemoguće tu neovisnost postići nadzemno, ukopava se.

Za početak bi puno značilo odvajanje tramvaja od automobilskog (Savska, Ilica, Maksimirska, Vlaška...), ali s druge strane, zbog nedovoljne širine tih ulica, ne znam da li je to moguće izvesti. Također, puno bi značila i prednost tramvaja na semaforima.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.