Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 04:20   #1
Lightbulb Misterij raspeća

Telema!

Pošto je više nego očigledno da je velika većina ljudi na forumu (a i na svijetu općenito), najblaže rečeno, zbunjena likom&djelom "Isusa Krista", pokušaću što je moguće jednostavnije objasniti misterij njegovog raspeća.

Kao prvo, neka odmah na početku bude jasno, da su sve vodeće religije svijeta izgubile istinske ključeve za dešifriranje svetih spisa i simbola; nisu u stanju spoznati što je "pjesnik htio reći" i "ne vide šumu od drveća". Izgubile su moć inicijacije, nisu u stanju pokrenuti duhovnu iluminaciju i inteligenciju u svojim sljedbenicima i vjernicima; jer u sebi više ne nose moć sv.duha, preostala im je samo "prazna ljuštura", "mrtva dogma" istinske gnoze (spoznaje).

Ali, ti ključevi nikada nisu nestali; ostali su sačuvani u istinskim izvorima gnoze, iz kojih moć inicijacije neometano neprekidno teče od početka nastanka svijeta; jedino su se mjesta na kojima su se ti izvori čuvali mijenjala kroz povijest; ovisno o primjerenoj čistoći i posvećenosti ljudskih srca koja su se iz tih izvora napajala.

Ako ne posjedujete neka osnovna znanja iz umjetnosti duhovne znanosti, biće vam malo otežano pratiti moje izlaganje; ali, na žalost, to je nemoguće izbjeći; kao što je i nemoguće čitati&pisati ako ne poznajete slova; ili pojmiti matematiku ako ne znate brojeve.

Kao prvo, da li je Isus Krist postojao ili ne, apsolutno je nebitno; bitno je da je on simbol za formulu samorazvoja koja se koristila u prošlom eonu, dobu patrijaharta i Ozirisa. Ljudi su u to vrijeme bili opčinjeni spoznajom da djeca nastaju posredstvom sjemena; stoga je to period dominacije "muškog" pogleda na svijet. Nadalje, smatrali su da Sunce svake noći "umire", i da se svakog jutra ponovo "rađa" ili "uskrsava"; stoga je to i bila formula njihovog duhovnog samorazvoja. Duhovno su se usavršavali kroz neprekidnu seriju "smrti" i "rođenja"; to je slično formuli feniksa koji samog sebe spaljuje i ponovo se rađa iz svoga pepela. Nisu bili svjesni činjenice da je Sunce "živo" tokom cijelih 24 sata, i da ga oni samo "ne vide" tokom noći, iako je ono svo vrijeme "tu".

JHVH je formula Starog Zavjeta, to je ime Boga, i odnosi se na 4 elementa, J(vatra), H(voda), V(zrak), H(zemlja).

No, među ta 4 elementa mora se spustiti "sv.duh" kako bi "mrtvoj materiji" udahnuo "život"; a to je Šin (duh); to je prvobitno oblikovanje pentagrama.

JHŠVH se čita Jehešuah, što je u prijevodu "Isus Krist Spasitelj". To je pojava Novog Zavjeta i njegove formule samorazvoja. Uz to ide formula INRI, ali to je prekomplicirano za objasniti neupućenima, stoga ću to preskočiti.

Nadalje, vjerovali su u formulu "žrtvovanja", mislili su da moraju nešto "dati" da bi nešto "dobili"; mislili su da sjeme "umire" i da se kao posljedica tog čina novi život "rađa"; nisu poznavali tajnu "transformacije" i njezine zakone; nisu znali za činjenicu da se sve pretvara iz jednog oblika energije u drugi; proces transformacije je za njih bio "mračan, katastrofalan, užasavajući"; jednom riječju plašili su ga se. Za njih je transformacija bila "uništenje, razaranje"; stoga su za vrijeme njezinog trajanja razvijali "stoicizam, trpnju, poslušnost, tihu patnju". Ono što je za nas danas "izgradnja", "neprekidni rast djeteta", "učenje" za njih je bilo "uništenje".

Taj proces su prikazali magičkom formulom IAO.

I - Izida - početak duhovnih praksi
A - Apofis - duhovne prakse daju rezultate, dolazi do procesa transformacije; staro "ja" biva uništeno (tamna noć duše)
O - Oziris - transformacija biva završena, novo "ja" se rađa

To je bila magička formula postignuća po kojoj su inicijati tog doba dosezali do Znanja i Razgovora sa Svetim Anđelom Čuvarom.

Duhovna inteligencija prethodi umu, ona oblikuje um, ona utvrđuje "matricu" po kojoj je um izgrađen, način na koji on "razmišlja", ona je "prototip" uma.

Pošto su inicijati nosioci duhovne inteligencije čovječanstva, formula njihovog samorazvoja utvrđuje način na koji razmišlja i živi cijelo čovječanstvo.

Stoga je to način na koji su razmišljali i djelovali ljudi tog vremena.

Sada se moramo malo posvetiti "ustroju" čovjeka metodom koju podaje Kabala i Drvo Života.

Duh je u čovjeku smješten u Vrhovnoj Trijadi, Horusovo Oko.
Um je u čovjeku smješten u Tifaretu(Sunce).
Animalni dio(osjećaji, osjeti) čovjeka smješten je u Jesodu(Mjesec).
Tijelo čovjeka smješteno je u Malkutu(4 elementa).

Pravilni način samorazvoja je da je um otvoren prema duhu; te da um vlada nad animalnim dijelom i tijelom u skladu sa smjernicama duha.

Ako je um okrenut prema animalnom dijelu i tijelu, tada nema komunikaciju sa duhom; te je odsječen od božanskog dijela svoje prirode.

SAČ(duh) obitava u Vrhovnoj Trijadi koja je Bog; ali, komunicira sa inicijatom u njegovom umu (Tifaret).

Sada ću nadalje koristiti "noviju" terminologiju; jer mi je teško ono što sljedi objasniti na "stari" način.

Marko Marković ima Slobodnu Volju sa kojom je rođen, to je volja Marka Markovića; no, također posjeduje i Istinsku Volju čiji je nositelj Njegov SAČ.
Slobodna Volja je smještena u umu (Tifaret) i ona je nadređena animalnoj volji i volji tijela. Istinska Volja je smještena u duhu (Vrhovna Trijada). Ako animalna volja i volja tijela preuzmu kontrolu nad Slobodnom Voljom; tada čovjek nikada ne dolazi do spoznaje svoje istinske prirode i zadaće; i cijelu inkarnaciju luta od događaja do događaja, preplavljen osjećajima i osjetima i neusmjerenim mislima, nesvjestan ičega osim materijalne stvarnosti svakodnevnog života.

Ako čovjek dopusti da animalna i tjelesna volja u cijelosti zagospodare njegovom slobodnom voljom; tada počinje ogromnom brzinom nakupljati negativnu karmu ("pobratimi" se sa demonima njegove "niže" prirode, to su zapravo izvorišta njegove "moći"; ali u ovom slučaju on ne "jaše" njih, već one "jašu" njega); uništavaju ga bijes, ljutnja, ljubomora, zavist, ljenost, ovisnosti, krade, ubija, laže itd..

Ako je slobodna volja nadređena animalnoj i tjelesnoj volji; tada je čovjek svjestan postojanja svoje duhovne suštine, i može, ako ga je volja, odabrati da je posveti svojoj istinskoj volji; može pokušati usaglasiti svoju slobodnu sa istinskom voljom.

Sada sljedi misterij raspeća.

Marko Marković (Slobodna Volja, ljudski ego) biva "razapet" na Križ Istinske Volje (SAČ). Cilj je da se Slobodna Volja u cijelosti usaglasi sa Istinskom Voljom. Što se slobodna volja više otima ili opire tom procesu, tim "žešće" biva prikivana za istinsku volju. Ljudska volja mora se potčiniti božjoj volji. Ljudski ego postepeno "umire" na križu; biva na njemu "žrtvovan" mučen mislima koje ga pokušavaju odvući od njegovog Velikog Djela, koje ga pokušavaju "skinuti" sa Križa. Animalna i tjelesna volja se "divlje" opiru i bjesne (osjećaji i osjeti); koplje (koje je simbol Istinske Volje i mudrosti) "ranjava" ga u bedro (simbolični centar animalne i tjelesne prirode);pehar (simbol istinske ljubavi i razumjevanja) puni se "krvlju" (puštanje krvi ima značenje da "niži" život mora "hraniti" "više" oblike mentalnog života posvećenog duhu).

Ljudski Ego reagira riječima: "Oče, ako je moguće, neka me ovaj pehar mimoiđe".

Kako vrijeme prolazi, ako je čovjek ustrajan tokom perioda transformacije (tamne noći duše), s vremenom ljudski ego postiže neophodni nivo razumjevanja da bi rekao: "Ali, Volja Tvoja (Istinska), a ne moja (Slobodna), neka se vrši".

Marko Marković (slobodna volja, ljudski ego) "umire" na Križu Istinske Volje; slobodna volja (sada pročišćena&posvećena Velikom Djelu) biva usaglašena sa Istinskom Voljom (SAČ); "rađa" sa "Isus Krist" "Božji Sin" "Sunce"; pojavljuje se Adept, postignuto je Znanje i Razgovor Svetog Anđela Čuvara, realizacija Tifareta (na taj sefirot spada Sunce). Njegova glava je nagnuta na desnu stranu prema sefirotu Binahu (razumjevanje), ostvaren je kontakt sa Bogom (Vrhovna Trijada). Binah je sljedeća etapa postignuća u kojoj se Adept vjenčava sa SAČ-om, tu oni postaju jedno, slobodna volja je jedno sa istinskom, to je stupanj Majstora. Adept komunicira sa Bogom, Majstor je jedno sa Bogom. Adept je Sin Boga, Bogočovjek; Majstor je Bog.

Eto, ova operacija raspeća je zapravo "spuštanje" slova šin (duha) među 4 elementa; to je oblikovanje pentagrama.
To je, također, i smisao Abremalinove operacije.

Zaboravio sam napomenuti da se kao posljedica "smrti" ljudskog ega; od krvi, znoja i suza koje "kapaju" na Križ; u centru Križa polako rascvjetava Ruža Istinske Ljubavi (produhovljene, neosobne, ljubavi); ponekad se umjesto Krista na Križu nalazi Ruža; pa se ova formula još zove i formula Ruže&Križa.

Adept sada "jaše" na moćima svoje "niže" prirode (animalna, tjelesna volja); ali biti će u potpunosti od njih siguran tek kada postane Majstor; tek tada, i samo tada; se postignuće ni na koji način ne može pokrenuti u suprotnom smjeru; dokle god je adept, još uvijek postoji mogućnost "pada".

Eto, to je značenje raspeća i Isusa Krista u formuli inicijacije prošlog eona, i nema gotovo nikakve veze sa Vatikanom, osim povijesne. A u današnje vrijeme (a isti slučaj je bio i u prošlosti), one ljude koji su postizali ovo stanje "svijesti" primjenom formule IAO; crkva je pod obavezno proglašavala hereticima.

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE

Zadnje uređivanje LJUBAWOLJA : 04.09.2009. at 04:35.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 12:05   #2
Lightbulb 93!

Telema!

U Europi toga vremena postojali su razni redovi koji su podučavali put inicijacije primjenom znanstvene iluminacije putem magičke formule INRI-IAO. Oni su posjedovali "znanje" putem kojeg su primjenom duhovnih tehnika postizali Znanje i Razgovor Svetog Anđela Čuvara; bivajući Adeptima toga doba; utjelovljujući u sebi (u svojem umu i tijelu), "svijest" i "inteligenciju" Isusa Krista. Ti ljudi su se kretali među narodom i širili istinsku spoznaju, potpomažući i obrazujući narod.

Vatikan je posjedovao samo dogmu, mrtvo slovo na papiru, bez moći inicijacije i prosvjetljenja, sljepu vjeru bez spoznaje (gnoze); i to mrtvo slovo na papiru (bibiliju) su tokom vjekova (prepisivanjem) sve više prepravljali i prilogođavali kako bi njezino učenje odgovaralo njihovim egoističnim ciljevima i potrebama; utvrđujući moć svjetovne vlasti, koja je onda za uzvrat utvrđivala njihovu religijsku vladavinu.

Cilj je bio održati narod u tami i neznanju; stoga su uveli dogmu samo "jednog, povijesnog, mitskog" Isusa Krista; proglašavajući herezom bilo koju drugu točku gledišta. Oduzeli su čovjeku bilo koju mogućnost duhovnog prosvjetljenja i uzdizanja; kastrirali su razvoj duhovne inteligencije u samom korijenu. Hereza se kažnjavala mučenjem i smrću na lomači.

Sa svom potencijalnom konkurencijom obračunali su se vrlo lukavo, okrutno i nemilosrdno. Katare su istrijebili optužujući za taj pokolj Templare (to su bili kraljevi vojnici preobučeni u Križare); Nad Templarima su izvršili genocid (opet u suradnji sa kraljem) optužujući ih za herezu. Sve materijalne dragocjenosti, nekretnine i zemlju; prigrabljene pljačkom, crkva i država su podjelili između sebe. Istinsko gnostičko katoličko učenje zajedno sa pripadajućim tehnikama i znanjem povuklo u ilegalu, povukli su se i iz suradnje sa narodom; narod je bio izmanipuliran, smatrali su ih poklonicima Sotone; sljedbenicima Đavla; u to vrijeme biti inicijatom u Europi značilo je neprekidno nositi glavu u torbi.

No, inicijati su se organizirali i osnovali tajna društva; u njihovo društvo nije bilo jednostavno ući; neprekidno su strahovali za svoje živote i živote svojih obitelji; bilo je neophodno razviti tajne signale putem kojih su se mogli međusobno raspoznavati; provjere novih potencijalnih članova bile su izrazito stroge; oprez je bio neophodan.

Od mnogih tajnih redova iz tog vremena, najpoznatiji su Rozenkrojceri, braća ruže&križa. Svi ti redovi su podučavali znanstvenu&duhovnu iluminaciju primjenom magičke formule INRI-IAO.

Svo njihovo znanje sažeto je prikazano u simbolu Ruže&Križa (kojeg možete naći na internetu); učenje se je prenosilo primjenom ključeva magike&misticizma, tarota, kabale, alkemije, astrologije i gnostičkom teurgijom i liturgijom primjenom mise Sv. Duha.

Eto, to vam je sva istina; a vi sada sami procijenite što ćete sa njom. Odbacite je ili prigrlite, kako vas je Volja. No, jedno vam je sigurno; neće se u budućnosti sa Nebesa spustiti nikakav Isus Krist koji će vas spasiti; ako se sami ne spasite i ne udružite snage; nitko vam pomoći neće.

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:01   #3
Lightbulb 93!

JEDNA ZVIJEZDA NA VIDIKU


Tvoje noge u blatu, glava u tami.
O čovječe, kako jadan je položaj tvoj,
Sumnje što plaše, jadi što izjedaju,
I pamet i volja za borbu ti nedostaju.
Izgubljena je nada u srcu, vrijednost u radu
Nema zvijezde na vidiku.

Tvoji bogovi lutke svećenika postaju.
“Istina? Sve je relativno!“ znanost uviđa.
Sputan sa svojim životinjskim bratom,
Ljubav te muči, dok ljubavna nada umire,
I vjera u ljubav vene. Životnosti ni najmanje
Tamna zvijezda opažena.

Tvoja gmižuća strvina je drhtala i puzala,
Da sebi nađe odbačenu duplju u panju,
Tvoja bol je beskorisna bila; prestravljen
Besciljnom slučajnošću u svojoj agoniji
Kročiš, dok su prazna nebesa nadnijeta
Nad uzaludno zelenom poljanom!

Sve duše vječno postoje,
I svaka je osebujna, krajnja,
Savršena, i koprenu svaka sebi tvori
Da u umu i tijelu slavi
S nekom dvojnom maskom njihov vječni
Nezasitni pir.

Neke pijanice, ludujući za snom,
Očajavaju što on mora mrijeti, zamijenivši
Sebe za svoje vlastite sjene.
Jedna zvijezda probuditi ih može
K jastvu; zvijezde duše što spokojno
Blistaju, na života mirnom jezeru.
Ono što je započelo, nikad prestati neće,
Jer sve stvari istraju zbog toga što jesu.

Čini što ti volja, jer svaki muškarac
I svaka žena je zvijezda.
Pan nije mrtav: on živi, Pan!
Kidaj okove!
Čovjeku ja dođoh, broj
Čovjeka je moj broj, Lava svjetlost;
Zvijer sam, čiji Zakon je Ljubav.
Ljubav pod Voljom, njegovo kraljevsko pravo –
Ugledaj unutra, a ne iznad,
Jednu Zvijezdu na vidiku!


__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 19:41   #4
mislim da ovo nije tema za ovaj pdf nego za religiju te shodno tome prilažem ovaj mali prigodni dodatak :


Prolazi Mujo kraj katedrale u Zagrebu i vidi baku kako prodaje križeve.
“Bako, pošto su ti križevi? ”
“Sinek, ovaj obični je 20 kuna”
“Aha, a koliko je onaj sa gimnastičarom!?”
faKit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 22:59   #5
Lightbulb 93!

Quote:
faKit kaže: Pogledaj post
mislim da ovo nije tema za ovaj pdf nego za religiju te shodno tome prilažem ovaj mali prigodni dodatak :


Prolazi Mujo kraj katedrale u Zagrebu i vidi baku kako prodaje križeve.
“Bako, pošto su ti križevi? ”
“Sinek, ovaj obični je 20 kuna”
“Aha, a koliko je onaj sa gimnastičarom!?”
Telema!

Hahahaha! Ovaj ti je dobar; ali nije baš nov...
U svakom slučaju; vjerujem da se je "Isus" sigurno (između ostalog) bavio jogom, tako je da je ova šala vjerojatno puna Istine...

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 02:27   #6
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!

Duhovna inteligencija prethodi umu, ona oblikuje um, ona utvrđuje "matricu" po kojoj je um izgrađen, način na koji on "razmišlja", ona je "prototip" uma.

Pošto su inicijati nosioci duhovne inteligencije čovječanstva, formula njihovog samorazvoja utvrđuje način na koji razmišlja i živi cijelo čovječanstvo.

Agape!
da, jer je sama iracionalna inteligencija nedovoljna covjeku. ne sastojimo se ipak samo od mesa, zar ne?
covjek ipak pita, istrazuje, zeli naci odgovore, izaci iz nekih okvira"...
ti to nazivas duhovnom inteligencijom, a ja bih nazvala svijescu, odnosno stupnjem osvjestenosti.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 03:03   #7
hoće li mu vec jednom netko dati ''bann' i maknit ga s foruma, živcira s tim telema i agape
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 03:39   #8
cini mi se da mi je neko obriso post....

stvarno me zivisra taj telema/agape
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.09.2009., 09:28   #9
Lightbulb 93!

Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
cini mi se da mi je neko obriso post....

stvarno me zivisra taj telema/agape
Telema!

Žao mi je da su ti obrisali post; volio bih da sam bio u mogućnosti pročitati tvoj post i odgovoriti na njega. Zašto te živcira? To je samo jedna točka gledišta između bezbroj drugih. Ja imam neotuđivo pravo na moju, kao i ti na svoju. To je isto kao da ja kažem da me iritira nečiji nick ili avatar. Tolerancija je preduvjet inteligentnog suživota i ljudske evolucije usmjerene prema jedinstvu čiji je temelj individualnost.

Riječima čuvenog paradoksa Comte de Fenixa:
"Apsolutna vlast države mora biti u funkciji apsolutne slobode svake individualne volje."

Predpostavljam da si upoznat sa Einsteinovom teorijom relativnosti. Sve ovisi o tome "u čemu" smo utvrdili nepomičnu točku koordinatnog sustava iz koje vršimo naše promatranje svijeta koji nas okružuje; na osnovu toga promatranja iznalazimo fizikalne zakone koji utvrđuje formulu našeg kretanja kroz postojanje, našeg kretanja kroz Svemir. Ishodište tog koordinatnog sustava je naša točka gledišta, Keter svakog od nas; jedna od zvijezda koje nastanjuju nebeski svod; svaka zvijezda je specifična i unikatna, svaka je središte Svemira, jer je Svemir beskonačan; pa opet je svaka od njih samo dio zajednice različitih i ravnopravnih; jedna stanica "tijela božjeg" kojeg smo svi sastavni dio.

Ali, ako si prostačio i barbarski se izražavao, onda podržavam "gumicu" moderatora.
Čovjek može izraziti svoje misli&stavove i na kulturan&inteligentan način.

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE

Zadnje uređivanje LJUBAWOLJA : 05.09.2009. at 09:39.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 12:01   #10
@LJUBAWOLJA, tvoj uvodni post je "inspirativan", puno toga otkriva i baca potpuno novo svijetlo na krscanstvo, ja bih otvorio tu temu na religiji i pitao bih za misljenje vjernika. Eto, moja mala sugestija.
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 13:17   #11
Misterij raspeća

Shvaćanje tajne ljudskog zla i poniranje u dubine Božje ljubavi koja preko Kristove patnje i smrti na križu otvara svakom čovjeku put smisla i novoga života. "Ovaj će biti znak osporavan", reče prorok Šimun Gospodinovoj majci Mariji kad je donijela dijete Isusa na prikazanje u hram. Te riječi su se obistinile mnogo puta ne samo u Isusovu zemaljskom životu nego u vremenima koja su slijedila - a osobito danas. Sin vječnoga Oca došavši k nama u liku sluge, nije doživio samo divljenje i prihvaćanje. Mnogi su mu se usprotivili, prezreli ga i odbacili. "Među svoje dođe i njegovi ga ne primiše", piše evanđelist Ivan. Onoga koji je došao da ljudima bude put, da imaju život, ponizili su i osudili na smrt. Posredniku vječnog spasenja koji traži izgubljene i spašava zalutale, i sve poziva na put obraćenje i vjere, općeg bratstva i ljubavi, namijenjeno je mjesto među zločincima. Osporavanje Krista i odbacivanje njegove poruke dostiže tako svoj vrhunac na prvi Veliki petak u njegovoj muci, napuštenosti i smrti na križu među dvojicom razbojnika. Protivljenje i progonstva raspetog Krista prate od prvih kršćanskih vremena pa do današnjega dana. Križ Kristov ostaje znak osporavan unutarnjim opiranjem ili tihim, ali sve više, i vrlo, glasnim prezirom.
Misterij čovjeka postaje jasan jedino u misteriju utjelovljene riječi. Ako je čovjek prihvati i predaje joj se, i sam postaje više čovjekom. Ako pak ne upozna Boga, zagonetka života i smrti, krivnje i patnje ostaje bez rješenja, dapače čovjek sam sebi postaje neriješeno pitanje i nerijetko pada u očaj. Kako danas uvjeriti ljude koji ne prestaju tražiti odgovore na ova pitanja da Krist kojega naviještamo, evanđelje koje svjedočimo i vrednote koje u društvu zastupamo, nisu samo stav i uvjerenje kršćana, nego služe dobru i spasenju svakoga čovjeka, jamstvu njegove osobe, očuvanju ljudskog dostojanstva i slobode.
Očito čovjek po naravi nije dobar nego u sebi podvojen i sklon zlu. »Ta ne činim dobro koje bih htio, nego zlo koje ne bih htio - to činim« (Rim 7,19), kaže Pavao. Za dobrom težimo a zlo nas zasljepljuje i privlači, moramo se neprestano dramatično boriti da prihvatimo dobro. To nitko ne može postići bez velikih unutarnjih napora i pomoći milosti Božje. Bog u svojoj beskrajnoj ljubavi izlazi ususret slabom čovjeku da ga od zla oslobodi i primi u svoje zajedništvo. Čovjek pak ne može živjeti punim životom u istini ako na tu raspetu ljubav u Kristu ne odgovori i njemu se ne povjeri. To Božje spasenje k čovjeku dolazi u trostrukom obliku: kao prihvaćanje čovjeka, kao naše pročišćavanje i oplemenjivanje te kao uzdizanje i dovršenje u vječnosti.

Kršćani nisu prikraćeni ili zakinuti u svojoj ljudskosti prihvaćajući i slijedeći Krista. Krist ne guši našu slobodu, ne sputava čovjekov razvoj niti nas čini pasivnima prema svijetu. Naprotiv, najdublje težnje i iskonske čežnje ljudskog bića od njega dobivaju istinsko usmjerenje. Oslobađa ljudsko srce iz zatvorenosti, otvara ga Bogu i bližnjemu, prosvjetljuje um, budi našu odgovornost te jača i podupire sva nastojanja i sve djelatnosti oko izgradnje novih odnosa među ljudima i novoga Božjega svijeta. Isus je svojim ulaskom u ljudski život prihvatio cijelu ljudsku narav osim grijeha. Prihvatio je rad i napore, sva područja socijalnog i obiteljskog života, sve aktivnosti ukoliko su dobre. Ono što je i sam Bogočovjek prihvatio, vrijedno je, zaslužuje poštivanje i neće propasti - biti će sačuvano, oplemenjeno i obnovljeno. Zato Isus i reče: "Tko ide za mnom, neće hoditi u tami nego će imati svjetlost života" (Iv 8, 12).
No u nama je zlo ispremiješano s dobrim, poremećen je sustav vrednota pa niže ljudske potrebe često gospodare onim višim, a idoli postaju privlačniji od pravoga Boga. Kad god se čovjek zatvori u sebe, postane rob svojih prohtjeva, vidi i traži samo sebe, svoju ugodu, svoj sebični interes bez obzira što pritom drugome šteti ili zlo čini - ne može se istinski ostvariti. Zato nam je potrebno otvaranje i čišćenje srca, obraćenje i ozdravljenje cijeloga našeg bića. Pogledom na križ, na Krista patnika koji iz ljubavi umire za nas grešnike možemo spoznati svoje sadašnje nedostatnosti i nevjernosti, svoja lutanja, svoju grešnost i svu svoju zlobu. On dragovoljno za nas trpi, njegova je ljubav posve čista i ogoljena. Došao je iz božanske uzvišenosti u našu ljudsku ograničenost, uzevši lik sluge, poslušan do smrti. Snagom svoje ljubavi želi nas ozdraviti i pridobiti kao što je i rekao: »Kad budem uzdignut sa zemlje, sve ću privući k sebi« (Iv 12, 32).

"Raspeti Krist na križu Židovima je sablazan, poganima ludost, a pozvanima pak Božja snaga i Božja mudrost" (1 Kor 1, 23-24). Njegova ludost ljubavi s križa pokazala se ipak mudrijom od ljudske mudrosti i njegova slabost jača od ljudi. Toj ljubavi, koja uzima na se najdublje ponore ljudskog zla, patnje i smrti da ih rasvijetli slavom uskrsnuća, čovjek grešnik se bez straha može otvoriti. Istina kazana u ljubavi peče boli, jer razlučuje u nama dobro od zla i svjetlom raspršuje naše tmine. No ona ne odvraća niti zastrašuje nego iznutra zacjeljuje i uzdiže naše biće. Grešnik se ne treba bojati poziva na obraćenja i promjenu života jer križ je znak neizmjerne Božje strpljivosti s nama ljudima i trajno ponuđenog opraštanja. Bog ne želi da itko propadne nego hoće da svi ljudi postignu spasenje. Nije njemu do smrti bezbožnikove nego da se obrati i živi. Svako obraćenje počinje iz korijena, od obnove ljudskog srca, središta naše osobe. Svoja srca trebamo najprije očistiti od svih zli misli, zlih nakana i želja što onečišćuju čovjeka, od negativne duhovne atmosfere kojom zagađujemo sebe i druge, od svih destruktivnih strasti. Tada će naš život imati pravo usmjerenje i istinski oslonac u Bogu. Samo čovjek iskrena i čista srca može osjetiti Božju blizinu, spoznati njegovu volju i biti s njim tijesno povezan.
Bit ćemo vjerodostojniji, što manje o sebi govorimo i sebe stavljamo u središte a svojim životom više svjedočimo Krista raspetoga. Isus je padao i dizao se noseći svoj križ i podnio je smrt za sve nas. I nas poziva da nosimo svoje teškoće, patnje i neuspjehe, sve mučno i bolno u našoj ljudskoj ograničenosti. On hoće da ga prepoznamo i ljubav mu iskažemo u svim progonjenima, marginaliziranima i zaboravljenima u svim vremenima, a osobito u našim vremenu. Trpljenje nije znak prokletstva i odbačenosti, niti je besmisleno i uzaludno jer se sam Krist solidarizirao sa svima koji trpe i obuhvatio ljudsku patnju slavom svoga uskrsnuća. Po Kristovu križu i naši životni križevi postaju put Božje ljubavi k ljudima da nas božanskom snagom podigne, obnovi i vodi konačnom cilju.
Križ nam svjedoči da je Bog ljubav i put k njemu vodi preko ljubavi. Zato je ljubav nova zapovijed Kristovih svjedoka i temeljni zakon ne samo zajednice vjernika nego i zakon po kome se cijeli svijet treba preobraziti.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 13:50   #12
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
cini mi se da mi je neko obriso post....

stvarno me zivisra taj telema/agape
egotrip, kaj ćeš

pročitao sam koliko sam imao volje. nekakav 'alkemičarski' pristup, isčupana ideologija. 'not my cup of tea'
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:04   #13
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
egotrip, kaj ćeš

pročitao sam koliko sam imao volje. nekakav 'alkemičarski' pristup, isčupana ideologija. 'not my cup of tea'
Bravo, nisi ni procitao ali bitno da seres

"Do not make stupid jokes about the old man in the gown of jute,
because what might look like e clichee is necessity and truth!!!
Do not make stupid jokes about the man in the crow-related cowl of jute,
bcause by transforming himself he might be saving me and you."
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:26   #14
dovoljno da subjektivno ocijenim, pa svatko ima pravo na vlastiti stav. nije moj pristup, moj je više iznutra, ovo je prepisana ideologija odnekud (kabala, telemiti, ili štoveć)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:37   #15
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
dovoljno da subjektivno ocijenim, pa svatko ima pravo na vlastiti stav. nije moj pristup, moj je više iznutra, ovo je prepisana ideologija odnekud (kabala, telemiti, ili štoveć)
Ne znam kaj da ti velim, osim...procitaj jebeni tekst ponovno!!

Isplati se
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:42   #16
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj da ti velim, osim...procitaj jebeni tekst ponovno!!

Isplati se
sloboda mišljenja?
ni meni ne odgovara nimalo taj pristup i ti tekstovi, ni pozdrav u svakom postu, ali kaj sad. nemoram to pročitat.. a i da pročitam, kaj sad? mislim da dosta ljudi komplicira kaj se toga tiče. ne nameće ljubawolja nikaj agresivno zato jer pozdravlja tak. on sam koristi svoju slobodu da svaki put izjasni na neki način svoje vjerovanje. nekaj tipa "blažen Isus i marija" -časne, ili "peace" -hipiji.. kak god.
@LW: al onda se nadam da ti ne smeta kad i drugi koriste istu slobodu jer to nebi bilo fer ^^

zaš forsaš toteskind? pusti ljude da žive.
kad/ak bu ih interesiralo tolko da pročitaju, pročitat će.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:49   #17
Thumbs down

Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
sloboda mišljenja?
ni meni ne odgovara nimalo taj pristup i ti tekstovi, ni pozdrav u svakom postu, ali kaj sad. nemoram to pročitat..

zaš forsaš? pusti ljude da žive.
kad/ak bu ih interesiralo tolko da pročitaju, pročitat će.
Rekao je da nije procitao (tj. "koliko je imao volje") i onda sudi i jos brije o nekim egotripovima.
LJUBAWOLJA je to odlicno napisao i potrudio se, da bi ga netko u roku 2 sekunde posrao jer eto, nije procitao.
A ovo "zivcira me" necu ni komentirati.
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:52   #18
@ Ljubawolja

Zar zaista misliš da će ove generacije postati kao mala djeca i da će ući u Kraljevstvo nebesko ( Malkut ) ? Jer pazi, Krista i Sina Čovječjega su pljuvali i opet će ga pljuvati.
Sveti Tetragram se ne daje na uvid takvima, jer neće razumjeti što je:
- Znanje
- Hrabrost
- Volja
- Šutnja

Oni ne žive Krista, nisu dorasli niti ženi jer načinili su ih kurvama dok strepe pred Bludnicom.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:08   #19
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
Rekao je da nije procitao (tj. "koliko je imao volje") i onda sudi i jos brije o nekim egotripovima.
LJUBAWOLJA je to odlicno napisao i potrudio se, da bi ga netko u roku 2 sekunde posrao jer eto, nije procitao.
A ovo "zivcira me" necu ni komentirati.
onda je moj bed, jer sam ja skužio da je mislio na brisanje postova kao egotrip.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:33   #20
Lightbulb 93!

Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
@ Ljubawolja

Zar zaista misliš da će ove generacije postati kao mala djeca i da će ući u Kraljevstvo nebesko ( Malkut ) ? Jer pazi, Krista i Sina Čovječjega su pljuvali i opet će ga pljuvati.
Sveti Tetragram se ne daje na uvid takvima, jer neće razumjeti što je:
- Znanje
- Hrabrost
- Volja
- Šutnja

Oni ne žive Krista, nisu dorasli niti ženi jer načinili su ih kurvama dok strepe pred Bludnicom.
Telema!

Ako postoji i samo jedna osoba kojoj će ovaj post pomoći da nađe svoje vlastito "svjetlo" i pronađe svoj osobni Put, trud nije bio uzaludan.
Postoje mnogi ljudi, koji su spremni za ispravno razumjevanje i primjenu formule "Isusa Krista", ali nemaju informacije koje su im neophodne. Osim toga, ovaj post ne sadrži ništa što se ne može naći u bilo kojoj legitimno objavljenoj knjizi, samo što je obogaćen razumjevanjem mog osobnog istraživanja. Nije to nikakvo "bacanje bisera pred svinje"; i sam tekst ne može kod nikoga iznjedriti "prakticiranje svetih znanja", osim ukoliko mu vlastita "duhovna iluminacija" ne podari neophodne ključeve. A ako mu i ih podari, tada znači da mu to "znanje" i pripada, vrlinom njegove "kraljevske krvi" i "svećeničkog" porijekla. Ne možemo više dopustiti da Vatikan i dalje zatupljuje i ograničava inteligenciju onih ljudi; od čijeg bi djela svi mi na kraju imali koristi; i koji nam mogu pomoći u borbi za Zemlju okupanu Suncem. Što se tiče duhovnih i intelektualnih barbara, neka samo pljuju i prostače; meni ne smetaju; osim toga, imaju pravo na svoj osobni unikatni izričaj svoje genijalnosti i kreativnosti; tolerancija prije svega moliću ljepo!

I oni svojim djelom obogaćuju raznolikost božjeg djela stvaranja; madež na licu predivne žene ističe njezinu ljepotu.

Vrijeme je došlo....

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.