Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 07:56   #201
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Postaviš ga u kompletu s crijevom u okomiti položaj. Ima zakačkicu na sebi tako da je sve u kompletu na najmanjoj površini!

zvuči ok ... nadam se da to crijevo nije od one grozne tvrde plastike ... ali ok ... mislim da krećem u kupovinu ovih dana
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:06   #202
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
zvuči ok ... nadam se da to crijevo nije od one grozne tvrde plastike ... ali ok ... mislim da krećem u kupovinu ovih dana
Ma nemaš brineš! Sve od izrade (kvalitete) do dizajna super. Tih, efikasa, ma sve pet. Samo što kavu ne kuha!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:46   #203
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ma nemaš brineš! Sve od izrade (kvalitete) do dizajna super. Tih, efikasa, ma sve pet. Samo što kavu ne kuha!

eh da, to mi je falinga taman mi crknul aparat za kavu ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 12:31   #204
Evo i ja gledam taj Samsung SC 7060 pa ako ima tko da me malo prosvijetli po tom pitanju....

Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Stroj je dobi 4 zvjezdice (certifikat) za kvalitetu i dizajn u Njemačkoj.
Mislim da je dobio samo za dizajn ali ne i za kvalitetu... mada ne mogu bas to sad potvrditi jer ne mogu nac taj web, ali sjecam se da se vec o tome pisalo.


Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Da jo napomenem, može se umjesto kasete u stroju staviti i papirnata vrećica (vjerojatno postoji i platnena verzija) koju dobiješ kao uzorak.
Sto je taj ciklon filter? Uvijek cistim s tim, to je samo neki nastavak ili?

Koliko shvacam moze raditi i bez vrecice tj. ima neka kazeta koja se isprazni u koju prasina ulazi? Kako to funkcionira? Kao kad praznim vrecicu prasine u drugu vrecicu - sve se prasi i dimi okolo? Ili se to moze ispirat u vodi?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:27   #205
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Evo i ja gledam taj Samsung SC 7060 pa ako ima tko da me malo prosvijetli po tom pitanju....


Mislim da je dobio samo za dizajn ali ne i za kvalitetu... mada ne mogu bas to sad potvrditi jer ne mogu nac taj web, ali sjecam se da se vec o tome pisalo.




Sto je taj ciklon filter? Uvijek cistim s tim, to je samo neki nastavak ili?

Koliko shvacam moze raditi i bez vrecice tj. ima neka kazeta koja se isprazni u koju prasina ulazi? Kako to funkcionira? Kao kad praznim vrecicu prasine u drugu vrecicu - sve se prasi i dimi okolo? Ili se to moze ispirat u vodi?

Ma i neka priznanja i nisu meritum, bar ne meni. To sam napomenuo za sumnjivce! Nije mi jasno imaš li ti taj usisavač ili bi ga kupila. Ako ga imaš čemu onda pitanje i odma odgovor:“ Sto je taj ciklon filter? Uvijek čistim s tim, to je samo neki nastavak ili?" .
Ako s njim čistiš onda znaš što je i čemu služi. A ako nemaš taj usisavač onda prva konstatacije da uvijek čistiš s njim ne stoji?
Da ponovim od prije, prelistaj malo temu, sve je napisano!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 16:12   #206
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno imaš li ti taj usisavač ili bi ga kupila.
Raspitujem se kako radi tj. nemam ga, a koristim prezent za izrazavanje buducnosti (sto je u gramatici hrv jezika dozvoljeno)

Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Da ponovim od prije, prelistaj malo temu, sve je napisano!

Nije mi i dalje jasno iako sam sve procitala.

Sto je taj ciklon filter? Ako kupim taj usisavac da li uvijek cistim s tim ciklonom, tj. da li je ciklon samo neki nastavak koji stavljam na cijev ili po zelji skidam? (koristim prezent za izrazavanje neke radnje u buducnosti ) ili kako to funkcionira?

Koliko shvacam (tj. da li dobro shvacam) moze raditi i bez vrecice tj. ima neka kazeta koja se isprazni i u koju prasina ulazi?

Kako to funkcionira pitam se jer mi je tesko zamisliti da ... kad praznim vrecicu prasine u drugu vrecicu (od smeca) ili u WC - da li se sve ne prasi i ne dimi okolo? Stoga pitam moze li se dio u koji ulazi glavni dio prasine ispirat u vodi?

m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 17:31   #207
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Raspitujem se kako radi tj. nemam ga, a koristim prezent za izrazavanje buducnosti (sto je u gramatici hrv jezika dozvoljeno)




Nije mi i dalje jasno iako sam sve procitala.

Sto je taj ciklon filter? Ako kupim taj usisavac da li uvijek cistim s tim ciklonom, tj. da li je ciklon samo neki nastavak koji stavljam na cijev ili po zelji skidam? (koristim prezent za izrazavanje neke radnje u buducnosti ) ili kako to funkcionira?

Koliko shvacam (tj. da li dobro shvacam) moze raditi i bez vrecice tj. ima neka kazeta koja se isprazni i u koju prasina ulazi?

Kako to funkcionira pitam se jer mi je tesko zamisliti da ... kad praznim vrecicu prasine u drugu vrecicu (od smeca) ili u WC - da li se sve ne prasi i ne dimi okolo? Stoga pitam moze li se dio u koji ulazi glavni dio prasine ispirat u vodi?

Dobro, shvatio sam , mada meni malo neprimjeren (mada kako kažeš, dozvoljen) način korištenje prezenta. E, sada ću ja tebi sve potanko objasniti. Ciklon filtar je jedan od 5 filtara na usisavaču. Nalazi se na metalnoj cijevi (odmah ispod ručke). Prvi je i sva veća prljavština se skuplja u duguljasti prozirni spremnik koji se zakretanjem odvija prazni te stavlja na mjesto. Naravno, može se skidati i raditi bez njega. Sitnija nečistoća (prašina) prolazi kroz ciklon filter i cijev te ulazi u kućište gdje se nalazi kutija sa spremnikom i „hepa“ filtrom. Hepa filtar je odvojiv od gore spomenute kutije tako da se sadržaj (prašina) lako istresa i po potrebi kutija opere. Naravno svi filtri su perivi u vodi. U kompletu dobiješ jedan rezervni „hepa“ i jedan ciklon filtar. Možeš i usisavati bez ciklon filtra ali ti se onda sva prljavština skuplja u kutiju u kućištu što je onda malo više posla kod čišćenja. Puno bolje je usisavati s ciklon filtrom jer onda vidiš u duguljastom spremniku koliko ti je nečistoće pobrao. Ima jako dobar „cug“, odnosno 400W usisne snage. Na ručci je i regulator snage (pali – gasi) tako da ti je sve pod kontrolom. Mislim da će ti ovaj kratki opis pomoći pri poimanju rada i odluci o kupnji.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 18:28   #208
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
... mada meni malo neprimjeren (mada kako kažeš, dozvoljen)
Ma to sam se ja tako "odrazila"... (npr. moze se reci Veceras igra novi film u Cinestaru, umjesto Veceras ce igrati... - Kad si mi tako fino objasnio usisivac ... morala sam ti objasniti prezent u buducnosti valjda me nece obrisati radi ove jedne recenice)


No dobro, znaci taj usisavac je dobar. Najjeftiniji je u Getrou ili?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 18:38   #209
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
No dobro, znaci taj usisavac je dobar. Najjeftiniji je u Getrou ili?
Ja sam ga kupio u GETROU, zasigurno ima nekih sitnih oscilacija u cijeni, ali je upitno tražiti najpovoljniju cijenu i u toj potraz utrošiti i više od ušteđenog!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:03   #210
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ja sam ga kupio u GETROU, zasigurno ima nekih sitnih oscilacija u cijeni, ali je upitno tražiti najpovoljniju cijenu i u toj potraz utrošiti i više od ušteđenog!

A jos kad si sad tu da te pitam na brzinu - svaku koliko cistis HEPA? I je l to komplicirano? Kaze tamo na nekom ...siteu (https://www.forum.hr/archive/index.php/t-201785.html) da je komplicirano za iscetkati ga i da se dugo susi?

Fala ti...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:13   #211
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
A jos kad si sad tu da te pitam na brzinu - svaku koliko cistis HEPA? I je l to komplicirano? Kaze tamo na nekom ...siteu (https://www.forum.hr/archive/index.php/t-201785.html) da je komplicirano za iscetkati ga i da se dugo susi?

Fala ti...
Ja sam ga do sada samo iščetkao priloženom četkicom. To čišćenje je bilo više iz znatiželje nego iz potrebe! A što se pranja odnosno sušenja tiće, nema beda. Dobiješ jedan komplet. Dok ti se oprani suši radiš s drugim. Rezervni košta negdje oko 80 kn.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:20   #212
Kao sto rekoh fala ti ...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:29   #213
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh fala ti ...
Nema na cemu! Bilo bi mi (mi je) drago da sam pomogao!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:05   #214
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Nema na cemu! Bilo bi mi (mi je) drago da sam pomogao!
kupila ... sutra je probna vožnja
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 08:00   #215
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Nema na cemu! Bilo bi mi (mi je) drago da sam pomogao!


evo prvo posaugano iskustvo .... dakle, sam kaj mi nije posaugalo i mačku no, ipak imam ja i pokoju primjedbu. Kao prvo, sauger je relativno težak. Ručka je valjda zbog tog filtera i cijele aparature po njoj, teža nego od uobičajenog. Moram priznati da ima velike prednosti što se stvar pali/gasi na ručki ... ali eto, zato se nečim treba i pomiriti. Još me jedba stvar malo smeta ... relativno je kratak strujni kabel, tako da tijekom sauganja 50m2 trebam dva puta preštekavati ... što sa starim saugerom nisam morala.
No ... što leo reče: za te novce ... može proći ... btw u Getrou cca 720 kn što je više nego pristojno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 08:42   #216
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
evo prvo posaugano iskustvo .... dakle, sam kaj mi nije posaugalo i mačku
Eto vidiš, tu je prednost spremnika centrifugalnog filtera. Vidiš kaj si posaugala. Mica maca rotira u spremniku. Lakše ju izvadiš nego iz klasične vrećice za sauger. . I, drago mi je da si zadovoljna. Mnogi nisu zadovoljni raznim dužinama, ali se i to da srediti!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 09:18   #217
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, tu je prednost spremnika centrifugalnog filtera. Vidiš kaj si posaugala. Mica maca rotira u spremniku. Lakše ju izvadiš nego iz klasične vrećice za sauger. . I, drago mi je da si zadovoljna. Mnogi nisu zadovoljni raznim dužinama, ali se i to da srediti!


ma jasno ... ne bi reč rekla na tvoju preporuku
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 18:27   #218
ajde da malko obnovim ovu temu...trebam vaša svježa iskustva s usisavačima...dvoumim se da li da kupim miele ili ipak nešto drugo...
ako ima ljudi s miele iskustvima (ova stara sam pročitala) lijepo bih vas molila za komentare....
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:47   #219
Pogledajte ovaj post

ja vam svima preporučam da bez ikakvih obaveza pogledate prezentaciju rainbow sustava, pa da onda raspravljate o tome što valja i što nevalja. ja imam rainbow sustav i isto kao i vi mislio sam da je to samo neki skupi usisavač . ali ipak sam kupio jer sad smatram da svaka osoba koja razmišlja normalno i s nekom logikom mora to imati. mogu vam cijeli dan govoriti o tome i nećete mi vjerovati. ali kad vidite onda se javite na ovom forumu da čujem vašu reakciju, jamčim vam da će vam se svidjeti. kod nas je bio prezentator Krželj i mogu vam reći da nam je bilo baš ugodno, otkrili smo neke stvari koje uopće nismo znali i nismo nikad ni pomišljali na njih, ali vjerujte mi da su jako važne. u jednom gore navedenom postu vidio sam da je jedna osoba rakla da bi prije uzela plazmu nego rainbow. isto tako sam i ja mislio dok nisam pogledao prezentaciju.zašto je danas u hrvatskoj sve više i više alergičnih ljudi? baš zato što bih ljudi prije kupili plazmu nego nešto što je dobro za njihovo zdravlje.trbamo shvatiti da nismo više u 1950. god. i da zrak nije isti kao prije, sad je sav zrak zagađen i ništa ne činimo da ga očistimo.ja inače imam astmu i mogu vam reći da sam se ponovno rodio od kad imam rainbow. prporučam ga svima i možete pogledati o rainbowu na njihovoj službenoj hrvatskoj stranici. hvala lijepa [/B]
ivanli111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:04   #220
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ajde da malko obnovim ovu temu...trebam vaša svježa iskustva s usisavačima...dvoumim se da li da kupim miele ili ipak nešto drugo...
ako ima ljudi s miele iskustvima (ova stara sam pročitala) lijepo bih vas molila za komentare....
Imam otprilike godinu dana najjednostavniji model Miele usisivača i super je. Bila neka akcija, cca 1600 kn.
ciglica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.