Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2010., 21:26   #1
Mijenjanje pelena kod dječaka

Poštovanje svima
Ja sam buduća ponosna mama, kako doktor kaže jednog pišulinca Prva beba
E sad, malo sam surfala da vidim kako šta i da se koliko - toliko pripremim, ali me jedna stvar zbucala. Naime, kod mijenjanja pelena šta se radi sa pišulincem i jajcima Sad ćete se svi nasmijat tipa "pa pobogu ženo " ali ali.... Prijateljica mi ima sina i kod mijenjanja pelena, svaki put mu podiže jajca prema gore prije nego zalijepi pelenu. A čitam tu po internetu da se jajca ne diraju, već da se pišulinac spusti prema dole ili okrene prema gore Uz to, ta moja prijateljica mi kaže da se pišo treba nategnit tako da ne staste prepucij sa glavićem, a na internetu kažu da se ništa ne smije dirati prvih nekoliko godina života...
Znam da su mi pitanja malo blesava, al stvarno sam neuka po tom ptanju
Kako vi previjate svoje mališane?
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:30   #2
Ja to ništa ne pazim Jaja ne diram, pišulinac kak se okrene tako je, mislim da bude prema dolje uglavnom. Mislim da bi mi u bolnici rekli (ili šatronažna ili pedijatrica) da baš nešto treba posebno raditi
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:34   #3
Imaš cijeli topik o fimozi/prepuciju i to čak na ovoj stranici, brijem, a što se pimpača i jaja tiče, ja ih puštam na miru.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:41   #4
Znači, najbolje pišonju ne dirat? Mislim, da ne bi bilo kad odraste, da sam ja kriva jer mu je...
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:51   #5
Sve neka bude prema dole da se dijete ne zapiša, a negdje sa godinu dana nama je pedijatrica rekla da trebamo lagano vježbati prepucij tako da ja svako jutro i svaku večer lagano lagano povučem prema dolje, jer ako to ne napravim već drugi dan nejde kako treba i kožica puca. Inače ja to nisam prije radila, ali kad bi došla k pedijatrici ona bi to tako energično povukla da je mišu pukla kožica tako da ja preventive radi, radim kako sam napisala
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:31   #6
A vidis nama rekli da pisonja ide gore u peleni
I tako sam i radila a svi koje znam dizu ga...a to i sad radim....
Jedino kad mu pupak nikako nije htio zarast onda sam ga stavljala dole jer ga je ako je gore zapisa i uvjek bude vlazan pupak.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:48   #7
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
A vidis nama rekli da pisonja ide gore u peleni
I tako sam i radila a svi koje znam dizu ga...a to i sad radim....
Jedino kad mu pupak nikako nije htio zarast onda sam ga stavljala dole jer ga je ako je gore zapisa i uvjek bude vlazan pupak.....
ko ti je to rekao?? pišonja se ne dira, kako stoji - stoji (prema dolje uvijek)

mislim, neće mu ništa biti, valjda

a zašto bi se opće morao dizati prema gore? koja je logika? ne kužim
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:50   #8
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima
Ja sam buduća ponosna mama, kako doktor kaže jednog pišulinca Prva beba
E sad, malo sam surfala da vidim kako šta i da se koliko - toliko pripremim, ali me jedna stvar zbucala. Naime, kod mijenjanja pelena šta se radi sa pišulincem i jajcima Sad ćete se svi nasmijat tipa "pa pobogu ženo " ali ali.... Prijateljica mi ima sina i kod mijenjanja pelena, svaki put mu podiže jajca prema gore prije nego zalijepi pelenu. A čitam tu po internetu da se jajca ne diraju, već da se pišulinac spusti prema dole ili okrene prema gore Uz to, ta moja prijateljica mi kaže da se pišo treba nategnit tako da ne staste prepucij sa glavićem, a na internetu kažu da se ništa ne smije dirati prvih nekoliko godina života...
Znam da su mi pitanja malo blesava, al stvarno sam neuka po tom ptanju
Kako vi previjate svoje mališane?
nama su i u bolnici i pedica rekli kako stoji piso tako ga i ostavi.dizat se mora samo kod nekih infekcija mokracovoda i sl
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:56   #9
Meni je patronažna rekla da ga dižem kad pupak otpadne, ali ja ga ne dižem, ne vidim potrebu
Moja pedica isto uvijek povlači tu kožicu više nego što ide pa ga u svakom savjetovalištu raskrvari
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:58   #10
o jebote koje nauke jel miš ide gore ili dolje....

blažene ženske kokice

samo ju poklopiš pelenom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:03   #11
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
o jebote koje nauke jel miš ide gore ili dolje....

blažene ženske kokice

samo ju poklopiš pelenom
nema tu nauke..
To su babske priče, s pišulincem se ne treba ništa raditi. Eventualno prevući kožicu koliko može i očistiti i to je to.
Generalno, dečki su manje skloni urinoinfektima nego cure.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:48   #12
Pustim miša kako je, ako je dolje pustim ga dolje, ako je gore pustim ga gore. Kožicu sam prevlačila nakon kupanja i to koliko je išlo. Nisam ništa na silu. I to je to.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 07:24   #13
Gdje god da ga stavis, on ce se spustiti dole. Sila teze. jedino da ga zaljepis prema gore...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 07:54   #14
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima
Ja sam buduća ponosna mama, kako doktor kaže jednog pišulinca Prva beba
E sad, malo sam surfala da vidim kako šta i da se koliko - toliko pripremim, ali me jedna stvar zbucala. Naime, kod mijenjanja pelena šta se radi sa pišulincem i jajcima Sad ćete se svi nasmijat tipa "pa pobogu ženo " ali ali.... Prijateljica mi ima sina i kod mijenjanja pelena, svaki put mu podiže jajca prema gore prije nego zalijepi pelenu. A čitam tu po internetu da se jajca ne diraju, već da se pišulinac spusti prema dole ili okrene prema gore Uz to, ta moja prijateljica mi kaže da se pišo treba nategnit tako da ne staste prepucij sa glavićem, a na internetu kažu da se ništa ne smije dirati prvih nekoliko godina života...
Znam da su mi pitanja malo blesava, al stvarno sam neuka po tom ptanju
Kako vi previjate svoje mališane?
Moja kolegica ima dva dečka (blizance ) i radi kao medicinska sestra pa sam ju pitala, jer i mene to zanima ( prvo dijete-kćer), i rekla da kada premata pišu stavi prema gore, jajčeka ne dira i prepucij se ne navlači ( pedijatri to ne preporučaju, jer ima funkciju da ih štiti od mokraćnih upala).

Prepucij se sam povlači kada dođe vrijeme bez ikakvih energičnih natezanja, samo treba održavati higijenu, tako da ja neću dozvoliti svojoj pedijetrici da navlači i da raskrvari (još da dobije kakvu infekciju).
O toj temi je napisano i u časopisu "Mame i bebe" prošli mjesec.
Magda09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 07:55   #15
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Znači, najbolje pišonju ne dirat? Mislim, da ne bi bilo kad odraste, da sam ja kriva jer mu je...
Šta? Otpao?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 07:59   #16
eto ja sam ga neko vrijeme stavljala prema gore.
prema uputi pedijatrice, potvrđeno od patronažne. naime, zadržalo mu se malo vode u jajcima (hydrocela) i to je način postupanja u tom slučaju. nakon što je ped potvrdila da je sad ok, više nisam pazila da stavljam prema gore.

prema tome, ako ti nitko ništa ne govori, normalno stavi pelenu, najčešće će biti prema dolje.
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 08:00   #17
meni su kod otpusta rekli da pimpača stavljam prema gore (jajca ništa)
i pokazali kako da ga prematam.....
mislim ne samo meni nego nama koji smo išli doma taj dan, pa kolektivne upute šta i kako...
razlog - nemam pojma a nisam stigla ni pitati (jer naravno oni sve expresno i šturo pokažu pa se ti snađi doma... )

i još od nekih ljudi sam čula ali nitko ne zna objasniti zašto.
mi nismo imali nikada nikakvu infekciju ili nekakvih problema.....

a to me pustilo nakon dan-dva jer teoretski ne mogu toliko pelenu zategnuti da mu drži pimpača, uvijek ima lufta i uvijek je pao dolje valjda par sekundi nakon što sam ga premotala....

ako se nekad pogodilo da je prema gore, e tek onda sam imala zapišan pupak, bodić itd....
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 08:58   #18
lol. koje filozofije.
nisam mu ga stavljala prema gore.
nikad ga nisam natezala da bih ga očistila... ionak se navečer u kadi toća pola sata...kasnije ga pošpricam tušem dolje i amen. računam si da je dnevno pranje pimpeka na takav način izvršeno.
i fakat bi mi bilo muka prčkati oko toga svega previše.

mislim da djeca imaju faze kad instinktivno natežu pišonju i onda si sami dovedu kožicu "u formu".

držim se toga da je ta teorija o fazi točna... pa neka ga on slobodno navlači do mile volje... mene dršte podalje od toga.

strah me jedino da mu ga luda pedijatrica ne nategne.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:00   #19
Kako mi je ovo super tema
Koliko sam ja ubijala glavu s tim vječnim pitanjem jedne mamae za sina

Dakle, stvar je u fiziologiji, pišulinac ide gore jer kad piški, odnosno kad mu se piški) se lagano skrutne i ima tendenciju se uspraviti - što ste vjerojatno već iskusile ako su vas pišulinci popiškili kad je pelena bila otvoren

Dakle, u stisnutoj peleni to je zez za izvesti pa im je lakše ako im odmah stavimo pišulinca gore.
Jajce nikad nisam dizala niti dirala, uopće, osim pri mazanju kremcom.

Eto.

I da, zato se dečki zapišaju češće nego cure i kad se stavljaju ulošci recimo u platnene pelene se stavlja obično dupli sloj na dio prema pupku.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 09:09   #20
Nikad ni pišulinca niti jajca nisam posebno namještala a kožicu mu povlačim kao dio higijene navečer nakon kupanja.
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.