Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 17:55   #1
Saradnja kiseljačkog HVO sa Srbima

Kiseljacki HVO i VRS su saradjivali, cak i kada je rat besneo u okolini Kupresa, na Popovom polju oko Orasja... Republika Srpska je zasluzna zasto vareski i kakanjski Hrvati nisu doziveli sudbinu Srebrenicana. Cuo sam i da su se Srbi iz okoline Visokog, povlacili upravo preko Kiseljaka. Zna li neko nesto vise reci o tome?
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 17.01.2008., 18:11   #2
Ima ovdje jedan što je vidio srpske tenkove u Kiseljaku 91.g. kad je tu boravio kao izbjeglica, on će ti sve reći o tome.
Samo čekaj da vidi temu
Kexx is offline  
Old 17.01.2008., 18:44   #3
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ima ovdje jedan što je vidio srpske tenkove u Kiseljaku 91.g. kad je tu boravio kao izbjeglica, on će ti sve reći o tome.
Samo čekaj da vidi temu
Da mislim da se zove Dragan, ali sad je u školi čekaj do 8
STARI GRANIČAR is offline  
Old 17.01.2008., 22:40   #4
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Kiseljacki HVO i VRS su saradjivali, cak i kada je rat besneo u okolini Kupresa, na Popovom polju oko Orasja... Republika Srpska je zasluzna zasto vareski i kakanjski Hrvati nisu doziveli sudbinu Srebrenicana. Cuo sam i da su se Srbi iz okoline Visokog, povlacili upravo preko Kiseljaka. Zna li neko nesto vise reci o tome?
Kakvo Popovo polje oko Orasja????????????????????????????????????????
Nema tamo Popovog Polja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jos manje sradnje sa Cetnicima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zidarko is offline  
Old 17.01.2008., 22:43   #5
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Kiseljacki HVO i VRS su saradjivali, cak i kada je rat besneo u okolini Kupresa, na Popovom polju oko Orasja... Republika Srpska je zasluzna zasto vareski i kakanjski Hrvati nisu doziveli sudbinu Srebrenicana. Cuo sam i da su se Srbi iz okoline Visokog, povlacili upravo preko Kiseljaka. Zna li neko nesto vise reci o tome?
Pa poprilicno sam sigurna da je VRS odgovorna za izostanak sudbine srebrenicana u Kaknju!
Na kraju krajeva, VRS je i sprovela genocid nad srebrenicanima...Zasto su izvrsili genocid u Srebrenici i Podrinju a ne u Kaknju, eh, to ce vec ostati polemika.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 18.01.2008., 00:37   #6
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ima ovdje jedan što je vidio srpske tenkove u Kiseljaku 91.g. kad je tu boravio kao izbjeglica, on će ti sve reći o tome.
Samo čekaj da vidi temu
Tacno to sam ja. Hvo je propustao Srpske manje konvoje kroz kiseljak od pocetka rata i to je opsto poznato. Prvo bi upalili sirene da se narod sklona a onda bi se polse tako pstili transporteri i kamioni kroz Kiseljak prema Hadzicima, Ilidzi i Sarajevu. To je ustvari bio jedini nacin da se dode sa jedne strane Srpske na drugu stranu a da se ne ide preko koridora. Ziva istina.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:40   #7
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Tacno to sam ja. Hvo je propustao Srpske manje konvoje kroz kiseljak od pocetka rata i to je opsto poznato. Prvo bi upalili sirene da se narod sklona a onda bi se polse tako pstili transporteri i kamioni kroz Kiseljak prema Hadzicima, Ilidzi i Sarajevu. To je ustvari bio jedini nacin da se dode sa jedne strane Srpske na drugu stranu a da se ne ide preko koridora. Ziva istina.

Ti si tad imao 5 godina i nisi imao pojma što se događa.
Ali 91.g. srpski tenkovi u Kiseljaku?
Kexx is offline  
Old 18.01.2008., 00:43   #8
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Tacno to sam ja. Hvo je propustao Srpske manje konvoje kroz kiseljak od pocetka rata i to je opsto poznato. Prvo bi upalili sirene da se narod sklona a onda bi se polse tako pstili transporteri i kamioni kroz Kiseljak prema Hadzicima, Ilidzi i Sarajevu. To je ustvari bio jedini nacin da se dode sa jedne strane Srpske na drugu stranu a da se ne ide preko koridora. Ziva istina.
I kojim putem su onda išli, pretpostavljam prema Banja Luci. Kuda poslije Kiseljaka?
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 18.01.2008., 00:44   #9
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ti si tad imao 5 godina i nisi imao pojma što se događa.
Ali 91.g. srpski tenkovi u Kiseljaku?
Ja sam imao prije 6 godina a dijete od 6 moze puno toga da zapamti pogotovo ako sva rodbina od tetaka i tetki, nane i dede i mame, tate potvrde ovo. Svi kazu da je to istina nisam samo ja to vidio.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:45   #10
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Ja sam imao prije 6 godina a dijete od 6 moze puno toga da zapamti pogotovo ako sva rodbina od tetaka i tetki, nane i dede i mame, tate potvrde ovo. Svi kazu da je to istina nisam samo ja to vidio.

Ti si onda čudo od djeteta, jer ja ne pamtim ništa iz svoje 6. godine.
Kexx is offline  
Old 18.01.2008., 00:46   #11
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
I kojim putem su onda išli, pretpostavljam prema Banja Luci. Kuda poslije Kiseljaka?
Pa ja se sjecam da su isli prema Ilidzi znaci iz pravca BL u pravcu Srbije. Toga se ja sam sjecam kao kroz san. Ali bilo je tih konvoja malo malo pa konvoj ja se sjecam jednom. Porsto nije nikoga bilo na ulici kad je prolazio konvoj mogao si ga samo vidjeti ako si imao kucu odma pored ulice.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:47   #12
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ti si onda čudo od djeteta, jer ja ne pamtim ništa iz svoje 6. godine.
Onda nesto nije u redu sa tobom jer prosjecno djete zapamti tvari iz 3. pa i 4. godine a kamoli 6.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:47   #13
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Pa ja se sjecam da su isli prema Ilidzi znaci iz pravca BL u pravcu Srbije. Toga se ja sam sjecam kao kroz san. Ali bilo je tih konvoja malo malo pa konvoj ja se sjecam jednom. Porsto nije nikoga bilo na ulici kad je prolazio konvoj mogao si ga samo vidjeti ako si imao kucu odma pored ulice.
Od kud su došli? Iz kojeg smjera? Tko ih je prije propuštao? Navedi mi cijelu rutu, jer je nemoguće da prolaze isključivo preko teritorija, koje je kontrolirao HVO.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 18.01.2008., 00:49   #14
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Od kud su došli? Iz kojeg smjera? Tko ih je prije propuštao? Navedi mi cijelu rutu, jer je nemoguće da prolaze isključivo preko teritorija, koje je kontrolirao HVO.
Pa iz smjera RS vites, Kiseljak. Nece proci iz smera Zenica, Fojnica, Kiseljak tamo bi ih isfasirali.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:51   #15
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Onda nesto nije u redu sa tobom jer prosjecno djete zapamti tvari iz 3. pa i 4. godine a kamoli 6.
Pa eto, onda ispričaj nešto zanimljivo što si zapamtio iz svoje 3. godine.
Kexx is offline  
Old 18.01.2008., 00:54   #16
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Pa iz smjera RS vites, Kiseljak. Nece proci iz smera Zenica, Fojnica, Kiseljak tamo bi ih isfasirali.
Pa da dođu do Viteza, morali su proći Travnik ili?
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 18.01.2008., 00:55   #17
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pa eto, onda ispričaj nešto zanimljivo što si zapamtio iz svoje 3. godine.
Nemam se ja sta pravdati tebi. Cak i da se ja nesjecam nista znam da je istina je citava moja familija tako kaze a nemaju razloga da lazu, plemeniti su to ljudi, vecina fakutletsko obrazovana. Ako hoces vjeruj ako neces nemoras. Ja vam kazem kako je bilo. Svaki dan bi se cuo ezan sa dzamije 5 puta ali ipak Srpski trensporteri bi prolazili 10 metara pored te iste dzamije.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:58   #18
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Pa da dođu do Viteza, morali su proći Travnik ili?
Ma mogli su oni kako god hoces a da neprodu kroz nasu teritoriju... Uglavnom je razmjena zarobljenika bila kod kiseljaka na osimcama. Tu je HVO uzimao velike pare.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 01:01   #19
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Nemam se ja sta pravdati tebi. Cak i da se ja nesjecam nista znam da je istina je citava moja familija tako kaze a nemaju razloga da lazu, plemeniti su to ljudi, vecina fakutletsko obrazovana. Ako hoces vjeruj ako neces nemoras. Ja vam kazem kako je bilo. Svaki dan bi se cuo ezan sa dzamije 5 puta ali ipak Srpski trensporteri bi prolazili 10 metara pored te iste dzamije.

Pa onda lijepo reci "pričali su mi", a ne "ja vidio".
I tako kažeš 91.g. srpski tenkovi kroz Kiseljak, a HVO ništa, ni da mrdne?
A zločesti Hrvati Kiseljaka primili izbjegle Bošnjake i Bosance?
Kexx is offline  
Old 18.01.2008., 01:01   #20
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Ma mogli su oni kako god hoces a da neprodu kroz nasu teritoriju...
Pa baš da te pitam kako, pošto si iz Središnje Bosne, da nam malo pojasniš.
Znači, iz zapadnog dijela RS da prođu kroz središnju Bosnu tenkovi i srpski konvoji prema ilidži i Hadžićima, a da ne prođu kroz područja, gdje je bila i ABiH.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.