Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2008., 13:55   #1001
citajuci malo ove postove i inace, mislim da se ljudi slazu oko brojke od 110 - 140 da, mislim da ovisi o dobi, ali mozda i tvom pulsu opcenito. meni je npr. puls malo brzi nego ostalima. mislim da je taj puls od 110 - 140 najbolji za topljenje masti. tako da, vidi sta ti treba
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 13:56   #1002
Quote:
stellaa0407 kaže: Pogledaj post
pozdrav, da se malo ukljucim... orbitrekom se koristim vec godinu i po dana, sprava je ludilo za kondiciju, a i za tijelo. radim 3-4 puta tjedno po 40 minuta mijenjajuci otpor - pocnem od manjeg, zavrsim na najjacem. super zadovoljna!
al da vam kazem... posjedujem 2 razlicita i vjerujte onom najobicnijem sto se nudi na tv prodaji je najbolji! i najjeftiniji... platila sam ga nekih 900 kn, a ovaj neki drugi magnetni 1500 u mercatoneu i zivo je smece. stvarno katastrofa! majstor mi ga je vec popravljao nakon samo mjesec dana i rekao je da sam luda sto nisam uzela taj najobicniji i bio je u pravu. a jos financijski isplativo...milina!
na ovo je trebao bit komentar,krivo stisnula..al moja poanta je onom iz tv prodaje nist ne fali
LILI20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 06:15   #1003
Evo, ja počela orbitrekirati od danas. Da, da, tek je 6 ujutro a ja sam odvozila prvih 10 min orbitreka i zmučila se ko pes .

Mislim da je to još ok s obzirom na moju kilažu i činjenicu da do sad nisam uopće ništ vježbala.

Piše da sam za tih 10 min potrošila samo 25 kcal .

Zamislila sam si da bi svaki dan za početak odvozila 10 min ujutro i 10 min navečer, jel to ok?

Meni prvenstveno treba za topljenje sala...hmmm, nekaj sam još htela pitati....ah,da, jel možda ima to kakvog efekta na onim gadnim zastavicama na rukama?

Sad bi ja svašta...
*Savannah* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 06:37   #1004
E, da. Jel se i vama nabije nožni palac na rub one pedale?

Meni se to desilo i tak me tiskaloooo...a jadni Orbi (tak mu tepam) stenje i vrišti, al ni meni nije lako
*Savannah* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 06:40   #1005
a da staviš nekakve tenisice..možda će manje boljeti
__________________
You'll Never Walk Alone
Sponzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 06:43   #1006
Quote:
Sponzor kaže: Pogledaj post
a da staviš nekakve tenisice..možda će manje boljeti
Hmm, baš bi i mogla , ne pitaj u čemu sam vježbala
*Savannah* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 07:02   #1007
Quote:
*Savannah* kaže: Pogledaj post
E, da. Jel se i vama nabije nožni palac na rub one pedale?

Meni se to desilo i tak me tiskaloooo...a jadni Orbi (tak mu tepam) stenje i vrišti, al ni meni nije lako
Lijepo ti njemu tepaš.Kod nas se koriste termini drobidrek i drobidrekati.Tako...
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 07:44   #1008
Quote:
beba ili sin kaže: Pogledaj post
Lijepo ti njemu tepaš.Kod nas se koriste termini drobidrek i drobidrekati.Tako...
Polaaakoo, tek sam na početku...
*Savannah* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 10:59   #1009
vježbam mjesec dana svako jutro 35-40 min osim vikendom i rezultata ima!
Oblikuje mi se struk, guza diže, osjećam se čvršće pa mi se i držanje popravilo.

Svaki je orbitrek dobar ukoliko se redovito koristi, kao što je netko već i spomenuo na početku ovog topika.
Bitno je dobro se animirati za vrijeme treninga i vrijeme će brzo proći tj. dobra glazba, zanimljiv tv sadržaj.
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:08   #1010
Quote:
*Savannah* kaže: Pogledaj post
Polaaakoo, tek sam na početku...
trebaš ga odmah pravilno usmjeriti.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:22   #1011
vježbam na orbitreku oko 2 mjeseca, svaku večer pola sata (što ću naravno povećati). pošto nemam problema s kilogramima htjela sam učvrstiti tijelo, no ne vidim ama baš nikakvu razliku..
neznam u čemu je problem.. no ne odustajem ja.. grr
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:50   #1012
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
vježbam na orbitreku oko 2 mjeseca, svaku večer pola sata (što ću naravno povećati). pošto nemam problema s kilogramima htjela sam učvrstiti tijelo, no ne vidim ama baš nikakvu razliku..
neznam u čemu je problem.. no ne odustajem ja.. grr
Mogu ti reći da sam ja za dva mjeseca lijepo vidjela razliku,s tim da sam vježbala svaki drugi dan po sat vremena natašte.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 13:43   #1013
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
vježbam na orbitreku oko 2 mjeseca, svaku večer pola sata (što ću naravno povećati). pošto nemam problema s kilogramima htjela sam učvrstiti tijelo, no ne vidim ama baš nikakvu razliku..
neznam u čemu je problem.. no ne odustajem ja.. grr
sve zavisi od organizma. mozda je to premalo, mozda ne bi trebala svaki dan. mozda si sad navikla tijelo na iste vjezbe, tj. samo na to pa nema ucinka. ima puno tih "mozda" pa ti sama probaj skuziti u cem je kvaka probaj malo kombinirati s jos necim pa ucinak sigurno nece izostati.. mislim da si najgore prosla - tesko je biti tak uporan pa eto, jos samo mali dodatak ne bi trebao biti problem
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 08:59   #1014
ljudi pomagajte

vjezbam vec neko vrijeme ujutro nataste 45 min na orbiju (zakon stvar)

zanima me: tempo mi je lagan, znaci da mogu normalno pricat, ali se cjedi znoj s mene svjetski
e sad, koliko mi mora biti opterecenje??? imam raspon od 1 do 15 jacine, ja stavim na 8 ?

jel to puno? ili nije toliko bitan pritisak? nije mi tesko,ali osjecam misice dok radim...
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:09   #1015
Quote:
*Savannah* kaže: Pogledaj post
Hmm, baš bi i mogla , ne pitaj u čemu sam vježbala

Nemoj nikad vjezbati bez tena, unistiti ces si zglobove. Je i meni se malo nabije vrh tenesice u pedalu ali popravim.

dada - orbitrekom bas neces ucvrstiti tijelo, bolje da radis ciljane vjezbe sa bucicama ili pod nekim opterecenjem, orbitrekom ves poboljsati kondiciju, smrsaviti itd. ali za oblikovanje tijela treba nesto vise.

I nije dobro vjezbati svaki dan, vise ucinka imas kad napravis jedan dan pauze.

Nessa malo tesko mora biti, nije to wellness, sport je sport. Povecaj otpor, pogotovo jer te kucne verzije i nemaju neki strasan otpor.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:54   #1016
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Nessa malo tesko mora biti, nije to wellness, sport je sport. Povecaj otpor, pogotovo jer te kucne verzije i nemaju neki strasan otpor.

naravno, to mi je jasno. nisam zato postavila pitanje, nego me zanima, posto mi je cilj smrsavit i bit u fat burning zoni dok vozim, da li je bitno da je i intenzitet slabiji posto je to vjezbanje ujutro nataste i ne zelim da se trose misici ako je prejako.
i ja volim kad osjetim da je pritisak, zato stavim na srednje opterecenje koje bome i nije bas lagano, iako je kucni orbitrek (koji i nije bas imao kucnu cijenu)

pozz
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 23:00   #1017
E sad i meni je cilj smrsaviti i ne znam pojasniti ali na spravi na kojoj radim pise taj watt - kao mjerna jedinica naseg trosenja (ne iskljucivo kalorijskog) i trener mi je rekao da taj broj mora biti iznad 100 i da stalno povecavam tempo tako dugo dok uspijem ostati na tom broju. Kad pojacam otpor a vozim na 80 toga necega ne mrsavim. To je to.

Ovo za kucni sam ti pisala jer sam i ja vjezbala na kucnom, dosla do zadnjeg stupnja i onda otisla na profi sprave u studiu i tamo od 25 stupnjeva bila tek na cetvrtom, a mislila sam da sam dostigla maksimum svog postignuca. I jesam, maksimum te sprave.

I bravo sto vjezbas nataste, ja bez kave i dorucka ni ne disem...
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 09:39   #1018
hvala, ma navika, al kako kome pase. ja eto volim ujutro. recimo, trcat nikad nisam mogla, nema sanse, i bas mi je krivo... svaka cast trkacima

da, znam na sta mislis kod tog broja 100. dok sam vjezbala u teretani na orbiju isto mi je trener rekao da ga drzim na najmanje oko 90 (valjda je to to).
ovaj moj kucni je super, stvarno je velik i ova zadnja opterecenja su kao i ona u teretani, bas ne moze svatko okretat
a budemo vidjeli, ja se drzim sredine intenziteta jer mi je dovoljno jako, a opet nije da me bole misici da ne mogu vozit.

ono sto je po meni mjerilo je da se ja iznojim ko mila majka, doslovno kapa s mene, i kad mi je vruce i kad nije, tako da se nadam da se topim a tempo mi je laganini toliko da mogu pricat bez da se zadahcem.
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:17   #1019
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
ono sto je po meni mjerilo je da se ja iznojim ko mila majka, doslovno kapa s mene, i kad mi je vruce i kad nije, tako da se nadam da se topim a tempo mi je laganini toliko da mogu pricat bez da se zadahcem.
to da ti je tempo laganini znaci da vozis vrlo sporo ili ti je kondicija odlicna?
koliki ti je prosjecni puls?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:38   #1020
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
hvala, ma navika, al kako kome pase. ja eto volim ujutro. recimo, trcat nikad nisam mogla, nema sanse, i bas mi je krivo... svaka cast trkacima

da, znam na sta mislis kod tog broja 100. dok sam vjezbala u teretani na orbiju isto mi je trener rekao da ga drzim na najmanje oko 90 (valjda je to to).
ovaj moj kucni je super, stvarno je velik i ova zadnja opterecenja su kao i ona u teretani, bas ne moze svatko okretat
a budemo vidjeli, ja se drzim sredine intenziteta jer mi je dovoljno jako, a opet nije da me bole misici da ne mogu vozit.

ono sto je po meni mjerilo je da se ja iznojim ko mila majka, doslovno kapa s mene, i kad mi je vruce i kad nije, tako da se nadam da se topim a tempo mi je laganini toliko da mogu pricat bez da se zadahcem.
Ni ja nikad nisam mogla trcati, prelijena sam za to.

Da to je to, taj broj ne smije ispod 90 ici a idelano ne ispod 100.

Od znoja se nazalost ne topimo, zamisli mog razocaranja kad sam se jednog sparnog dana skinula potpuno mokra sa masine i trener je rekao da je znoj dosadna popratna pojava ali od toga tijelo bas nema neki efekt, vazna je vjezba sama.

I mene zanima ono sto je joujou pitala.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.