Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2003., 09:04   #41
kao prvo nadam se da nece biti uvreda ida je ova tem otvorena kako bi nesto naucili a ne da bi se ismijavali na racun drugih.
ja sam sam ovjde a vas je mnogo i vi cete vjerovatno svi postavljati pitanja a ja necu moci tako brzo odgovoriti svima pa se nadam da ceste imati strpljenja.

sto se tice ove tem jako je interesantna ali ima izvrtanja rijeci sa stranice o kojoj je zapocet ovaj topic!
rijec sihrbaza na arapskom znaci carobnjak i za vrijeme poslanika su bili javni a danas se sve manje zna o njima a njih je sve vise.
1. pod simptomima nisu simptomi sihrbaza nego simptomi oboljelih od ove vrste bolesti a zanakovi po kojima se raspoznaje sihrbaz su sljedeci:
Kod koga se nadu neki od slijedecih znakova, znaj da je on sihirbaz bez ikakve sumnje. To su ovi znakovi:

1. Raspituje se o bracnim podacima roditelja bolesnog.

2. Uzima privatne bolesnikove stvari kao sto su (odjeca, maramice, kapa itd.)

3. Ponekad zahtijeva da mu se dovede zivotinja odredenih osobina i da se zakolje, bez spominjanja Allahovog imena. Ponekad njenom krvlju namaze bolesna mjesta ili baci zrtvu na pusto mjesto.

4. Pise talismane (vradzbine, zapise).

5. Uci carolije i izgovara nerazumljive talismane.

6. Daje bolesniku zapise koji se sastoje od cetverouglova na kojima su slova i brojevi.

7. Nareduje bolesniku da se izdvoji od ljudi jedan odreden period, boraveci u sobi u koju ne ulazi sunceva svjetlost.

8. Ponekad trazi od bolesnika da se ne pere vodom jedan odreden period, uglavnom 40 dana, a ovaj znak upucuje na to da se radi o dzinu krscaninu koji sluzi sahira.

9. Daje bolesniku stvari koje ce zakopati u zemlju.

10. Daje bolesniku papire koje ce spaliti i nakaditi se njima.

11. Prica nerazumljivim govorom.

11. Ponekad sihirbaz obavjestava bolesnika o njegovom imenu, imenu grada iz kojeg je i o problemu zbog kojeg je dosao prije nego mu ovaj i saopsti to.

12. Pise bolesniku isprekidana slova na papir (zapis) ili na posudu od grncarije bijele boje a onda nareduje bolesniku da to rastapa i pije.

Ovo su samo neki od znakova koji nam mogu pomoci u raspoznavanju sihirbaza od pravog i ispravnog lijecnika Allahovom knjigom.

Dakle, dragi brate ako saznas da je covjek sahir, duznost je da mu ne ides, a ako mu pak odes, onda za tebe vaze ove Poslanikove, sallallahu alejhi ve sellem, rijeci: “Ko otide vracaru i povjeruje u njegove rijeci, porekao je ono sto je objavljeno Muhammedu, sallallahu alejhi ve sellem.”

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/cetrvto.html

Quote:
1.da li u Kuranu pise o postojanja ovih Dzinni a kakvi su
kao sto je shady rekao u kur'anu se spominje nekoliko puta rijec džin a ima i jedna sura koja nosi naziv džin- 572 strana
Quote:
da li je istina da Dzinni mogu izazvati bolseti (recimo steriljnost)
dzini mogu bit uzrocnici sterilnosti i raznih fizickih oboljenja ali na stranici nije receno da je svaka sterilnost posljedica džina. ima sterilnosti za koje nauka ima dokaze ali osnova za trazenje lijeka putem kur'ana i suneta jeste kada nauka moderna nema dokaza za bolest.
svi nalazi su uredni i ne pokazuju nikavakve naznake bolesti ali ljudi imaju problema.
vama to mozda izgleda cudno jer niste imali priliku da se susrecete sa ovim stvarima a i bolje vam je i da vas Allah sacuva.
Quote:
Ima li nesto protiv ljudske gluposti? Stvarno je bezgranicna.
zasto su to ljudske gluposti?
ja tebe pitam:
da li si ti ili bilo ko od vas ima priliku da vidi vazduh, elektricnu enesrgiju, radio frekvencije, misao, razum i svako licno svoj mozak?
zvuci mozda glupa, ali je istinito. vi svi vjerujete da imate mozak a da li ste ga vidjeli kod sebe?
reci cete pa to se zna da ima to je nauka dokazala i postoje CT snimci mozga i slicno.
za frekvencije cete reci da ima TV, mob i slicni uredaji koji koji prepoznaju te frekvencije.
isto tako i ja cu reci da se dzini nalaze na fekvenciji koja koju moderna nauka jos nije otkrila ali putem kur'ana (ne zapisivanja) moze se doci do dokaza.
Quote:
cak ppostoji vojska od Dzinna ..kao i vojska od sajtana
nacin na koji oni zive je princip vojske a u stvori to jekod njih analogno poslu kod ljudi.ovo se odnosi na sve dzine bili vjernici ili nevjernici sa razlikom da nevjernici sluze sihrbazima a vjernici zive po svojoj vjeri. ima ih kao i kod ljudi raznih vjera: muslimani, krscani, jevreji, budisti ateisti i sl.
Quote:
a ovdje mozes citati , metoda kako DZINNI ulazii u ljudsko tijelo (a to sve u dvadest prvom vijeku)
kakve to ima veze u kojem smo vijeku?
mislite da ako ste vi moderni i vjerujete samo u nauku da nepostoji nista drugo sto nauka nije dokazala?
kako su se odnosili prema naucnicima koji su tvrdili da je zemlja okrugla, da se zemlja krece oko sunca?
a danas nakon nekolio stoljeca svi vjeruju u to.
lijecenje kur'anom je relativno mlad nain lijecenja ja bih rekaojos je u povoju, ali ne znaci da da za nekoliko desetljeca kada moderna nauka bude u potpunosti nemocna da ce se razviti!
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 09:34   #42
odgovor na neka pitanja

Quote:
da li je moguce da se ljudi komuniciraju sa Dzinnima
Quote:
Jedan Turčin kojega sam jedanpot upoznao a zanima se za koješta rekao je kako Kuran NE dozvoljava kontakt sa
na zalost ljudi mogu na odredena nacine da komuniciraju sa dzinima, ali treba razlikovati razgovor izmadju dzina i sihrbaza- to je direktno komuniciranje, i komuniciranje putem''medija''(oboljelih)
ovo putem medija je on sto je govorio shady da je njegova supruga donijela neku video kasetu i gledala to je taj nacin.
opni koji su bolesni od strane sihra i dzin se nlazi u njihovom tijelu kada slusaju ucenje kur'ana javljaju se odredjene rekacije.
nije kod svakoga isto.
ima ljudi koji se ne pomjere kao da spavaju, a kod nekih koji se vec previse boljeli imaju izrazejnije reakcije.
kada covjek padne u nesvijest i dzin preuzme sven jegove funkcije onda moze iz njega da progovori i to je drugi nacin komuniciranja. taj nacin je dozvoljen ali i njega treba izbjegavati koliko je to moguce vise.
ja se slazem da ne treba gledati svako te kasete jer su uglavnom kasete snimane na extremnim slucajevima.
jedna lastra ne cini proljece.
Quote:
da li islam prizna ove metode najsavremenije tehonologije
ako mislis na lijecenje kur'anom, da priznaje i postoje dokazi da je poslanik lijecio na ovaj nacin.(dokaz cete dobiti drugi put)
Quote:
U slucaju ako tvoje djete (ne daj Boze) razboli , da li ces ga voditi u Sihrbasku ambulantu ili u najblizu bolnicu?
ja se bavim lijecenjem kur'anom i nastojim da pomognem onoliko koliko je to u mojoj mogucnosti.
Allah lijeci i daje bolesti lijek a ja i meni slicni smo samo posrednici.
na stranici poslije simptoma stoji sljedece:
Od svih navedenih simptoma, najcesci su prvi navedeni i koji su posebno naznaceni. Ovi simptomi se mogu poklapati sa medicinskim simptomima.

Ako se neko nadje u ovim simptomima nije pravilo da taj neko mora biti oboljen od strane sihra (crne magije). Ovi simptomi pomazu onome ko lijeci Kur'an – om da pretpostavi da li se zaista radi o ovoj vrsti bolesti.

Osoba koja osjeca neki od ovih simptoma, neka se prvo obrati ljekaru i potrazi lijek. Ako i nakon toga osjeca bol (ili neki drugi od simptoma) i nije nasla lijeka kod savremene medicine, onda neka se obrati kod onih koji lijece Kur'an – om, a Allah dz.s. ce dati lijeka ukoliko je taj oboljeli zasluzio.

da se kojim slucajem razboli moje dijete i ja bih ga vodio u bolnicu a i ja kad se razbolim idem tamo.
jedan mojo iskustvo:
imam prijatelja koji nije moga da ima djece. zena ostane trudna ali nakon dva mjeseca trudnoce dobije krvarenje i izgubi bebu.
posljednji put kada se to desilo bila je u bolnici nekoliko dana ali je krvarenja i dalje trajalo ali bebe jos nije izgubljena.
otpustili su je i kuci uz ''naredenje'' da strogo miruje da ne smije da se krece uposte.
moj prijatelj me je nazvao i ja sam naucio na vodu odredene kur'anske ajete i dao da pije tu vodu i da se kupa odredeno vrijeme tom vodom.
napokon je i krvarenje stalo i otisla je ponovo na pregled gjde doktori nisu mogli da vjeruju da je sve uredu i rekli su joj da sada moz i da putuje gdje hoce.
danas oni imaju bebu kojoj je tri mjeseca.
isto se desilo i mojoj supruzi, samo sto moja supruga nije jos rodila.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 09:52   #43
odgovor na neka pitanja

Quote:
Postoje li takvi bestjelesni entiteti ?
oni postoje i zive zivot paralelno nama samo kao sto rekoh imaju drugu frekvenciju pa ih ne mozemo vidjeti.
Quote:
Koje su njihove moći ?
ovisno o njohovj starosti i iskustvu mogu da se pojavljuju u raznim likovima i ljudi ih tada mogu vidjeti kada se preobraze.
obisno se pretvaraju u lik: zmije, macke, psa, svinje, konja, medvjeda.
sto je veca zivotinja to su i njegove sposobnosti vece da naudi ljudima ukoliko je od onih koji su zli a dzin vjernici se rijetko ili skoro nikako ne pretvaraju jer nemaju potrebe za plasenje ljudi.
Quote:
Koja su njihova pravila ponašanja,
ovisno o odgoju kao i kod ljudi. ima ih jako obrazovanih a vecina ih , da mi Allah oprosti, glupa i uopste nece dase obrazuju. apsolutno kao i kod ljudi.
Quote:
Može li komunikacija između "našeg" svijeta i "njihovih"
da je Allah hto da zivimo zajdnickim zivotom ne ni ih stvorio nevidljivim za ljude.
Quote:
U Bibliji piše, ne ovim riječima, da se neki oblici padavice mogu lječiti postom. Znači može se reći da je to liječenje Biblijom.
ja sam imao jedan slucaj gdje je covjek imao padavicu, moj komsija i koji je kada mu doze neke misli stavlajo ruke na usijanu pec i nije nista osjecao a zavrsavao bi u bolnici jer su mu se ruke ugljenisale.
ja sam se omisljao da li da mu ucim, jer znam za nejga da je godinama trazio lijeka ali eto na poslijetku sam se odlucio da pokusam.
ucio sam mu samo jednomi ja koliko znam da je i dan danas dobro, jer se vise ne prica o njemu kao sto je to prije bio obicaj.
pitao sam i njegovog rodjaka kako je on mi je rekao da nije cuop da je imao vise padavicu.
ovo sto sam napisao ne mora znaciti da se sve padavice mogu lijeciti i da ce uvijek onaj koji je bolestan naci lijek.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 10:17   #44
odgovor na neka pitanja

Quote:
Urok se može skinuti,ali je potrebno da dolaziš kod mene na par seansi jer je snaga uroka jakaSvaka seansa je 200kn.
Ali što je tih par sto kuna u srazmjeru s tvojim daljnim životom u kojem će ti se dešavati samo dobro?.
ovo smatram jako neozbiljnim ali ipak je cinjenica da ima ljudi koji se bave lijecenjm samo iz materijalnih razloga.
ljudi koji su u nevolji daju pareda se rijese tih stvari ali treba razcistiti neke stvari!
ja koji se bavim lijecenjm kur'anom kada dam program(terapiju) da se taj bolesnik pridrzaje one se omislja i hece hamajliju jer mu je lakse nositi hamajliju nego slusati i citati kur'ana i sl.
hoce da ozdrave ali da ne mrdnu prstom.
a da vas ja pitam. ima li doktora koji rade besplatno i da garantuju da ce ozdraviti?
da li svi obolojeli od karcinoma se izlijece a daju brdo para na terapije?
da li svaka operacija bude uspjesna koja zna kostati i po nekoliko desetak i vise hiljada KM?
nisu ni svi doktori posteni pa tako nisu ni svi kji se deklarisu d lijece kur'anom posteni!
Quote:
i sigurno ces mu ponuditi mogucnost placanja na rate sa kamatom od 1 % iznad inflacije u sljedecih 10 godina. Mislim, nije tebi radi kuna, nego da se covjek oslobodi uroka...
u islamu je kamata zabranjena!!
Quote:
dzini imaju moć da leče a isto tako zli dzini mogu i da upropaste ljude.
dzini ne mogu da lijece ljude, jer je Allah taj koji daje lijek, ali oni mogu biti uzrocnici boesti a kur'an je lijek tj sredstvo da se istjeraju iz tijela.
ne mora uvijek dzin da boravi u tijelu, moze da djeluje i izvana na covjeka.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 10:23   #45
Thumbs up

to je bio POST, hoću reći serija
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 11:15   #46
Iako postoje mnoge interpretacije , kao i mnoge cudne "islamske discipline" (kao ovo lijecenje Kur'anom) to nije dio islama , i nije dio islamskog propisa.

Doduse vjerovanje u postojanje jinna jeste dio islama , ali treba se jasno naglasiti o cemu se tu radi, sa vremenske distance tog vremena kada je Kur'an objavljivan.

Arapi tog vremena su davali veliku vaznost poetima i "pjesnicima".Vjerovali su da Satan-jinn je veliki pjesnik koji nadahnjuje pjesnike i naratore koji su se skupljali na trgu u Mekki u pred islamskom periodu.
Sataj(Sejtan) je veliki poeta A`shaa ,ili alegorijski maskhal, a onaj za koga se vjerovalo da je isnpirisan satanom je Mukhabbal .

Musajjah -rima(ne ova nasa draga Rima, vec rima u stihovima) je vrsta poetskog izraza koji se koristio prilikom molitve idolima.

Kao i kod rimljana , koji su smatrali da inspiracija u poeziji dolazi od "bogova" tako i u predislamskoj arabiji je postojalo slicno vjerovanje.
Ovo je razlog zasto se arapi imali formu vjerovanja u jinne koje su POVEZIVALI sa poezijom.
To je bio i razlog zasto su Quraishi proglasavali Muhammeda s.a.v.s. opcaranim jinnima, zbog poeticnosti samog Kur'ana.Vjerovali su da je Poslanik poeta , i da je inspirisan jinima i da mu je Satan dao tu inspiraciju, posto je po tom vjerovanju Satan onaj koji inspirise pjesnike.

Ali najbolja odbrana od tih kleveta i lazi stoji u suri Al-shura:24.
"Sejtan nije objavio nista Poslaniku, niti je on u mogucnosti da to ucini.Jer satan ne moze da cuje nebeski govor(objavu).

Ovo ukazuje na to da satan nije moga uticati na objavu.Na isti nacin su farizeji smatrali Isusa opsjednutim od zloduha(jinna).
Zatim u suri kaze jasno kome i kako i sta su jinni i kako djeluje satan.
"Dodjite da vam kazem kome sejtan dolazi.Onima koji su lasci i onima koji su grijesni.Vecina tih(pjesnika,naricatelja tog vremena) su lasci".

Stoga jinni i sam satan nemaju vlasti nad covjekom ukoliko ih sam covjek necim(lazima i grijesima) ne privuce NAMJERNO.
Ti ljudi, u ona vremena koji su se zvali "pjesnici" su oznaceni kao 'affak' (veliki lasci i obmamljivaci).Drugi njihov atribut je bio 'Aseem(grijesnici).Oni su grijesnici i lasci jer tvrde da su imali "tzv" kontakt(inspiraciju) sa jinnima i satanom, da bi zaradili novac za svoj zanat.Zatim su tvrdili da posjeduju "moci" za "neobicna" - nadprirodna iskustva.....itd itd i da sve to dolazi preko jinna i pod uticajem jinna.

Oni su imali obicaj sjesti ,meditirati na "nevidjeni predmet",koji bi im onda "govorio informacije" o "nevidjenom"(gajb).

Kur'an kaze da su sve to "vecinom lazi i da su ti ljudi lasci", ali opet kaze da neki od tih "kontaktnih osoba" su zaista nesto primali od jinna, iako Kur'an kaze da je vecina njih zagrezla u grijeh i laz, i da isti obmamljuju ljude svojim "vjestinama".

Selam alejkum
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 11:46   #47
Quote:
Iako postoje mnoge interpretacije , kao i mnoge cudne "islamske discipline" (kao ovo lijecenje Kur'anom) to nije dio islama , i nije dio islamskog propisa.
mislim da ti nemas dovoljno informacija o ovoj oblasti i mislim da je bolje da ne pises o necemu sto ne znas jer ces nanijeti manje stete ukoliko ne govoris o necemu sto ne poznajes.
za vise informacija mozete se obratiti:
[email protected]
traziti mr.hfz.Senahida Zajimovica
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 11:52   #48
Razlog zbog kojeg pisem na ovu temu je zabluda nastala po pitanju samog Poslanstva Muhammeda s.a.v.s.

Sure Al-Falaq i Al-Naas kao prvo bile su objavljene u mekki,a prema hadisima sihri na poslanika su bili "baceni" od strane jedne jevrejske zene(po nekim hadisima muskarca) u medini.

Sura Al-Falaq i Al-Naas je objavljena kao zastita od bilo kojeg zla,pa i magije.NEma APSOLUTNO niti jedne osnove u Kur'anu da su ove sure objavljene iskljucivo zbog magijskog uticaja sihra od strane jevreja.
Duduse Kur'an kaze da su jevreji(u medini) pokusali da to ucine Muhammedu s.a.v.s. ali da to nije uticalo vremenski dugo na Muhammeda , a posebno ne na objavu.

Postoji magija, da se razumijemo, ali ta magija kao ni lijecenje njenog uticaja nema ama bash nikakve veze sa Islamom, moze se reci da je to "dodatna disciplina" ali ne i dio islama kao religije.

Magijske cini su povezane sa "duhovnom naukom".Strucnjaci na ovom podrucju mogu "opcarati nekoga",ali ti sihri su psiholoske (sugestija i autosugestija), a ne organske prirode, i mogu pogoditi samoone ljude sa slabom psihom, ili one koji su vec "nagrizeni" psiholoski nekom traumom u zivotu.
LJudi sa istinskom vjerom traze utociste kroz vjerovanje, i na njih te "cini" ne mogu uticati u bilo kojem smislu.
Osoba koja u dubini svoga srca trazi od Boga pomoc i utociste dobija to utociste od Mudrog i Sveznajuceg bez posredovanja bilo cega(jer Bogu ne treba posrednik ni u cemu).
U pitanju je samo vjera u Boga kao iscjeljitelja i kao zastitnika.
LJudi sa slabom vjerom, i slabom psihom, ili oni koji su vec osteceni nekom traumom cesto traze tu vjeru u necemu kao sto je lijecenje Kur'anom,Biblijom, amajlijama i sl.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 11:56   #49
Quote:
mislim da ti nemas dovoljno informacija o ovoj oblasti i mislim da je bolje da ne pises o necemu sto ne znas jer ces nanijeti manje stete ukoliko ne govoris o necemu sto ne poznajes.
za vise informacija mozete se obratiti:
kao prvo ja imam iskustva sa tim stvarima, kao sto sam bio prisutan na "skupnim seansama" lijecenja Kur'anom, zanimljiva je bila ona u Kaknju.
Uglavnom , kao sto rekoh imam dosta samog iskustva sa tim(ne kazem da sam "lijecnik") ali sam primjetio da mnogi jednostavno pljackaju ljude preko toga.Gajb smatram necim sto je nepozeljno slabim osobama(cak i citanje toga, ili gledanje kaseta) i ljudima sklonim autosugestiji.

Hajde sto neki ljudi pljackaju druge(biznis stobi rekli), nego su u stanju da dovedu citavo Muhammedovo poslanstvo takvom interpretacijom.

Ja ne kazem da si ti jedan od "laznjaka" , vec samo skrecem paznju da se svako , ukoliko se iskreno u srcu obrati za pomoc od Boga moze rijesiti tih stvari(gajb,sihr ).

Imao sam prijateljicu,koja je bila sasvim normalna osoba, nije se plasila mnogo cega kao mlada.No kad je pocela da cita o tim stvarima , sugestivno je postala tako nestabilna osoba da je pametnije uopste se ne "upucivati" u takvu literaturu, i takve "islamske discipline" koje nemaju veze sa samim islamom kao religijom.

Selam alejkum
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 12:38   #50
slazem se sa tobom da ne treba previse se opterecavati ali je cinjenica da je to prisutno (sihr) i da se moze ukloniti sa ucenjem kur'ana.
issto se slazem da ima mnogih koji su biznismeni i da uzimaju dosta para.
ja licno nisam nikada zacijenio niti sam dobio vecu sumu novca niti bih zelio da me allah dovede u takva iskusenja, jer novac sve kvari.
iskreno receno ja bih bio najsretniji da nemem uopste posla tj da nema boelsnih, ali kad ih vec im ja nastojim da pomognem.
ko je posjeti stranicu [URL=http://www.lijecenje-kuranom.s5.com]
i detaljno citao mogao je vidjeti da ja prozivam one koji se bave zapisivanjem i da postoje znakovi po kojima se raspoznaju a to su uglavnom hodže a oni koji poznaju islam znaju da zapisivanje nije dozvoljeno niti nosenje hamajlije.
zasto nije?
onaj koj nosi hamajliju misli da je ona lijek i da je ona uzrok njegovog ozdravljenja i ako ostavi tu hamajliju da ce on propasti, sto znaci uzima je neuzubillah za boga.
mnogi ce reci da nije tako ali to im je u podsvijesti.
a slazem se u potpunosti da je najbolji lijek lijecenje samog sebe tj upucivanje dova Allahu dz.s. ali da su ljudi bili kako treba i da su imali pozdanja u allah ai da su se pridrzavli vjerovatno ne bi doslo do bolesti.
ja sam radio tu stranicu i bice otvoren i forum pa mozete tamo isto pitati jer ja necu stici na sve forume da odgovaram.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 12:50   #51
Selam alejkum,

U slucaju bolesti sve treba uciniti da se nadje rijesenje unutar opste medicine, terapije(i psiholoske kao sto je hinoza), pa tek onda kada zaista niti jedno nije dalo rezultate obratiti se ljudima koji su strucnjaci na podrucju lijecenja kur'anom.

Lijecenje Kur'anom najbolje je u razumjevanju Kur'ana.Sam Kur'an kao knjiga(a ne kao govor Allahov) je knjiga kao i sve druge i nema nikakve "specijalne moci" sam po sebi , kao ni napisani ajeti i sl.

U sustini malo je onih iskrenih lijecnika koji se bave ovim poslom, bilo da se oni zovu hodje(hodje nije islamska rijec , tu se radi o iranu i uticaju siizma na islam) ili sirhrbezi(ovo dolazi od selefijsko - vehabijske interpretacije).

Uglavnom, ne treba se zanositi tim stvarima jer su stvar gajba, bolje bi bilo da se citaju medicinske knjige, zavrsavaju fakulteti i skole, koje ce citavom covjecanstvu biti od pomoci.Naime, cesto ljudi iz praznovjerja zapostavljaju optu medicinu , tako da danas ima dosta skretanja u islamu.Npr. mnogi samo drze Kur'an u kuci misleci da on ima neku "moc" sam po sebi , a niti ga razumiju niti ga izucavaju.A Allah takve naziva magarcima koji su natovareni knjigama(znanjem koje ne razumiju, i ne shvataju poruku iza toga).

U sustini, ne slazem se sa tobom da treba da reklamiras lijecenje Kur'anom ljudima,na internetu ili na forumima.Ok sve ti mozes ciniti (sloboda medija)ali ne slazem se sa tim da to treba postati "nesto za svacije oci i usi".Oni koji imaju problema sa tim lahko ce naci lijecnika Kur'anom negdje u blizini i u stvarnosti.

Ok , ovo je moj stav i misljenje ,a Allah zna najbolje sta je ispravno od svega toga.

Selam alejkum
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 13:53   #52
Quote:
Allahov Poslanik, s.a.w.s, rekao je:˝Ne postoji ni jedno novorodzence a da ga sejtan (sotona, vrag, djavo) prilikom radzanja ne dodirne. Svako od njih zaplace od dodira sejtana (sotona, vrag, djavo). Jedino sina Mejremina (Isaa a.s.) i njegovu majku nije dotakao.˝ (El-Buhari: 8/218 i Muslim: 15/121)
Otisao sam malo na stranicu

Ovo smatram velikom opasnoscu po muslimane, i razlogom zaostalosti kod muslimana danas.
Dijete kada se rodi MORA da place jer na taj nacin "prorade" disajni mehanizmi.
Neminovno je da djece place pri rodjenju, ako ne zaplace onda to nije prirodno.
Ako "sejtan dotice djete pri rodjenju" onda je sejtan "prorodna nuznost"?
Izvini ali to nije islamsko ucenje, niti igdje pise u Kur'anu da se u nesto takvo vjeruje.
Quote:
Allahov Poslanik, s.a.w.s, rekao je:˝Zaista sejtan (sotona, vrag, djavo) kola covjekovim krvnim sudovima kao sto kola krv.˝(El-Buhari: 4/282 i Muslim: 14/155)
Ovdje se radi o strastima, a ni o kakvim nad naravnim pojavama.
Po suri Shems(sunce) Allah je covjekovu dusu ispirisao bogobojaznoscu i razvratom, pa onaj ko je ocisti spasio se a onaj ko je ne ocisti upropastio je.
U sustini u samoj covjekovoj prirodi (krvi) ima "ne cistih" strasti , pa onaj koji se povodi lazima razvija te osobine u sebi.Sejtan nema nikakve vlasti nad covjekom(niti u covjeku) , jedino ima vlast nad onima koji mu se odazovu.
Izvini ali morao sam dati neke komentare na sve to.
Quote:
Veoma je moguce da su i mudzahidi u Bosni bili jedna od meta Vatikana na koju su usmjeravali vojsku dzina, isto kao sto su to bili i ostali muslimani
Bosnjaci. Vojske dzina prema svjedocenjima iz Afganistana su upucivane i na afganistanske borce u borbi protiv Rusa. Hadis koji ste citirali i Kur'anski ajet kojeg vam citiram: «Onima koji vas napadnu uzvratite istom mjerom i Allaha se bojte» (Bekara, 194) govore o uzvracanju kafiru istom mjerom ali dozvoljenim sredstvima borbe. Sihr nije dozvoljeno sredstvo i vjernicima ga je zabranjeno upotrebljavati i
njime se baviti.
Ne kontam , stvarno ne kontam.

Bekara, 194 govori o jihadu(organizovanom suprostavljanju zlu), to nema veze sa "odbranom" na licnom nivou.
Postoje dvije vrste borbe na bozijem putu, to je onaj koji mi sami vodimo protiv sebe(protiv svojih strasti) , i onaj koji oraganizovana pravna drzava vodi borbu protiv organizovanog zla.

Bekara :194 stvarne nema veze sa "nasim licnim jihadom" niti sa magijom.
Quote:
Ima ljudi koji pomoc od dzinova traze, pa im oni samo obijest njihovu povecavaju”. (El-Dzinn, 6)
I da mi ne znamo da li se zlo želi onom ko je na Zemlji ili im želi Gospodar njihov ispravnost;I da od nas (ima) pravednih, i od nas mimo toga - različitih tarikata -I da mi mislimo da nećemo umaći Allahu u Zemlji, niti Mu umaći bježanjem;,[/B] I da mi, pošto smo čuli Uputu, vjerujemo u nju. Pa ko vjeruje u Gospodara svog, tad se ne boji gubitka, niti nasilja;
I da od nas (ima) muslimana i od nas nepravičnih. Pa ko se predao(Bogu),pa takvi su se upravili ispravnosti. .................
A ko se odvraća od sjećanja Gospodara svog, uvući će ga kazni strogoj;
I da su mesdžidi za Allaha, zato ne prizivajte uz Allaha nikoga;I da su - pošto je ustao rob Allahov prizivajuć Ga - bili gotovo stiskani nad njim.Reci: “Samo prizivam Gospodara svog i ne pridružujem Mu nikoga.”
, Reci(Muhammede): “Uistinu, ja ne vladam za vas štetom, niti ispravnošću.”
Reci: “Uistinu, mene od Allaha neće zaštititi niko, niti ću naći mimo Njega utočište,





Ono sto mi "para oci" u stranici , (inace mi muslimani patimo od izvlecenja ajeta iz konteksta) jeste sasvim ne prikladna interpretacija ajeta , kao i hadisa po ovom pitanju.To je ono sto me zaista boli kod nas.

Izvini ali morao sam prokomentarisati nesto i ovoj temi, nadam se da te to ne vrijedja .Kao sto rekoh lijecenje Kur'anom nije dio islama , i nije dio religije ...itd itd

Selam alejkum
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 14:03   #53
Ajme meni...pa ovo bez vraga nije, ta vasa ljecenja.



Ma vec duze vremena si mislim da religije ak imaju bilo kakve veze sa vanzemaljskim onda imaju prije sa vragom nego sa bogom.

Samo kaj svako normalno misli da sluzi bogu...he, alaj je religija super droga.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 14:26   #54
Quote:
Allahov Poslanik, s.a.w.s, rekao je:˝Zaista sejtan (sotona, vrag, djavo) kola covjekovim krvnim sudovima kao sto kola krv.˝(El-Buhari: 4/282 i Muslim: 14/155)
jesi li ti mozda zavrsio hadis i jesi li ti mozda izdao tefsir pa iznsis takve fetve.
ja mislim da hfz. koji je preveo ovu knjigu ima daleko vise znanja o ovome svemu i ako ti sumnjas u hadise ja bih se zapitao kakvav sam musliman.
Quote:
Ono sto mi "para oci" u stranici , (inace mi muslimani patimo od izvlecenja ajeta iz konteksta) jeste sasvim ne prikladna interpretacija ajeta , kao i hadisa po ovom pitanju.To je ono sto me zaista boli kod nas.
navedi nesto od ovoga sto mislis da na stranici nije uredu.
uistinu ukoliko si iskren i zelis da saznas istinu onda kontaktiraj hfz. na mail:
[email protected]
ukoliko zelis da izades kao pobjednik da mislis da imas svo znaje o islamu ja odmah odustajem.
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 14:41   #55
nemoras odustati , moj savjet (prijateljski) je sledeci:
umesto da sramotis sve muslimane , i umesto da dokazes kako su muslimani tako zaostali , brani tu divnu vjeru

selam alajkum:

dragi moj prijatelju:
dok ljudi napreduju , muslimani (tvoj tip) se lijece Dzinnima
jesi li cuo da su vec klonirali covjek , nisi jer nisi imao vrijeme tjerajuci djavola
isli su na mjesec , an planete , mozda ce sledeca generacija ici na mars i Jupiter , a ti (vi) pricati o Dzinnima

ja neznam jesi li gledao taj sajt koga ti reklamiras:
nekoilko bisera:
1. uzrok sterilnost je Dzin koji drzi jednom rukom sjemeni kanal muskarca dok (having sex) a drugom rukom mozda mu drzi svijece

2.Vatikan je poslao vjeksu od sajtana , u Bosnu za vrijeme rata a Allah je poslao vojsku od Dzinni a naravno su zaboravili cinjenica da nije bila amerika ne bi ni najveca vojska Dzinnija pomogla

pa dragi moj pitam se u kom vijeku zivis , i zasto si tako uporan da sramotis svoju (dvinu ) vjeru

poznavajuci Kuran (skoro na pamet) ja ti garantujem da u Kuranu nema nista o Lecenje Dzinnima
u Kuranu nema rijec o Sihrbadzima , naravno spominje se Sihri (za vrijeme Sulajmana , i mosija, kao i harut i marut koji uce ljudi sihra kako da rastave muza i zena i slicno) ali kuran ne opravdava vase glupost
Adura ti je vrlo dobro objasnio , ja se snjim slazem , a red da se i ti slazes

bez obzira na tvoj hafez koji ima odgovore za sve , evo ja cu mu poslati ovaj Email:

dragi Hafeze:
zovem vas sviju , sihrbadzi , Dzinni i sajtani , ako mi mozete bilo sta uraditi


zalosno je dragi moj prijatelju da cujemo takve glupost u 21 vijeku , od jednog mladica , koji je sigurno i skolovan , da nam opravdava ove primitivne glupost a jos je zalonije sto ovi primitivci govore u ime svih muslimana

izvini zbog moje izraze ali nisam mogla naci bolje rijeci da objasnjavaju vaseg primitivizma
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 14:45   #56
jos da dodam:
ja vjerujem u DUHOVON LECENJE Kuranom Biblijom i svim Bozijim spisima
kad je najteze ja citam Bozije rijeci da mi spokoj i mir vrate u dusu
vjerujem da Bozije rijeci su tako divne i tako lijspe da mogu leciti moju depresiju
Duhovno leenje sigurno postoji ali lecenje sterilnost isterivanjem Dzinija koji drzi kanali rukom je glupost
izvini ali si primitivan
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 18:47   #57
Quote:
iscjeljitelj kaže:
jesi li ti mozda zavrsio hadis i jesi li ti mozda izdao tefsir pa iznsis takve fetve.
ja mislim da hfz. koji je preveo ovu knjigu ima daleko vise znanja o ovome svemu i ako ti sumnjas u hadise ja bih se zapitao kakvav sam musliman.

navedi nesto od ovoga sto mislis da na stranici nije uredu.
uistinu ukoliko si iskren i zelis da saznas istinu onda kontaktiraj hfz. na mail:
[email protected]
ukoliko zelis da izades kao pobjednik da mislis da imas svo znaje o islamu ja odmah odustajem.
Selam alejkum,
Iscjeljitelj,
Nije stvar u pobjedi , razum je taj koji pobjedjuje , taj koji osvjetljuje tmine ne znanja.

Ja nisam kako rekoh , negirao lijecenje Kur'anom, vec laicko tumacenje ajeta koji su napisani u vezi sasvim druge tematike.

Hafiz ili ne hafiz to ne mjenja mnogo situaciju, jer svoje "znanje" sam ucio iz vise izvora i iz vise razlicitih gledista tako da , vjeruj mi znam o cemu pricam.Koliko je to sve tacno ili ne nije na meni da odredjujem.Ali ako 95% ucenjaka ajet iz sure Bekare veze za jihad(organizovano suprostavljanje zlu kroz instituciju drzave) onda ja ne znam dali oni grijese ili hafiz.

Ako hafiz ima slobodnog vremena neka svrati na ovu temu, rado bih da upoznam njega licno i njegov stav i o cemu se tu redi.

Selam
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 09:36   #58
sto se tice hafiza on je i mr. ali ne znam iz koje je oblasti magistrirao.
on nema vremen da diskutuje ali cu mu ipak reci da ukoliko moze da vam se obrati sa par rijeci
Quote:
dragi Hafeze:
zovem vas sviju , sihrbadzi , Dzinni i sajtani , ako mi mozete bilo sta uraditi
da ti Allah sacuva od same tebe i tvojih misli, ali ako uistinu ne zelis da prihvatis ne moras.
vi ovdje niste niko od onih koji hoce nesto da nauce nego sam da druge isprovciraju, ali sta cu vam ja.
Ako su te stvari postojale prije ljudi. tj Allah dz.s. je stvorio prije dzine pa tek onda ljude, zasto mislis da su oni izumrli, ili cak uopste ne vjerujes da su dzini postojali.
sto se tice mene jesam skolovan i ne smatram da da sam primitivac jer ja znam da ima Allah i da postoje i dzini.
nemojte da budete od onih za koje Allah dz.s. ispred i za njih je koprena stavljena i oni nista nevide(sura jasin, ne znam tacno koji ajet ali je prva stranica sure ja-sin)
ili sve jedno opominja ti njih ili ne oni nece vjerovati(ovo prafraziram, ne citiram jer ne znam tacan prevod)
uzmi i pricitaj prevod prvih par stranica sure bekare pa razmisli da li se prepoznajes tu?
ili smatras da se to ne odnosi na tebe i druge muslimane.
ja koliko mogu da shvatim da je po tebi kur'an bio sam aktuelan za vrijeme poslanika a.s.

Quote:
zalosno je dragi moj prijatelju da cujemo takve glupost u 21 vijeku , od jednog mladica , koji je sigurno i skolovan , da nam opravdava ove primitivne glupost a jos je zalonije sto ovi primitivci govore u ime svih muslimana
ja vjerujem i u nauku pa ako hoces da znas da se u kur'anu govori o mnogo stvari koje je nauka tek danas dokazala.
procitaj suru rahman pa ces vidjeti da Allah govori i o putovanjima u svemir:
'' o druzine dzina i ljudi, ako mozete da preko granica nebesa prodrete, prodrite, moci cete prodrijeti uz veliku moc, pa koju blagodat gospodara svoga poricete(mislim da je 33 i 34ajet- provjeri)
posto sada nemam bas vremena da ti iznosim jos stvari i ne mogu ti tacno reci koji su ajeti pa cu se javiti ako Allah da kad dodem kuci.
esselamu alejkum i da vas Allah sacuva od dzina i od vas samih, posebno tebe rima, jer uslov za postojanje dzina nije tvoje vjerovanje. oni postoje a tvoj je problema ako ne vjerujes u njih!
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 22:07   #59
Link za Rimu

http://www.islam-bih.com/

Udji na ovaj link,zatim idi na sekciju knjige i vidjeces nekoliko knjiga koje mozes citati online.Tu imas i knjigu "Razgovor s dzinom Muslimanom".Mislim da ce te zanimati.Ja je nisam procitao,samo sam je primijetio medju ostalim knjigama.Pa , bujrum ako imas vremena.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 23:01   #60
Iscjeljitelj govoriš o bolestima koje prouzročuju dzini.

Pa bilo bi lijepo kad bi točno naveo te bolesti o kojima se tu govori(ako ne po imenu onda po dijagnostici).
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.