Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 18:56   #2001
cyclopentasiloxane - nemastan silikon, emolijens i otapalo i humektans,
isohexadecane - naftni derivat, emolijens i emulgator i otapalo,
CI 61565/GREEN 6 - boja,
decyl glucoside - derivat glukoze, blagi šećerni tenzid,
dipotassium phosphate - ph regulator,
disodium etda - stabilizator, ovo bi moglo iritirati,
hexylene gylcol - emulgator i tenzid, inaće ovaj bi mogao iritirati oći,
polyaminopropyl biguanide - konzervans, inače se koristi u preparatima za kontaktne leće,
potassium phosphate - regulator ph,
sodium chloride (B4989/5) - uguščivač, adstrigent, antiseptik, konzervans,

nema parfema, emolijensi su silikonski dakle nemasni, sadrži boju (da li piše da je bezbojan ili bez boje???). komedogeno nije, tvoje hiperosjetljive oći bi možda mogle reagirati na ova 2 sastojka koji iritiraju.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:51   #2002
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Muffet

hmmm... ovako izgleda kao nekakva light krema koja se skroz upije - fali mi tu sastojaka koji bi zadržali vlagu u koži i stvorili zaštitni film pa mi se čini da i nije nešto posebno hidratantna. nije toliko komedogeno koliko je iritativno ali natrpali su aniiritanse pa kamilicu i aloju tako da ne bi trebalo biti problema. da te ne zavara ovaj uvb filter-to je skoro ništa od zaštite.

Takva i je, jako se brzo upije. To mi odgovara sad za ljeto, a zimi ionako imam druge kremice. Bitno da nije komedogena bomba
Hvala ti
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:18   #2003
Quote:
Muffet kaže: Pogledaj post
Takva i je, jako se brzo upije. To mi odgovara sad za ljeto, a zimi ionako imam druge kremice. Bitno da nije komedogena bomba
Hvala ti
gledam sastav i razmišljam kako bi to bila odlična ljetna krema samo da ima kompletnu uv zaštitu
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:28   #2004
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
gledam sastav i razmišljam kako bi to bila odlična ljetna krema samo da ima kompletnu uv zaštitu
što ti znači "nije toliko komedogeno"? ja bi ju kupila ali sam sklona aknama i prištićima, inače držim pod kontrolom ali zadnjih tjedan dana me napalo po čelu i bradi (mislim da je zbog mješavine ulja koju sam koristila par dana kao noćnu njegu) pa zato pitam
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 23:38   #2005
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
isopropyl myristate i isopropyl stearate su esteri isopropyl alcohola i višemasne kiseline - miristinske i stearinske. oba su komedogena. vrlo su slični.

ja bih preporučila na moru kada je lice/tijelo dugo izloženo suncu i kada je znojenje pojačano da se ne stavljaju na kožu nikakve kemije, samo nekakva prirodna kozmetika s uv faktorom. ali ne reagira svaka koža jednako, ono što je tebi izazvalo alergije ili akne nekome će savršeno odgovarati i obratno. sve je individualno. ovako napamet znam samo da su neki biljni extrakti i ulja fototoksična (ali njih uglavnom nema u preparatima s kojima se ide na sunce), ostalo ovako na pamet ne znam

ja volim obratiti pozornost na sve sastojke bilo da se oni nalaze na početku ili kraju popisa.. ali činjenica je da što je količina sastojka u proizvodu dominantnija to je utjecajniji. opet ovisi o kakvom se sastojku radi, koja mu je funkcija bla bla ...
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
cyclopentasiloxane - nemastan silikon, emolijens i otapalo i humektans,
isohexadecane - naftni derivat, emolijens i emulgator i otapalo,
CI 61565/GREEN 6 - boja,
decyl glucoside - derivat glukoze, blagi šećerni tenzid,
dipotassium phosphate - ph regulator,
disodium etda - stabilizator, ovo bi moglo iritirati,
hexylene gylcol - emulgator i tenzid, inaće ovaj bi mogao iritirati oći,
polyaminopropyl biguanide - konzervans, inače se koristi u preparatima za kontaktne leće,
potassium phosphate - regulator ph,
sodium chloride (B4989/5) - uguščivač, adstrigent, antiseptik, konzervans,

nema parfema, emolijensi su silikonski dakle nemasni, sadrži boju (da li piše da je bezbojan ili bez boje???). komedogeno nije, tvoje hiperosjetljive oći bi možda mogle reagirati na ova 2 sastojka koji iritiraju.
hvala na objašnjenju i savjetima

našla sam na netu njemački original, i piše da je to proizvod u dvije faze: plava i bezbojna. al naši su preveli samo bezbojna i kupila sam danas, očito da nije bezbojna kad je dio plav inače ovo je proizvod za skidanje šminke s očiju i još posebno piše za osjetljive oči, testirano od oftamologa bla bla
malo sam ispala frik s tim 'hiperosjetljivim' al činjenica je da su mi koža i oči slaba točka (al zato nikad nisam prehlađena). inače se ne šminkam po očima nit koristim ovakve proizvode jer dobijem ječmenac, al ovo ljeto imam par vjenčanja pa se ipak moram malo opskrbit probat ću, glavno da mi oko ne nateče ko teniska loptica sviđa mi se što nije komedogeno
zuzzyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 00:54   #2006
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
što ti znači "nije toliko komedogeno"? ja bi ju kupila ali sam sklona aknama i prištićima, inače držim pod kontrolom ali zadnjih tjedan dana me napalo po čelu i bradi (mislim da je zbog mješavine ulja koju sam koristila par dana kao noćnu njegu) pa zato pitam
a čuj, krema ima 4 komedogena sastojka, od njih neki su manje neki više komedogeni. generalno ništa strašno, ali ako ti je koža osjetljiva na takve sastojke onda će i reagirati. ulja su pak nešto drugo - neka ulja znaju gadno počepiti pore. nisam tvoja koža pa na žalost ne mogu znati da li će joj odgovarati. obzirom da afrodita i nije neka investicija a krema nije uopće loša ja bih ju isprobala
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:10   #2007
Quote:
zuzzyca kaže: Pogledaj post
hvala na objašnjenju i savjetima

našla sam na netu njemački original, i piše da je to proizvod u dvije faze: plava i bezbojna. al naši su preveli samo bezbojna i kupila sam danas, očito da nije bezbojna kad je dio plav inače ovo je proizvod za skidanje šminke s očiju i još posebno piše za osjetljive oči, testirano od oftamologa bla bla
malo sam ispala frik s tim 'hiperosjetljivim' al činjenica je da su mi koža i oči slaba točka (al zato nikad nisam prehlađena). inače se ne šminkam po očima nit koristim ovakve proizvode jer dobijem ječmenac, al ovo ljeto imam par vjenčanja pa se ipak moram malo opskrbit probat ću, glavno da mi oko ne nateče ko teniska loptica sviđa mi se što nije komedogeno
ja sam pristaša bademovog ulja kada se radi o skidanju make-upa s očiju. to mi je jednostavnija, prirodnija, jeftinija i sigurnija varijanta. ipak sam old school kozmetičar..nema mi pomoći.. srednje je komedogen-to će tebe brinuti. mene ne brine jer ionako ne ostaje na koži kao krema kad ju naneseš, već se to ulje kompletno ispere što dok skidam s očiju, što dok skidam s lica, što dok se kasnije umijem čistom vodom. a i njeguje kožu i trepavice.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 02:51   #2008
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
ja sam pristaša bademovog ulja kada se radi o skidanju make-upa s očiju. to mi je jednostavnija, prirodnija, jeftinija i sigurnija varijanta. ipak sam old school kozmetičar..nema mi pomoći.. srednje je komedogen-to će tebe brinuti. mene ne brine jer ionako ne ostaje na koži kao krema kad ju naneseš, već se to ulje kompletno ispere što dok skidam s očiju, što dok skidam s lica, što dok se kasnije umijem čistom vodom. a i njeguje kožu i trepavice.
čitala sam već na forumu, izbio je neki 'sophia loren' trend odjedanput su svi počeli s maslinovim, bademovim, ricinusovim uljem skidat šminku i mazat trepavice. i meni se ideja činila kul, prirodno i to sve, malo me brinulo kak to ulje ne peče oči. e al onda je izbila rasprava kako su ulja štetna i komedogena pa nisam više pratila jer nisam znala šta je točno vidila sam da si i ti u dosta postova izdvojila ta ulja kao komedogena. al sad kad kažeš, mislim si ipak probat, jeftino je i prirodno. a šta sad, koja cistična akna gore dole ionak mislim da je više problem u meni a ne u proizvodima probat ću prvo skinut samo šminku s očiju pa onda vidit.a ionako se umijem poslije prve faze skidanja 'kreča' , još i s gelom i vodom, pa mi neće ni imat vremena bit komedogeno hehe.

jel kupuješ neko posebno il samo tražim (pretpostavljam u ljekarni?) bademovo ulje?

skužila sam po nekom ranijem postu da nisi kemičarka, al tvoje je znanje u ovom području zaista zavidno i opirem se porivu da te zatrpam s 101 različitim pitanjem i sastavom
zuzzyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 12:45   #2009
Quote:
čitala sam već na forumu, izbio je neki 'sophia loren' trend odjedanput su svi počeli s maslinovim, bademovim, ricinusovim uljem skidat šminku i mazat trepavice. i meni se ideja činila kul, prirodno i to sve, malo me brinulo kak to ulje ne peče oči. e al onda je izbila rasprava kako su ulja štetna
daj razmisli što je štetnije-bademovo ulje ili nekakav konzumni kemijski čušpajz za skidanje make-upa s očiju??

Quote:
i komedogena pa nisam više pratila jer nisam znala šta je točno vidila sam da si i ti u dosta postova izdvojila ta ulja kao komedogena. al sad kad kažeš, mislim si ipak probat, jeftino je i prirodno. a šta sad, koja cistična akna gore dole ionak mislim da je više problem u meni a ne u proizvodima probat ću prvo skinut samo šminku s očiju pa onda vidit.a ionako se umijem poslije prve faze skidanja 'kreča' , još i s gelom i vodom, pa mi neće ni imat vremena bit komedogeno hehe.
ja ne vjerujem da ćeš dobiti akne oko očiju od bademovog koje se ispire s kože..

Quote:
jel kupuješ neko posebno il samo tražim (pretpostavljam u ljekarni?) bademovo ulje?
skužila sam po nekom ranijem postu da nisi kemičarka, al tvoje je znanje u ovom području zaista zavidno i opirem se porivu da te zatrpam s 101 različitim pitanjem i sastavom
ulje kupujem u ljekarni, 50ml mi traje po 3/4 mjeseca jer koristim cca 5kapi za oba oka. samo ti pitaj, ako znam rado ću pomoći
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 13:34   #2010
merlinka

Vanilla Water (Vanilla planifolia) - nekakav macerat vanilije, hidratizira kožu, Almond Oil (Prunus dulcis) - bademovo ulje, omekšava, hrani kožu, smiruje iritacije, intenzivno hidratizira, komedogeno,Almond Milk (Prunus dulcis) - bademovo mlijeko hrani i omekšava kožu, Glycerine - jaki humektans, Cocoa Butter (Theobroma cacao) - kakako maslac se koristi kao emolijens, hidratizira, humektans, obnavlja suhu kožu, pogodan za sve tipove kože, jako komedogen, Fresh Dove Orchid Extract (Dendrobium) - ekstrakt orhideje, hidratizira i omekšava kož, Cetearyl Alcohol - derivat kokosova ulja, višemasni alkohol, stabilizator, emolijens i emulgator, komedogen, Stearic Acid - emolijens i emulgator, iritans, alergen, komedogenoTriethanolamine - ugušcivac i regulator pH, komedogen, Methylparaben i Propylparaben - konzervansi

kako je Muffet izjavila - komedogena bomba. ovo je idealno za mazati suha stopala.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:09   #2011
Ajme, a baš mi miriše kao najblaža stvar na svijetu...Užas...Vraćam se Avene-u. Hvala ti
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:31   #2012
tenk ju tina sutra ću se zaletit u ljekarnu i odma isprobat, navečer idem na neki ročkas sad sam skužila da si već pisala o bademovom ulju u 3.mj.2010. bacam se na izučavanje teme dosta toga je već odgovoreno, vidim da je moja nuxe creme fraiche light dobila zeleno svijetlo

da pitam, mica i talc?? čitam da je štetno, ali toga ima u svemu i svačemu, čak i baby puderu ili kao prirodnom mineralnom make-upu.

sad baš gledam kreme protiv crvenila, imam doma testere od LRP, uriage i tri vrste od avene-a. i sve tri od avene padaju odma, na svima piše hipoalergeno i nekomedogeno, a čak i ja koja tu 3 dana tek proučavam sam uočila da sadrže mineral oil (paraffinum liquidum), parfeme, glyceryl stearate, cetearyl alcohol itd. uriage i LRP mi se čine nešto boljima, al to ću proučavat na jesen moja poanta je da ću malo više obratiti pozornost na te sastojke, pogotovo kad danas ima jako puno izbora kako je ovaj topic koristan

Zadnje uređivanje zuzzyca : 30.06.2011. at 20:13.
zuzzyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 21:57   #2013
Quote:
da pitam, mica i talc?? čitam da je štetno, ali toga ima u svemu i svačemu, čak i baby puderu ili kao prirodnom mineralnom make-upu.
dugotrajna izloženost talcovim cesticama može povecati rizik od karcinoma pluca. kažu da je iritans i da čepi pore.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 22:08   #2014
Quote:
zuzzyca kaže: Pogledaj post

sad baš gledam kreme protiv crvenila, imam doma testere od LRP, uriage i tri vrste od avene-a. i sve tri od avene padaju odma, na svima piše hipoalergeno i nekomedogeno, a čak i ja koja tu 3 dana tek proučavam sam uočila da sadrže mineral oil (paraffinum liquidum), parfeme, glyceryl stearate, cetearyl alcohol itd. uriage i LRP mi se čine nešto boljima, al to ću proučavat na jesen moja poanta je da ću malo više obratiti pozornost na te sastojke, pogotovo kad danas ima jako puno izbora kako je ovaj topic koristan
ček,ček..a ja se nakrcala avene-ovim proizvodima baš jer piše hipoalergeno i nekomedogeno Oćeš reći da ima komedogenih sastojaka?? (nisam proučavala sastav, naivno sam vjerovala etiketi )
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 22:18   #2015
pa ipak je biti naivan linija manjeg otpora ... to dobro znaju i proizvođači ...
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 22:26   #2016
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
pa ipak je biti naivan linija manjeg otpora ... to dobro znaju i proizvođači ...
umorna sam više od čitanja svakog sastojka i kopanja po internetu...ali ne odustajem i borit ću se protiv svoje lijenosti i marketinških trikova, bar što se tiče krema za lice
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 23:34   #2017
Zuuzi, ako otkriješ učinkovitu i po sastojcima ok kremu protiv crvenila, obvezno mi javi!
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 01:32   #2018
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
dugotrajna izloženost talcovim cesticama može povecati rizik od karcinoma pluca. kažu da je iritans i da čepi pore.
ma krasno jadna dica. dobiješ karcinom pluća ono od baby pudera a da nisi popušio nijednu cigaru u životu i onda ti se smiju oni na onkologiji, oni su bar proživili s guštom idem do kioska sad odma haha

avene sam i ja držala kao ok, čak i da je zeru bolji od vichy ili lrp. mislim iz ljekarne je i stvarno im na svakom piše hipoalergeno i nekomedogeno. ne kužim kako se to može tako lagat nama jadnim naivnim ljudima? otkud bi mi tribali znat šta je za nas dobro, ako nisi završio farmaciju ili biokemiju ili šta ja znam il ako se ne nađeš u problemu pa počneš kopat sam šta rade te agencije FDA, potrošački kod

merlinka, imam testere od lrp rosaliac uv, uriage roseliane, avene antirougeurs riche i legere i avene diroseal, al tek ću se s tim bavit problemom bavit najesen. tako da znaš ako si ti njih već probala. od roseliaca imam više testera pa ti dam ako oćeš probat.

i da previše ne oftopičarim a da tina ne izađe iz štosa evo jedan zadatak, moja česta umivalica, zanima me jesu li joj dani odbrojani

aqua, glycerin, kaolin, bentonite, sodium methyl cocoyl taurate, CI 77891, trideceth-9, salicylic acid, C12-15 Alkyl Lactate, sodium chloride, menthol, PEG-5 ethylhexanoate, xanthan gum, cetyl lactate, cocamidopropyl PG-Dimonium chloride phosphate, coconut acid, citric acid, sodium citrate, lactic acid, disodium etda, methylparaben, chlorphenesin, propylparaben, benzalkonium chloride, ethylparaben, parfum

kvragu i oni s tim parfemima
zuzzyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 02:57   #2019
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
dugotrajna izloženost talcovim cesticama može povecati rizik od karcinoma pluca. kažu da je iritans i da čepi pore.
Karcinom pluća kad se udiše, ne maže po koži. Zaboga

Ali da, čepi pore grozomorno, no zanimljivo kako ga ima i u najskupljoj kozmetici. No, to se sve oprašta
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 03:11   #2020
pa mislim da je i tak i mislila udisanjem
zuzzyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.