Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 22:34   #41
Quote:
vjesttica kaže: Pogledaj post
Kad bi mogla sjesti naknada ovaj mjesec, jel ovaj tjedan koji nam nadolazi ili tek idući?
Naknada sjeda na račun oobično od 5. do 10. dana u mjesecu. Svim korisnicima isti dan.

Ovog mjeseca je, čini mi se, isplaćena 4.

Ako ti nije sjela na račun 4.9., onda ti nije isplaćena i ne postoji teorijska šansa da će ti bilo kojeg sljedećeg dana u rujnu i biti isplaćena. Moja pretpostavka je da ti rješenje nije napravljeno u kolovozu pa samim tim ni nisi mogla ući u obračun naknade koja se isplaćivala u rujnu.

Moja preporuka je da prvo provjeriš sa pravnom službom jel ti rješenje napravljeno. Ako nije, možda nisi priložila potpunu dokumentaciju. Sredi to do kraja rujna kako bi ušla u obračun za isplatu u listopadu. U suprotnom, ako ti je rješenje gotovo, nemaš brige. Novac će ti sjesti početkom listopada.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 00:49   #42
Hvala puno

Pitanje se odnosilo na 10. mjesec
Nije za mene, pitam u tudje ime, ali koliko znam rješenje još nije stiglo, predano je početkom 9 mjeseca i već su se papiri nadopunjavali.
rekli su da je sve ok i da ce rješenje stići na kučnu adresu.
Ali zasad još nije stiglo

Dakle ako sjedne trebalo bi onaj tjedan 5-9.10
__________________
u šopingu...
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 08:16   #43
Još jedna bitna stvar. Ako je rješenje pozitivno, dakle ako se osobi prizna pravo na naknadu, to rješenje se ne šalje na kućnu adresu već ga osoba sama mora podići u pisarnici (urudžbenom). Sama isplata ne zavisi o tome je li osoba preuzela rješenje već samo o tome da li je rješenje donijeto do kraja tekućeg mjeseca.

Reci toj osobi za koju pitaš da svakako nazove svog savjetnika i neka joj on provjeri samo da li je rješenje gotovo, jer će se u suprotnom razočarati kad ne bude bila isplaćena.

Ako se radi o Područnoj službi Zagreb, po mojim saznanjima, ako je zahtjev predala početkom rujna, teško da bi se mogla nadati rješenju do kraja ovog mjeseca. Jednostavno je previše zahtjeva za obradu.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 12:43   #44
Dobro da sam pitala, da radi se o Zagrebu
A ništa, prenjeti ću sve informacije pa nek dalje odluči
Hvala ti puno u svakom slučaju
__________________
u šopingu...
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:13   #45
Jet Lee

Hvala puno na svim informacijama.

Od prve firme u kojoj sam radila, od 1.1. do 31.5.2009. imam sve papire, ugovor o radu na određeno vrijeme, jer tamo sam prestala raditi nakon isteka ugovora o radu, a imam i isplatne liste za svih pet plaća koje sam tamo primila. Ja sam i htjela u ovoj prvoj ovogodišnjoj firmi odraditi barem još jedan petomjesečni ugovor, ali oni su me se htjeli riješiti jer kao mlada sam, imam 31 godinu i lakše ću naći posao nego netko stariji koji je isto kao i ja bio zaposlen na ugovor na određeno vrijeme.

Meni je problem kod ovog sadašnjeg poslodavca, kod kojeg sam zaposlena od 1.6. do 30.9., nisam sigurna hoće li mi dati i odjave sa mirovinskog i zdravstvenog, a kamo li sve te potvrde koje mi trebaju za novčanu naknadu sa burze. Inače imam isplatnu listu samo od plaće za 6. mjesec kod ovog sadašnjeg poslodavca. Ove druge isplatne liste mi bi tek trebao dati, kao i sve te ostale potvrde. Nadam se da će mi barem dati ovu odjavu sa zdravstvenog i mirovinskog osiguranja za par dana jer mi je to najbitnije da mogu srediti barem obavezno zdravstveno kao nezaposlena osoba dok ne nađem novi posao.

U zadnjih 24 mjeseca imam ovih 9. mjeseci radnog staža, tako da mislim da imam pravo na novčanu naknadu za tri mjeseca. Prije toga ovogodišnjeg radnog staža imam još oko 3 i pol godine radnog staža, ali prvi raniji radni staž mi je još od 2.5.2006. do 30.11.2006. godine, tako da mi to mislim uopće ne ulazi u tu novčanu naknadu jer je od toga radnog staža prošlo više od dvije godine. Imam 31 godinu i ovo bi mi bilo prvo prijavljivanje na burzu. Do sada nisam tražila novčanu naknadu sa burze, iako sam krajem 2006. godine i mogla ostvariti to pravo na nekoliko mjeseci, ali mislila sam da ću ubrzo naći novi posao. Na kraju je ispalo da sam bila nezaposlena pune dvije godine, iako sam sama gotovo cijelo to vrijeme neuspješno pokušavala naći posao. Tako da sam se sada namjeravala svakako prijaviti na burzu, pogotovo zato što je sada i teža situacija i još je teže naći novi posao.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:29   #46
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Jet Lee

Hvala puno na svim informacijama.

Od prve firme u kojoj sam radila, od 1.1. do 31.5.2009. imam sve papire, ugovor o radu na određeno vrijeme, jer tamo sam prestala raditi nakon isteka ugovora o radu, a imam i isplatne liste za svih pet plaća koje sam tamo primila. Ja sam i htjela u ovoj prvoj ovogodišnjoj firmi odraditi barem još jedan petomjesečni ugovor, ali oni su me se htjeli riješiti jer kao mlada sam, imam 31 godinu i lakše ću naći posao nego netko stariji koji je isto kao i ja bio zaposlen na ugovor na određeno vrijeme.

Meni je problem kod ovog sadašnjeg poslodavca, kod kojeg sam zaposlena od 1.6. do 30.9., nisam sigurna hoće li mi dati i odjave sa mirovinskog i zdravstvenog, a kamo li sve te potvrde koje mi trebaju za novčanu naknadu sa burze. Inače imam isplatnu listu samo od plaće za 6. mjesec kod ovog sadašnjeg poslodavca. Ove druge isplatne liste mi bi tek trebao dati, kao i sve te ostale potvrde. Nadam se da će mi barem dati ovu odjavu sa zdravstvenog i mirovinskog osiguranja za par dana jer mi je to najbitnije da mogu srediti barem obavezno zdravstveno kao nezaposlena osoba dok ne nađem novi posao.

U zadnjih 24 mjeseca imam ovih 9. mjeseci radnog staža, tako da mislim da imam pravo na novčanu naknadu za tri mjeseca. Prije toga ovogodišnjeg radnog staža imam još oko 3 i pol godine radnog staža, ali prvi raniji radni staž mi je još od 2.5.2006. do 30.11.2006. godine, tako da mi to mislim uopće ne ulazi u tu novčanu naknadu jer je od toga radnog staža prošlo više od dvije godine. Imam 31 godinu i ovo bi mi bilo prvo prijavljivanje na burzu. Do sada nisam tražila novčanu naknadu sa burze, iako sam krajem 2006. godine i mogla ostvariti to pravo na nekoliko mjeseci, ali mislila sam da ću ubrzo naći novi posao. Na kraju je ispalo da sam bila nezaposlena pune dvije godine, iako sam sama gotovo cijelo to vrijeme neuspješno pokušavala naći posao. Tako da sam se sada namjeravala svakako prijaviti na burzu, pogotovo zato što je sada i teža situacija i još je teže naći novi posao.
ako nikada do sada nisi koristila naknadu sa zavoda onda će ti se za dužinu primanja naknade računati cjeli staž koji imaš u radnoj knjižici , a kad naknadu svu iskoristiš onda ti se za novu naknadu gleda samo staž koji si imala nakon zadnje naknade(tj.nakon perioda do kojeg ti je isplaćena zadnja naknada)
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:14   #47
Alison

Hvala. Nisam to znala. Zapravo logično je to što kažete. Samo da ja dobijem te sve potvrde koje su mi potrebne. Imam problema sa ovim zadnjim poslodavcem. Ali mislim, mora mi dati moju odjavu sa mirovinskog i zdravstvenog, jer na to imam pravo. Makar ne znam zašto mi ne bi dao i ove druge dvije potvrde. Do sada nisam nikada imala takvih problema i uvijek su mi ostali poslodavci dali odjave isti ili slijedeći dan nakon što su me odjavili.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:32   #48
Prilika

Dokumenti koji će ti trebati su:
1. Ugovor o radu na određeno od 1.6. do 30.9.
2. Isplatne liste za srpanj, kolovoz i rujan i na svakoj pečat i potpis poslodavca (umjesto isplatnih lista možeš priložiti potvrdu na kojoj će stajati podatak o tvojoj prosječnoj obračunatoj plaći za posljednje tromjesečje koje si provela na radu u iznosu bruto umanjen za doprinose samo za mirovinska osiguranja). Ovo razdoblje pod pretpostavkom da nisi koristila bolovanje u ovim mjesecima.
3. Preslika radne knjižice
4. Preslika kartice tekućeg računa na koji će ti se isplaćivati naknada

Poslodavac je dužan nakon isteka ugovora o radu vratiti radniku odjave sa mirovinskog i zdravstvenog osiguranja. U suprotnom se obrati Državnom inspektoratu.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:52   #49
Plaća mora biti umanjena samo za doprinose za mirovinsko ili za sve doprinose? Na web stranicama od Zavoda piše da je potrebna potvrda o plaći za zadnja tri mjeseca umanjena za doprinose, pa sam mislila da se to odnosi i na doprinose i za mirovinsko i za zdravstveno i za zapošljavanje, odnosno na sve moguće doprinose.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:34   #50
Samo za doprinose za mirovinska osiguranja. Drugim rječima dohodak ili neto 1.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:46   #51
Hvala. Sada mi je sve jasno.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 08:09   #52
Nisam znala dje postaviti pitanje. Nekak mi je najzgodnije ovdje. Dakle, dragi mi je dobio otkaz, dao otkaz(nešto se nisu sporazumjeli oko plaće i onda mu je šef reko da mu nemože dati koliko traži i da si može pokupiti stvari).. Nezna ni on sam kak je to točno ispalo. Zanima ga, na šta mora paziti u raskidu ugovora o radu da ima pravo na naknadu za nezaposlene? Našla sam na netu nešto za raskid kao tehnološki višak, ali sumnjam da bi mu to dali jer moraju zaposlit nekog za duplo manju plaću da im radi(budale)... Zanima me pod kojim još uvjetima može ostvariti naknadu?
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 22:05   #53
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
...
Baci oko na ovu stranicu:

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075

Čini mi se da su naveli sve što te zanima.
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 01:19   #54
meni su na birou rekli da naknada sjeda do 12. ja još ništa nisam dobio, možda još nisu obradili taj zahtjev. prestanak radnog odnosa je bio sa 1.10. a ja sam se prijavio zadnji dan odnosnog 30. tamo me tip pilao kao zašto se nisam prijavio ranije, reko nisam stigao e sad mene zanima, dali ću ja tu naknadu za 10. mjesec dobiti tek idući mjesec skupa sa naknadom za 11. ili kako?
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:01   #55
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
meni su na birou rekli da naknada sjeda do 12. ja još ništa nisam dobio, možda još nisu obradili taj zahtjev. prestanak radnog odnosa je bio sa 1.10. a ja sam se prijavio zadnji dan odnosnog 30. tamo me tip pilao kao zašto se nisam prijavio ranije, reko nisam stigao e sad mene zanima, dali ću ja tu naknadu za 10. mjesec dobiti tek idući mjesec skupa sa naknadom za 11. ili kako?
vjerojatno ti još nisu napravili rješenje, kad bude obrađen zahtjev-isplata je idući mjesec i isplaćuju sve zaostatke koji ti pripadaju
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:56   #56
Kolega mi je radio u firmi u komadu 2 godine, za placu 4500kn netto...
I sad je pred otkazom...
Koliku i koliko dugo bi trebao dobivati naknadu?
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 08:51   #57
Quote:
acm01 kaže: Pogledaj post
Kolega mi je radio u firmi u komadu 2 godine, za placu 4500kn netto...
I sad je pred otkazom...
Koliku i koliko dugo bi trebao dobivati naknadu?
ovisno o stazu ako mu je taj period jedini staz mislim 3mj.po 2100kn ako opet nisu sta promjenili u zadnji mj.
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 09:55   #58
Da, to mu je jedini radni staž...
Koliko čujem on računa da će duže vrijeme primati naknadu...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:11   #59
Quote:
acm01 kaže: Pogledaj post
Da, to mu je jedini radni staž...
Koliko čujem on računa da će duže vrijeme primati naknadu...
do 2g staza ti je 3mj,a kasnije svaka god mjesec vise tako je barem bilo,a dobro i to dodje i nesta u fusu i mozda mu uleti nesta za par mj
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 01:09   #60
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
do 2g staza ti je 3mj,a kasnije svaka god mjesec vise tako je barem bilo,a dobro i to dodje i nesta u fusu i mozda mu uleti nesta za par mj
To vrijedi, dakle, za ukupni radni staž, ako recimo osoba nije NIKADA primala naknadu za nezaposlenost?

I, zna li netko detaljnije, koji bi to točno trebao biti uzrok otkaza naveden u otkazu kako bi se moglo ostvariti pravo na naknadu s HZZ-a??

Hvala.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.