Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 00:04   #21
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Tacno to sam ja. Hvo je propustao Srpske manje konvoje kroz kiseljak od pocetka rata i to je opsto poznato. Prvo bi upalili sirene da se narod sklona a onda bi se polse tako pstili transporteri i kamioni kroz Kiseljak prema Hadzicima, Ilidzi i Sarajevu. To je ustvari bio jedini nacin da se dode sa jedne strane Srpske na drugu stranu a da se ne ide preko koridora. Ziva istina.
Pustili sirene kako bi se narod sklonio.. al eto ti "sa 6 godina" se nisi sklonio, ni svi tvoji koje poznaješ već ste sve to gledali. Zanimljivo.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 18.01.2008., 00:05   #22
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pa onda lijepo reci "pričali su mi", a ne "ja vidio".
I tako kažeš 91.g. srpski tenkovi kroz Kiseljak, a HVO ništa, ni da mrdne?
A zločesti Hrvati Kiseljaka primili izbjegle Bošnjake i Bosance?
Kiseljak je prije rata bio mjesan grad . To nije bio Hrvatski gradic. HVO je uzimao lovu i oruzije od njih, zaradiva velike pare. Ja sam svojim ocima vidio neke stvari i dosta se sjecam. Ne bas toliko jasno kao jedna odrasla osoba ali se sjecam, pogotova kad mi potvrdi rodbina i kad pricaju o tome.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:08   #23
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Kiseljak je prije rata bio mjesan grad . To nije bio Hrvatski gradic. HVO je uzimao lovu i oruzije od njih, zaradiva velike pare. Ja sam svojim ocima vidio neke stvari i dosta se sjecam. Ne bas toliko jasno kao jedna odrasla osoba ali se sjecam, pogotova kad mi potvrdi rodbina i kad pricaju o tome.
Jesi zapamtio u kojoj valuti su plačali?
STARI GRANIČAR is offline  
Old 18.01.2008., 00:09   #24
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Pa baš da te pitam kako, pošto si iz Središnje Bosne, da nam malo pojasniš.
Znači, iz zapadnog dijela RS da prođu kroz središnju Bosnu tenkovi i srpski konvoji prema ilidži i Hadžićima, a da ne prođu kroz područja, gdje je bila i ABiH.
Pa npr. Sipovo pa onda pored travnika, vites, Kiseljak.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:11   #25
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Pa npr. Sipovo pa onda pored travnika, vites, Kiseljak.
I u Turbama i u Travniku nije bilo ABiH?
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 18.01.2008., 00:12   #26
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Pustili sirene kako bi se narod sklonio.. al eto ti "sa 6 godina" se nisi sklonio, ni svi tvoji koje poznaješ već ste sve to gledali. Zanimljivo.
Ma skuzio je to narod na pocetku. Sta bi ti da ti puste sirenu 5 puta a nigdje metka da se ispali? Nije narod mahnit...
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:14   #27
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
I u Turbama i u Travniku nije bilo ABiH?
pored travnika.Ne kroz Travnik. Nije neznam kojim putem tacno ali mogli su kako hoces. Ni sam ih ja pitao "kako ste dosli?"
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 00:14   #28
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
I u Turbama i u Travniku nije bilo ABiH?
Ne to su ti tenkovi koje samo VRS ima zovu ih STEALTH tenkovi i teško se uoče,zato ti Dragan kaže da i je " vidio kroz san"
STARI GRANIČAR is offline  
Old 18.01.2008., 00:15   #29
Quote:
STARI GRANIČAR kaže: Pogledaj post
Ne to su ti tenkovi koje samo VRS ima zovu ih STEALTH tenkovi i teško se uoče,zato ti Dragan kaže da i je " vidio kroz san"
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 18.01.2008., 00:16   #30
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Ma skuzio je to narod na pocetku. Sta bi ti da ti puste sirenu 5 puta a nigdje metka da se ispali? Nije narod mahnit...
A da.. nije narod mahnit, al zato hrpa vojske koja "zaradjuje novce nelegalno, blabla" je mahnito, pa na prste broje novce eto pred narodom.. Čudno
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 18.01.2008., 00:18   #31
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
A da.. nije narod mahnit, al zato hrpa vojske koja "zaradjuje novce nelegalno, blabla" je mahnito, pa na prste broje novce eto pred narodom.. Čudno
jako cudno...
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 01:33   #32
Quote:
zidarko kaže: Pogledaj post
Kakvo Popovo polje oko Orasja????????????????????????????????????????
Nema tamo Popovog Polja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jos manje sradnje sa Cetnicima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaboravio sam zarez! Kada nema argumenta u politickoj debati, on se uhvati zareza!

Aman, s vama!
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 18.01.2008., 01:55   #33
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Tacno to sam ja. Hvo je propustao Srpske manje konvoje kroz kiseljak od pocetka rata i to je opsto poznato. Prvo bi upalili sirene da se narod sklona a onda bi se polse tako pstili transporteri i kamioni kroz Kiseljak prema Hadzicima, Ilidzi i Sarajevu. To je ustvari bio jedini nacin da se dode sa jedne strane Srpske na drugu stranu a da se ne ide preko koridora. Ziva istina.



O jebem te Tito......

Kiseljak je bio okružen muslimanima sa tri strane i srbima na četvrtoj. I gdje su to srbi onda mogli prolaziti kroz Kiseljak???? A da ih je bilo u Kiseljaku to je točno..........
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 07:20   #34
Zrinski

Nego.. pet puta svirane sirene? Pa tek onda shvatili..
.. dakle prošlo je pet konvoja takozvane vrs?
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 18.01.2008., 08:27   #35
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
I u Turbama i u Travniku nije bilo ABiH?
Ne kaže se "u Turbama" nego "u Turbetu" jer se mjesto zove Turbe.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.01.2008., 09:43   #36
Quote:
Zrinski kaže: Pogledaj post


O jebem te Tito......

Kiseljak je bio okružen muslimanima sa tri strane i srbima na četvrtoj. I gdje su to srbi onda mogli prolaziti kroz Kiseljak???? A da ih je bilo u Kiseljaku to je točno..........
Koja je ta strana gdje su bili Srbi po tebi?
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 10:29   #37
Evo ja sam Banjalucanin..
I svjedok sam da je kroz BL prosao konvoj Hrvatske vojske prema Kaknju u vrijeme sukoba Hvo i Arbih..
Cuo?
Ne svojim ocima vidio..
Zato smo mi Hrvati valjda i lakse napustali BL...
Nemam pojma ali nije mi jasno da neko sumnja u saradnju hvo i vrs..
Pogotovo poslije sukoga sa arbih.,nista novo
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 11:02   #38
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
Evo ja sam Banjalucanin..
I svjedok sam da je kroz BL prosao konvoj Hrvatske vojske prema Kaknju u vrijeme sukoba Hvo i Arbih..
Cuo?
Ne svojim ocima vidio..
Zato smo mi Hrvati valjda i lakse napustali BL...
Nemam pojma ali nije mi jasno da neko sumnja u saradnju hvo i vrs..
Pogotovo poslije sukoga sa arbih.,nista novo
Bilo je, ali ovdje govorimo o nekim konkretnim slučajevima u Središnjoj Bosni.
Na području Mostara je ABiH surađivala sa VRS. Od područja do područja, savezništva su bila drukčija.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 18.01.2008., 11:09   #39
naravno
ja nemam pojma o kiseljaku zato sam samo naveo primjer banjaluke i posto sam licno vidio hrvatsku vojsku to jest tenkove naveo sam primjer..
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 12:05   #40
Kao prvo, Vareske Hrvate je preko srpske teritorije preveo pop sa Pala, inace rodom iz Varesa (ne sjecam se sad imena, zaista, davno je to bilo)

Kao drugo, sa Srbima nije suradjivao samo kiseljacki HVO vec i muslimani iz Sarajeva, muslimani iz Visokog (koji su suradjivali i sa kiseljackim HVO-om, oni su poznati trgovci i dan danas postoji postapalica "imam srednju visocku skolu" kojom su se salili i u ratu, jer su mudri i prefrigani, suradjivali su sa svima manje vise jer srpski polozaji su bili u predgradju Visokog u Cekrcicima a Visoko nije dobilo stotinjak granata po glavi u cijelom ratu, nije tesko zakljuciti zasto je to tako)

U svakom slucaju, sa Srbima su suradjivali svi, u Mostaru su muslimani Srbima cak placali da tuku granatama po hrvatskim polozajima, tako da je tema promasena.
Vanjushka is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.