Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 11:47   #61
Quote:
robert2828 kaže: Pogledaj post
hmmm..da kuzim ,al to onda papa pare,a imam na bonove

Cek to je kod svih mobitela tako ili? ,jer sam imao xperia x10 mini pa mi je copilot live 8 radila samo s ukljucenim gps-om bez data prometom,a sad ovog nisam isprobao al vidim dok nadje lokaciju da mogu iskljucit data promet i drzi gps signal al cu probat tokom voznje.
drzi gps signal i bez data prometa.. sa dat prometom jedino puno brze nadje signal.. a bez malo duze..

a rade navigacije poput copilota sa i bez data prometa..
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:41   #62
Da istna bas probao i radi bez frke,samo s data brze nadje i poslije ugasim data i sve ok...al ipak hvala svima na odgovorima,pomogli ste i meni i drugima
__________________
...niti lijevo niti desno...

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.12.2011. at 08:49.
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:47   #63
dal netko moze potvrditi i gdje bi se dalo to vidjeti kolko ima tocno rama? pise da ima 512rama u specifikacijama al u ES task manageru (to je app) dok ju otvorim pise total 335mb RAM!??,znaci ne interne memorije vec radne.

Tako da ili app krivo pise ili ima 335mb radne mem,,sad bas gledam i neznam zasto tako pise??

Ako mozete vi na svojem pogledat tko kolko ima jer sam ovo naso http://talk.sonyericsson.com/thread/21542
__________________
...niti lijevo niti desno...

Zadnje uređivanje robert2828 : 14.11.2011. at 17:58.
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:14   #64
Kao što piše u prvom odgovoru na tom linku, dio memorije "u startu" zauzme sam Android i neki njegovi osnovni procesi.
Zato možeš vidjeti razliku kod nekih custom ROM- ova- oni optimiziraju tu memoriju (maknu neke nepotrebne stvari, zipalignaju potrebne...).
I onda imaš više memorije za "slobodan" rad.

Uglavnom, ne moraš se brinuti da te Sony Ericsson zeznuo za 128 MB RAM- a
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:56   #65
E bas ti hvala ,ja mislio bas tako da su zakinuli sve nas ili sam bas ja dobio takvog,znaci da svi imaju tako335mb RAM-a,jel znacii to da i Arc isto ima 335mb RAM-a?

Inace ty na brzom odgovoru
__________________
...niti lijevo niti desno...

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.12.2011. at 08:48.
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 19:44   #66
Da, više- manje.
Kod svih mobitela je tako.

Iako mislim da Symbiani troše manje RAM- a.
Ali, to te ne treba brinuti- pošto je većini ljudi 300- tinjak MB dovoljno za normalan rad na Androidu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 23:22   #67
Super ,,ajd jos jednom tnx na odgovoru
__________________
...niti lijevo niti desno...

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.12.2011. at 08:48.
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 15:47   #68
Evo svi Xperia 2011 ce moc dobiti Android 4.0
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:06   #69
Kamo sprema datoteke i fajlove na sd karticu od aplikacija ili igri koje je moguce premjestiti s interne na sd karticu? Dal ih sakrije ili ...neznam?? Neznam nit pod kojim imenom ih da trazim jer npr igru angy birds sam premjestio na sd karticu al automatski i trazio po imenu il po slicnome pa nisam mogo naci tako da neznam..??

Trazio sam s Es file explorerom pa nemogu naci kamo sprema na sd kartici pa ako netko zna da mi kaze..ty
__________________
...niti lijevo niti desno...
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 22:16   #70
Xperia St-15i

Pozdrav, Imam problem s st-15i, dakle kad mobitel miruje 20-tak min, kad ga idem otkljucat jednostavno se nemose dovuc ikona do kraja da bih ga otkljuca, uspije mi iz 20-tog puta, kad ga otkljucam mobitel sam vibrira i same se pritiskaju one dvije tipke na tac, nemogu uc u nista, jer mi odma izade radi tipki ili se pali onaj mali meni sto je desna tipka ( pla se pa gasi) mobitel vibrira oko pola minute i onda sve normalno radi, neznam sta da radim, jer je mobitel dekodiran pa sam izgubio garanciju, I jos neto zanima me kako da skidam ove igrice npr nfs. SHIFT, i ostale kojih nema na marketu, i jel ima ikakav jailbreak (kao na Iphone) preko kojeg mogu skidat besplatno igrice koje se placaju ? POMOC ZA OBA DVOJE. UNAPRJED HVALA
Ivanexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 10:10   #71
Nosi na servis. I meni ista stvar bila i nosio na servis. Ali tek do SE servisa stiglo u petak jer su prošli tjedan poslali na krivi i zovnit će me tek u četvrtak pa javim kako je prošlo. Ja sam imao garanciju. Najgore što si mogao napravit je dekodiranje. Čuo sam da update preko SEUS ne radi nakon dekodiranja. Ne znam da li je to točno jer nisam imao takav slučaj. Sad ne znam da li ti je problem bio prije dekodiranja jer meni se javio nakon update na Android 2.3.4 pa smatram da je tebi došao tek nakon dekodiranja (iako je moguće da je kupljen sa tom greškom ali takvi su slučajevi rijetki jer je Sony Ericsson to na Android 2.3.3x riješio). Servis ti ne gine. I jedno plačanje pošto si ga dekodirao. Drugog načina nema jer ti nemaš ono što ti je potrebno za taj popravak.

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.12.2011. at 08:48.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 16:02   #72
Quote:
Ivanexy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Imam problem s st-15i, dakle kad mobitel miruje 20-tak min, kad ga idem otkljucat jednostavno se nemose dovuc ikona do kraja da bih ga otkljuca, uspije mi iz 20-tog puta, kad ga otkljucam mobitel sam vibrira i same se pritiskaju one dvije tipke na tac, nemogu uc u nista, jer mi odma izade radi tipki ili se pali onaj mali meni sto je desna tipka ( pla se pa gasi) mobitel vibrira oko pola minute i onda sve normalno radi, neznam sta da radim, jer je mobitel dekodiran pa sam izgubio garanciju, I jos neto zanima me kako da skidam ove igrice npr nfs. SHIFT, i ostale kojih nema na marketu, i jel ima ikakav jailbreak (kao na Iphone) preko kojeg mogu skidat besplatno igrice koje se placaju ? POMOC ZA OBA DVOJE. UNAPRJED HVALA

Reci kolko dugo imas mobitel? i nakon kolko dugo od kad ga imas ti se pocelo javljati problemi?
Ovo sto ti se dogadja s kapacitivnim tipkama je upoznat problem ,manje kod nas al vise vani,imas u ovoj temi dosta o tome,i to se treba rijesit odlaskom na servis nikako drugacije,to ti se dogadja dok se mobitelk zagrije malo jel,bar tako je drugdje,ja nasrecu nemam problem valjda nit nece bit ja se nadam.
Da izgubio si garanciju s dekodiranjem i to je velika greska,steta ali nije da se neda ispravit,samo sto ce te doci nesto novaca za popravak.

A za igrice imas raznih stranica gdje su razne igre crackirane,ako te zanima mogu ti ja dati par tih stranica,ja osobno imam nfs shift i sl...
__________________
...niti lijevo niti desno...
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 07:32   #73
Xperia mini pro SK17i, imam problema sa pucanjem veze (za vrijeme razgovora) ili nedostupnoscu kad odaberem konekciju WCDMA (pref.)/GSM.

Na njoj se mogu odabrati only GSM, only WCDMA ili WCDMA (pref.)/GSM
Isproba sam ovu trecu WCDMA perf/GSM i tada mi puca veza, onda sam na forumu cuo kako se kodom *#*#4636#*#* moze dobiti GSM auto PRL i time se preferira GSM u trenucima kad je 3G signal slab ali tada mi se desi da nisam dostupan na mjestu gdje sam prije pol sata bio dostupan.
Jedino mi normalno radi kad odaberem only GSM, ali tada imam samo EDGE konekciju koja bas ne odusevljava brzinom
Problemi su mi se desavali na dvije lokacije u sirem centru Osijeka u visekatnicama 3/4 kat pored prozora (ne u podrumu,ne u zgradi bez prozora,...)pa mislim da nije do slabog signala,a i ako je tako u centru grada onda se pitam sto bi tek bilo da sam otisao malo dalje u neko manje mijesto.
Ovdje postoje dvije solucije ili je problem do mreze BONBON/t-mobile (npr. preopterecenje jer se puno korisnika spaja na mali broj baznih stanica) ili je do mobitela.
Ima li tko slicna iskustava sa tim mobitelom?
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 22:42   #74
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
Xperia mini pro SK17i, imam problema sa pucanjem veze (za vrijeme razgovora) ili nedostupnoscu kad odaberem konekciju WCDMA (pref.)/GSM.

Na njoj se mogu odabrati only GSM, only WCDMA ili WCDMA (pref.)/GSM
Isproba sam ovu trecu WCDMA perf/GSM i tada mi puca veza, onda sam na forumu cuo kako se kodom *#*#4636#*#* moze dobiti GSM auto PRL i time se preferira GSM u trenucima kad je 3G signal slab ali tada mi se desi da nisam dostupan na mjestu gdje sam prije pol sata bio dostupan.
Jedino mi normalno radi kad odaberem only GSM, ali tada imam samo EDGE konekciju koja bas ne odusevljava brzinom
Problemi su mi se desavali na dvije lokacije u sirem centru Osijeka u visekatnicama 3/4 kat pored prozora (ne u podrumu,ne u zgradi bez prozora,...)pa mislim da nije do slabog signala,a i ako je tako u centru grada onda se pitam sto bi tek bilo da sam otisao malo dalje u neko manje mijesto.
Ovdje postoje dvije solucije ili je problem do mreze BONBON/t-mobile (npr. preopterecenje jer se puno korisnika spaja na mali broj baznih stanica) ili je do mobitela.
Ima li tko slicna iskustava sa tim mobitelom?
Hm...ja imam cijelo vrijeme na gsm jer je punooo bolja pokrivenost,a i baterija mi duze drzi a ako bas moram surfat il nesto cackat po netu onda samo prebacim na 3g i to je to jer dok je na 3g /wcdma onda je brzi net al pokrivenost je slaabija pa cucla takodjer i batku malo vise,tako da je to normalno,sad kolko sam ja priomjetio dok sam na wcdma ima signala al nije ono full al ga ima,al je gsm punoo bolji,a par gumbi ili imas i widget pa stavis i samo jednim klikom predjes na 2g/3g
Btw. ja imam tomato i vip
__________________
...niti lijevo niti desno...
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:49   #75
mozda bi uzeo xperiu mini (ne pro) u tele2 za 395kn. vidim da ima dobre specifikacije,ram,procesor,kamera..
zanima me jedino kako ide pisanje poruka na tako malom mobu?
mini nema tipkovnicu, nego samo pro, a pro je puno skuplji.

prijatelj ima xperia x10 mini pro i kaze da na virtualnoj tipkovnici nema cijele tastature nego treba vise puta kliknut da se dodje do odredjenog slova, kao na onim svim starim mobitelima. zato koristi iskljucivo pravu tipkovnicu. zanima me dal je na ovoj novoj xperiji mini ista stvar ili je cijela tastatura na virtualnoj tipkovinici?

Zadnje uređivanje vin09mon : 14.12.2011. at 12:30.
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:19   #76
Možeš staviti onu koja ti više paše.
Imaš u Marketu puno besplatnih tipkovnica.
A, postoje i tipkovnice koje ne rade na konvencionalan način- pa možda nađeš neku na kojoj možeš brže pisati- a da ne treba veliki ekran.

Evo jedan link o njima.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 09:20   #77
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
mozda bi uzeo xperiu mini (ne pro) u tele2 za 395kn. vidim da ima dobre specifikacije,ram,procesor,kamera..
zanima me jedino kako ide pisanje poruka na tako malom mobu?
mini nema tipkovnicu, nego samo pro, a pro je puno skuplji.

prijatelj ima xperia x10 mini pro i kaze da na virtualnoj tipkovnici nema cijele tastature nego treba vise puta kliknut da se dodje do odredjenog slova, kao na onim svim starim mobitelima. zato koristi iskljucivo pravu tipkovnicu. zanima me dal je na ovoj novoj xperiji mini ista stvar ili je cijela tastatura na virtualnoj tipkovinici?
Pogledaj u podešenjima međunarodnu tipkovnicu na mini (ne X10 mini). Možeš namjestit okomitu tipkovnicu koju hoćeš potpunu ili telefonsku, a kad okreneš mobitel u landscape ionako je potpuna. A osim toga imaš i swipe tipkovnicu sa hrvatskim jezikom u Android 2.3.4 (ranije verzije Androida nemaju) tako da pisanje poruka nije nikakav problem, sa swipe tipkovnicom još je olakšan. Samo malo prošvrljaš po podešenjima međunarodne tipkovnice i sve je tu. Nema potrebe za dodatnom tipkovnicom sa Marketa na mini.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 08:11   #78
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
...
Potpis. Dovoljno opcija je na raspolaganju.
Osobno, maknula mobitel tipkovnicu, koristim swype i, za duže poruke šaltam na horizontalu...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 09:05   #79
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
Potpis. Dovoljno opcija je na raspolaganju.
Osobno, maknula mobitel tipkovnicu, koristim swype i, za duže poruke šaltam na horizontalu...
Evo da kažem da mi je mini napokon stigao sa servisa. Rekli da se Android 2.3.4 nije dobro instalirao i oni ga u potpunosti makli i stavili novi Android 2.3.4. Uglavnom sad sve radi vrhunski.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 00:32   #80
zanima me dali se mini pro moze kupiti u bijeloj boji ? jer kako vidim u tele2 i t mobileu je samo crni?
miss-sunshine91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.