Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 08:33   #1
Istrošenost hrskavice

pozdrav
zanima me imali kakav način da se pomogne osobi koja ima istrošenu hrskavicu u koljenima
hvala
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 09:22   #2
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me imali kakav način da se pomogne osobi koja ima istrošenu hrskavicu u koljenima
hvala
probaj povećati unos hrane bogate manganom ( razne sjemenke ) . barem 2l vode dnevno , da se isperu kristali mokraćne kiseline.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:44   #3
istrošena hrskavica

Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me imali kakav način da se pomogne osobi koja ima istrošenu hrskavicu u koljenima
hvala
Možda se u ovoj ponudi nađe odgovor na tvoj problem. I sama imam iste probleme, i u potrazi za informacijama sam naišla na google-u na ovo : MBST Jedinstvena metoda koja potiče stvaranje hrskavice i kosti.
Sama nemam nikakvih saznanja o uspješnosti te metode, a vjerojatno ni neću moći svjedočiti svojim iskustvom, jer mi je financijski nedostupno, ali ako možeš,istraži, probaj i želim ti svu sreću
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:53   #4
Dale Alexander EMULZIRANO ULJE NORVEŠKOG BAKALARA je prvo, prirodno, emulzirano (prirodnim lecitinom i jabučnim pektinom) i u vodi disperzirano ulje bakalara ikad proizvedeno. Ovaj je proizvod izuzetno bogat izvor prirodnih vitamina A i D, te nezasićenih OMEGA-3 masnih kiselina (čak 1000 mg u jušnoj žlici). Naročito je preporučljiv osobama kojima imaju nedostatak ovih vitamina ili imaju problema sa artritisom. Emulzirano ulje, pravilno uzeto na prazan ž eludac, 3-4 sata poslije večere ili barem 1-2 sata prije doručka, putem osmoze moći će lagano ući u samu hrskavicu i dati joj dodatni elasticitet i omogućiti njezin oporavak. Postoje podaci koji kazuju da samo vitamin D iz ribljeg ulja može pomoć i kod artritisa, ne vitamin D iz kapsula ili tableta (Dale Alexander - Arthritis Commonsense). U suvremenoj literaturi sve je više dokaza o deficitu D vitamina i ulozi deficita ovog vitamina u razvoju artritisa i deficita kalcija (The American Journal of Clinical Nutrition). I u našim krajevima situacija je slična, u porastu je deficit D vitamina, napose u zimskim mjesecima. Zaštićeno je OXYGUARDOM, sinergističkom smjesom antioksidansa. Tekućina 355 ml. Prirodne arome naranče i mente.

- djeluje -

omršaviti, voziti bicikl i plivati. Bez kretanja se sve usporava, ali smanjiti opterećenje koljena.

Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
probaj povećati unos hrane bogate manganom ( razne sjemenke ) . barem 2l vode dnevno , da se isperu kristali mokraćne kiseline.


povremeno uzimati preparate sa elementima bor, cink, bakar
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:50   #5
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me imali kakav način da se pomogne osobi koja ima istrošenu hrskavicu u koljenima
hvala
Može se reći da postoje dva osnovna načina obnavljanja hrskavice a najbolje bi bilo udružiti ih: Magnezij klorid kao suplement i magnetne obloge. Najčešće nije u pitanju samo istrošena hrskavica već njena kalcifikacija zbog pogrešne preraspodjele kalcija. Kalcij jest sastavni dio hrskavice ali u malom obimu, a kako bi se doveo na pravu mjeru, neophodno je unijeti znatne količine Magnezija, najbolje u obliku Magnezij klorida (srećom, dostupan je i u Hrvatskoj i u Srbiji). Prednost Magnezij klorida pred ostalim oblicima Magnezija je što ga je moguće nanositi i transdermalno (preko kože) u obliku Magnezijevog ulja i od njega praviti obloge, jer kod problema s bubrezima ili želucem nije dozvoljen oralni unos Magnezija.
Za magnetnu terapiju trebalo bi napraviti traku za koljena na koju bi se učvrstili magnetići (sjeverni poldo kože) i nositi ju, barem preko noći. Sigurno pomaže obnavljanju hrskavice.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj

Zadnje uređivanje dietfood : 13.06.2013. at 22:52. Reason: dopuna teksta
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:59   #6
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me imali kakav način da se pomogne osobi koja ima istrošenu hrskavicu u koljenima
hvala
Općenito je poznato da terapije magnetima poboljšavaju pokretljivost zglobova, obnavljaju hrskavicu, tetive i samim tim uklanjaju bol.

Pomažu kod bolne kralježnice, uklanjaju upalne i ostale bolne procese u tijelu (trn u peti, išijas).

Ovo sve je potkrijepljeno osobnim iskustvima i ljudi kojima sam okružena - svi nosimo magnetne narukvice i pločice i to svakodnevno, nema bolova

Dakle, na svako koljeno magnetnu pločicu da bi se hrskavica polako obnavljala
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 19:56   #7
upravo sam pročitao knjigu koja kaže da se hrskavica sama obnavlja, samo ju ne smiješ toliko trošiti. Previše se troši neispravnim hodanjem/držanjem tijela. Dakle treba ukloniti izvor problema. Knjiga govori Egoscue metodi, tj. nizu vježbi kojim se ispravlja nepravilno držanje tijela.
__________________
Da bi znao rekurziju moraš znati rekurziju
collector is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 02:20   #8
Ja sam prije jedno 4 godine otišla na pregled kod ortopeda, jer su mi koljena non stop škljocala a od bolova sam se nekada znala čak i buditi noću..
Dr mi je naravno utvrdio da imam istrošene hrskavice..
Rekao mi je, da je to tako kako je, da pomoći nema, da više nikada neću moći vježbati i da mi je bolje da to ni ne pokušavam ..

Sve i svašta sam isprobala. No, ono što mi je najviše pomoglo je Osteo Bi-flex.. Stvarno, to jedini proizvod iza kojeg ja stojim 100% ..
Već nakon mjesec dana stanje je išlo na puno bolje, ako ne i prije..
Danas nemam nikakvih problema s bolovima, škljocanjem.. Čak i vježbam ..
Ovaj proizvod ne uzimam više kao ranije svakodnevno, već tek ponekada.. Preko zime kada malo zahladi, onda znam osjetiti neku bol. Uzmem si 2,3 dana za redom po jednu tabletu i onda nema više nikakvih problema..

Koristim sada i msm i magnezijev klorid (svakodnevno), ali ako se dogodi da ikada osjetim bol u koljenima, oni mi tu ne pomažu. Moram uzeti Osteo Bi-Flex..

Proučavala sam razno razne preparate koji postoje na tržištu i ovaj suplement je po svom sastavu vrh vrhova..

Znam da sada zvučim kao da ih predstavljam ali nije tako .. Jednostavno, bila sam očajna radi ovog problema a ove tablete su mi najviše pomogle..

Preporučila bi samo, svakome tko se nađe, tek zateknut ovakvim stanjem, dok je još u bolovima i sl, da ne trenira..
Treba mirovati jedan period od 3-6mj, dati hrskavicama mogućnost da se opet obnove..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 23:04   #9
Pozdrav svima,
Moj slucaj je sledeci:
Radjena operacija (prije nekih 7 i po mj.) tj, rekonstrukcija ACL-a i manja resekcija medijalnog meniskusa. Rehabilitacija zavrsena davno, trenutno idem u teretanu , vozim biciklo i radim na jacanju misica.
Medjutim imam problema sa prednjom stranom koljena, najvjerovatnije sa hrskavicom patele, tako mi je receno isto .Imam jake krepitacije pri pokretima, tacnije osjecaj mljevenja u tim predjelima, sto ukazuje sigurno na ostecenu hrskavicu, i naravno imam bolove u tim predjelima , nakon vjezbanja, a i hodanja.
Radio sam magnetnu rezonancu prije 15 tak dana i magnetna mi nista narocito ne pokazuje, jedino manji minorni izljev,i vidljive znakove radjene operacije,bez honromalacije patele, meniskusi uredni , ligamenti takodje. Sto se tice kvadricepsa i zadnje loze to sam skoro pa potpuno vratio i ojacao , Zanima me zna li iko sta se tacno desava to i dali se to ikako moze ublaziti ,i kako obnoviti tu hrskavicu, nekim npr.preparatima za hrsakvicu ili jos bolje prirodnim putem ako se kako moze, ako mi neko zna nesto reci o tome, bio bi veoma zahvalan, hvala!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 22:53   #10
Quote:
BlueMoon1 kaže: Pogledaj post
Ja sam prije jedno 4 godine otišla na pregled kod ortopeda, jer su mi koljena non stop škljocala a od bolova sam se nekada znala čak i buditi noću..
Dr mi je naravno utvrdio da imam istrošene hrskavice..
Rekao mi je, da je to tako kako je, da pomoći nema, da više nikada neću moći vježbati i da mi je bolje da to ni ne pokušavam ..

Sve i svašta sam isprobala. No, ono što mi je najviše pomoglo je Osteo Bi-flex.. Stvarno, to jedini proizvod iza kojeg ja stojim 100% ..
Već nakon mjesec dana stanje je išlo na puno bolje, ako ne i prije..
Danas nemam nikakvih problema s bolovima, škljocanjem.. Čak i vježbam ..
Ovaj proizvod ne uzimam više kao ranije svakodnevno, već tek ponekada.. Preko zime kada malo zahladi, onda znam osjetiti neku bol. Uzmem si 2,3 dana za redom po jednu tabletu i onda nema više nikakvih problema..

Koristim sada i msm i magnezijev klorid (svakodnevno), ali ako se dogodi da ikada osjetim bol u koljenima, oni mi tu ne pomažu. Moram uzeti Osteo Bi-Flex..

Proučavala sam razno razne preparate koji postoje na tržištu i ovaj suplement je po svom sastavu vrh vrhova..

Znam da sada zvučim kao da ih predstavljam ali nije tako .. Jednostavno, bila sam očajna radi ovog problema a ove tablete su mi najviše pomogle..

Preporučila bi samo, svakome tko se nađe, tek zateknut ovakvim stanjem, dok je još u bolovima i sl, da ne trenira..
Treba mirovati jedan period od 3-6mj, dati hrskavicama mogućnost da se opet obnove..
Pozdrav! Da li jos uvijek imate probleme s hrskavicama koljena te da li ih liječite i dalje osteo bi flexom i aktivnim životom?
Joker8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:24   #11
Imala sam sličnih problema, i svakako bi preporučila Osteo BiFlex
Uzimati u početku kako je preporučeno, a kasnije možete po jednu tabletu dnevno.

I svakako jačati mišiće da ima što držati koljeno.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:13   #12
meni ne pomaže niti jedan preparat dostupan na tržištu.
čačkala sam po internetu i naišla na znanstvenike okupljene oko pokreta Forks over knives, postoji i film, pa ako netko želi pogledati. poanta je u izbacivanju svih životinjskih namirnica, jer sve vrste artritisa, a istrošenost hrskavice je osteoartritis, rezultat su naše prehrane.
to je jedino što meni pomaže da koliko toliko hodam uz umjerene do jake bolove. prije ovog režima prehrane živjela sam na Tramalima i jedva nabadala.
i dalje hodam sa štakom, ali puno lakše.
inače, čekam zamjene oba koljena.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:40   #13
Điđe T. i ti.bi, Hvala vam na odgovorima
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 17:14   #14
Pozdrav!
Zanima me jos , da li neko ima iskustva sa lijecenjem Autolognom kondicioniranom plazmom (ACP), koliko je ta metoda korisna i koliko pomaze, jer sam cuo da ubrzava zarastanje i obnavljanje tj regenraciju hrskavice? Hvala!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 07:59   #15
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me jos , da li neko ima iskustva sa lijecenjem Autolognom kondicioniranom plazmom (ACP), koliko je ta metoda korisna i koliko pomaze, jer sam cuo da ubrzava zarastanje i obnavljanje tj regenraciju hrskavice? Hvala!
pogledaj. nagovaram svog oca na to.

http://provjereno.dnevnik.hr/clanak/...1.html#gallery
Mirax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:16   #16
Moja mama je imala probleme sa kukom, možda nije isto ali bi moglo pomoći. Nakon svih pretraga ispalo je da ima artrozu, neki početni stadij. Probala je sve i svašta i ništa nije pomoglo i svaki dan je uzimala tablete protiv bolova kako bi mogla barem malo normalno hodati. Budila se sa užasnim bolovima i sa jaucima se spuštala po stepenicama. Ima 58 godina. Probala je na moju preporuku glokozamin ali ništa. Na kraju sam na stranom forumu tražio savjet i rekli su mi da nek proba sa želatinom ili kolagenom. Kupio želatinu i već je za tjedan dana bilo puno bolje. Danas nakon mjesec danas mama najnormalnije hoda, ne budi se sa bolovima i jako jako rijetko treba tabletu za bolove (ako puno radi cijeli dan ili puno hoda) Osjeti bol, ali ni približno kao nekad i radi se o jedva osjetnoj boli koja se može trpjeti. E sad nisam siguran dal se isto može primijeniti kod bolova u koljenu, ali vrijedi pokušati. Uzeo sam ovu ovdje od Solgara:
SOLGAR
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:00   #17
meni je moj bivši ortoped predlagao tu metodu, kao naprave serum iz tvojih stanica, pa ti ga vrate i on pomaže hrskavici da se regenerira, ali ja na kraju nisam pristala na to jer izgleda da imam neki "feler" u organizmu koji ne dozvoljava regeneraciju tkiva. to smo ustanovili nakon nekoliko operacija mikrofraktura, koje bi trebale izazvati stvaranje tkiva u koljenu koje bi onda "glumilo" hrskavicu. što se kod mene niti jednom nije dogodilo. pa mi je ovo izgledalo kao bacanje novaca. a i oni su bilo prilično neodređeni (u njegovoj privatnoj poliklinici, naravno), te nisu znali ništa konkretno reći, niti koliko tretmana niti naravno koliko je onda prava cijena. to je bilo prije nekoliko godina, možda se i napredovali u međuvremenu.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:38   #18
Je li netko isprobao ovu Divokozu made in Švicarska, koju su počeli reklamirati na TV-u...?
Zanimaju me iskustva, jer sam baš naručila taj njihov free sample od 30 komada kapsula...
Kad ih progutam, javila bum svoja...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 03:43   #19
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Je li netko isprobao ovu Divokozu made in Švicarska, koju su počeli reklamirati na TV-u...?
Zanimaju me iskustva, jer sam baš naručila taj njihov free sample od 30 komada kapsula...
Kad ih progutam, javila bum svoja...
Još gutaš? nisi javila ništa, mene zanima da li pomaže to šta
Karimabduldjabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 10:03   #20
Acuraflex

Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Je li netko isprobao ovu Divokozu made in Švicarska, koju su počeli reklamirati na TV-u...?
Zanimaju me iskustva, jer sam baš naručila taj njihov free sample od 30 komada kapsula...
Kad ih progutam, javila bum svoja...
Probao i nije me oduševilo unatoč reklamama na Tv-u. Probaj si Acuraflex kapsule i kremu zajedno, meni je full pomoglo. Imaš ih i u farmaciama.
Mirkec12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.