Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Ambicija (novac) - broj 1 kriterij?
Vrlo mi je bitna ambicija i/ili pedigre 15 23.81%
Progledam, ako ima druge 'adute' 13 20.63%
Nije mi na gornjoj polovici liste kriterija 35 55.56%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2015., 08:58   #21
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Da, i prije su učiteljice mladim curama govorile 'udajte se za inženjera', no u posljednje vrijeme kao da je sve to dobilo na mahu..mlade cure postaju sve samosvjesnije i sve veći broj njih za vezu traži perspektivnog ambicioznog partnera ili da je po obiteljskoj liniji dobro osiguran..ne znam da li mi se čini samo tako ili nastupa svojevrstan proces prirodne selekcije..posljednjih godinu dana čak nekoliko drugova iz kvarta je dobilo košaricu nakon dugogodišnjih veza i vidi vraga, neke od njihovih partnerica već su, nakon tek pola godine, zaprošene od strane novih partnera koji su koliko čujem financijski mnogo potkovaniji od mojih ispodprosječno plaćenih sss drugova..zatim na desetogodišnjici mature, sve redom čujem od kolegica iz klupa kako im se muževi bave ovime onime tuku opasnu paru, vode firme, dok par ovih solo cura na pitanje imaju nekoga, kao u šali odgovaraju 'čekam da se bogato udam'..kako to da su tako odjednom žene povisile kriterije?
Dobro je Eugen nanjušio jedan oblik seksizma koji se, izrazit ću se, benigno provlači kroz ovaj dio posta.. Zašto kažem benigno?
- prateći tvoj forumski opus, rekao bih da nije da gajiš takvu 'politiku', već da je do nepotpunog razumijevanja funkcioniranja femme populacije..

Ako neki muškarac posjeduje ambicioznost kao životno karakterno svijetlo, to će značiti da je ustrajan u onome što radi, da ulaže u sebe, razvija svoje sposobnosti i trudi se maksimalno ispuniti potencijal kojeg svatko od nas posjeduje, a razlikujemo se u načinu kako ga njegujemo..

Direktno vezano, to znači da će takva persona imati "novčano" zadovoljstvo ili, ako baš hoćeš, potpuno bukvalno - imati novac..
E sad, naravno da postoje slučajevi/iznimke za kojeg se, nažalost, podosta muškaraca hvata kad su ovakve teme u pitanju, a to su tatini sinovi i tome slična retorika..
No, bitno je da to ostaju i jesu, samo i jedino ono što sam naveo već - iznimke..

Onaj koktel ili jednadžba; "ulaganje u sebe = novac" možeš komotno shvatiti kao pravilo jerbo, to tako i smatram..

Naposljetku, takav muškarac doslovno pršti od samopouzdanja, a uzimajući u obzir da je zdravo i jako samopouzdanje na visokoj listi prioriteta koje jedna femme persona traži kod potencijalnog partnera i bude mu privučena, (retoričko) pitanje ti postavljam;

- Zar stvarno bi mogao zamjeriti joj na takvom odabiru?




Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
I konačno. Da li bi pod određenim okolnostima i pod kojim uzele za ozbiljno tipa koji nije ambiciozan (čitaj radi za prosječnu plaću) i nema ništa u nasljedstvu?
Na konto onoga iznad što sam napisao - ovo "čitaj" je potuno kriva smjernica..
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 10:30   #22
Quote:
Picopjevac kaže: Pogledaj post
Dobro je Eugen nanjušio jedan oblik seksizma koji se, izrazit ću se, benigno provlači kroz ovaj dio posta.. Zašto kažem benigno?
- prateći tvoj forumski opus, rekao bih da nije da gajiš takvu 'politiku', već da je do nepotpunog razumijevanja funkcioniranja femme populacije..

Ako neki muškarac posjeduje ambicioznost kao životno karakterno svijetlo, to će značiti da je ustrajan u onome što radi, da ulaže u sebe, razvija svoje sposobnosti i trudi se maksimalno ispuniti potencijal kojeg svatko od nas posjeduje, a razlikujemo se u načinu kako ga njegujemo..

Direktno vezano, to znači da će takva persona imati "novčano" zadovoljstvo ili, ako baš hoćeš, potpuno bukvalno - imati novac..
E sad, naravno da postoje slučajevi/iznimke za kojeg se, nažalost, podosta muškaraca hvata kad su ovakve teme u pitanju, a to su tatini sinovi i tome slična retorika..
No, bitno je da to ostaju i jesu, samo i jedino ono što sam naveo već - iznimke..

Onaj koktel ili jednadžba; "ulaganje u sebe = novac" možeš komotno shvatiti kao pravilo jerbo, to tako i smatram..

Naposljetku, takav muškarac doslovno pršti od samopouzdanja, a uzimajući u obzir da je zdravo i jako samopouzdanje na visokoj listi prioriteta koje jedna femme persona traži kod potencijalnog partnera i bude mu privučena, (retoričko) pitanje ti postavljam;

- Zar stvarno bi mogao zamjeriti joj na takvom odabiru?






Na konto onoga iznad što sam napisao - ovo "čitaj" je potuno kriva smjernica..
Znači, samopouzdanje je tako važno. OK, znači dovoljno se ubost steroidima ili uzest kokain i postat ću najpoželjniji muškarac na planeti ? INB4, al ne ta vrsta samopouzdanja :. Kad su pare vezane na karakter, dragi sve prolazi. Downeri, drogaši, visoki, mršavi, nema to veze sa samopouzdanjem jer da je to jedini problem bar danas droge su jeftine i to se može lako popravit kemijski. Muškarci cijene fizički ljepotu (aka zdravi geni) žene sigurnost (aka pare). Sve drugo je filozofsko izdrkavanje i ubacivanje fraza tipa feme, corpus lopus ili neke latinske riči koje su već moderene da se prikažeš kao da znaš o će mu govoriš .
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:56   #23
Ne ambicija mi uopce nije bitan kriterij, polticari su ambiciozni pa kako sticu svoj novac? Zar nikome nije vazno kako je neka osoba stwkla taj novac? Biti ambiciozna i biti pametna i marljiva osoba NIJE isto. Ali u nasem drustvu nije vazno koliko je netko trupala i ljudskih sudbina pregazio svojom tzv. ambicioznoscu. Taj u nasem drustvu nije pokvaren nego je sposoban i ambiciozan. Kako mene isticanje te ambicioznosti opcenito ide na onu stvar, pogotovo otkad sam nakon negog vremena pocela izlaziti na spojeve, cini mi se da sto je situacija u drzavi gora to sve nekako vise dolazi do izrazaja. Pogotovo kurcenje, cak i ono suptilnije kurcenje likova koji misle da zato sto imaju da su bozji dar zenama, iz te cinjenice neki se odnose prema svim zenama ko da bi valjda odmah trebale past na koljena, rasirit noge i osjecat se ko prave sretnice. Problem je u oba spola. Sto se tice pitanja u naslovnom postu, ako si isao u gimnaziju i ako su cure s godisnjice mature isle na fakultete logicno je da su i upaznale ljude s diplomom, obrazovanjem a i kasnije boljim prilikama zbog toga jer se ljudi tad druze i upoznaju u tom nekom studentskom zivotu. Ali bas trazenje bogate udaje ne mogu shvatiti. Pitam se gdje je tu ljubav. I zenski ali i muski postovi ovdje vrve takvim kalkulacijama: ako sam lijepa bogato cu se udati, ako sam bogat jebat cu vise mladih zena umjesto jedne sponzoruse . Tesko mi se odluciti tko je gori u svojim razmisljanjima.Ja dolazim iz normalne obitelji, radisne ali ne bogate, uvijek smo imali sve potrebno i nikad nije nikome nesto falilo. I studiram i druzim se sa inzenjerima, valjda cu i ja postati inzenjerka, mozda cu naci posao a mozda necu nakon sto diplomiram, ali sta bi sad trebala se osjecat ko sponzorusa jer cu mozda zavrsiti s nekim tko ima bolji mat status od mene i mojih roditelja i ima par eura vise ustedjevine od mojih? Ili cu zavrsit s kolegom inzenjerom? Ili cu odbit decka ili on mene jer neciji roditelji imaju kredit u svicarcima ili neke probleme? Tu nema ljubavi, nekima valjda nije ni vazna. Meni je vazna intelektualna i fizicka privlacnost i snazna zaljubljenost na pocetku. Kojoj dajemo sansu da se razvije u lijepu toplu i mirnu ljubav i onda zajednicki stvaramo koliko i kako mozemo, neoptereceno. Neki muskarci nemaju pojma koliko je odvratan taj hvalisavi nastup, taj robno-novcani odnos prema pizdi i koliko je normalnoj zeni to UVREDLJIVO. Ja tarzan poduzetnik ti jane, uzas!
city-of-adelaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:08   #24
Quote:
city-of-adelaid kaže: Pogledaj post
Neki muskarci nemaju pojma koliko je odvratan taj hvalisavi nastup, taj robno-novcani odnos prema pizdi i koliko je normalnoj zeni to UVREDLJIVO. Ja tarzan poduzetnik ti jane, uzas!
Stvarno, a šta misliš zašto se tako ponašaju?
Pa valjda jer postoji kritična masa žena koje padaju na te fore.
Nije taj diskurs pao s neba.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:09   #25
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Dobro, pari se da puno pljujem po sponzama, al samo želim prikazat da medalja ima dvi strane i da ukoliko se takve zalipe za nekog lovaša bit će tretirani kao objekt kao što oni njega tretiraju kao objekt/bankomat. Po meni je najbolje kad se slično sa sličnim upari. Kao što mi nebi odgovarala neka lina tuka tako mi nebi ni odgovarala žena zmaj koja radi 15 sati dnevno i želi pokazat kako je napredna i radišna .
Jasno, svaki lonac nađe svoj poklopac I ne, nije uvijek najbolje kad se slično sličnim upari
MissComplicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:16   #26
Anketa je jako loše postavljena...
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:18   #27
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Stvarno, a šta misliš zašto se tako ponašaju?
Pa valjda jer postoji kritična masa žena koje padaju na te fore.
Nije taj diskurs pao s neba.
Ne za mene to znaci da traze takvu zenu, jer da traze drugaciju drugacije bi se i ponasali. Na kraju svatko dobije upravo ono sto ocekuje i zasluzuje. Losa je to isprika za takvo ponasanje. I ja bi onda mogla misliti o svim muskarcima da su kreteni i varalice amoralci jer ih je kriticna masa takvih. Ali znam i vjerujem da nisu svi takvi i u skladu s takvim ocekivanja pristupam muskarcima. Pristupam im sa ocekivanjem da ce biti takvi i da mogu biti takvi dok mi nesto ne pocne pokazivati da je ta osoba drugacija. Muskarcima koji imaju novaca nista ne daje za pravo da se zato prema zenama automatski odnose ko prema materjalisticama i sponzorusama, curu koju NE poznajes dovoljno to itekao moze uvrijediti i odbiti, a onda taj lik dobiva ono sto je i trazio, tj onakvu kakvu je i trazio. Ajde molim vas, nema nikakvih zrtava u tim pricama. Bljuf
city-of-adelaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:59   #28
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Znači, samopouzdanje je tako važno. OK, znači dovoljno se ubost steroidima ili uzest kokain i postat ću najpoželjniji muškarac na planeti ? INB4, al ne ta vrsta samopouzdanja . Kad su pare vezane na karakter, dragi sve prolazi. Downeri, drogaši, visoki, mršavi, nema to veze sa samopouzdanjem jer da je to jedini problem bar danas droge su jeftine i to se može lako popravit kemijski.
S takvim banaliziranjem i uskogrudnim gledanjem, niti ne očekujem, niti je moguće da shvatiš poantu i daš nekog prostora za diskusiju koja bi i vodila k nekom smislenom cilju.. Ali , svakako hvala na pokušaju.. Bitno je probati, ne nužno uspjeti, zar ne?

Quote:
Muškarci cijene fizički ljepotu (aka zdravi geni) žene sigurnost (aka pare).
Jbg, ja kao muškarac kod femme populacije cijenim i sigurnost, i ambiciju, i fizičku ljepotu ("aka zdrave gene"); nikad to nije samo jedna stvar, već cijeli spektar, persona kao cjelina..

Tako da, ne vidim zašto bi one bile zakinute za takav način razmišljanja (pošto su i one, dopustit ćeš, također ljudska bića slična nama, jel.. ) ili, još gore, da bi im zamjerio na tome - nije lijepo biti licemjeran..

Nemam potrebu za uzimati kao referentnu situaciju poput; "Mara je iskompleksirana, karakterno slaba persona pa joj je želja da bude s Ivicom, koji je pun kao brod i uzet će ju samo i isključivo zbog njezinog vrhunskog fizičkog izgleda; pa se to oslikava na kompletno MŽ funkcioniranje - osim što je ovo, opet, samo nebitna iznimka, ujedno je i ozbiljna mizoginija, kao i omalovažavanje muškaraca..

A da ne govorim kako nema nikakvog oslonca za takvu tvrdnju jerbo, nismo toliko providni da bi točno znali na temelju naše subjektivne procjene na prvi pogled, što se točno događa u četiri zida nekog para pa da donosimo potpunu i točnu definiciju..


Quote:
Sve drugo je filozofsko izdrkavanje i ubacivanje fraza tipa feme, corpus lopus ili neke latinske riči koje su već moderene da se prikažeš kao da znaš o će mu govoriš .
Ako misliš da mi je bitno kakvog će me okarakterizirati i da li će misliti da znam ili ne znam o čemu govorim jedan Morpheus00, onda, meštre, mislim da si se ipak malo previše precijenio..
Ali opet, hvala na pokušaju i uputama za daljnji "uspješniji" forumski rad..

Btw, nisam ja to rekao, već Gandhi; "Jedini način da živimo jest da pustimo i druge da žive.. " - stvarno neloša životna filozofija, a ujedno vrlo pogodna za razumijevanje ostalih persona i njihovih postupaka..

__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:57   #29
"Vrlo mi je bitna ambicija i/ili pedigre" Kakav je to odgovor koji obuhvaća dvije sasvim različite stvari u jednom?
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:17   #30
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
"Vrlo mi je bitna ambicija i/ili pedigre" Kakav je to odgovor koji obuhvaća dvije sasvim različite stvari u jednom?
Odgovor koji daje do znanja u kakav kontekst autor ankete stavlja ambiciju; kao osnovnu polugu pomicanja drustvenog statusa ("pedigre").

Inace, anketa nije dobro postavljena...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:24   #31
Kako mu više ne dopizdi?
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:26   #32
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Kako mu više ne dopizdi?
Kao sto sam rekao na xyz zadnjih tema od autora, nemam namjeru nit sudjelovati u temi, nit glasati unutar anketa koje nude samo jednu stranu spektra za glasanje.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:30   #33
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Kao sto sam rekao na xyz zadnjih tema od autora, nemam namjeru nit sudjelovati u temi, nit glasati unutar anketa koje nude samo jednu stranu spektra za glasanje.
Nemoj se zaletit s odlukom. Može bit dobrih prilika za bacit ulje na vatru.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 19:15   #34
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
"Vrlo mi je bitna ambicija i/ili pedigre" Kakav je to odgovor koji obuhvaća dvije sasvim različite stvari u jednom?
Slazem se. Cijeli topic je hrpa generalizacija btw, ali navikli smo od instructora.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:11   #35
sve češće čitam ovdje po forumu, a i čujem oko sebe, kako je partnerovo samopouzdanje vrlo bitan faktor/kriterij pri odabiru....Ja se samo pitam,kako izgledaju situacije, kada to samopouzdanje; koje je čim-čim više tim-tim bolje, postane "neprijateljom", nekako mi djeluje kao potencijal za manipulaciju

Na materijalizam(financijski status) se ni neću osvrtati, jer znam svoj M.O, a on je pojačanja želja za novcem kad nema ljubavi....lažni nadomjestak za duševnu skladnost, trčati za novcem(ambicijama, jer je kod nekih koliko čitam to dvoje usko povezano) nije moj prioritet, ako mi se jede meso, jesti ću pravo meso, a ne neku tamu sojinu imitaciju punu Eova

Bajdevaje, instruktore ikspeu, dokle tako?
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 20:19   #36
Baš mi neki dan sretno udana kolegica i majka priča na poslu o svojim frendicama i to njih tri ,četiri koje danas sve redom imaju 30 godina i nikad nisu imale dečka niti su se ikad ševile, ali ne iz vjerskih razloga kao što je ništa prije braka. Razlog njihove emotivne i seksualne apstinencije je taj što nikada nisu naišle na dečka koji je dovoljno dobar za njih, a kriteriji im nisu ni fizički ni karakterni nego isključivo status i lovica. :-) Pričala mi je kako su se prijezirno ponašale prema dečkima koji su za vrijeme faksa pazi sramote jeli u menzi i spavali u st. domu, a da se razumijemo one nisu pripadnice zlatne mladeži.
Po njima dečko mora imati stan, auto i to ne krntiju, dobru plaću i sl. da bi uopće došao u obzir. Samo su se cure zajebale, mi živimo u Hrvatskoj gdje mladi "kupuju" stan na 25 godina, a ne u Kaliforniji. A meni je neobično drago da će ostati same, jadne fustrirane...
Žene tri banke a nikad vidjele golog tipa!

Što kažu Bosanci: Ima Boga da je ko miš! ;-)
Marcolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 23:35   #37
ja nebi ni rekla da sam djevica sa trideset, zasto to netko prica? po firmi?? ajd najbolja frendica i tak ali ovo
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 12:54   #38
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih.

Kod potencijalnog partnera me uopce ne zanima njegovo financijsko stanje. Zanima me da li on zeli ostati zivjeti u tim uvjetima i da li se bori za bolje sutra. Osoba koja za sebe ne zeli bolje i vise nije osoba za mene. Novac kao takav mi ne predstavlja nikakvu vrijednost sto se moguceg partnera tice. To nije nekakva kvaliteta koja ce mi uciniti partnera privlacni(ji)m.


Malo upozorenje: Čitajući tvoj post želio sam odmah ključati temu. Umjesto toga, samo upozorenje. Svaki seksizam će se oštro sankcionirati - kao što i stoji u pravilima.
Moram se složit da je ovo jako lijepo sročeno..Bitno je da uvijek postoji želja za napretkom i da se tokom života ide naprijed..Pa makar koračić po koračić..Najgori su partneri koji su inertni,koji se zadovolje nekim sranjem i tako životare do smrti..Može se jako puno postić i kada dvoje ljudi sa SSS kreću od nule,ali se slažu,poštuju i rade kao tim
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 12:59   #39
Priča moja kolegica o curama koje ja ne poznam, koje nisu u našoj firmi. Razgovor je započela ona, tema je bila slična, zaključak je bio da je danas kriterij br. 1 novac, osobito kod žena i navela je par primjera, na što sam se i ja nadovezao s nekoliko svojih.
Ona lagano likuje jer su joj neke od njih direktno rekle "Pa šta će ti on?" referirajući se na njegovo materijalnno stanje u doba kad su prohodali. "On nema ništa, završio je dif ti nisi normalna, kakva vam je budućnost?"
Danas on radi kao osobni trener, zarađuje odlično, a njene frendice nitko nije ni neće pipnuti, vjerujem da nisu ni na vibratoru jer bi bilo glupo izgubiti nevinost sa uređajem, zar ne? :-)
Inače tema uopće nije seksistička, to je realnost, manimo se lažne političke korektnosti.
Marcolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 13:01   #40
Finansijska stabilnost se placa jako visokom cijenom. U situacijama kada na gotovo dodje zena koja ne zeli prstom da mrdne a pored sebe ima muskarca koji je finansijski jak i mocan. Tu ide ona deviza: pruzicu ti sve, ne moras raditi, samo budi lijepa i suti, a ja cu pored tebe imati jos njih jer mogu. Obezbijedio sam te. Kupio sam te.

Daleko mi je draze pored sebe imati nekog ko nikada ne mora biti "mocan" ali ko se ne libi raditi bilo koji posten posao, ko ima ideja i ko je vrijedan. To mi je stabilnost. Stanje uma i spremnost a ne hrpa love na gotovo.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger