Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 10:15   #1
Poduzetnik HR vs inozemstvo

iako je na prvi pogled jasno,opet,zanima me vaše mišljenje koliko je malom poduzetniku,strancu,vani teško nešto napraviti naspram Hrvatske...

vjerujem da je vani uređenije,manji porezi i sl.

no opet,vani si stranac,neke stvari neznaš ,sustav je drugačiji,a u HR si ipak doma,koliko toliko znaš situaciju,mentalitet ljudi za reklamu i sl..

vaše razmišljanje

konkretno Hrvatska vs Njemačka
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:37   #2
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
iako je na prvi pogled jasno,opet,zanima me vaše mišljenje koliko je malom poduzetniku,strancu,vani teško nešto napraviti naspram Hrvatske...

vjerujem da je vani uređenije,manji porezi i sl.

no opet,vani si stranac,neke stvari neznaš ,sustav je drugačiji,a u HR si ipak doma,koliko toliko znaš situaciju,mentalitet ljudi za reklamu i sl..

vaše razmišljanje

konkretno Hrvatska vs Njemačka
Nigdje nije lako ali bolje je u državama gdje funkcionira pravna država jer imaš određenu razinu zaštite. Ima (većinom) manje papirologije. Sustav je vani drugačiji ali ne znači da se ne može shvatiti kako funkcionira. Osim toga kod nas se svakih mjesec dana mijenja zakon pa ako to možeš pratiti onda bome možeš i naučiti kakva su pravila igre u inozemstvu. Mentatlitet trebaš shvatiti prije nego išta pokreneš da vidiš tko ti je ciljana skupina i da li tu ima novaca.
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:11   #3
Quote:
Feferon1 kaže: Pogledaj post
Nigdje nije lako ali bolje je u državama gdje funkcionira pravna država jer imaš određenu razinu zaštite. Ima (većinom) manje papirologije. Sustav je vani drugačiji ali ne znači da se ne može shvatiti kako funkcionira. Osim toga kod nas se svakih mjesec dana mijenja zakon pa ako to možeš pratiti onda bome možeš i naučiti kakva su pravila igre u inozemstvu. Mentatlitet trebaš shvatiti prije nego išta pokreneš da vidiš tko ti je ciljana skupina i da li tu ima novaca.
Prvo,hvala moderatoru za popravak naslova,vidio kasnije,ali zaboravio.

Da,znam.

Iskreno,volio bi se baviti poduzetništvom,donekle sam se malo dokazao,ali bojim se koliko će mi vrijeme proći i vani brzo,da se ne stignem okrenuti...

opet,ova naša država će kroz koju godinu biti još veća banana...
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:09   #4
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
Prvo,hvala moderatoru za popravak naslova,vidio kasnije,ali zaboravio.

Da,znam.

Iskreno,volio bi se baviti poduzetništvom,donekle sam se malo dokazao,ali bojim se koliko će mi vrijeme proći i vani brzo,da se ne stignem okrenuti...

opet,ova naša država će kroz koju godinu biti još veća banana...
A vidi ak znaš kog vani raspitaj se dobro o stanju u toj branši, kako funkcionira, kakve su marže, troškovi itd. Ili odi na neki seminar u njemačkoj za poduzetnike početnike, stvori kontakte pa i tako dođi do nekih informacija. Pa kad dobiješ čitav uvid u stanje onda vidi jel se može od tog živjeti. Početna investicija za start poslovanja će biti sigurno veća nego u HR ali Njemačka je likvidno tržište pa bi stvari mogle krenuti brže nego kod nas.
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.