Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 12:29   #1
Molim za pomoć! Postporođajna depresija

Dragi forumasi,
Obracam vam se za pomoc jer vise ne znam kako da se izvucem iz more u koju sam zapala nakon rodenja sincica prije 4 mjeseca.

Prva dijagnoza je bila postnatalna depresija s obzirom da mi je to prva depresija u zivotu, a desila se nakon poroda, no razliciti su psihijatri kasnije donosili i razlicite zakljucke kad je moja bolest u pitanju.

U osnovi je strah, opsjednutost astrologijom. Zvuci cudno, ludo? To svi iz moje okoline misle no za mene je to realnost.

U natalnim kartama muza i djece pronasla sam, nazalost, razvod, raspadanje porodice, probleme sa djecom...Kad sam tek to procitala uplasilo me ali nisam u to istinski povjerovala no crvic sumnje je poceo da me nagriza i pocela sam istrazivati (ovdje moram naglasiti da sam magistar u svojoj struci i da se nikada nisam bavila primitivnim gatkama i slicnim stvarima).
Na moje istinsko zaprepastenje otkrila sam da tu, ne da ima neceg, nego da se stvari istinski podudaraju. Npr. u natalnoj karti mog tate stoji da ce poginuti i to da ce mu stradati glava, da ce njegovo drugo dijete takoder poginuti na taj nacin, to je moja polusestra, troje djece, dva braka, izuzetan uspjeh u karijeri...Sest ljudi koje poznajem a koji su se razveli u natalnim kartama imaju znakove razvoda, bolesti od kojih ljudi boluju...

Kako da prestanem u to vjerovati? Dala bih sad ne znam sto da mogu to zaboraviti? Ima li nacina?

Isla sam kod dr. Legac u Zagreb ali mi je problem sto su njene hipnoterapije skupe a ja jos nisam iz Zagreba...

Postoji li neko ko mi moze pomoci? Zbog moje sestogodisnje curice i malog sincica moram ozdraviti.
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:50   #2
Uzorci živjenja i uzroci uvijek postoje samo ne znači da su zaključci ispravni.

Kako su ovdje samo Tvoje riječi i starh od možebitno neupitnog, a vidijeh da su i na alternativi lijepo odgovorili .. nema potrebe da plašiš samu sebe. Postoje moćniji "alati" koji daju predviđanja.
Ako bude bude .. no zašto bi moralo biti.

A o astrologiji, jedna godina ne samo da mi je bila užasna, a horoskop mi je bio fantastičan pa se pitam kakva bi bila da mi je bio loš ... ali ne vjerujem uopće u horoskope. To što se povremeno daju iščitati neke stvari fasciniraju i ima nekog specifičnog ponašanja ovisno o dobi rođenja to da .. a onda se temeljem toga svašta napiše.

Ako ovako nastaviš jasno je da će doć do razvoda i to će biti kumulativan proces i dodatna potvrda Tvoje "ispravnosti".
No možeš li neke stvari podrobnije opisati, počevši Tvoje zanimanje.

Za nagradu ću probati zamoliti neke znalce da prošnjofaju po datumima rođenja koja si ostavila.
Zvijezde jesu u nama, ali mi nismo među njima.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:56   #3
Sto trazis, to ces i naci. U sto vjerujes, to ce se i dogoditi. To je najveca istina u svim oblicima predvidjanja. Ali nije dovoljno reci "sad ja ne vjerujem da cu se razvest", moras shvatiti da je tvoj zivot u tvojim rukama, i nista sto pronadjes u nekim oblicima predvidjanja nije konacno. To ti moze sluziti samo kao usmjerenje i upozorenje da obratis paznju na neke stvari. Nije to prokletstvo koje se mora ispuniti. Ali moze postati ako si ti sigurna da jest.

Tesko da ces to sve zaboraviti, ali mozes nadici ovako kako sam ti rekla. Ili i dalje misli da je tvoj zivot samo neka grancica koju svi moguci vjetrovi bacaju u smjeru u kojem oni zele i budi bespomocna.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:00   #4
Što vjeruješ - to se i dogodi! Vjeruj u pozitivno i bit će ti pozitivno, vjeruj u negativno i bit će ti negativno!
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:03   #5
Po zanimanju sam dizajner no bavim se i angaziranom umjetnoscu.
I ne mogu se iscupati iz problema u koji sam zapala. A ako ovako nastavim, razvod je neizjezan. Ne znam koji bi muz i izdrzao ovo sve kroz sta je moj prosao u zadnja 4 mjeseca... Sinoc sam mu pokazivala natalne karte i objasnjavala astrologiju, sta je to sto me prepalo... mislila sam da ce mi biti bolje da ce mi pomoci no sad se plasim da sam pogrijesila. Jutros je bio potisten, zabrinut...
Plasim se da ce mi jos uzeti i djecu...Socijalni radnici ne bi sigurno imali razumijevajna za moj strah od astrologije... Procijenili bi da nisam sposobna da se brinem o svojim pilicima...
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:08   #6
ae..
prorocanstvo koje se samo ispunjava...
razvest ces se ne jer ti to pise u zvijezdama, nego si ti povjerovala u to i pocela se drugacije ponasati...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:13   #7
Kreativni ljudi su podložniji ovome što Ti se događa, šira percepcija i ako si već uvjerila samu sebe to i je zaista veliki problem i ići će vrlo polako.

Prvo trebaš prihvatiti da te zaista ne razumiju i ne vjeruju onom što pričaš već se više bave onim što te je gurnulo u te vode. Dakle prva stvar prestani im dokazivati jer se kod njih unaprijed javlja otpor. Kužiš ... nema šanse da te čuju.

Bavi se astrologijom, proučavanjem mogućnosti, ali nemoj "djelovati" prema njoj, vidiš da su Ti djeca centar svemira.

Ajmo na početak .. kakoa si se počela baviti njom, preko neta komplet za početnike ili preporuke ... tip karata kako se ne bavim time uzmi u obzir da ću Te nasmijati, no s druge strane astronomija i astrofizika mi nisu baš tako strane ..

Zadnje uređivanje ARTETUREN1 : 05.05.2009. at 13:23. Reason: ps šteka mi tipkovnica zbog kave koja je zbrisala u nju pa zato ponekad nedostaje koje slovo.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:16   #8
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Po zanimanju sam dizajner no bavim se i angaziranom umjetnoscu.
I ne mogu se iscupati iz problema u koji sam zapala. A ako ovako nastavim, razvod je neizjezan. Ne znam koji bi muz i izdrzao ovo sve kroz sta je moj prosao u zadnja 4 mjeseca... Sinoc sam mu pokazivala natalne karte i objasnjavala astrologiju, sta je to sto me prepalo... mislila sam da ce mi biti bolje da ce mi pomoci no sad se plasim da sam pogrijesila. Jutros je bio potisten, zabrinut...
Plasim se da ce mi jos uzeti i djecu...Socijalni radnici ne bi sigurno imali razumijevajna za moj strah od astrologije... Procijenili bi da nisam sposobna da se brinem o svojim pilicima...
Ni slucajno nemoj javno govoriti o strahu od astrologije, jer su ljudi takvi kakvi su, to je ravno ludosti. Astrologija je znanost i nije nastala bezveze, to je cinjenica. Ipak, dobronamjerno ti savjetujem da ne pricas to okolo, posebno ako se i socijalni radnici umijesaju...moglo bi te to stajati djece, vjeruj mi. Zato suti i potrudi se savladati taj strah, jer ipak mislim da si malo pretjerala. Poludjet ces tako na kraju. Ne determinira nam natalna karta sve u zivotu, tu je bezbroj faktora u pitanju. Pa i svaki astrolog bi ti tako rekao. Za pocetak, ostavi se natalnih karata i pokusaj zivot uzeti u svoje ruke.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:38   #9
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
U osnovi je strah, opsjednutost astrologijom. Zvuci cudno, ludo? To svi iz moje okoline misle no za mene je to realnost.

U natalnim kartama muza i djece pronasla sam, nazalost, razvod, raspadanje porodice, probleme sa djecom...Kad sam tek to procitala uplasilo me ali nisam u to istinski povjerovala no crvic sumnje je poceo da me nagriza i pocela sam istrazivati (ovdje moram naglasiti da sam magistar u svojoj struci i da se nikada nisam bavila primitivnim gatkama i slicnim stvarima).

Prouči astronomiju jednakim žarom kao ... khm... natalne karte - zatim pogledaj malo determinističku teoriju kaosa, uključi zdrav razum i jednostavno dođi do jasnog zaključka da nikakve natalne karte ne mogu predvidjeti budućnost pojedinca.

Meteorolozi ne mogu predvidjeti vrijeme više od 7 dana unaprijed. Zašto ne, što misliš? Kad to shvatiš, bit će ti jasno zašto su natalne karte eventualno simpatična razbibriga. A očito devastirajuća pizdarija ako ih ozbiljno shvatiš.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:52   #10
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
...Prouči astronomiju jednakim žarom ...
Sa ovime se slažem, isto tako udri po fizici, zabavi se i stvarno upoznaj kako prirodni zakoni i univerzum funkcioniraju - astrologija nije znanost i nema teorije da ona išta može predvidjeti i dokazati.

PS. i sama vidiš da imaš problema, te karte, knjige šta već imaš - sve u koš po hitnom postupku, u kući neka ne bude nikakvih astroloških gluposti, odmori se malo mentalno.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:54   #11
Znam, sve znam. Prizivam ono cega se bojim. I bit ce tako. no nemam snage da se izvucem. Suvise sam zaglibila u to. Bojim se za djecu...

Kako da si pomognem? Sve cu dati da ova mora prestane!

Da li neko poznaje nekoga ko je imao slican problem i izvukao se? Mozda bi mi necije iskustvo pomoglo...
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:58   #12
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Znam, sve znam. Prizivam ono cega se bojim. I bit ce tako. no nemam snage da se izvucem. Suvise sam zaglibila u to. Bojim se za djecu...

Kako da si pomognem? Sve cu dati da ova mora prestane!

Da li neko poznaje nekoga ko je imao slican problem i izvukao se? Mozda bi mi necije iskustvo pomoglo...
Za početak prestani paničariti i bojati se. Strah te tjera da postupaš iracionalno.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:02   #13
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Po zanimanju sam dizajner no bavim se i angaziranom umjetnoscu.
I ne mogu se iscupati iz problema u koji sam zapala. A ako ovako nastavim, razvod je neizjezan. Ne znam koji bi muz i izdrzao ovo sve kroz sta je moj prosao u zadnja 4 mjeseca... Sinoc sam mu pokazivala natalne karte i objasnjavala astrologiju, sta je to sto me prepalo... mislila sam da ce mi biti bolje da ce mi pomoci no sad se plasim da sam pogrijesila. Jutros je bio potisten, zabrinut...
Plasim se da ce mi jos uzeti i djecu...Socijalni radnici ne bi sigurno imali razumijevajna za moj strah od astrologije... Procijenili bi da nisam sposobna da se brinem o svojim pilicima...
meni su vrhunski astrolozi predvidjeli da ću imati 2 sina, imam 3 curke, da ću u 27g. života voditi bitku za život, sad imam 36 i osim "bitke" s lovom kak izdražati od plaće do plaće nemam nikakvih problema.
to što su ti se neke stvari iz prošlosti "poklopile" ne znaći da će se i ove u budučnosti desiti, svak je kovač svoje sreće, prema tome natalne karte u koš za smeće i idemo dalje. natalne karte, tarot i sve ostalo imaju 1000 mogucnosti tumacenja, i više bi trebala obratiti pažnju kako nešto sprijeciti a, ne se zamarati s tim da ti je nešto predodređeno.
sada jedan na licu, zagrli i izljubi muža i klince i znaj da će sve biti o.k.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:07   #14
Decki, mozete vi Ladi sad do sutra tu podastirati razum i smirenje kad je ona u ovoj fazi. Ona to jednostavno ne moze prihvatiti, jer su joj prisilne misli suvise snazne. Prosla sam to s nekim i bilo je vrlo slicno, iako je tema bila posve drukcija. Tom nekom je dijagnosticirana depresija s elementima psihoze. Sad mu je puno bolje, iako lijecenje jos traje.

Lado, draga, ako su ti propisani lijekovi, uzimaj ih redovno. Jos bolje, neka se netko drugi pobrine da ih redovno uzimas. Bit ce ti bolje od njih za koji tjedan i stvari ce ti izgledati puno jasnije.

Ti se nisi razboljela zbog astrologije. Ti si se razboljela, a astrologija ti se jednostavno nasla pri ruci u to vrijeme. Mogla je umjesto astrologije biti religija, prizivanje duhova, politika. Za zdrave ljude astrologija je samo bezopasna razbibriga, a tebi je postala instrument tvoje bolesti.

Toplo se nadam da ce ti brzo biti bolje i da ces se moci posvetiti svojoj obitelji
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:07   #15
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Znam, sve znam. Prizivam ono cega se bojim. I bit ce tako.
Ne znam hoće li bit tako, ali znam da ne mora bit tako. Natalne karte ne mogu predvidjeti budućnost, to je fizikalno i logički nemoguće. Da ti tamo piše da će ti narasti još jedna ruka na leđima, bi li povjerovala u to?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:09   #16
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Ti se nisi razboljela zbog astrologije. Ti si se razboljela, a astrologija ti se jednostavno nasla pri ruci u to vrijeme. Mogla je umjesto astrologije biti religija, prizivanje duhova, politika. Za zdrave ljude astrologija je samo bezopasna razbibriga, a tebi je postala instrument tvoje bolesti.
U biti imaš pravo... problem je sigurno dublji... hmmm bolje da se maknem s ove teme...
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:18   #17
Čuj, da sam ja vjerovala u astrologiju, do sad bi već imala dvoje djece s predzadnjim dečkom, moja mama bi tri puta bila gradonačelnica i prošle godine bi se zaručila iako je u braku preko 20 godina. Jasno da se neke stvari u astrologiji poklapaju ali ja na to više gledam kao na slučajnost.
Točno je netko rekao da će ti se dogoditi ono u što vjeruješ. Dakle, vjeruješ da ćeš se u budućnosti razvesti- ako i hoćeš to je zato jer si dobila bubu u uho i postat ćeš sumnjičava, promijenit ćeš ponašanje itd.
sad je glupo govoriti kako u to ne treba vjerovati jer ti vjeruješ.
Dobri psihoterapeuti ne postoje samo u Zagrebu.
A za početak se makni od astrologije i sličnih stvari jer ti očito škodi.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:21   #18
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Znam, sve znam. Prizivam ono cega se bojim. I bit ce tako. no nemam snage da se izvucem. Suvise sam zaglibila u to. Bojim se za djecu...

Kako da si pomognem? Sve cu dati da ova mora prestane!

Da li neko poznaje nekoga ko je imao slican problem i izvukao se? Mozda bi mi necije iskustvo pomoglo...
Hej, ajde... okreni se svojoj djeci i mužu. Pobacaj sve te karte u smeće. Svaku natalnu kartu treba shvatiti kao mogućnost,ali mislim da sam i to previše rekla. Budućnost je po mojem mišljenju nemoguće predvidjeti. Neke akcije koje poduzmemo danas, odrazit će se i na sutra. Ali to mi poduzimamo. Isto mislim, da je svaka opsesija jedna vrsta bijega, pretjerano fokusiranje na nešto. Tako da se lijepo okreneš svojoj djeci i mužu. Prebaci fokus na vaše zajedničko vrijeme. Pokušaj raditi stvari koje te vesele, a ne one koje te dovode u takvo stanje.
restless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 15:39   #19
Meni se sve misli vrte u krug. Lose sam i djeca me vise ne mogu zaokupiti kao prije.
Mozda sam ozbiljno bolesna. Bojim se za djecu. I osjecam se bespomocno. puno dobrih savjeta i rijeci podrske ne mogu pomoci. Ne znam...
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 16:57   #20
Ostavi se tih zlih predviđanja i okreni se svjetlijem životu,znam da nije lako-pričaj mi o tome..ali moraš vjerovati da sve ovisi o nama samima,ono smo u što vjerujemo,drugi iznad su ti sve napisali...ti možeš izabrati-vjerovati ili ne vjerovati...ono što danas radimo,mislimo-sutra ćemo požnjeti...pokušaj se okrenuti Bogu,vjeri,čitaj Bibliju-meni je pomogla i budi sigurna da te Bog voli i osjećaj se zaštićeno
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.