Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 09:39   #561
Quote:
satc kaže: Pogledaj post
niti sam premlada niti lažem.
molim te da ne generaliziraš.
fuj.
Ili su se opekle s dobrostojećima jer su skloniji švrljanju, veće su im mogućnosti.

Ili znaju da nemogu imati takvoga pa kao nije bitno.
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:46   #562
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
Ili su se opekle s dobrostojećima jer su skloniji švrljanju, veće su im mogućnosti.

Ili znaju da nemogu imati takvoga pa kao nije bitno.

ili, ili , ili....
satc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:07   #563
Normalno, sve su žene sponze ili ružne da bi bile sponze. Uvijek isto od očajnih muškaraca kojima je teško prihvatiti da nije bit u novcima(dobro, nekima je), ali najčešće je problem u njima, ali lakše se tješiti ovako..
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:13   #564
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kad više zarađuješ više i trošiš.. Kad sam dobio povišicu od 1500 kuna bio sam sretan kao guzica, planirao sam ostavljati sastrane taj iznos i štedjeti dvostruko više nego inače, jer sam sa prijašnjim iznosom sasvim lijepo pokrivao troškove.. ali to na žalost nije tako.. povećani standard nekako sam od sebe pomiče granice i povećava potrošnju.. nekad mi je 100 kuna značilo nešto, danas dam 100 kuna kao da dam 20.. percepcija se promjeni i ljudi naviknu na više.. Ljeti žena i ja zaista lijepo zarađujemo.. i firma je donjela nešto sitno prošle godine... Osobno me živcira što su žene nositelji potrošnje u kući, ona manje zarađuje od mene ali joj uvjek nešto treba, od odjeće, kozmetike, do punog frižidera. Konkretno nema je već malo više od 3 tjedana, u hladnjaku su samo osnovne namirnice, nešto mesa, jaja, mljeko, povrće, voće itd.. dakle ja mogu živjeti sa jako jako malo i biti zadovoljan.. ali ona "ne može", treba biti pun hladnjak i onda se troši na lijepi ručak, večeru, rade se kolači iz zabave, često se izađe van i novci tako nestanu..nemoš se svađati stalno i grintati i sam sebe ponekad pitaš jebem mu mater imam, zašto da ju tjeram da kuha palentu i činim ju tužnom... ali kad se sjetim koliko para ide u vjetar a drugi su kruha gladni muka mi dođe..ne znam...
Zašto lijepo ne kažeš da je tvoja žena nositelj potrošnje u kući? Lakše ti je ako izgeneraliziraš?
Evo, moj muž ima potrebu za raznovrsnijom (time i skupljom) hranom nego ja.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:13   #565
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
Kako je forumašica jedna iskreno napisala - ženama je bitan novac i materijalno, koja kaže suprotno ili laže ili je još mlada.
Važno je, da nije istina, da nema novaca s jedne strane (ili, blaže rečeno, mogućnosti da se zarade).

Sve ostalo je podložno raspravi i osobnim afinitetima.

Edit: umjesto mogućnosti, bolje bi bilo reći volje i vještine

Zadnje uređivanje Notfunny : 06.03.2015. at 11:31.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:41   #566
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Joj kad gledam cifre s kojima se razbacujete ...

Rijetko koja obitelj ima taj luksuz da zarađuje i 7 000 kn a kamoli i više.
Bitno je se rastegneš onoliko koliko možeš a ne koliko bi želio da možeš.
Volontiram u sklopu socijalne samoposluge, nemate pojma s koliko ljudi novaca preživljavaju
Dobro to je sad druga krajnost ali ne mogu da se ne rastužim kad vidim s kojim se ovdje ciframa barata

Svaka cast na volontiranju. Skidam kapu! Postujem i cijenim! Novac i puno ili malo novca je ekstremno relativan pojam. Jesi li ti svjestan kada popijes kavu bez drustva sam da si sprzio neciju dnevnicu od 12 h rada i to teskog rada? Kada odvedes djevojku, zenu u restoran da si spisko neciju mjesecnu placu. Dugo sam navegavao na tankeru i na putnickom i na jahti. Zaradivao preko 12000 eura mjesecno. Radio sam za sheika kojiemu jahta trosi 3000 eura goriva na sat dok miruje samo za pomocne brodske koji daju struju. Koji ima 23 zene a svaka ekstremno trosi. Kojemu je 50 000 eura normalan racun u restoranu. Dok sam radio na tankeru. U africkim lukama das luckim vlastima(ne beskucnicima) stare rebe izlizane, ili cipele koje vise ne nosis ili steku mallbora i nikada na licu nisi vidio da je netko tako sretan. Nisam nikada dobio na lotu ali nevjerujem da bi se toliko veselio kao pojedinci starim cipelama. Istroseni zilet ako ti netreba das im, bokserice koje ne nosis jer ti se lastika raspala, stari kruh. Ono od hrane sto u dalmatinskoj zagori daju kokosima das njima i oni su sretni familija ce preziviti jos koji tjedan.
davor_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:53   #567
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kad više zarađuješ više i trošiš.. Kad sam dobio povišicu od 1500 kuna bio sam sretan kao guzica, planirao sam ostavljati sastrane taj iznos i štedjeti dvostruko više nego inače, jer sam sa prijašnjim iznosom sasvim lijepo pokrivao troškove.. ali to na žalost nije tako.. povećani standard nekako sam od sebe pomiče granice i povećava potrošnju.. nekad mi je 100 kuna značilo nešto, danas dam 100 kuna kao da dam 20.. percepcija se promjeni i ljudi naviknu na više.. Ljeti žena i ja zaista lijepo zarađujemo.. i firma je donjela nešto sitno prošle godine... Osobno me živcira što su žene nositelji potrošnje u kući, ona manje zarađuje od mene ali joj uvjek nešto treba, od odjeće, kozmetike, do punog frižidera. Konkretno nema je već malo više od 3 tjedana, u hladnjaku su samo osnovne namirnice, nešto mesa, jaja, mljeko, povrće, voće itd.. dakle ja mogu živjeti sa jako jako malo i biti zadovoljan.. ali ona "ne može", treba biti pun hladnjak i onda se troši na lijepi ručak, večeru, rade se kolači iz zabave, često se izađe van i novci tako nestanu..nemoš se svađati stalno i grintati i sam sebe ponekad pitaš jebem mu mater imam, zašto da ju tjeram da kuha palentu i činim ju tužnom... ali kad se sjetim koliko para ide u vjetar a drugi su kruha gladni muka mi dođe..ne znam...


Dugo sam razmisljao o financijama u braku i smatram da je ovaj model najbolji. Znaaci odredi se novac za osnovne potrebe a suprznici dobiju od place dio novca za svoje potrebe. Npr par nema djece zaraduju 9000kn mjesecno (nevazno tko koliko novac je zajednicka imovina). 6000 kn je za hranu rezije a 3000 kn je za deparac. Posto zena ima vece potrebe sto se tice sminke i kozmetike podjeli se novac na nacin da 1700 kn ide zeni a 1300 muskarcu. Zasto ovako?? Pa zato sto je nemoguce objasniti zeni da treba poci na derbij i na utakmicu i put spiskati 1500 kn a i nemoguce je muskome objasniti da cipele kostaju 1500 kn. Ovaj novac je privatan i za njega ne pita. Ako muskarac zeli stediti i poci na svjetsko prvenstvo njegova stvar. Ako zeli poci na veceru s drustvom, u kladionici spiciti, kupiti sportsku opremu, popiti u bircu..... osim kurve na sve moze potrositi . Zena moze 3 mjeseca stediti i kuptiti najskuplje cipele, moze sopingirati, izaci, kozmetiku kupiti. Njena stvar. Tako se ostavlja mogucnost nerealne neracionalne potrosnje za osobni gust. Svota koja se djeli naravno ostaje od viska novca ako ga ima. Ako se krpa kraj s krajem naravno da taj novac ne postoji.
davor_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:28   #568
Hranu i rezije treba placati pola-pola, pogotovo ako zena zivi u vasoj kuci ili stanu. Dakle troskovi se podjednako podmiruju i svatko ima svoj novac i svoju ustedjevinu.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:11   #569
Kao generalno pravilo ambicioznost je obično kodna riječ za novac. Normalno da je novac bitan. Tko će što ovde napisat mi nije bitno. Vjerujem svome iskustvu. Ambicioznost je samo socijano prihvatljivija zamjenska riječ za pare i materijalna dobra iako jedno ne mora ići sa drugim. Može se biti ambiciozan u karijeri da budeš npr. jako dobar xy, a plaća bude prosjek. U svrhu kriterija ambicioznost ništa ne znači ako nema direktnih materijalnih produkata iste, pa tako svoje racionalizacije možete si zabit ... Kao generalno pravilo curama/ženama i nije bitno da li je bogataš stekao pare svojim radom ili je nasljedio dok god ima dovoljno novaca za potrošit na nju u "ime ljubavi". Samo me zanima koja bi motivacija bila muškog koji dobro zarađuje da se veže za tu jednu ženu kad može imat puuuno više opcija? Da mogu imat manekenke svako drugu subotu zašto bi se vezao samo za jednu? Mogao bi živit kao sultan dok mi se pička ne zgadi. Što to nudi ta "posebna" da bi zadržala takvog muškarca kad ih takav muškarac može minjat kao na traci? Nemoj te mi sad napisat "ljubav". Kad smo već realni i racionalni ajmo izbacit patetiku. Svak najviše voli sebe, pa mi sad napišite koji bi to realni razlog bio? Kako godine idu ženama privlačnost ne raste, a novac se može množit, a i sama ta kvaliteta "ambicioznosti" što još više čini tog muškarca privlačnim.
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:50   #570
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Zašto lijepo ne kažeš da je tvoja žena nositelj potrošnje u kući? Lakše ti je ako izgeneraliziraš?
Evo, moj muž ima potrebu za raznovrsnijom (time i skupljom) hranom nego ja.
Nije nositeljica potrošnje u kući zato što ja imam automobil kojeg sam financiram a to brat bratu košta malo manje od onog što trošimo na hranu mjesečno..

Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Dugo sam razmisljao o financijama u braku i smatram da je ovaj model najbolji. Znaaci odredi se novac za osnovne potrebe a suprznici dobiju od place dio novca za svoje potrebe. Npr par nema djece zaraduju 9000kn mjesecno (nevazno tko koliko novac je zajednicka imovina). 6000 kn je za hranu rezije a 3000 kn je za deparac. Posto zena ima vece potrebe sto se tice sminke i kozmetike podjeli se novac na nacin da 1700 kn ide zeni a 1300 muskarcu. Zasto ovako?? Pa zato sto je nemoguce objasniti zeni da treba poci na derbij i na utakmicu i put spiskati 1500 kn a i nemoguce je muskome objasniti da cipele kostaju 1500 kn. Ovaj novac je privatan i za njega ne pita. Ako muskarac zeli stediti i poci na svjetsko prvenstvo njegova stvar. Ako zeli poci na veceru s drustvom, u kladionici spiciti, kupiti sportsku opremu, popiti u bircu..... osim kurve na sve moze potrositi . Zena moze 3 mjeseca stediti i kuptiti najskuplje cipele, moze sopingirati, izaci, kozmetiku kupiti. Njena stvar. Tako se ostavlja mogucnost nerealne neracionalne potrosnje za osobni gust. Svota koja se djeli naravno ostaje od viska novca ako ga ima. Ako se krpa kraj s krajem naravno da taj novac ne postoji.
Naš je princip jednostavan.. moja plaća je moja, njezina je njezina.. u slučaju da netko ne radi onaj drugi financira njegov dio troškova..zajedničke stvari zajednički financiramo... ona meni ne prigovara gdje trošim ja, ja njoj ne prigovaram na što troši ona... ako štedimo za nešto (automobil, gradnja kuće) tada oboje pokušavamo što više staviti sastrane... ovako smo oboje sretni i zadovoljni zasad i to nam je jedino bitno...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:52   #571
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Samo me zanima koja bi motivacija bila muškog koji dobro zarađuje da se veže za tu jednu ženu kad može imat puuuno više opcija? Da mogu imat manekenke svako drugu subotu zašto bi se vezao samo za jednu? Mogao bi živit kao sultan dok mi se pička ne zgadi. Što to nudi ta "posebna" da bi zadržala takvog muškarca kad ih takav muškarac može minjat kao na traci? Nemoj te mi sad napisat "ljubav". Kad smo već realni i racionalni ajmo izbacit patetiku. Svak najviše voli sebe, pa mi sad napišite koji bi to realni razlog bio? Kako godine idu ženama privlačnost ne raste, a novac se može množit, a i sama ta kvaliteta "ambicioznosti" što još više čini tog muškarca privlačnim.
Zašto da ti se objašnjava kada to ne želiš razumjeti..
Ljubav, da ljubav.. to je apstraktan pojam za dosta ljudi a ni tebi baš nije jasan.. kao ni meni pojam svaku večer jebet drugu žensku dok mi se na zgadi.... mislim što ako ti se zgadi, pređeš na muške ili što...?
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 08.03.2015. at 18:13.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:56   #572
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Kao generalno pravilo ambicioznost je obično kodna riječ za novac. Normalno da je novac bitan. Tko će što ovde napisat mi nije bitno. Vjerujem svome iskustvu. Ambicioznost je samo socijano prihvatljivija zamjenska riječ za pare i materijalna dobra iako jedno ne mora ići sa drugim. Može se biti ambiciozan u karijeri da budeš npr. jako dobar xy, a plaća bude prosjek. U svrhu kriterija ambicioznost ništa ne znači ako nema direktnih materijalnih produkata iste, pa tako svoje racionalizacije možete si zabit ... Kao generalno pravilo curama/ženama i nije bitno da li je bogataš stekao pare svojim radom ili je nasljedio dok god ima dovoljno novaca za potrošit na nju u "ime ljubavi". Samo me zanima koja bi motivacija bila muškog koji dobro zarađuje da se veže za tu jednu ženu kad može imat puuuno više opcija? Da mogu imat manekenke svako drugu subotu zašto bi se vezao samo za jednu? Mogao bi živit kao sultan dok mi se pička ne zgadi. Što to nudi ta "posebna" da bi zadržala takvog muškarca kad ih takav muškarac može minjat kao na traci? Nemoj te mi sad napisat "ljubav". Kad smo već realni i racionalni ajmo izbacit patetiku. Svak najviše voli sebe, pa mi sad napišite koji bi to realni razlog bio? Kako godine idu ženama privlačnost ne raste, a novac se može množit, a i sama ta kvaliteta "ambicioznosti" što još više čini tog muškarca privlačnim.

Blago tebi kad možeš sve svesti na pare i uživanje u ljudima koji su s tobom ISKLJUČIVO jer imaš novca. I pri tom ne vidjeti koliko je to jadno/površno/patetično. Pazi, ti PLAĆAŠ nekom da priča s tobom i da te fizički dodiruje. I pri tom se osjećaš kao kralj svemira, a ne kao bijedna šuga koja nema ništa drugo za ponuditi osim novca te, sukladno tome, privlači i oko sebe okuplja jednako bijednu šugu koja bi se prodala u zamjenu za novac. Fasciniran sam, ljudi su stvarno mistična bića.
Golden Circle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:22   #573
Quote:
Golden Circle kaže: Pogledaj post
Blago tebi kad možeš sve svesti na pare i uživanje u ljudima koji su s tobom ISKLJUČIVO jer imaš novca. I pri tom ne vidjeti koliko je to jadno/površno/patetično. Pazi, ti PLAĆAŠ nekom da priča s tobom i da te fizički dodiruje. I pri tom se osjećaš kao kralj svemira, a ne kao bijedna šuga koja nema ništa drugo za ponuditi osim novca te, sukladno tome, privlači i oko sebe okuplja jednako bijednu šugu koja bi se prodala u zamjenu za novac. Fasciniran sam, ljudi su stvarno mistična bića.
Ne, samo sam tako reći dao flip the script scenario. Nije teško razdjelit ljude koje se lijepe na tebe zbog novaca isključivo i oni koji imaju pravi interes. Poduzimanjem koraka kao sakrivanje svog statusa, ne posuđivat i drugima činit usluge lako se vidi da li ti je netko prijatelj. Kad te netko vidi kao hodajući novčanik i način da se kao parazit priključi tada se prema toj osobi ponašaš kao objektu i pristaneš na obostranu korist. Ukoliko bi npr. curama naglo porasta interes za mene kad bi čuli da sam xy, a ona dobro izgleda, pa što ne napravit transkaciju? Oboje znamo što dobivamo i to je to. Nije mo to ništa manje dehumanizirajuće nego kad bi me netko po check list kriterijima procjenjiva da li sam dovoljno dobar da budem partner toj osobi, samo ja nemam iluzije u vezi takvih odnosa. Netko vidi tipa ah to je sigurno prava ljubav dok ja vidin ono što je i kroz niz testova se mogu utvrdit motivi osoba.
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:43   #574
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Ne, samo sam tako reći dao flip the script scenario. Nije teško razdjelit ljude koje se lijepe na tebe zbog novaca isključivo i oni koji imaju pravi interes. Poduzimanjem koraka kao sakrivanje svog statusa, ne posuđivat i drugima činit usluge lako se vidi da li ti je netko prijatelj. Kad te netko vidi kao hodajući novčanik i način da se kao parazit priključi tada se prema toj osobi ponašaš kao objektu i pristaneš na obostranu korist. Ukoliko bi npr. curama naglo porasta interes za mene kad bi čuli da sam xy, a ona dobro izgleda, pa što ne napravit transkaciju? Oboje znamo što dobivamo i to je to. Nije mo to ništa manje dehumanizirajuće nego kad bi me netko po check list kriterijima procjenjiva da li sam dovoljno dobar da budem partner toj osobi, samo ja nemam iluzije u vezi takvih odnosa. Netko vidi tipa ah to je sigurno prava ljubav dok ja vidin ono što je i kroz niz testova se mogu utvrdit motivi osoba.
Slažem se, ali ipak mi odnos koji nije zasnovan na tom "ja imam pare, ti izgledaš dobro" principu vrijedi puno više. Samim time bih i radi jednog kvalitetnijeg odnosa križao 10 ovih jednostavnih i površnih. Ne bi li radije da netko sjedi s tobom zato jer ga zanimaš ti i ono što ti imaš za reći, a ne to što ti imaš XY status u društvu i toliko i toliko novca na računu? Osobno mi ti parazitski odnosi ne vrijede pišljiva boba. Čak mi je i komična pomisao na situaciju u kojoj me netko želi iskoristiti radi novca, ne znam da li bih odolio da ne predložim neku tarifu po kojoj se družimo, čisto da druga strana ne misli da sam naivan

Naravno, svatko ima svoje kriterije, dok si ti svjestan same suštine takvog odnosa i pristaješ na to, sve okej. Samo ne volim kad se ljudi zavaravaju (predivne žene koje imaju hrpu muških prijatelja, bogati momci s kojima se svi žele družiti...) i žive u nekoj fantaziji da su netko i nešto na temelju stvari za koje nisu prstom mrdnuli da ih ostvare - fizički izgled, bogati tata itd.
Golden Circle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:50   #575
Quote:
Golden Circle kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali ipak mi odnos koji nije zasnovan na tom "ja imam pare, ti izgledaš dobro" principu vrijedi puno više. Samim time bih i radi jednog kvalitetnijeg odnosa križao 10 ovih jednostavnih i površnih. Ne bi li radije da netko sjedi s tobom zato jer ga zanimaš ti i ono što ti imaš za reći, a ne to što ti imaš XY status u društvu i toliko i toliko novca na računu? Osobno mi ti parazitski odnosi ne vrijede pišljiva boba. Čak mi je i komična pomisao na situaciju u kojoj me netko želi iskoristiti radi novca, ne znam da li bih odolio da ne predložim neku tarifu po kojoj se družimo, čisto da druga strana ne misli da sam naivan

Naravno, svatko ima svoje kriterije, dok si ti svjestan same suštine takvog odnosa i pristaješ na to, sve okej. Samo ne volim kad se ljudi zavaravaju (predivne žene koje imaju hrpu muških prijatelja, bogati momci s kojima se svi žele družiti...) i žive u nekoj fantaziji da su netko i nešto na temelju stvari za koje nisu prstom mrdnuli da ih ostvare - fizički izgled, bogati tata itd.
Pa da... Ne kaže se džabe lijepa žena umire dva puta . Možda su tu negdi u prednosti self made bogataši jer su iskusili obe strane, pa mogu odmjerit dok osobe koje su rođene kao prinčevi i lijepe djevojke za drugo ne znaju. Njima je u glavi da su ljudi predivna bića i da ih vole zbog onih kakvi jesu, a ne zbog xy dok ne želim ispast skroz ciničan, al ako nema obostrane koristi tada veza ni ne postoji. Treba samo to imati na umu što ne znači da ćeš bit kalkulator cijeli život, al ne smiš dopustit da te netko radi budalom. Kad ljudima daš prst, oni hoće ruku i postanu nezahvalni za poklonjeno i počinju uzimat stvari zdravo za gotovo. Treba postavit razumne granice i ne gajit iluzije. Kad imaš takav mind set, ljudi te dosta rijeđe razočaraju nego kad se držiš Disney spike.
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:02   #576
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
...
I opet se slažem. Self made bogataši su druga priča, nije ni blizu isto kad je netko sam nešto napravio i kad je rođen i sve mu je servirano. Mislim, generalno ljudi kojima je sve na pladnju ispadnu malo, jel, glupavi. Nije ni za čuditi se kad te roditelji drže pod staklenim zvonom i razmaze, jednostavno ne znaš za drugačiji svijet.
I naravno da je svaki odnos obostrana korist, tražio ti novac, velike sise, interesantan razgovor... I granice stvarno treba znati postaviti. U prirodi nam je da ispipavamo dokle neki odnos ide (često nesvjesno), ako nema granica često netko završi kao budala, ne nužno radi loših namjera suprotne strane.
I Disney spika je lijepa i sanjarska, ali također i siguran recept za ostati povrijeđen.
Golden Circle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:18   #577
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Zašto lijepo ne kažeš da je tvoja žena nositelj potrošnje u kući? Lakše ti je ako izgeneraliziraš?
Evo, moj muž ima potrebu za raznovrsnijom (time i skupljom) hranom nego ja.
Najbolji su mi takvi koji po svojoj ženi generaliziraju druge, umjesto da napišu "moja žena troši", a ne "žene troše", valjda se tješe da je tako i drugima.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 00:07   #578
Ne smeta svima. Žena mi je deset puta ambicioznija i uspješnija, no zato ja kompenziram drugim stvarima taj manjak, bolje fizički izgledam npr., u boljoj sam formi, imam bolji humor..bitno da ste jedno drugim zadovoljni..no istina češće žene traže kod muškoga nego obratno, izgled je više na cijeni kod žene, uspjeh kod muškog..
sicario is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:08   #579
Pa ako si mozes priustiti da se odvojis od roditelja kako si navela u postu, mozete negdje skupa uzeti stan u najam (ili sta vec) pa krenuti od toga.
Bombastik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 15:14   #580
Mene i muci manjak ambicije i manjak zainteresiranosti za okolinu i sebe kod mog odabranika.
Mlad je, sposoban kad nesto zeli, odrastao je u obitelji s ocem koji je stalno radio za zivot i nije ga doma mnogo bilo, te s majkom koja po cijeli dan pred TV-om sjedi. Nije tu bilo razgovora, ljubavi, emocija. Pocinjem od tog da kod kuce nije imao od kog nauciti.
Kod mene skroz druga prica. I kod mene je otac zatvorenija osoba ali novac se drzi u jednom novcaniku, majka kao kucanica ide u nabavku i novci su kod nje (nazovite vi kako god to zelite ali kod nas je normalnije imati sve na jednom mjestu i znati tocno koliko je gdje nego na 3 strane rasuto pa da se ne zna sto je kod kog).
Kad smo mi poceli ziviti skupa, predlozila sam da novac drzimo ni u cijem novcaniku nego u jednoj kasici te da po potrebi vadimo novce i idemo u nabavku, soping, izlazak i sl. Njemu to nije pravo. Doprinosim jednako koliko i on, cak ponekad i vise, ali kao osjeca se ponizen jer ima osjecaj da za svaku kunu koju je zaradio mora pitati mene. Sto razumijem da bi mu moglo uzrokovati udarac na ego, ali ako meni to nije problem i ako dijelim sve sto imam s njim, zasto i on ne bi? Uostalom ne pita me za novac nego sa zajednickog mjesta uzme za sto god mu treba.
Neku vecer sam saznala da mi mulja dulji period da je prestao pusiti cigare, tj. ne pusi u mojoj prisutnosti. Meni kao osobi koja nikad nije pusila naravno da se ne cini teskim ostaviti se cigareta (nije dugo pusac, 4-5 godina), no shvacam taj ovisnicki poriv i zato i smatram da je imao cime kompenzirati to, samo da mu je istinski bilo stalo (naime, ja sam alergicna na duhan). I pitala sam ga kako bi za nasu obitelj, nekad u buducnosti za nase dijete zrtvovao nesto. Pitala sam ga zasto mi nije rekao za to, zasto mi se nije obratio, odgovorio mi je da bi mi tako pruzio jos jedno razocaranje u nizu a da on ne moze prestati. Kad sam ga upitala kako zna da ne moze kad nije ni pokusao, nije mi znao odgovoriti.
Nema zavrsen fakultet, nema stalan posao, nije financijski stabilan. Ima JAKO nisko samopouzdanje koje se trudim potaknuti pohvalama ali i povremenim kritikama uz savjet (ja ne znam osobu samo tapsati po ramenu i govoriti bravo bravo). Poticem ga da upise fakultet, on ne zna sto bi. Poticem ga da otkrije granu u kojoj se nalazi, njemu je svejedno. Mene ubija zapravo to sto on propada s godinama, mlad je fizicki a psihicki star i trom. Ili lijen. On kaze da kad volis neku osobu prihvacas ga sa svim manama i vrlinama. Ja se ne slazem s tim - kad volis tu osobu tezis njenom boljitku, da njoj, a samim time i tebi s njom bude bolje. Tezim tome da nam osiguram buducnost sad, dok smo oboje mladi, da kad dodu djeca, kad zasnujemo obitelj da imamo svoju, samostalnu, pa taman malu pozadinu, ne roditeljsku ili rodbinsku.
Trudim se potaknuti tu ambiciju kod njega, da tezi samoostvarenju, i iskreno razmisljam potraziti strucnu pomoc za njega. Ja znam kakvu viziju njega imam i znam kakva je osoba u dubini sebe i sto moze i za sto je nadaren i sposoban. Ali ubija nasu vezu sa svojom tromosti, nerazgovaranjem, neplaniranjem...
Bojim se da ce nas to dovest na rub, to sto on ne radi ama bas nista nego ceka da prilike same pocnu padati. A to se desiti nece.
Koliko god da ga volim, znam sto u zivotu zelim, za sto radim i za sto se mucim, no strah me je da cu propasti ja uz njega, ne uspijem li ga potaknuti..
__________________
All life is an experiment. The more experiments you make the better. R. W. Emerson
DeeJaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger