Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 00:51   #381
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
that's the spirit!

ja bi jela zobene ujtro, popodne, navečer kolko su mi fine, al me strah da ne počnem rzat.
Nećeš, provjereno.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 09:55   #382
skuhala zobene u mlijeku i dodala jednu kašičicu meda i super fino je

i znate šta?..moja dvogodišnja kćer je probala i kaže:mama daj još toga!

ugl..pojele smo tanjur zobenih...
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 10:12   #383
lipakaja_1

al koje li rasprave oko zobenih pahuljica
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:07   #384
današnji recepat
-zobene
-šaka smrznutog šunskog voća
-2 kocke ekstra kakao čokse (81%)
-mlijeka da sve pliva

sve u mikrotalasnu rernu na najače cca 3-4min

izvadin, i šik veliku žlicu meda

kratko i ultraturbojebitačno ukusno

šunske baje i crna ćoksa su prepuni antioksidanata teno cijeli dan hodan okolo i neijman strah da će me iza ćoška napasti mrski okupatorski oksidanski
sveti živorad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:14   #385
Quote:
sveti živorad kaže: Pogledaj post
teno cijeli dan hodan okolo i neijman strah da će me iza ćoška napasti mrski okupatorski oksidanski
ili duh poznavanja gramatike

šalim se malo živorade
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:15   #386
ja radim sa sojinim mlijekom i vodom, ubacim steviju (odgorcenu jer volim ekstra slatko)
zlicu beskofeinske kave, malo cimeta i rogaca, goji bobice
i naravno zobene... pomjesane krupne i sitne jer su mi krupne prekrupne a sitne presitne
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:17   #387
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
ili duh poznavanja gramatike

šalim se malo živorade
ma ja san klovn od jedne budale, pa zanemari
sveti živorad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 12:04   #388
Ja ih, kao što sam već navela, miksam ujutro u šejk, ali ih često napravim s posnim.
Naime, kupujem neku mješavinu žitarica s grožđicama i lješnjacima (prevladavaju zobene), to malo namočim u jogurtu, a dok se to toća pripremim grožđice, posni, cimet, med. To sve dobro izmiješam i bude preeeefino.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 12:28   #389
Nije mi jasno kako se netko može žaliti na okus zobenih.
Ubaciš 2 dcl zelenog Gunpowder čaja, zobene i to je to.
I sve to ubaciš u sebe i imaš hranjivi obrok bez ikakvih jednostavnih i rafiniranih šećera.
SnoreCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:00   #390
kakav okus ima taj zeleni caj tj kakav okus da zobenima?

mene i dalje muci kako skuhat kasu tj zasto mi ne uspjeva
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:12   #391
Jači od čaja koji se pije. Ne paše svakome, kao što malo tko baš voli piti zeleni čaj.


Ja ne kužim pak kako se vama zobene pahuljice i nakon običnog namakanja i stajanja ne pretvore u kašu, tj. ne razmoče.


Nekad ih namočim navečer pa stoje preko noći u fridgeu, nekad ih namočim ujutro, u vrućoj tekućini (nekad je to voda voda, nekad bademovo mlijeko, voda+whey i sl, pošto ne podnosim mlijeko). Uvijek se razmoče.

Mislim da nemam fotku na kompu, ali morat ću idući put pofotkati konzistenciju zobenih kad doručkujem.

Nemam ja niš' protiv ovih koji kuhaju zobene pahuljice, ali malo mi je čudno.

I wtf, zobene i čokolino? To meni ne prolazi pod zdravu hranu.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:17   #392
Super tema, pokupit ću si dobrih recepata. Inače ih ujutro jedem s jogurtom, jer sam uvijek u žurbi i kasnim negdje, pa mi je tako najjednostavnije. Nije jutro moje doba. Ali sviđa mi se ideja sa zelenim čajem, to planiram već dugo probat, jer sam ja jedna od onih koja zeleni može piti bez šećera.

Uglavnom, slažem se s Gypsyqueen, meni se to stravično razmoči i pretvori u kašu, što mi je preeeodvratno, pa ih pojedem čim prije, ništa ne namačem. Ne volim gnjecavu hranu.
*Thorn* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:24   #393
Ja volim kada su zobene kašaste, ali nije mi potrebno da ih namačem ili što već.
Obično stavim u multi praktik, nešto od orašastih plodova, rižino ili sojino mlijeko, malo zmiksam i dobijem gustu glatku kašu.
__________________
it´s ok
supercunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:30   #394
Quote:
supercunt kaže: Pogledaj post
Ja volim kada su zobene kašaste, ali nije mi potrebno da ih namačem ili što već.
Obično stavim u multi praktik, nešto od orašastih plodova, rižino ili sojino mlijeko, malo zmiksam i dobijem gustu glatku kašu.
Ja sebi napravim zobene, odradim što imam (tuš, šminkanje, itd.) i onda pojedem. Razmoče mi se taman.

Kao ni Thorn, ne volim baš da su previše razmočene.

Najčešće napravim zobene + mljeveni lan + jabuka + cimet. To mi je nekako najdraža kombinacija, uz onu s posnim i miksom smrznutog voća. Nakupujem si bobičastog voća kad mu je sezona ili kupim ono Ledovo ako nemam otprije pa udri po blenderu.

Radila sam i palačinke od zobenih, nabujke, popečke, podloge za zdrave kolače, kekse.. Ma može se jako puno toga s njima.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:23   #395
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
J

Radila sam i palačinke od zobenih, nabujke, popečke, podloge za zdrave kolače, kekse.. Ma može se jako puno toga s njima.
Ja isto ovako koristim zobene.
A sva variva zgušnjujem isključivo sa zobenima,samo ih u mlincu za kavu smeljem u brašno.I varivo bude fino gusto.

I meni se isto zobene pretvore u kašu,al zato jer uzimam uglavno extrazarte.
Kuham (ak se to može nazvati kuhanjem) rijetko one krupne dok se ne zgusne i to obično samo ovak s bananom kao ova.

http://www.katheats.com/kaths-tribute-to-oatmeal

Inače,njena stranica mi je odlična!
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 15:25   #396
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post

Mislim da nemam fotku na kompu, ali morat ću idući put pofotkati konzistenciju zobenih kad doručkujem.

molim te poslikaj...

ja sam ih kuhala i zeljela dobit ovo ali neuspjesno:
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 15:31   #397
moras ih samlit u grubo brasno da dobijes takvu kasu, nema sanse od cijelih.

napisao sam postupak na prethodnoj stranici, meni je super ispalo za prvi put.
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:47   #398
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
A sva variva zgušnjujem isključivo sa zobenima,samo ih u mlincu za kavu smeljem u brašno.I varivo bude fino gusto.
Ajme!! Odlična ideja! :S

Ovo s čajem jednostavno ne mogu zamisliti. Neki dan sam ih radila bez ikakvih mliječnih proizvoda. Bacila sam ih u mikrovalnu s malo vode i na to stavila smiksanu jabuku (jesam to već pisala ovdje? ) i nije bi bilo baš nešto. okus ok, ali prevodenasto i prazno.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:52   #399
Prije mi oatmeal uopće nije bio privlačan, trenutno se ne bih mogla vratiti na nekuhane zobene, eto kako se ukusi mijenjaju.

Skuham ih navečer s nešto više vode (u pokušaju rekreiranja ovoga: Voluminous Oatmeal Trick, makar nikako da mi uspije identično, ali svejedno mi bude fino ), ostavim preko noći u frižideru, ujutro dodam kockice jabuke, šipak, cimet i suncokretove sjemenke, i milina.
emory is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 19:10   #400
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Nemam ja niš' protiv ovih koji kuhaju zobene pahuljice, ali malo mi je čudno.
yup, ko da idem kuhat cornflakes

btw-zobene s vodom? meni to zvuči grozno...sad ću morat probat da se uvjerim
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.