Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 10:31   #21
Postoje dvije mogućnosti; prva je da ga država "privatizira", to bi bilo prilično loše (vidi Imunološki), osiguralo bi plaće i to je to. Drugi je neka vrsta privatizacije. E sad kojeg tipa? Ako je na hrvatski način to je propast, jer će se samo gledati vrijedne nekretnine i lokacija. S druge strane neki ulagači baš i ne vide isplativost ulaganja, jer je znanje otišlo, a tehnologija zastarjela. Trebalo bi razmisliti o kombinaciji ova dva modela. Može li se BI pripojiti IRB-u? Znam da je to veliki zalogaj za IRB, ali oni su se dokazali u svijetu znanosti kao organizatori. Uz to odlični su u privlačenju EU sredstava. Treba razmisliti. Što kažete?
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:25   #22
Sve što vrijedi već je odavno pobjeglo iz BI, pravih kadrova tamo više nema, "spašavanje" bi samo produljilo agoniju na još xy godina. Pogledajte samo brodogradilišta.
Osim toga da se ide u spašavanje svega i svačega u državi što je na umoru, nebi nam bilo dosta ni tri proračuna. Mislim da je dosta davljenja poreznih obveznika spašavanjem mastodonata koji se nisu uspjeli iz onog režima prebacit u kapitalizam.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:35   #23
Osobno mislim da oni bazeni imaju potencijal postati javno dobro, pa kome treba neka plati
isto kao što plaća slijetanje na aerodrom ili privez u javnoj luci....

Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Stavi u CC sve novinske kuce u HR. Znam da nisu neke, ali valjda bi se netko zainteresirao. Vole afere.
Nema ti od toga vajde, pa raja to ne kuži...
Uostalom ne kuži ni ministar a kamoli njegovi podređeni,
da nešto kuže ne bi dopustili da ih ovako vodaju po Sibiru ko medvjede
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:26   #24
pravi BI bi, po meni i čisto osobno, bio stateška tvrtka u pravoj RH, (kao i imunološki zavod) i još par firmica.
ovako...ne znam kaj da velim, pitanje je što je ostalo tamo.
ako su otišli ljudi - kaj se onda ima spašavati? jebeš prazan ured.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:18   #25
Još ima ljudi koji vrijede nešto, a i oni koji su u mirovini ako nisu prestari mogu se aktivirati. A i oni koji su otišli mogli bi se vratiti ako budu motivirani, ako bude imalo smisla i jasno definiranih ciljeva.

Puno je važnije napraviti okvir kroz kojeg možeš pozvati, zaposliti ili udomiti kadar koji bi kroz neko vrijeme napravio već nešto.

Bazeni definitivno još uvijek nisu devastirani kadrovski (zasad), te su, čini mi se, dobra baza na nastavak rada instituta, ali su potrebna ulaganja. Možda razvoj CNC glodanja brodskih vijaka (predavanje na strojarstvu nekidan g. Gospodnetić), jer zaostajemo u tehnologiji čime se zaostaje i u normalnom mjeriteljskom poslu.
ebur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:54   #26
Ja imam par pitanja.

Kad je zadnji put godisnja bilanca bila pozitivna bez drzavne potpore? Kad bi se danas privatizirao BI koliko bi bilo zainteresiranih za kupnju po stvarnoj vrijednosti a ne onoj za kunu plus par godina donacija od drzave?
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:33   #27
Trenutno su najvrijednije nekretnine i lokacija.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:12   #28
Quote:
ebur kaže: Pogledaj post
Još ima ljudi koji vrijede nešto, a i oni koji su u mirovini ako nisu prestari mogu se aktivirati. A i oni koji su otišli mogli bi se vratiti ako budu motivirani, ako bude imalo smisla i jasno definiranih ciljeva.

Puno je važnije napraviti okvir kroz kojeg možeš pozvati, zaposliti ili udomiti kadar koji bi kroz neko vrijeme napravio već nešto.

Bazeni definitivno još uvijek nisu devastirani kadrovski (zasad), te su, čini mi se, dobra baza na nastavak rada instituta, ali su potrebna ulaganja. Možda razvoj CNC glodanja brodskih vijaka (predavanje na strojarstvu nekidan g. Gospodnetić), jer zaostajemo u tehnologiji čime se zaostaje i u normalnom mjeriteljskom poslu.


Evo drug Tito glođe brodske vijke 9.lipnja 1961. u BI, kad se znalo tko pije, tko plaća a tko i kako vraća u POMORSKOJ orjentaciji SFRJ, pa bila ona samo u segmentu ratne brodogradnje.
Hrvtaska je dobila preko 80 % mora iste, sve otoke ,otočiće i hridi. Čak štoviše dobila je je i ZERP i unutrašnje vode s teritorijalnim morem od 56 964,89 km2, ali ništa ne pomaže.
Hrvat, vulgaris Hrvat, sve to sjebe uz nadležnost ministarstava mora, znanosti ,obrane i gospodarstva. Ovo nacionalno blago tehničke kulture i istraživanja i testiranaj.
O majko mila.
I da ga ne mogu posložiti; kao istraživački institut ,registrirati ga da se može natjecati, dokapitalizirati, učiniti ga javno-privatnim istrživačkim institutom-održivim ,fleksibilnim, fokusranim, poželjnim.
Što mi improvizacijama i nebrigom možemo naraviti to zaista nije normalno.

__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:54   #29
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Trenutno su najvrijednije nekretnine i lokacija.
Nemoj tako. U sefu se nalazi sjekirica kojom je drug Tito otvorio Institut. To mora vrijedit nešto

Al za ozbiljno. Institut se stigne spasiti, sa svakim danom teže, al zasad stigne. Samo se mora vratiti svojim korjenima, a to je brod, sa projektim uredom ili bez.

@Pp5d6 ako ga drug Tito radi, normalno da je bolji nego class S.
Ali nije to samo do znanja iz Instituta, nego i iz ostalih bivših brodogradilišta i firmi. "Pjevanje" vijka na podvodnim plovilima bivše države ili do sadašnjeg mogućeg zujanja na jednom brodu u Splitu i prethodnog podizanja efikasnosti.
ebur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:07   #30
nije mi namjera pivat hvalospjeve drugu Titu. slika je iz 1961. iz motičarske,gotovo nepismene polufeudalne pripizdine u 16 godina iz ruševina imaš institut,škverove,tvornice,škole. i to pripozna neko polupismen. danas doktori nauka u pola toga vrimena sjebu trgovačku mornaricu i pogase pola i rasprodaju njih više od pola. osim Jadrolinije koliko naših brodovlasnika vije stijeg RH?
i nije samo u pitanju BI. tu je i imunološki zavod, i ZMAJ,pardon ZTC ili ono šta je ostalo.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:10   #31
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Jesu li ovo ona stara kolica koja stoje na kraju velikog bazena?
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:04   #32
Trebala bi biti, da. Nova su puno veća, konstrukcija je drugačija i kasnije su napravljena.
http://www.index.hr/images2/brodarskiinstitut_hala.jpg

Potrebna prijava na HRTI:
https://hrti.hrt.hr/video/show/29569...na-serija-1012
ebur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:15   #33
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
osim Jadrolinije koliko naših brodovlasnika vije stijeg RH?
Svi koji plove (vecinom) u nasim vodama. Ostali bi brzo postali nekonkurentni sa nasom zastavom.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:57   #34
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Svi koji plove (vecinom) u nasim vodama. Ostali bi brzo postali nekonkurentni sa nasom zastavom.
Premalo ih je. To su koće i ovi šta razvoze gorivo i plin u bocama.
Čak ni cementaši više ne voze pod HR stijegom.
Spašavanje BI dolazi u vrime kad ima polovnjaka na tržištu, naravno zbog niskih vozarina.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:04   #35
Ma nije tako momci.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:12   #36
A nego kako je ljudino?

Ako samo kaić imaš znaš kakvo nan je stanje na moru,u moru i ispod površine. Da ne brojin dalje.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:20   #37
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post


Evo drug Tito glođe brodske vijke 9.lipnja 1961. u BI, kad se znalo tko pije, tko plaća a tko i kako vraća u POMORSKOJ orjentaciji SFRJ, pa bila ona samo u segmentu ratne brodogradnje.
Čemu se čudimo drugari?
Tja prvi Zagorec tu na slici je od svoje 6 godine naučio što je glad i rad.A i to da narodu treba dati da nešto i radi , inače mu svakave ludorije padaju na pamet.
Znao je što znači stvoriti nešto svojim umom i rukom. Nešto konkretno.
U svakoj vili je imao mali tokarski stroj , nek se nađe.Bio je čovjek od prakse.

Drugi Zagorec je pak bio više "filozofski" i "povijesno" i teoretski orijentiran, sa njegovim promišljanjima o malim narodima i velikm zbivanijima i par 100 tajkuna kao perjanicom budućeg novog hrvatskog društva dosegli smo neviđene razine društveno tehničkog napretka. Dakle uživajmo u plodovima revolucije.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 06:43   #38
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
Premalo ih je. To su koće i ovi šta razvoze gorivo i plin u bocama.
Čak ni cementaši više ne voze pod HR stijegom.
Naravno da to nije istina. Vremena se mijenjaju a sa njima i struktura brodova pod nasom zastavom, no ima ih itekako.

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
A nego kako je ljudino?
Ako samo kaić imaš znaš kakvo nan je stanje na moru,u moru i ispod površine. Da ne brojin dalje.
Pa evo ja imam nesto mrvicu vece od kaica pa ne znam sto tocno zelis reci? Kakvo stanje?
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:46   #39
sto se tice BI, stanje je takvo da sami nismo zainteresirani pogurati prodaju broda M46, koji nije los proizvod sa svim razvijenim varijantama
(vojska/policija/medicina/vatrogasci)
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 08:39   #40
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Naravno da to nije istina. Vremena se mijenjaju a sa njima i struktura brodova pod nasom zastavom, no ima ih itekako.


Pa evo ja imam nesto mrvicu vece od kaica pa ne znam sto tocno zelis reci? Kakvo stanje?

nije istina? aj dobro, onda je baš sve krasno. jupiiii

neka ti imaš.Bog ti da i više. stanje kakvo je? ma sve ka Sveto pismo. jedino da još intonik bude full eko.

šta želin reč? pa da je loše imat firmu,koja je na atraktivnom zemljištu. posebice kad imaš zagovaratelje uvoza. kada firma stoji,ka i sve ostalo propada. to znaš i sam. da tebi brod stoji, kakav bi bija za dva miseca? a za pola godine?

Sa 179 brodova ukupne nosivosti 0,75 milijuna tona, Hrvatski registar brodova u skupini je najmanjih, na 20. Mjestu

samo mi reci šta se prominilo u zadnji pet godina?

jedan od ritkih tekstova denisa krnića koji se daju čitat

kolika je briga za i oko mora zadnji svitli primjer su brodovi splitske otrgnuti sa veza i nasukani na Marjanu - komada 2. i na Čiovu jedan.

Zadnje uređivanje karabin : 25.04.2017. at 08:54.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.