Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2004., 11:35   #1
Garazna mjesta

Prilikom novogradnje gradi se u prizemlju garaze i PGM (parkiralisno garazna mjesta). Garaze su kako znamo ogradjena zidovima i vratima, dok PGM nemaju zida niti vrata a smjesteni su ispod zgrade kao u podrumu, mada to je u prizemlju.

Mene zanima da li je moguce ograditi PGM tj. zazidati i postaviti vrata (mozda malo ljepsa od ove kod garaze?). Mislim da je to izvedivo, ali se bojim da to nije dozvoljeno tj. trebao bih prije toga ishoditi dozvolu, je li to tocno?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 12:18   #2
Tocno, koliko znam za svaku vrstu gradnje mras ishoditi gradj. dozvolu.
Pitanje je da li je uopce mozes dobiti. Najcesce se parkiraliste etazira u zajednicki dio zemljista, koji je povezan s tvojim posebnim dijelom. To znaci da nemas pravo izravnog vlasnistva nad tim mjestom.
Ako u ugovoru imas specificirano garazno mjesto i ovo je bitno, ono je etazirano u posebnom dijelu sa stanom, onda postoji osnovica za trazenje gradjevne dozvole.

Nadam se da ce ti ova informacija malo pomoci. Pogledaj malo i članak 67. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 12:36   #3
Pa da, u mom slucaju je moguce kupiti PGM i steci vlasnistvo nad takvom vrstom garazna mjesta, medjutim meni je smijesno sto gradjevinari ne grade sve garaze nego samo par garaza i ostalo su ostavili prazno u duplju u prizemlju zgrade.

Naravno ne racunam na ostala parkiralisna mjesta koje se nalaze u okrugu zgrade, oni su priblizno etazirano i nisu nicije vlasnistvo.

Da li mozda znas koliko se otprilike vadi gradjevinska dozvola, koliko kosta i slicno, znam da to mogu pitati u opcini(?), ali ne trazim dozvolu za kucu nego samo za gradnju garaze.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 12:38   #4
Pokucarac,

Prema tvojoj tvrdnji, velika je sansa da mogu ishoditi gradj. dozvolu nad PGM koji ce postati moje vlasnistvo.

Molim te za neke detalje za izdavanje gradj. dozvole te obim i duzine cekanja za dozvolu i novac za tu namjenu. (znam da nisam te trebao pitati, jer mozda nisi sveznalica)...al nek ovo pitanje bude na uvid ostalima tko zna vise o takvom slucaju!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 15:05   #5
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pa da, u mom slucaju je moguce kupiti PGM i steci vlasnistvo nad takvom vrstom garazna mjesta, medjutim meni je smijesno sto gradjevinari ne grade sve garaze nego samo par garaza i ostalo su ostavili prazno u duplju u prizemlju zgrade.

Naravno ne racunam na ostala parkiralisna mjesta koje se nalaze u okrugu zgrade, oni su priblizno etazirano i nisu nicije vlasnistvo.

Da li mozda znas koliko se otprilike vadi gradjevinska dozvola, koliko kosta i slicno, znam da to mogu pitati u opcini(?), ali ne trazim dozvolu za kucu nego samo za gradnju garaze.
To ti ne znam. Mislim da ti je moras proci iste korake procedure bez obzira sto gradis. Sa vadjenjem gradjevniske dozvole nemam osobnih iskustava, pa ti ne zelim prepricavati nesto iz druge ruke za sto ne znam u kojoj je mjeri istina. Nadam se da ce se javiti neko sa konkretnim iskustvom po tom pitanju da ti kompetentnije odgovori.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.