Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2024., 12:47   #381
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post

Tako radim i s mac-om. A moze se i pomocu air dropa jel? Tipa nesto sta mi je na macu airdropam na ipad?
ili uključiš icloud sync pa se fotke i videi automatski sinkaju ako koristiš isti apple acc na oba uređaja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 22:53   #382
Quote:
Modesty B kaže: Pogledaj post
ili uključiš icloud sync pa se fotke i videi automatski sinkaju ako koristiš isti apple acc na oba uređaja.
Je, isti je account. Super onda.

A je li vi radite sigurnosne kopije ipada? To se radi pomoću iclouda u postavkama i postoji opcija da se priključi na Finder na Mac ako sam dobro shvatio? Zanima me je li se u sigurnosnu kopiju osim aplikacija prenose i filmovi koje prebacim s usb-a na ipad? To će onda dosta povećati memoriju iclouda pa mi ne igra baš. Jer na Macu sam jednom stavio da mi se mape radne površine prebacuju na idrive pa sam morao to deaktivirati pošto se na iphoneu odjednom počela povećat memorija kad se sadržaj sa desktopa maca počeo prebacivati u datoteke na iphoneu.


Zanima me i što ako se neka aplikacija koju želim ne može downloadati u App Storeu na Ipadu? Na macu sam ovome problemu doskočio tako što sam napravio desktop ikonu s poveznicom na web stranicu koju želim imati npr. Netflix pa tu ikonu dovukao na Doc.


Još me isto zanima može li se na Ipadu downloadati iz App Storea Mozilla Firefox? Ako ne može jel ga onda instaliram preko Safarija? Tako sam napravio na Mac-u.


E, i jeste li vi možda na ekran ipada stavljali zaštitnu foliju kao što se može na mobitele?


Puno pitanja, ali eto možda nekome pomogne i u budućnosti
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 11:23   #383
Apple iPad

1) icloud backup - naravno, uključeno mi je na ipadu i iphoneu. ovdje piše što se sve backupira.

2) ako ne postoji app koju želiš, možeš napraviti isto što i na macu - staviti na springboard link na safari stranicu. ima firefox za dowload.
pogledaj malo u app storeu na iphonu (pretpostavljam da još nemaš ipad pa ne možeš pogledati sam u app storeu) - aplikacije koje imaju nativnu ipad verziju imaju to naznačeno kao na screenshotu ispod.



mogu se skinuti i aplikacije koje nisu napravljene za ipad samo će UI biti kao na iphoneu no može se povećati prikaz. nije to to no i nema toliko takvih aplikacija. evo za primjer jedne starije app koja tad još nije napravljena za ipad. kad se tapne na strjelice dolje desno, poveća se prikaz.






3) nemam zaštitu ekrana osim preklopne maske. osobna preferencija.

i da, uključi find my na svim uređajima. tako ćeš preko iphonea vidjeti gdje ti je ipad, možeš ga i pingati da se javi ako si ga negdje doma zametnuo. i obrnuto. naravno možeš koristiti i find my na macu. svi uređaji na istom apple id-u su povezani i preko bilo kojega možeš vidjeti ostale, pingati da se jave, blokirati ih ako su ukradeni i aktivirati kad ih nađeš.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.