Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2005., 19:51   #1
Exclamation SVE što ste željeli reći o Harryju Potteru

Rekordna narudžba novog Harryja Pottera
Brojka narudžbi novog Harryja Pottera premašila je 750.000 kopija u američkom lancu knjižara Barnes & Noble nadmašivši time narudžbe prijašnje knjige o mladom čarobnjaku. 'Harry Potter and the Half-Blood Prince' je šesta knjiga o Potteru i izlazi 16. srpnja u Americi i Britaniji. S obzirom da još ima vremena, u Barnes & Nobleu očekuju da brojka narudžbi premaši milijun. Preko Amazona je naručeno već 875.000 primjeraka knjige.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertain...ts/4113924.stm
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 15:10   #2
ja mislim da će 7. i ujedno posljednji dio ipak imati 'najrekordniji' broj narudžbi i prodanih primjeraka... ovo me toliko baš i ne čudi. a jel se zna kada 6. dio dolazi kod nas, mislim ipak tu knjižurinu treba prevesti...? samo ne znam kako ću čitati tako ogromnu i tešku knjigu - Bože me pomozi kad dođe zadnji dio, ja će dobit bruh!
maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 13:58   #3
reci cete da su te knjige za djecu, i bas me briga, ali ja naprosto OBOZAVAM harrya pottera!!!

Odlicne su mi te knjige. procitala sam svih pet do sada i planiram i ostala dva djela kad dojdu.

A i film je odlican. Nisam jos pogledala treci dio ali budem

Ma znam da sam kao dijete, ali sto mogu....
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 23:54   #4
jebiga, i ja citam HP-a. *idemaknutigodineizprofila* imam i sve knjige, samo ovu zadnju nikako da procitam.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 00:38   #5
ja ni sam ne znam koak sam uspio pročitat taj 5. dio... imao sam školu i lektiru...

sad kad dođe 6. dio pa nema Boga da ja to pročitam najmanje 2 do 3 mjeseca otkad je dobijem... inače mrzim čitat lektire i take stvari pa će mi to dodatno pravit problem (ja - autor topica 'Lektira po izboru - što preporučujete')
maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 01:15   #6
Ja sam imala ispit tjedan dana nakon što je izašao 5. dio i nisam mogla niš učiti dok nisam to pročitala. Stalno mi je pogled s biokemije klizio na Harryja Pottera

Onda sam lijepo odustala od učenja, pročitala knjigu, svjetski se iznervirala kad sam vidjela da je ubijen moj omiljeni lik ...i nastavila dalje učiti. I prošla ispit bez pol beda
__________________
[dinsdale] njoj je sigurno prva stvar na pameti kad kažeš "firewall" neki doom metal band iz švedske
Bad Seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 18:02   #7
Ja sam davno pročitao prve 4 HP knjige i malo me uhvatila nostalgija pa sam posudio i HP 5. Super je knjiga, premda je Sirius umro no 100% sam uvjeren da će se vratiti u 6. ili 7. knjizi.

Što se tiće HP filmova, mislim da je to komercijalističko smeće na kojem se pokušava izmust još malo love i nisam i ne namjeravam ikada pogledati ijedan od tih filmova.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 15:42   #8
Quote:
Miss_B kaže:
reci cete da su te knjige za djecu, i bas me briga, ali ja naprosto OBOZAVAM harrya pottera!!!

Odlicne su mi te knjige. procitala sam svih pet do sada i planiram i ostala dva djela kad dojdu.

A i film je odlican. Nisam jos pogledala treci dio ali budem

Ma znam da sam kao dijete, ali sto mogu....
i ja ih obozavam ali su mi zato filmovi bez veze - jedino mi je metloboj vizualno prikazan jos primamljiviji

can't wait da dodje sestica
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 17:16   #9
a ja sam danas dobila obavijest iz Algoritma da mogu uzeti HP br. 6 u 1 po noći sa petka na subotu. I to još s 10 posto popusta. Jupiiiiii

Za vikend se ne pojavljujem izvan kuće. Nos u knjigu, kava, pljuge... uživancija.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 22:33   #10
Kakvo prese***nje s tim... to zapravo postaje pop-spektakl... evo citam da je valjda u kanadskoj izdavackoj kuci netko vec dobio knjige za citanje i sad je**te kao ako budu nekom kazali sto se desava u knjzii prije nekog datuma mogu kao zavrsiti na sudu.. mislim u PM i knjige i sve... dobro je to netko rekao... marketing i star system... je sve sto trebas... i sell sell sell...

I kako da se ti kao individua boris protiv tog Golijata? Jos cete ljudi smatrati budalom i cudakom jer ti se to sve gadi i bjezis od toga... ne znam... mozda su godine...

Vrijeme da se otvori podforum "Pop Culture" ...
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 23:31   #11
To je JK Rowling od cijele priče napravila strašnu famu... samo da njoj doteče više šuške u džep...
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 00:25   #12
Quote:
tatiana kaže:
a ja sam danas dobila obavijest iz Algoritma da mogu uzeti HP br. 6 u 1 po noći sa petka na subotu. I to još s 10 posto popusta. Jupiiiiii

Za vikend se ne pojavljujem izvan kuće. Nos u knjigu, kava, pljuge... uživancija.
na engleskom rajt?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 08:54   #13
Quote:
newcomer kaže:
I kako da se ti kao individua boris protiv tog Golijata? Jos cete ljudi smatrati budalom i cudakom jer ti se to sve gadi i bjezis od toga... ne znam... mozda su godine...
primjećujem kako ljudi vole raditi probleme ondje gdje ih nema..

kako se boriti?
pa zar uopće moraš? kao, ravnodušnost do sada kao čovječanstvo nismo usavršili do beskraja?
plus, gdje je ono - zanemariti?

pa jebemu, ne odeš u red pred knjižaru. i eto, pobjednik si!
one koji čekaju, o njima razmišljaj s podsmjehom, s cinizmom, s čim god hoćeš. ili uopće ne razmišljaj.

[govorim općenito]voliš li Pottera? ako ne, ravna ti zemlja.
ako da, odi za 2 tjedna, kad se stihija smiri.
ili zamisli, pričekaj onih 40 susjeda koje znaš da pročitaju knjigu, i nek ti posude.[/govorim općenito]

pročitana knjiga je jednako pročitana, bila ona u tvojem vlasništvu ili posuđena
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 09:17   #14
Quote:
hana kaže:
na engleskom rajt?
pa da, na engleskom.
hrvatski prijevod stiže tek negdje u listopadu.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 10:24   #15
Papa protiv Harry-a..........

Ma kud ćeš neg bolje reklame.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 17:20   #16
Sad sam se sjetio nečega.

U onom dokumentarcu "Svjetske zavjere" su rekli da je J.K. Rowling sklopila pakt sa sotonom i da mu ona preko Harry Potter knjiga skuplja sljedbenike.

__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 21:44   #17
i ja ga citam
neke djelove i po više puta
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 21:53   #18
Quote:
Yuro kaže:
Sad sam se sjetio nečega.

U onom dokumentarcu "Svjetske zavjere" su rekli da je J.K. Rowling sklopila pakt sa sotonom i da mu ona preko Harry Potter knjiga skuplja sljedbenike.

to su sigurno neki vjernici...
onda smo svi mi sotonini sljedbnici jer smo pročitali sve dijelove...







maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 00:39   #19
Quote:
Yuro kaže:
Sad sam se sjetio nečega.

U onom dokumentarcu "Svjetske zavjere" su rekli da je J.K. Rowling sklopila pakt sa sotonom i da mu ona preko Harry Potter knjiga skuplja sljedbenike.



Da, na crnim misama ih čitaju unatrag.
__________________
[dinsdale] njoj je sigurno prva stvar na pameti kad kažeš "firewall" neki doom metal band iz švedske
Bad Seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 00:41   #20
Quote:
Bad Seed kaže:


Da, na crnim misama ih čitaju unatrag.
i onda dobivaju imena predsjednika koji su čitali knjige... mračne sudbine...
maaarin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.