Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 09:29   #201
Ok, možda treba ipak izbacit ThreatFire, troši previše resursa. Što se programa za optimizaciju tiče njih nikad dovoljno. Doduše ne moraju vam stajat u startup-u Za onoga ko pita u vezi avg+avast, čisto sumljam da šljakaju zajedno
starapsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:27   #202
I dodajte još Everest, Alcohol 120%, Firefox i micro torrent gore navedenoj listi. I to je to
starapsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:30   #203
Quote:
starapsina kaže: Pogledaj post
...što se ne može reči za Kasperskog, koji troši malo memorije ali samo ako ga nekako vakumiraš
A cuj, potrosnja RAMa kod antivirusa ovisi o nivou zastite koji zelis, visi stupanj zastite zahtijeva vise resursa. Isto je i sa skeniranjem, temeljitiji scan ce ti vise zaklati komp, zato ja u principu bjezim od softa koji nema nikakva podesavanja glede heuristike i poskenira mi particiju od 25 Gb za 10-15 min.

ThreatFire je jedna od korisnijih aplikacija u tom paketu (valjda zato je nije njihov program nego su ga kupili ), a razlog veceg utroska resursa je zbog njegove uloge guardinga izmedju application i kernel layera. Sve slicne HIPS aplikacije su "heavy-weight" sto se resursa tice.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:37   #204
Pametno! Pogledaj si taj Returnil, ta stvarčica ti je prva liga.
starapsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:01   #205
Dosta virusa i spywarea će u startu puno manje napadati računalo ako se koristi neka druga tražilica umjesto Internet Explorera...

Moj glas ide Kaspersky Internet Security 7,kojeg koristim, i blizu godine dana nemam nikakvih problema, a ostali programčići za skeniranje diska tipa Superantispyware ,NoAdware,a-squared isto toliko vremena ne mogu pronaći ni jednu sumnjivu sitnicu...

Inače koristim Firefox 2 sa sigurnosnim dodatkom(addons) NoScript,koji blokira sve skripte osim onih koje dozvolimo ubacivanjem na whitelist-u.Inače preko skripti u comp mogu uletit nepoznati virusi(''in the wild''),koji još niti nisu u bazama antivirusnih programa.(NoScript je dosadan jer blokira dosta sadržaja na stranici ali kad s vremenom ubacite dozvoljene stranice,i naviknete se, sve je puno lakše i sigurnije)

btw.onima kojima je spor sistem u compu ,odnosno imaju malo RAM-a,neka isključe neke nepotrebne servise :
http://forum.bug.hr/forum/topic/bug/...iew=flat#p3226
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:02   #206
Mcafee total protection 2008 + site advisor i nećeš imati problema
NOW PANIC! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:04   #207
Jedo pitanje.. Danas mi je nod32 javio kako je Spybot-ov teatimer zaražena i opasna aplikacija Pa zar je moguće da u Spybot radi protiv svojih korisnika ili je to samo neko paranoično upozorenje od nod-a btw. takvo isto upozorenje mi je javio i za Spyware terminatora
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:29   #208
Quote:
Glosy kaže: Pogledaj post
Jedo pitanje.. Danas mi je nod32 javio kako je Spybot-ov teatimer zaražena i opasna aplikacija Pa zar je moguće da u Spybot radi protiv svojih korisnika ili je to samo neko paranoično upozorenje od nod-a btw. takvo isto upozorenje mi je javio i za Spyware terminatora
Koliko ja znam taj TeaTimer od spybota javlja vlasniku kada nastaju promjene u registryju compa i onda odlučujemo preko teatimera dal to dozvoliti ili ne ...npr ako nešto instaliramo,moramo dozvoliti,jer su to normalne promjene u registryju....

E sad pošto je spybot poznat program ,treba ga označit kad javi alarm od nod-a da je spybot i teatimer ''prijateljska'' aplikacija i da u buduće ne mora paničarit čim se javi teatimer...dakle u prozoru alarma nod-a bi trebalo bit ponuđeno nešto tipa ''alow permanently''-kao ''dozvoli za stalno''.....tako bi ja napravio.
Isto i za Spyware terminatora.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:23   #209
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
A cuj, potrosnja RAMa kod antivirusa ovisi o nivou zastite koji zelis, visi stupanj zastite zahtijeva vise resursa. Isto je i sa skeniranjem, temeljitiji scan ce ti vise zaklati komp, zato ja u principu bjezim od softa koji nema nikakva podesavanja glede heuristike i poskenira mi particiju od 25 Gb za 10-15 min.

ThreatFire je jedna od korisnijih aplikacija u tom paketu (valjda zato je nije njihov program nego su ga kupili ), a razlog veceg utroska resursa je zbog njegove uloge guardinga izmedju application i kernel layera. Sve slicne HIPS aplikacije su "heavy-weight" sto se resursa tice.
Problem ti leži u tome da pokušaš izbječ veče probleme a da pritom ne opteretiš previše računalo. Za to ti je dovoljan Nod32. Ja sam pridodao PC Tools-ov internet security jer sam skužijo da nema nikakvih konflikata, bilo kakve prirode, i računalo mi radi poprilično brzo. And all I have here is: AMD Sempron(tm) Processor LE-1150 2010 MHz, memory: 1GB.
starapsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:10   #210
Nod ne koristim iskljucivo zato jer je instaliran na svaki jebeni komp koji mi dodje na ciscenje, a kompovi puni virusa...pokenjam se na Nod.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:17   #211
Koristin:
NOD 32 + Spyware Terminator + SUPER AntiSpyware + Blue Coat K9 Web Protection uz standardan Win Firewall i neman apsolutno nikakvih problema.
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:18   #212
i iman instaliran TuneUp Utilities 2008 komp mi radi ka sat
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:26   #213
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Koristin:
NOD 32 + Spyware Terminator + SUPER AntiSpyware + Blue Coat K9 Web Protection uz standardan Win Firewall i neman apsolutno nikakvih problema.
Probaj proskenirati sa kasperskim,pa javi!
Thermit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:56   #214
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Nod ne koristim iskljucivo zato jer je instaliran na svaki jebeni komp koji mi dodje na ciscenje, a kompovi puni virusa...pokenjam se na Nod.
Pravo da ti kažem, briga me za antivirus koji se kad ga staviš na max. security settings ponaša kao virus. Kad namjeravam instalirat nešto na komp ili se vrtim po nekim sumljivim stranicama ja ti uključim returnil (virtualne windowse) + mi u pozadini rade dva antivirusa+antispyware+firewall tako da se i tada osiječam poprilično sigurno. A onaj koji želi još veču sigurnost nek si nabavi hardverski firewall i preptlati se u pošti na neograničeno korištenje interneta. Ali i tada ako je u pitanju idiot ništa mu ne pomaže!
starapsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:45   #215
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Nod ne koristim iskljucivo zato jer je instaliran na svaki jebeni komp koji mi dodje na ciscenje, a kompovi puni virusa...pokenjam se na Nod.
O.k pošto kažeš da nod ne valja koji bi nam antivirus preporučio..
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:49   #216
Quote:
Thermit kaže: Pogledaj post
Probaj proskenirati sa kasperskim,pa javi!
Ja sam isprobao kaspersky i nisam baš primjeti ništa posebno... Uglavnom nađe sve što i nod 32..
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 16:29   #217
Quote:
Glosy kaže: Pogledaj post
Ja sam isprobao kaspersky i nisam baš primjeti ništa posebno... Uglavnom nađe sve što i nod 32..

Skini ova dva inficirana programa i instaliraj!

http://rapidshare.com/files/63418183...y_bohus200.rar



i

http://rapidshare.com/files/27712811...if-creator.rar





Thermit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 16:41   #218
ipak je meni nod 32 zakon
Gabrijell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:00   #219
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Nod ne koristim iskljucivo zato jer je instaliran na svaki jebeni komp koji mi dodje na ciscenje, a kompovi puni virusa...pokenjam se na Nod.
Shadow Defender mi je još simpatičniji
starapsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:43   #220
Ma da ne bi resetirao svaki put kad se on sprdne da mu nesto smeta.
I programe kojima u verziji pise 1.nesto po defaultu izbjegavam
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.