Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2009., 18:43   #21
Question

dobila sam rezultate elisa testa na torch
toxoplasma igm negativno,igg negativno
citomegalo virus igm negativno,igg pozitivno vrijednost je 8893
rubella igm negativno,igg pozitivno vrijednost je 28,3 iu/ml
herpes simplex virus je igm negativno,igg pozitivno vrijednost je (u titru 16085)
zna li neko sta o tome
nandadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:15   #22
lječenje citomegalovirusa kod bebe

moja dvomjesečna bebica je u trudnoći dobila taj virus od mene. ja nisam znala ni da sam zaražena, bila sam cijelu trudnoću zdrava (saznala sam tek kad su njoj počeli raditi pretrage). za sada znamo da kao posljedice ima rupicu na srcu i šum, nekoliko većih cista na mozgu i već četiri puta nije prošla na kontroli sluha. često poplavi oko očiju i usta i često se marmorira. moramo obaviti još neke pretrage (kontrolu sluha u Zg, MR mozga...) i onda su mi rekli da ćemo ići kod dječjeg infektologa da vidi za lječenje. Zna li netko o kakvom se lječenju radi?

p.s. imala je i operaciju na želucu (stenozu pilorusa) ali mislim da to nije povezano sa CMV.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:04   #23
Poštovana Vasiljka, Vaši postovi premješteni su u posebnu temu i nalaze se ovdje (kliknite na link).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 08:47   #24
Quote:
Maya_24 kaže: Pogledaj post
moja dvomjesečna bebica je u trudnoći dobila taj virus od mene. ja nisam znala ni da sam zaražena, bila sam cijelu trudnoću zdrava
Evo samo da ispravim svoj netocan navod. Nisam bila cijelu trudnocu zdrava i postojali su simptomi koje sam pripisivala samoj trudnoci. Na pocetku sam nekoliko puta krvarila, cijelu trudnocu sam imala blago povisenu temperaturu (37,2), i stalno mi je bilo hladno, imala sam mali trbuh i sa 6 mj jos se nije vidjelo da sam trudna, beba je bila uvijek jako mirna pa sam morala prije brojanja pokreta i ctg-a jesti slatko, protresti trbuh...ali kako sam imala jake mucnine i povracala do zadnjeg dana trudnoce cinilo mi se normalno da sam iscrpljena, da je beba jako sitna, mirna, da mi je hladno...

A sto se tice lijecenja moja cura ga je odavno zavrsila, i ako bilo koga zanima ta tema slobodno mi se moze javiti u inbox.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:44   #25
Pozdrav svima!
Javila sam se Mayi24 u inbox, no već neko vrijeme nije online.
Ima li još vas sa sličnim iskustvima, pretežno u liječenju CMV-a?
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.