Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 13:07   #81
definitivno autom do venecije.
ja isla prosle godine iz opatije do venecije .
autoputom do slovenije, pa kroz slo do trsta i opet na autoput do venecije...cca 3 sata
veneciji se parkirati u venecija mestre negdje kod kolodvora 8kod nekih zgrada besplatno) ili ako se bojite za auto u javnoj garazi koja je odmah do kolodvora. vlakovi iz venecije mestre za veneciju santa luciju idu svakih 5 min i karta je bagatela, tipa 2 e.
u veneciji je parking odmah preko mosta lijevo i kosta 25 e dan, nema manje obracunske jedinice (a kod nas se zale za dubrovnik!!!!!!!!!).
venecija je divna i svakom preporucam
oboruzati se vodom i hranom jer u veneciji sve kosta 10X skuplje
odmah u informacijama uzeti plan venecije (cca 2,5 E) i pješke obilaziti jer do trga sv. Marka treba 20 min laganog hoda, ne placati vodeni taksi bez veze...
laganini pjesice otkrivati veneciju
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:11   #82
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
u veneciji je parking odmah preko mosta lijevo i kosta 25 e dan, nema manje obracunske jedinice (a kod nas se zale za dubrovnik!!!!!!!!!).
krivo, mislila sam preko mosta desno!!!!!!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:12   #83
ja isto nisam plaćala vodeni taxi
a vozila sam se
balkan je očito duboko u meni
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:13   #84
ebiga, kada si vani glumis kulturnjak
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:23   #85
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
...
odmah u informacijama uzeti plan venecije (cca 2,5 E) i pješke obilaziti jer do trga sv. Marka treba 20 min laganog hoda, ne placati vodeni taksi bez veze...
laganini pjesice otkrivati veneciju
Samo komentar na pješačku udaljenost od P.le Roma do Sv. Marka: 20 minuta je trčanje full tilt, laganog hoda je minimalno 45 minuta.
I fakat, lagano hodati, a ne trčati...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:26   #86
ako ne uspiješ nać sv.marko (kao neki ) ne gine ti uru ipo do 2, uz lagani živčani slom, jer kad ga ekšli vidiš skužiš da imaš još po ure đuskanja obzirom da je čipo nasuprot tebe a nije baš da možeš preplivat na drugu stranu
u biti možeš, samo očekuj kožnu bolest
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:15   #87
onda za one manje snalazljive na vaporeto i pici!!!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:18   #88
a hodanje ovisi i o jos jednoj stvari, na svakom cosku imate tablu koja kaze sv. marko ili mostovi (accademia..), medjutim ja imam filing da svako tko otvori neki ducan ili restoran pomakne tablu ili stavi novu tako da prodjete po toj njegovoj ulici, tako da na kraju kruzis a to se moglo proci puno prije!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 08:44   #89
Ako je netko koristio ovaj parking molio bi da mi povrdi ove cijene. Piše 24eura/tjedan za parkiranje auta?
Trebaju mi dva tjedna parkinga.

http://www.marcopolo2002.com/index.htm

Jel moguće da je tako jeftino?
Pa ako mi netko odgovori u toku jutra bit ću mu zahvalan.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 10:02   #90
znam gdje je aerodrom prolazila sam kraj njega
pise da je to cijena pa valjda je!
cuj turistima koji dolaze na jedan dan i nije bas usput
a onima koji ostavljaju aute i idu na avion se isplati
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:42   #91
ok moji dragi ljudi, ovako ide prica... u 9 mjesec, tamo negdi krajem imam plan skoknit do venecije, bez agencije, ja i prijateljica, a mozda i jos jedna, pa me zanima.... inace, razlog posjeta je bijenale, pa zna li netko nekakav hostel blizu obadviju lokacija bijenala? i hrana itd, itd... koliko je uopce to udaljeno od centra? i jos nesto, prijevoz, naravno, najjeftiniji iz splita......... hvala na svakom odgovoru i savjetu unaprijed!
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:43   #92
Kako do Venecije?!

Dakle ovako, namjeravam skočiti do Venecije na jedan dan u 10 mjesecu, i tu nastaje problem. Gdje parkirati, kako doći od parkinga do Venecije (treba mi konkretan broj broda) i najvažnije, koliko košta taj parking i prijevoz brodom? Prekopala sam pol Neta i ništa konkretno i razumljivo nisam našla...

Sve je krcato informacijama o nekakvim turističkim karticama, što je pak to? Mooolim vas pomozite, totalno sam izgubljena sad...
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:55   #93
Neznam ako ti se isplati tamo avtom, pa da se još nerviraš da ti ga ukradu ( mom kolegu su ga ukrali tamo).

Bolje idi ovom variantom ili nekom sličnom iz Istre ako ima:

http://www.kompas.si/portaldoc/mejli...ince_of_venice
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 18:45   #94
A evo i malo savjeta kako još doći do Venecije! http://europeforvisitors.com/venice/...-transport.htm
Opatija17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 18:33   #95
Ovo sa brojem broda mi nije najjasnije...nije vrag da mislis ici autom na Lido? Ako mislis na "normalni nacin" tj autom do onih visekatnih garaza,na "ulazu" u V'neciju onda se samo pichi do kraja,predje se cesta i dalje drljaj ili pjege ili brodovljem (sve linije idu svuda....a u 10om mjesecu bas i nije guzva).
Ako ti se ne da prcat sa signalizacijom/orijentacijom onda parkiraj auto (negdje) u Mestre i skoci vlakom.
Isto tako,vozeci iz Trsta mosh parkirat u jos manjim mjestima kao Marcon,Quarto D'Altino,San Dona',Frosinone i ufatit vlakic do Mestre i kasnije do VE/Santa Lucija (58 polazaka na dan/svaki dan)
I eto,zadnja varijanta - ostavis auto u nashem dragom Trstu i povratnom kartom sim-tam.(cestarina+garage+gorivo= mozda nije drama razlika)
Sve ovo otpada ako ides po neki teski teret.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 23:43   #96
Idem na aerodrom Venecije, pa me zanima kako je najbolje/najbrže/najjeftinije? Vlak/Bus mi je opcija

I gdje je od grada ili nečega?
Netspor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:21   #97
Quote:
Netspor kaže: Pogledaj post
Idem na aerodrom Venecije, pa me zanima kako je najbolje/najbrže/najjeftinije? Vlak/Bus mi je opcija

I gdje je od grada ili nečega?
kad ti ide avion?

postoje jeftine karte za vlak za veneciju... ali to se mora dosta ranije kupiti. mi smo kupovale nekih tjedan dana ranije i vise ih nije bilo. s tim da vlak iz zagreba ide oko 10 navecer a iz venecije u povratku ide u pola 10 navecer.

ako imas manje od 26, karta ti kosta 444 kune (povratna) ako se ne varam.

bus postoji al mislim da vozi samo petkom mislim da je netko pisao da mozes sa busom do trsta, i onda od trsta do venecije vlakom. to ti je jeftinija varijanta.


zeljeznicki kolodvor (mestre) ti je 20 minuta busom od aerodroma. postavljene su ti strelice i ne mozes fulati. kosta 3 eura u jednom smjeru. naravno, talijani su se sjetili da bi se tim busom mogli voziti i lokalni ljudi, pa bus staje i na drugim stanicama. mislim da postoji i lokalni bus koji vozi do aerodroma, al nismo se upustale u tu avanturu.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:53   #98
Hvala puno na info.
Ma idem do Španjolske i sad gledam kako mi je najjednostavnije od Zagreba do Barcelone. Ipak mi je upao Beč jer je busom samo 370 kn i puno je jednostavnije.
Netspor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 04:11   #99
VENECIJA-VOŽNJA GONDOLOM I RESTORANI

Za vikend idem u Veneciju i , naravno , zanima me koliko košta voznja gondolom? e, i imate li neku preporuku za restoran s finom hranom i pristojnim cijenama? hvala
evenens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:12   #100
Znate li možda kolike su cijene vaporetta ili kako najelegantnijei najpovoljnije doći od stanice Santa Lucia do trga Sv. Marka?
cartmanlee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.