Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 21:07   #401
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
yup, ko da idem kuhat cornflakes

btw-zobene s vodom? meni to zvuči grozno...sad ću morat probat da se uvjerim
Bude ti čudno prvih tjedan dana, a poslije se čovjek navikne.
SnoreCrash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 21:14   #402
Zobene s vodom su fine

Ovako: nasipaj oko pol salice zobenih, prelij vrelom vodom da sve pliva. Malo posoli (doprinosi punoci okusa). Stavi saku brusnica i pospi istucenim ljesnjacima. Oguli jabuku i naribaj, mozes i jedan kivi narezati na komadice. Cimeta, cajnu zlicicu meda i da vidis divote
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 22:43   #403
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
yup, ko da idem kuhat cornflakes

btw-zobene s vodom? meni to zvuči grozno...sad ću morat probat da se uvjerim
Exactly.

Ma ja loše podnosim mlijeko pa kad ne napravim bademovo ili nemam jogurta/posnog, napravim ih s vodom.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 23:38   #404
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
yup, ko da idem kuhat cornflakes

btw-zobene s vodom? meni to zvuči grozno...sad ću morat probat da se uvjerim
Ma nije, cornflakes se baš odmah raspadnu, a ovo je zapravo i namijenjeno da se kuha.


Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Zobene s vodom su fine

Ovako: nasipaj oko pol salice zobenih, prelij vrelom vodom da sve pliva. Malo posoli (doprinosi punoci okusa). Stavi saku brusnica i pospi istucenim ljesnjacima. Oguli jabuku i naribaj, mozes i jedan kivi narezati na komadice. Cimeta, cajnu zlicicu meda i da vidis divote
Ovo recimo zvuči baš divno. Možda malo previše kalorija za svaki dan (bar za mene u ovoj fazi), ali sigurno jako fino.
emory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 00:25   #405
Quote:
emory kaže: Pogledaj post
Ma nije, cornflakes se baš odmah raspadnu, a ovo je zapravo i namijenjeno da se kuha.
Ne nužno. Zobi (u zrnu) je namijenjeno kuhanje. Zobenim pahuljicama baš i nije budući da su ove nama dostupne već obrađene na način da su djelomično gotove, nije im potrebno kuhanje i brzo su spremne za jelo, ali naravno da svatko priprema onako kako voli.

Ono što većina nas jede spada pod rolled-oats koje vani još zovu i instant zobenima, za razliku od drugih vrsta koje se duže pripremaju, tj. kuhaju.

Inače ima zobenih pahuljica gdje zob nije do kraja oljuštena i nisu (tijekom proizvodnje) pripremljene kao ove instant verzije. Te se kuhaju jer im inače treba duže močenje i stajanje, da bi omekšale. Takve kod nas još nisam vidjela, dok npr. pahuljica i zobene kaše (mislim na zrno) ima posvuda.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:09   #406
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ne nužno. Zobi (u zrnu) je namijenjeno kuhanje. Zobenim pahuljicama baš i nije budući da su ove nama dostupne već obrađene na način da su djelomično gotove, nije im potrebno kuhanje i brzo su spremne za jelo, ali naravno da svatko priprema onako kako voli.

Ono što većina nas jede spada pod rolled-oats koje vani još zovu i instant zobenima, za razliku od drugih vrsta koje se duže pripremaju, tj. kuhaju.

Inače ima zobenih pahuljica gdje zob nije do kraja oljuštena i nisu (tijekom proizvodnje) pripremljene kao ove instant verzije. Te se kuhaju jer im inače treba duže močenje i stajanje, da bi omekšale. Takve kod nas još nisam vidjela, dok npr. pahuljica i zobene kaše (mislim na zrno) ima posvuda.
Imaš pravo. Možda sam se krivo izrazila, mislila sam više na to da se zobene mogu i ne moraju kuhati, pa svatko radi kako želi, dok ne znam baš što bi ispalo od kuhanih cornflakes. Nisam probala, doduše.
emory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:21   #407
Quote:
emory kaže: Pogledaj post

Ovo recimo zvuči baš divno. Možda malo previše kalorija za svaki dan (bar za mene u ovoj fazi), ali sigurno jako fino.

Cijeli taj dorucak ima 310 kcal. Nije previse ni u kom slucaju. Moras paziti na kolicine: 50 g zobenih, 5 ljesnjaka, cajna zlica meda itd.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:17   #408
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Cijeli taj dorucak ima 310 kcal. Nije previse ni u kom slucaju. Moras paziti na kolicine: 50 g zobenih, 5 ljesnjaka, cajna zlica meda itd.
To je ok. Nisi gore pisala točne količine, a s lješnjacima i brusnicama je skroz lako zanijeti se, pa sam si zato odmah u glavi "zaokružila" na malo više.
emory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:01   #409
Quote:
emory kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Možda sam se krivo izrazila, mislila sam više na to da se zobene mogu i ne moraju kuhati, pa svatko radi kako želi, dok ne znam baš što bi ispalo od kuhanih cornflakes. Nisam probala, doduše.
Ma većinu ljudi buni kad se malo piše kaša, malo zobene pa zato idem u detalje jer kod nas mnogi pod kaša misle na oboje. Meni je npr. kaša zob, tj. zrno, a zobene su mi pahuljice i s njima je stvarno lakše i brže su gotove jer ih nije potrebno kuhati.
U Škotskoj, koja je valjda prijestolnica zobi na sve načine () sam ih jela na 100 načina i imaju toliko vrsta da ti se zavrti u glavi.


Quote:
emory kaže: Pogledaj post
To je ok. Nisi gore pisala točne količine, a s lješnjacima i brusnicama je skroz lako zanijeti se, pa sam si zato odmah u glavi "zaokružila" na malo više.
I da je malo više od 300kcal, nije strašno. Pretpostavljam da skidaš kile, kad paziš na kcal, ali doručka se ne trebaš bojati.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:08   #410
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
I da je malo više od 300kcal, nije strašno. Pretpostavljam da skidaš kile, kad paziš na kcal, ali doručka se ne trebaš bojati.
Ma nije to do doručka kao takvog, znam da je ok unijeti i više, ali znam i neke svoje preferencije - obično više volim jesti predvečer/navečer, a za doručak me zasiti i 200-250 kcal (ovisno o danu, ako znam da ću kasnije ručati ili tako nešto, onda napravim i malo jači doručak pa dodam malo više sušenog voća ili orašastih plodova), pa onda radije tu "uštedim" da poslije mogu više uživati.

I da, rado bih još koju kilu dolje, ali zasad ne ide, pa pokušavam otkriti je li to neki već poduži plateau ili je ovo otprilike granica ispod koje ću teško ići (bez ekstremnih odricanja koja bi ionako bila neodrživa dugoročno).
emory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:43   #411
zobene još nisam probala, nisam mogla! E sad kad vas čitam vidim da bi trebala... može savjet, koje da kupim? Di?
Kako da ih spremim a da ne bude šok za moj organizam?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:50   #412
Quote:
emory kaže: Pogledaj post
Ma nije to do doručka kao takvog, znam da je ok unijeti i više, ali znam i neke svoje preferencije - obično više volim jesti predvečer/navečer, a za doručak me zasiti i 200-250 kcal (ovisno o danu, ako znam da ću kasnije ručati ili tako nešto, onda napravim i malo jači doručak pa dodam malo više sušenog voća ili orašastih plodova), pa onda radije tu "uštedim" da poslije mogu više uživati.

I da, rado bih još koju kilu dolje, ali zasad ne ide, pa pokušavam otkriti je li to neki već poduži plateau ili je ovo otprilike granica ispod koje ću teško ići (bez ekstremnih odricanja koja bi ionako bila neodrživa dugoročno).
Kužim. Nije lako kad dođe do stagnacije. Believe me, I know. Ja sam nekad imala preko 90kg na 180cm. Ne znam točno, ali ono, bilo je preko 90, manje od 100. Nisam tad baš voljela vagu.
Problemi sa zdravljem, lijekovi, itd. i onda odjednom hop - tenkić. Naravno, nije to došlo preko noći, ali nakon nekog vremena sam skinula višak i imala taj neki svoj plateau. Godinama sam bila na manje više istoj kilaži.
(Većina viška je otišla prije nekih 8god. i otad je kilaža uglavnom bila ista.)

Definitivno mi je pomoglo kad sam promijenila prehranu (uvela rogoroznije mjere) i pojačala treninge. Onda je počelo odlaziti i ono nešto špekeca što je prije tvrdoglavo stajalo na mjestu. Kile su mi čak i rasle, no izgled se popravlja, ali to je normalno kad počnu mišići dolaziti do izražaja.



Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
zobene još nisam probala, nisam mogla! E sad kad vas čitam vidim da bi trebala... može savjet, koje da kupim? Di?
Kako da ih spremim a da ne bude šok za moj organizam?
Ma uzmi bilo koje, npr. imaš u Lidlu, stoje kod kukuruznih pahuljica i sl. proizvoda. Mislim da je paketić oko 6kn.
Namoči ih u mlijeku, dodaj jabuku ili bananu, malo cimeta, par grožđica..
Ja nekad dodam i malo stevije, ako je npr. jabuka kisela, tek toliko da malo zasladim.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:58   #413
koliko se moče?

inaće ne pijem samo mlijeko, obavezno dodam kakao, pa ću i ovdje trebati neki dodatak... bar med!
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:03   #414
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
koliko se moče?

inaće ne pijem samo mlijeko, obavezno dodam kakao, pa ću i ovdje trebati neki dodatak... bar med!
Pa ja ih uglavnom pripremim navečer, da imam za ujutro jer ih radije jedem hladne (iz fridgea). Inače ih namači oko pola sata. Mislim da će ti to biti dovoljno.
Možeš dodati svašta, malo meda, orašaste plodove.. Možeš ih miksati s jogurtom, voćem koje voliš, s posnim..
Dodaj žlicu kakaa - ionako ne moraš skidati kile pa da moraš paziti na kalorije.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:08   #415
tnx, probati ću ih pa javim jesam li se i ja navukla!
Pričate o njima ko o čokoladi!
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:18   #416
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
tnx, probati ću ih pa javim jesam li se i ja navukla!
Pričate o njima ko o čokoladi!


Mi smo preduboko ogrezli pa se ne obaziri.

Meni su fine kad ih smiksam s posnim i smrznutim voćem, kao neki frape.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:58   #417
Još ne kontam zasto je potrebno kuhati zobene da bi bile kasaste?
Ovo je varijacija iz blendera.
50g zobenih
jabuka
5-6 oraha
1 dl sojinog hladnog mlijeka

__________________
it´s ok
supercunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 09:11   #418
jutros sam napravila ovako:

zobene+mlijeko+5-6 grožđica+malo samljevenih oraha

nije nešto..al eto..da malo promjenim

jedno pitanje:jel važno koliko toga pojedeš ujutro...mislim eo npr..pojedem tanjur toga..jel to ok...jer poslije baš dugo nisam gladna...u međuvremenu pojedem možda šaku badema ili oraha (ovisi šta ima u kući) a poslije vježbanja popijem šolju jogurta
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:03   #419
Naravno da i tu mozes pretjerati sa kalorijskim unosom ako je to bilo tvoje pitanje

Grubo receno, oko 50g zobenih za dorucak bi trebala biti granica za curku koja zeli skinuti koji kilogram.

Dodaci zobenima visoke kalorijske vrijednosti znaju zavarati (med, grozdjice, brusnice, orasasti plodovi).

Orasasti plodovi su izuzetno kaloricni - kad se reducira kalorijski unos ne bi ih se trebalo uzimati vise od 30 do max. 60g dnevno, ali opet, ne ih preskakati jer pomazu kod dijete, a i prezdravi su). Ubaci si u google clanke na coolinarici o ljesnjacima, bademima, orasima.

Jabuke, kivi, visnje - to voce je, kalorijski gledano, bezopasno i mozes si dozvoliti staviti vise.

Citaj malo o tome, ima dosta materijala.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:11   #420
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Naravno da i tu mozes pretjerati sa kalorijskim unosom ako je to bilo tvoje pitanje

Grubo receno, oko 50g zobenih za dorucak bi trebala biti granica za curku koja zeli skinuti koji kilogram.

Dodaci zobenima visoke kalorijske vrijednosti znaju zavarati (med, grozdjice, brusnice, orasasti plodovi).

Orasasti plodovi su izuzetno kaloricni - kad se reducira kalorijski unos ne bi ih se trebalo uzimati vise od 30 do max. 60g dnevno, ali opet, ne ih preskakati jer pomazu kod dijete, a i prezdravi su). Ubaci si u google clanke na coolinarici o ljesnjacima, bademima, orasima.

Jabuke, kivi, visnje - to voce je, kalorijski gledano, bezopasno i mozes si dozvoliti staviti vise.

Citaj malo o tome, ima dosta materijala.
ja to stavim "odokativno"...nemam pojma

morat ću baš izmjerit...cccc

bademe ili orahe jedem kao neki međuobrok..nemam pojma..al samo šaku ito ne punu...

kiwi i jabuke mi baš ne idu s mlijekom (bljak)...

hvala!
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.