Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2005., 19:09   #1
Unhappy Bol u stopalu / stopalima

Ne mogu vjerovati da pišem ove retke, ali me bol svako toliko podsjeti da to možda ipak treba shvatiti ozbiljno

Naime, boli me kost smještena u jastučiću placa noge. I to je neka polu-tupa bol koja ne jenjava. Mislila sam da mi je možda od gojzerica (tako se nekako i počela pojavljivati), ali nosim ih, možda, sat i pol vremena dnevno u šetnji (i to ne u komadu). Ne nosim neudobne cipele, a u zadnje dvije-tri večeri, kad legnem me stvarno boli.

Ima li ko sličnih iskustava?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 20:31   #2
Ja sam jednom ljeti nosila japanke (prvi put u životu) valjda 2 tjedna i istegla neku tetivicu u stopalu vezanu na palac i njegov neprirodni položaj pri hodanju u japankama. Boljelo me još 2 mjeseca tako da sam otišla doktoru koji mi je objasnio da ta sitna istegnuća u stopalu jako dugo bole i da ne mučim nogu obućom na koju mi noga "negativno" reagira.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 21:58   #3
Danas sam bio na lojtri dosta vremena u komadu, ukočen, i naravno da sada navečer osjetim u stopalima laganu bol. Bol u stopalima može biti i zbog obuče, ali prema mom iskustvu, vrlo vjerojatno se može pojaviti i od nepravilnog držanaj odnosno hodanja... pa čak i od premorenosti nogu ili kompletnog tijela!
Govorim iz svoga laičkog iskustva... Nadam se da sam ti pomogao...

Opčenito su stopala odličan pokazatelj stanja tijela...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 09:39   #4
Ja imam isti problem! Nazalost!

Bavim se plesom, po 3 sata dnevno plesem u stiklama i ponekad imam uzasne bolove, ali samo u cipelama za standard ( koja je naprije zatvorena i dosta uska ).

Inace ovak u "normalnim" cipelama me nista ne boli.

Kad mi je bas frka, namazem Voltaren gelom, a svaki put poslije treninga napravim istezanje stopala.
__________________
Nemoj da budes nja-nja, njaaa-nja...
LordOfTheDance is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 12:16   #5
I mene je bolilo
Isto kost, isto plesanje (ali bez cipela) ali i cipele koje su mi se klizale s noge, ravne. Pa je, kazu, stopalo bilo u grcu. Zavrsila na Traumi jer je cijelo stopalo oteklo, mislili su da je pukla koja koscica ali je bila upala tetive.
Rekli mi da stavim leda
Onda me obicna doktorica poslala po uloske, mekane sa metatarzalnim jastucicem. Prvih dana mi je bilo kao da imam oblutak (poveci) u cipeli ali sad vise ne mogu bez njih. Ne izgledaju bas sexy ali u nekim godinama...
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 00:33   #6
bol u stopalu

što mislite što bi ovo moglo biti?
unazad par mjeseci strahovito me boli desno stopalo odnosno točnije predio oko pete ali s donje strane, znači dio tabana.
i to je katastrofa kada dotaknem taj dio, kad me dragi masira užasno boli i jedva suzdržavam tu bol no čim pusti i nemam pritiska na to mjesto ne boli ništa.
nisam imala nikakvu traumu niti ozljedu.
imam ravna stopala.
često mi se zna desiti da me uhvati grč u stopalu.

što mislite što bi ovo moglo biti?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 10:39   #7
Najvjerojatnije Plantar Fascia.

http://heelspurs.com/index.html

http://images.google.com/images?hl=h...=&sa=N&tab=wi"

http://www.google.com/search?hl=hr&q...Tra%C5%BEi&lr=
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 12:08   #8
par mjeseci te užasno boli. što misliš da odeš ortopedu?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 12:55   #9
da ti nije ko meni: koscica viska?
Isto me tak boljelo a na rengenu mi nasli neki visak velicine zrna bibera. Rekli su mi da jedino kaj mogu je cekati dok se ne premjesti na neko drugo mjesto.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 15:25   #10
Quote:
alexxx kaže:
par mjeseci te užasno boli. što misliš da odeš ortopedu?
pa palo mi je na pamet pa si sve mislim da će proći s vremenom...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 15:53   #11
hvala vilko, mislim sa sigurnošću da je u pitanju plantar fasciitis.

i mislim da ću ipak posjetiti liječnika.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 19:09   #12
Joj, mene isto to boli. Najrpije sam mislila da su mi cipele preravne, ali ovo traje već danima. I to samo u desnom stopalu...kaj fakat moram doktoru? BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 23:45   #13
Stopalo - bolno, nateknuto....

Jučer sam ničim izazvano u stopalu osjetio laganu bol, s vanjske strane stopala malo ispod zgloba prema prstima, ali više sa strane. Jutros sam se probudio s velikim bolom i nisam uopce mogao da stanem na nogu koliko je bol jaka u tom jednom dijelu gdje me prakticki nesto zigne u glavi kad pokusam stat na nogu.

Nema oteka, niti ikakvih drugih vidljivih oznaka mjesta gdje boli, a bol je slicna uklještenju zivca. Posto je na nezgodnom mjestu svako malo se okrenem lose i zaboli me tako jako da mi dodje da zaplacem od muke. Isao sam u doktorice opceg smjera i rekla mi je kao da je to najvjerovatnije do obuce i da ce proc, da probam s deeep relif i ako puno boli da popijem panadol ili paracetamol. To me je dodatno izivciralo...

Jel imate kakvu ideju sta bi moglo da mi bude i kako to da lijecim, ja sumnjam u nekakvo prikljestenje zivce ili nesto slicno...

Hvala !
__________________
Mi smo budale koje imaju osobna računala
Komodorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 16:49   #14
stopalo

sa unutranje stane desnog stopala mi se nes pojavilo, izgleda da mi je oteklo a neznam zbog cega. kako da to ublazim jer mi i malo boli kad hodam. sutra idem na more pa bi trebao to ublazit nekako
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 18:05   #15
?! kak da mi znamo, bez slike bez ičega, nešto mi se pojavilo! svašta!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 18:38   #16
a jbt, oteklo mi je, kaj nije to dovoljno. vece je nego ljevo stopalo. kaj da radim, jel ima neka krema ili nes da to smirim sto prije
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 22:49   #17
a da odeš doktoru sutra?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 00:07   #18
nemogu idem na more
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:55   #19
Quote:
bdevil kaže: Pogledaj post
nemogu idem na more
kaj je bitnije? more ili zdravlje?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:56   #20
pa daj stavi sliku tog stopala! ak ljudi mogu staviti sliku svog spolnog organa (ak imaju neki problem) onda bogme možeš i ti sliku stopala!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.