Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 14:46   #21
moj se mališa isto osipa ovih dana i to po licu, inače ima male prištiće od znoja i oni samo buknu u plikove od nečega navečer i ujutro ih nema, hrana je isključena jer mu nisam niš novo davala, sad tražim kontaktne stvari koje gmizavac gura u usta
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:12   #22
Mi uveli dohranu, za sada samo jabuku i bananu i na koji god način pripremim i dam njoj izbiju crveni podočnjaci ispod očiju koji se povuku za pola sata.

U čemu je problem?
U petak ćemo do ped pa ću i s njim porazgovarati
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:14   #23
Pričala sam s kolegicom s posla koja kaže da je to protest na hranu,iako moje dijete voli papat i jedno i drugo,ne buni se i ne pljuje
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 19:54   #24
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sumnjam da mi je dijete alergično na pelud...evo sad cvate ambrozija ona kiše više nego inače i curka joj nos...

gdje se to ide testirati i kad je najranije moguće? ima 17 mjeseci
Mi smo išli privatno i platili 2900kn sa brisom nosa ,pikali su je samo jednom dok u bolnici 15 puta....(pričam za način rada u Rijeci)
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 21:18   #25
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Lali, vjerujem da bi ona alergiju pokazala već proljetos, da se radi o peludi.
bilo je i proljetos dosta kihanja, zato i sumnjam na alergiju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:44   #26
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Lali, vjerujem da bi ona alergiju pokazala već proljetos, da se radi o peludi.
Inače, kažu u hitnoj, da ovih dana sve buja od alergija. Prijateljica se neki dan osula od sendviča, moj se mali isto osuo od nečega, ko zna čega, o čemu sam otvorila temu...
ne mora se pokazati alergija na svaku pelud.. moj prijatelj "umire" u proljece jer je alergican na pelud stabala i ne zna za sebe od pocetka veljace pa do listopada.. a ja "umirem" od srpnja pa do listopada (kad sam u hrv.) jer tada cvijeta ambrozija, a ja imam alergiju na pelud korova.. netko ima na pelud trava.. tako da ne mora se biti na svaku pelud, moja mama ima alergiju na pelud pelina na primjer.
a imaju i krizane alergije.. tako da kombinacija uvijek ima

a ja sam prije 7 godina pojela sendvic s tunjevinom, zavrsila na hitnoj i tri tjedna u krevetu s gusenjem, otocima na cijelom tijelu i urtikarijom.. testovi kasnije pokazali alergiju na rijecnu i morsku ribu (dijete s mora), da bi zadnjih par godina imala i kontaktnu alergiju na ribu tako da je ukucanima spremam u odvojenom posudju i u kirurskim rukavicama jer mi djeluje i preko koze..

nije se s alegijama igrati, ali ne treba ni odustati dok se na nadje tocan alergen
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:32   #27
doktor richter na rebru najbolji za alergije spasio nas je mi ga pratimo još od srebrnjaka i odličan je pozz
drazenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 10:10   #28
#194
Lady_mama_23
Registrirani korisnik

Lady_mama_23 Avatar

Registracija: Apr 2009.
Lokacija: pa negdje tu u blizini valjda
Postova: 79
Pozdrav narode e ovako mene zanima da li je netko imao slicno iskustvo sredinom 3.mj mojoj maloj curici 1.godi7mj su se pojavile crvene flekice na bedrima pedijatar kaze ugriz nekog insekta koristili fenistil gel al nista nije prolazilo nego se samo sirilio poceli uzimat fenistil kapi al ni to nije pomoglo...fleke se pojave prvo kao urtike(koprivnjace)velicina ima i manjih i vecih svuda po tjelu kasnije istog dana se urtika smiri i ostane crvena fleka nakod jednog dana ta fleka pomodri i iduci dan to nestane al se u meduvremenu pojave nove i tako u krug....pedijatar kaze ima alergiju na hranu stavi je na djjetu al nikakvog pomaka radili smo nalaze igE i ECT negativni su pedijatar kaze alergicna je na nesto sa cim je u doticaju sumnjali smo na macu al nije izolizali smo je od nje al fleke se opet pojavljuju neznam vise sta da ucinim svaki savjet je dobro dosao jer vec ovo traje 2 mj ocajna sam vise ��
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 08:28   #29
Quote:
Lady_mama_23 kaže: Pogledaj post
#194
Lady_mama_23
Registrirani korisnik

Lady_mama_23 Avatar

Registracija: Apr 2009.
Lokacija: pa negdje tu u blizini valjda
Postova: 79
Pozdrav narode e ovako mene zanima da li je netko imao slicno iskustvo sredinom 3.mj mojoj maloj curici 1.godi7mj su se pojavile crvene flekice na bedrima pedijatar kaze ugriz nekog insekta koristili fenistil gel al nista nije prolazilo nego se samo sirilio poceli uzimat fenistil kapi al ni to nije pomoglo...fleke se pojave prvo kao urtike(koprivnjace)velicina ima i manjih i vecih svuda po tjelu kasnije istog dana se urtika smiri i ostane crvena fleka nakod jednog dana ta fleka pomodri i iduci dan to nestane al se u meduvremenu pojave nove i tako u krug....pedijatar kaze ima alergiju na hranu stavi je na djjetu al nikakvog pomaka radili smo nalaze igE i ECT negativni su pedijatar kaze alergicna je na nesto sa cim je u doticaju sumnjali smo na macu al nije izolizali smo je od nje al fleke se opet pojavljuju neznam vise sta da ucinim svaki savjet je dobro dosao jer vec ovo traje 2 mj ocajna sam vise ��
imali smo isti problem, također je bila sumnja na hranu i nakon brda negativnih pretraga receno nam je da bit to mogao biti pokazatelj prema sklonosti neke alergije u buducnosti. Nekoliko godina kasnije mali alergican na travu i ambroziju.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 14:41   #30
Hvala ti a jos da naglasim nedavno se taj osip promjenio sad su samo crvene tocke sasvim malo odignute od koze al puno vise ga sad ima radili smo jos od nalaza kaku na parazite i sutra trebamo bris nosa radit pa onda neznam sta bi vise jer kaze dokt. Da alergotestovi nisu bas pouzdani u njezinoj dobi kao jos je mala��
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 18:50   #31
Quote:
Lady_mama_23 kaže: Pogledaj post
#194
Lady_mama_23
Registrirani korisnik

Lady_mama_23 Avatar

Registracija: Apr 2009.
Lokacija: pa negdje tu u blizini valjda
Postova: 79
Pozdrav narode e ovako mene zanima da li je netko imao slicno iskustvo sredinom 3.mj mojoj maloj curici 1.godi7mj su se pojavile crvene flekice na bedrima pedijatar kaze ugriz nekog insekta koristili fenistil gel al nista nije prolazilo nego se samo sirilio poceli uzimat fenistil kapi al ni to nije pomoglo...fleke se pojave prvo kao urtike(koprivnjace)velicina ima i manjih i vecih svuda po tjelu kasnije istog dana se urtika smiri i ostane crvena fleka nakod jednog dana ta fleka pomodri i iduci dan to nestane al se u meduvremenu pojave nove i tako u krug....pedijatar kaze ima alergiju na hranu stavi je na djjetu al nikakvog pomaka radili smo nalaze igE i ECT negativni su pedijatar kaze alergicna je na nesto sa cim je u doticaju sumnjali smo na macu al nije izolizali smo je od nje al fleke se opet pojavljuju neznam vise sta da ucinim svaki savjet je dobro dosao jer vec ovo traje 2 mj ocajna sam vise ��
IDENTICNA situacija je bila kod mog malog.
alergija na vrticku pastetu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 21:22   #32
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
IDENTICNA situacija je bila kod mog malog.
alergija na vrticku pastetu.
Znaci to je alergija na hranu kako ste otkrili ja ovo nemogu povezati ni sa jednom namirnicom jer otkad sam pocela sa krutom hranom nije imala reakcije niti na jednu namirnicu znaci do sad nikad nije imala alergiju nikakvu osjetljiva joj koza jest na ujed komarca posebno al nista ni slicno nije imala pa tako da
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 21:32   #33
Quote:
Lady_mama_23 kaže: Pogledaj post
Znaci to je alergija na hranu kako ste otkrili ja ovo nemogu povezati ni sa jednom namirnicom jer otkad sam pocela sa krutom hranom nije imala reakcije niti na jednu namirnicu znaci do sad nikad nije imala alergiju nikakvu osjetljiva joj koza jest na ujed komarca posebno al nista ni slicno nije imala pa tako da
nismo isli na alergo testove jer je bilo jasno da je od toga (tad ju je jeo prvi i zadnji put u zivotu i morao je biti neki sastojak iznutra, konzervans...).
nije mu trajalo toliko dugo kao vama, urtikarija se pojavljivala i nestajala jedno 10 dana, ali je 3 tjedna imao proljev, a preko mjesec dana izrazito slab apetit.

inace nije alergican ni na sto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 22:00   #34
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nismo isli na alergo testove jer je bilo jasno da je od toga (tad ju je jeo prvi i zadnji put u zivotu i morao je biti neki sastojak iznutra, konzervans...).
nije mu trajalo toliko dugo kao vama, urtikarija se pojavljivala i nestajala jedno 10 dana, ali je 3 tjedna imao proljev, a preko mjesec dana izrazito slab apetit.

inace nije alergican ni na sto.
Da al ona nikakvu novu hranu nije probala sve jede sta oduvjek i jede nista novo nije probala al eto vi ste skontali Od cega je ona nikakve druge smetnje nema osim tog ruznog osipa i dobro jede i vesela je to je uopce ne svrbi taj osip a joj nadam se da cemo uskoro shvatit u cemu je problem izludi vise
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 22:06   #35
Quote:
Lady_mama_23 kaže: Pogledaj post
Da al ona nikakvu novu hranu nije probala sve jede sta oduvjek i jede nista novo nije probala al eto vi ste skontali Od cega je ona nikakve druge smetnje nema osim tog ruznog osipa i dobro jede i vesela je to je uopce ne svrbi taj osip a joj nadam se da cemo uskoro shvatit u cemu je problem izludi vise
nadam se da hocete
alergije su jako cudna stvar...
sretno, drzim fige da sto prije prodje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 22:18   #36
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nadam se da hocete
alergije su jako cudna stvar...
sretno, drzim fige da sto prije prodje.
Hvala
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.