Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Reality TV

Reality TV Orwell is a happy man.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 11:20   #9421
Ova sezona je nekako brzo proletjela ili se to meni čini?
Da sam znao da je jučer finale, ostao bi doma i kvalitetnije proveo vrijeme nego što sam jučer.
Čestitke pobjedniku i neka nastavi dalje istim tempom u frižideru i krevetu
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 17.12.2017., 11:21   #9422
Gabi i Ana su išle na ćevape ?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 17.12.2017., 11:40   #9423
Quote:
ljevoruki kaže: Pogledaj post
To s metabizmom je samo djelomično istina, većinom vrate kile zato jer odustanu od pravog režima prehrane i vrate se starim navikama.
Ali to ti je povezano, vec smo pisali o tome, ako ti je bazalni 3000, mozes mjesec dana jesti samo cips, svaki dan 3 vrecice cipsa od 150g i skinut ces 2,5kg.
Normalno da to nije zdravo gledano s neke druge strane, ali ti si u minusu.
Sa cipsom.
Ako usporis metabolizam (a jedan od najcescih razloga je striktno drzanje pravilne prehrane sa vecim smanjenim unosom kalorija) bazni ti pada kao posljedica obrane organizma od novonastale situacije i dolazis u situaciju da ces sa istim unosom poceti gubiti manje.

Ukratko, prehrana je najbitnija, bez prehrane NEMA TOG VJEZBANJA s kojim ces skidati kile (osim ako nisi Michael Phelps ili Veronika Jurisic).
Na drugom mjestu je jednom tjedno osigurati si dan gdje ces unijeti kalorija koliko ti zbilja i treba kad ne bi mrsavio, cak i koju stoticu vise (i psihe radi, ali i ciste fizike da zavaras tijelo).
Tek na trecem mjestu je vjezbanje, ono je nesto ko pranje i poliranje auta, koliko god ti njega prao i polirao, ako je hrđav, bit ce hrđav i nakon.
Vjezbanje je tu da pripomogne i da ucvrsti da sve to na nesto lici.

Jedna kremsnita ima oko 400-500 kalorija.
Trcanje 30 minuta tempom od 5min/km trosi toliko.
4 kremsnite = 2 sata trcanja u tempu kojem 95% ljudi koji ne trce redovito ne bi mogli drzati 20 minuta, a ne 2 sata
kekserica is offline  
Old 17.12.2017., 11:49   #9424
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 17.12.2017., 12:57   #9425
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
https://vignette.wikia.nocookie.net/adventuretimewithfinnandjake/images/2/2a/She%27s_right_you_know_meme.jpg/revision/latest?cb=20140501042247
Mislim da je ipak u pitanju "HE" - on
__________________
kr@v@
m@l@ pl@v@ is offline  
Old 17.12.2017., 14:09   #9426
Quote:
kekserica kaže: Pogledaj post
Ali to ti je povezano, vec smo pisali o tome, ako ti je bazalni 3000, mozes mjesec dana jesti samo cips, svaki dan 3 vrecice cipsa od 150g i skinut ces 2,5kg.
Normalno da to nije zdravo gledano s neke druge strane, ali ti si u minusu.
Sa cipsom....
Ovo me podsjetilo na dokumentarni film "Super Size Me".

Redatelj Spurlock Morgan je odlučio postati "pravim Amerikancem" i 30 dana jeo je isključivo hranu iz McDonaldsa (3 obroka dnevno).
Arya 8 is offline  
Old 17.12.2017., 15:43   #9427
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
trebali su se igrati statistike i matematike za nagradu...

...


Pa, braco i seka su se igrali. Izgubili su vise nego proslogodisnji pobjednici, a ipak nisu pobijedili. Koliko god su mi bili simpaticni, i ja sam zadnje dvije epizode primjetila opasnu taktiku, osobito kod Manuele. Svaka cast Tomi. Za utjehu, Manuela ne bi pobijedila ni za drugu nagradu, za sto se htjela natjecati.
Bezveze is offline  
Old 17.12.2017., 15:47   #9428
Život na vagi / RTL (2017.)

Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post



nisam gledao ovu sezonu, ali recimo onaj frajer kojem su napravili tortu na dočeku kaže ''ja neću jesti jer me čeka finalno vaganje'', znači, on bi jeo, da nema finalnog vaganja.



s takvim stavom se moš jebat


Njega ocito obitelj nije skroz podrzavala od pocetka. Jer da jesu, ne bi poceli s tortom. A on, kakav je sigurno se i predomislio, dok kamere nisu gledale. Predaleko je on bio od prve nagrade, toga je trebao biti svjestan.

Sari su na primjer, pripremili i set zdrave hrane za docek. To se zove potpora.

Brat i sestra su bili jedno drugom potpora, pa je kod njih bilo lakse.
Bezveze is offline  
Old 17.12.2017., 16:54   #9429
Dorian mi je super, a Ivana nekako kmezava. Nisam dirnuta njihovom vezom.

Na kraju je pošteno ispalo, novce su dobili oni koji su najviše izgubili.
Mary00 is offline  
Old 17.12.2017., 17:30   #9430
Quote:
Arya 8 kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo na dokumentarni film "Super Size Me".

Redatelj Spurlock Morgan je odlučio postati "pravim Amerikancem" i 30 dana jeo je isključivo hranu iz McDonaldsa (3 obroka dnevno).
Tak je, s tim da je on prosjecne tezine, uzmimo da mu je bazalni izmedju 2500 i 3000.

Jeo je dnevno 5000 kalorija, udebljao se za mjesec dana 11kg.

Mjesecna potreba mu je bila 30 x 2750=82500 kalorija
On je unio 30 x 5000=150000 kalorija
Razlika 150000-82500= 67500kalorija

67500/7000=9,64kg

Tu smo negdje, razlika manje od 1,5kg.

Poanta je da ne deblja hrana vec se debljaju ljudi.

Vidim da ga je na snimanje tog filma ponukala i tuzba dviju djevojka protiv McDonald'sa, kojeg su optuzile da su postale pretile zbog njihovih proizvoda

Majke ti ko da ih je netko s puskom tjerao da idu tamo i trpaju najvece porcije

p.s. na stranu sad da li je ta hrana zdrava ili ne, govorimo iskljucivo o debljanju, mogle su im tako i bake doma raditi kolace svaki dan, natukle bi jos i vise
kekserica is offline  
Old 17.12.2017., 17:35   #9431
Quote:
Mary00 kaže: Pogledaj post
Dorian mi je super, a Ivana nekako kmezava. Nisam dirnuta njihovom vezom.

Na kraju je pošteno ispalo, novce su dobili oni koji su najviše izgubili.
Da, ovaj put je ispalo tako, ali licenca ima mali feler, a to je zadnje vaganje za ulazak u finale.

Ok da iz vaganja u vaganje kroz show ides na temelju rezultata i rada prethodnog tjedna, ok da postoji i neki imunitet s kojim mozes u finale, ali kada dodje do vaganja za finale MORALI BI gledati u tom trenu tko je najvise u postocima izgubio od ulaska u kucu do tog zadnjeg vaganja, jer samo tako bi najbolji usli u finale, imas prakticki duplu kontrolu: 1) da si prosao kroz sve tjedne neokrznut ili radi imuniteta ili uglavnom zato sto dobro radis i puno skidas 2) da si prosao u finale na temelju cjelokupnog rada u kuci, a ne samo na temelju zadnjeg tjedna, a do tada si se krumpirao kroz imunitet tima ili vlastiti
kekserica is offline  
Old 17.12.2017., 17:47   #9432
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
po tim rijalitijima se prvo spare zauzeti. to je ona ekipa koja se samo prešaltava s jedne osobe na drugu.
e, šalteri

Quote:
kekserica kaže: Pogledaj post
Da, ovaj put je ispalo tako, ali licenca ima mali feler, a to je zadnje vaganje za ulazak u finale.

Ok da iz vaganja u vaganje kroz show ides na temelju rezultata i rada prethodnog tjedna, ok da postoji i neki imunitet s kojim mozes u finale, ali kada dodje do vaganja za finale MORALI BI gledati u tom trenu tko je najvise u postocima izgubio od ulaska u kucu do tog zadnjeg vaganja, jer samo tako bi najbolji usli u finale, imas prakticki duplu kontrolu: 1) da si prosao kroz sve tjedne neokrznut ili radi imuniteta ili uglavnom zato sto dobro radis i puno skidas 2) da si prosao u finale na temelju cjelokupnog rada u kuci, a ne samo na temelju zadnjeg tjedna, a do tada si se krumpirao kroz imunitet tima ili vlastiti
Je, ali di je onda tu show? ako bi znali da je npr jelena vodeća i da nitko nema šanse dalje...
mislim stvar je u tome da se ŽNV ne igra jedna utakmica u 25 epizoda, nego je utakmica svake 2 epizode, odnosno svako vaganje, pa treba biti malo i pametan a ne samo bjesomučno kopati ko luđak i onda kmečati jer netko "taktizira"

Evo ja prvi ako bi znao, da je netko pobjednik, 4 emisije prije kraja, ne bi dalje gledao

Pa i jučer samo finale, bilo mi je malo mrsko gledati, jer sam znao sa 95% šanse tko će pobijediti. Zbog spojlera svih vrsta ovdje, rtl traljave produkcije ove sezone, mada ajde puno se toga događalo pa se ne može puno prigovarati, s obzirom na to koga je sve dovelo u kuću vjerujem da im nije bilo lako sve to skupa

Sve u svemu, dobra sezona, svakakvi kandidati, moj nije pobijedio ali treba znat gubit, a ne bit ko jelena
Lani čak i nisam toliko navijao za neke kao ove godine, pa sam valjda onda sada službeno fan showa :klap:

Hvala svima. Bili ste divni
Klibicl is offline  
Old 17.12.2017., 17:57   #9433
mislim da bi manuela dobila utjesnu nagradu jer bi jelena bila u finalu, a ona bi onda bila najbolja medu ostalima.
edit: ili je ipak siniša imao veci postotak od nje
amem12345 is offline  
Old 17.12.2017., 18:12   #9434
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Je, ali di je onda tu show? ako bi znali da je npr jelena vodeća i da nitko nema šanse dalje...
Pa puste snimku zadnjeg vaganja iz kuce na dan finala, na pocetku finalne emisije, RTL i dalje biljezi gledanost u tekicu, ti kad si vec pred tv-om ostat ces jos tih sat vremena da vidis hoce li pasti pusica izmedju Dorijana i Ivane nakon proglasenja, svi zadovoljni
kekserica is offline  
Old 17.12.2017., 18:14   #9435
Po mojem izračunu Siniša 37%, Manuela 36,3%
Jelena 40,1%

@kekserica ipak najvažnije je da su rezultati na kraju, poslije 2 mjeseca izvan kuće, pokazali da je pravedni pobjednik Dorijan, a Jeleni se na kraju više isplatilo ostati vani i evo, sad su svi zadovoljni.

Mislim ako je netko stvarno tu oštećen onda je to Siniša. Ali on se ionako ne ljuti
Klibicl is offline  
Old 17.12.2017., 20:07   #9436
Quote:
amem12345 kaže: Pogledaj post
mislim da bi manuela dobila utjesnu nagradu jer bi jelena bila u finalu, a ona bi onda bila najbolja medu ostalima.
edit: ili je ipak siniša imao veci postotak od nje


Kao sto rekoh
Bezveze is offline  
Old 17.12.2017., 20:08   #9437
Quote:
kekserica kaže: Pogledaj post
Pa puste snimku zadnjeg vaganja iz kuce na dan finala, na pocetku finalne emisije, RTL i dalje biljezi gledanost u tekicu, ti kad si vec pred tv-om ostat ces jos tih sat vremena da vidis hoce li pasti pusica izmedju Dorijana i Ivane nakon proglasenja, svi zadovoljni


Uvijek ti showovi zavrsavaju s proglase jem pobjednika i sic! Najcesce ih vise nikad ne vidis
Bezveze is offline  
Old 17.12.2017., 20:13   #9438
Quote:
kekserica kaže: Pogledaj post
Tak je, s tim da je on prosjecne tezine, uzmimo da mu je bazalni izmedju 2500 i 3000.
Dobro, znate li vi(ti) uopće što je bazalni metabolizam? Jer po ovim brojkama kojima se razbacujete ne bih rekla. 2500-3000 kalorija bazalni metabolizam? Ne pišite gluposti.

Kristina mi je djelovala mršavije odmah u onoj haljini. Gordan, očekivano, debeo. Dorian, po meni, ima šanse ne vratiti kilograme. Josip će vratiti dio, to je sigurno. Zanima je kako Destri izgleda. Lucija izgleda kao da nije ništa izgubila.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 17.12.2017., 20:15   #9439
Evo sad je bila emisija Iza kulisa s Jelenom i Sinisom u studiju i snimkama prije i poslije finala. Jelena ce na stipendirani trenerski stdij iza Nove, dok jos uvijek trenira sa Sanjom. Sinisi je najvise nedostajao pomfrit. Tu su i Dorian i Ivana.

I inace mi se cini da je Sinisi nesto kliknulo zadnja dva tjedna, vise nije kmezio da bi kuci i stvarno se poceo jos vise trudit i tako nastavio. Mozda je ostao i bez utjecaja nekih koji su izasli.
Bezveze is offline  
Old 17.12.2017., 20:27   #9440
Evo vam kalkulator za bazalni pa si računajte

http://www.vjezbaj.com/kalkulatori/bazalni-metabolizam/

Ukucala sam: muškarac, 180 cm, 100 kg, 40 god., umjerena aktivnost i bazalni mu je 2064 kcl.
__________________
...i to ti je to...
SEAGULL
Goluždrava is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.