Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2003., 12:27   #21
sto bi se dogodilo isusu,budhi ili muhamedu mozete lako doznati
ako dobro prostudirate zivotopis jednog od najvecih mistika 20 stoljeca OSHO-a

kada je npr OSHO posjetio grcku (bio je u privatnom posjetu)
poglavar grcke pravoslavne crkve je izjavio :
Ako se ovaj sljedbenik sotone ne protjera poteci ce krv!

dakle povijest se stalno ponavlja jer je ljudski um ogranicen ali ljudska glupost i neznanje nisu...

ja sam npr na forumu dao izjave nekolicine zapadnjaka razlicitog statusa i "duhovnog uvjerenja o muhamedu I DA LI JE TO IZAZVALO KAKOVU PROMJENU NA SOFTWAREU zvanom dogma ili je vas osobno potaklo na studij i istrrazivanje ?

nije!

uostalom i muhamed i buddha su sluzbeno bili proglaseni antikrstom od strane katolicke crkve(svaki u vrijemae kada je postajao poznat "zapadu".

samo procitajte neke moderne knjige sa krscanskih simpozija o novom dobu(uredio pater mijo nikic)

pa kada cujete sto se tu govori o misticima 20-og stoljeca

oshou
krishnamurtiju
crowleyu
pa i dalaj lami

onda vam sve postane jasno

(ili izjave mire glavurtica o jungu )

BEZ PROUCAVANJA djela nekog mistika donose se strasne osude

ma svak moze spoznati samo ono sto je spreman vidjeti i sto je zreo spoznati

svak ima onaj nivo rasta koji zasluzuje i koji moze podnijeti

-ne mogu se na procesoru 286 generacije igrati danasnje kompj igre
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 15:09   #22
Bas si Osha naso za primjer. Pametni profesor filozofije ali...
Znas da njegova sljedba ima na ledjima prvi zapisani bioloski napad u povjesti? U americi kad su ih protjerali zena koja mi je bila sljedbenik, imala labos u komuni a zvali ju od mulj dr. mengele prosirila zarazu. O utajam poreza da ne govorim i o mozda najvecim kolekcijama rojseva i skupocjenih satova na planetici. Sta mislis zasto ga otjerali natrag u Indiju??? A onaj njegov ashram u Puni, je javna kuca .- svak izlazi sa svakim pod nekom farsom duhovnosti. A njegovi crvendaci od kvazi sannyasina puni droge i istroseni na seksu izgledaju boze sacuvaj. Ko objesene motke. Da je on predstavnik indijske duhovnosti jos bi pomislio da su I.L.-ovi u pravu.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 14:20   #23
Quote:
ravana kaže:
Bas si Osha naso za primjer. Pametni profesor filozofije ali...
Znas da njegova sljedba ima na ledjima prvi zapisani bioloski napad u povjesti? U americi kad su ih protjerali zena koja mi je bila sljedbenik, imala labos u komuni a zvali ju od mulj dr. mengele prosirila zarazu. O utajam poreza da ne govorim i o mozda najvecim kolekcijama rojseva i skupocjenih satova na planetici. Sta mislis zasto ga otjerali natrag u Indiju??? A onaj njegov ashram u Puni, je javna kuca .- svak izlazi sa svakim pod nekom farsom duhovnosti. A njegovi crvendaci od kvazi sannyasina puni droge i istroseni na seksu izgledaju boze sacuvaj. Ko objesene motke. Da je on predstavnik indijske duhovnosti jos bi pomislio da su I.L.-ovi u pravu.
ravana!

o oshou cu otvoriti posebnu temu a za sada cu kratko odgovoriti

1) kao sto isus nema veze sa inkvizicijom tako i osho nema veze sa onim sto radi neko od oko 500 tisuca clanova njegove duhovne organizacije ili ako hoces vjerske zajednice ili ako hoces sekte..

tj ako npr NEKI svecenici koji su btw "isusovi svecenici" vrse npr pedofiliju da li to znaci da je njihov uzor tj "taj isus " bio pedofil??

a sada malo protupitanja za tebe i nadam se iskrenom odgovoru radi ostalih diskutanata

a) koja oshova djela si studirao i sto mislis o njegovoj DUHOVNOJ PORUCI a ne o bordelima i sporednim stvarima

b) koji duhovni ucitelj (iz davnina i iz 20 stoljeca) je tvoj duhovni uzor tj tko je onaj "pravi" po tebi

c)vidim da se jako kriticki odnosis prema poznatim imenima (l hay) osho,....asramu u pooni (mozes li navesti izvore svojih informacija i osuda)

d)btw ako dvoje ljudi tj muskarac i zena dobrovoljno rade ono sto zele i ako neko to zove javna kuca mislim da nije problem u njima 2 nego u onima koji prosudjuju sto drugi rade

ako se netko kupa i sunca gol -da li je on nemoralan

zasto je nemoralno prodavati sexualne usluge a nije nemoralno prodavati oruzje?

zasto je nemoralno na tvu gledati golo zensko(ili musko) tijelo ,a nije nemoralno gledati kako avioni bacaju bombe ili nije nemoralno gledati smrt u zivo(ili nasilje na filmovima)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 20:45   #24
Ne radi se o jednom nego velikoj vecini sljedbenika
Informacije su iz prve ruke, dosta sam vremena proveo po indiji i Oshova organizacija je od sveg sto sam vidio bila najgora duhovna kaljuza.
Od Osha sam bez brige procito vise od tebe.
To sto neko lijepo pise a to ne potvrdjuje u zivotu nis ne znaci...
Zato se na njega furaju samo zapadnjaci, i to neki isklompleksirani mulci i newageovci bez kompasa. Malo ti je tamo indijanaca. Kod nas je dosta da neko dobro prica, ima moalo iskustva i koji sddhi da ispadne faca. Da bi neko prihvatio gurua treba ga dobro ispitat a ne se zaletit iz nekog entuzijazma. Kakav zivot vodi? Kolko je dosljedan? Da bi neko za mene zadovoljavao kriterija da izigrava duhovnog vodju mora osim duh iskustva, sammadhija itd dobro poznavat spise, imat potpunu samokontrolu, bit brahmachary... Osho je svjesno i namjerno izvrtao vede i ostale autoritete. Niko tko iole pozna iste ne moze Osha ozbiljno shvatit.
Znas valjda da je za bavljenje yogom osnova Yama i Nyama a jedan od uvjeta je brahmacharya (celibat)?. To vrijedi i za sve ostale sisteme osim jednog dijelka (lijevoruke i mjesane) Tantre. Al i ta tantra nema skoro nikakve veze s ovim sto se na zapadu propagira i sto Osho govori. Samo sto ces, ako si muljator, najbolje ces kod newageovskih dilkana ako im das neki sistem koji ce ima garantirat velika "duhovna postignuca" a da se niceg ne moraju odrec, nista na sebi mjenjat, ne drzat se nikakvih principa i discipline. Get rijl men.
Kakav ti je to ashram??? Zen barovi, duhovni bazeni... ma koje preseravanje. Covjek mora bit teska lakovjerna budala da to popusi.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 22:56   #25
Quote:
ravana kaže:
Ne radi se o jednom nego velikoj vecini sljedbenika
Od Osha sam bez brige procito vise od tebe.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 23:07   #26
Quote:
parsifal kaže:
ravana?

nije bitno tko je vise od nas dvojice procitao ali znanosti radi reci mi ovo?

kako znas da si ti vise procitao knjiga od oshoa od mog mene?
tj nikada nisi vidio njusku moje neznatnosti

imas li neke sidhi moci ili ti je to prisapnula mala vila

mozda jesi mozda nisi ali slazes li se da to nije umjesno reci unapred.

mozda si ti vise procitao ,a ja bolje razumio.

a mozda sam ja vise procitao a ti bolje razumio.
a mozda si ti i vise procitao i vise razumio.
a mozda ni ti ni ja nismo nista razumjeli.

ti se neoprezno istrcavas i ovako riskiras da ljudi primjete kako si nadmen i neoprezan,a takodjer da ljudi primjete kako i "ja" inzisistiram na tome iako nije uopce vazno koliko si ti procitao oshovih knjiga.i to nikoga nije briga..

ukratko- pazljiv citalac bi primjetio nadmetanje dva ega

jednog kojeg napise sve sto mu padne na pamet i jednog koji to secira,umjesto da ostane ladan..ko spricer ....

jer reakcija znaci slabost...

btw

u vezi brahmacarje koliko se ja razumijem u muziku -nema pravila vec svak bira ono sto mu odgovara tj njegovom stupnju duh .razvoja i potrebama.

koliko ja znam mnogi realizirani i probudjeni bili su ozenjeni
a i bili su neozenjeni..

drzis li ti da je sex nesto sto koci duhovan razvoj?

kako je moje neznanje organizirano ja sam uvjeren da je

jedino pravilo da NEMA PRAVILA !

slazes li se ? ili ti mislis da je jedino pravilo da ima pravila tj da je pravilo ono sto ti mislis da je pravilo...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 23:12   #27
Question

ravana

cini mi se da si jako strog i nemilosrdno se obracunavas sa svima koji su zgrijesili i poznas svaki duhovni trac!

zato me jako zanima a i ostale forumase da nam kazes

TKO JE ONAJ PRAVI UCITELJ ILI UCITELJI koji nemaju mrlje i KOJE BI NAM TI PREPORUCIO ZA STUDIJ, UZOR? tj oni koji su prosli tvoje stroge testove i kriterije?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 18:05   #28
Quote:
parsifal kaže:
kako znas da si ti vise procitao knjiga od oshoa od mog mene?
tj nikada nisi vidio njusku moje neznatnosti

imas li neke sidhi moci ili ti je to prisapnula mala vila

mozda jesi mozda nisi ali slazes li se da to nije umjesno reci unapred.

mozda si ti vise procitao ,a ja bolje razumio.

a mozda sam ja vise procitao a ti bolje razumio.
a mozda si ti i vise procitao i vise razumio.
a mozda ni ti ni ja nismo nista razumjeli.

ti se neoprezno istrcavas i ovako riskiras da ljudi primjete kako si nadmen i neoprezan,a takodjer da ljudi primjete kako i "ja" inzisistiram na tome iako nije uopce vazno koliko si ti procitao oshovih knjiga.i to nikoga nije briga..
Ma to je bio izraz, sta ja znam ko je kolko cito. I bez citanja ja sam tolko pametniji i sposobniji od vas smrtnika da imam svako pravo sudit
Quote:
parsifal kaže:
ukratko- pazljiv citalac bi primjetio nadmetanje dva ega
Slazem se, kad sam to reko da nisam ego trip??? JA imam najbolji ego na forumu niko se ne moze ni po tome mjerit samnom
Quote:
parsifal kaže:
u vezi brahmacarje koliko se ja razumijem u muziku -nema pravila vec svak bira ono sto mu odgovara tj njegovom stupnju duh .razvoja i potrebama.

koliko ja znam mnogi realizirani i probudjeni bili su ozenjeni
a i bili su neozenjeni..

drzis li ti da je sex nesto sto koci duhovan razvoj?

kako je moje neznanje organizirano ja sam uvjeren da je

jedino pravilo da NEMA PRAVILA !

slazes li se ? ili ti mislis da je jedino pravilo da ima pravila tj da je pravilo ono sto ti mislis da je pravilo...
Koko ja znam vecina je "realiziranih" bila redovika. Shankaracharia kaze "cim netko osjeti nevezanost za svijet neka ode i napusti ga istog trena" Na jednom mjestu u je receno kako je nemoguce za nekog da dodje do kraja ako nije sannyasin... Pravilo je to i to govori bar 95% spisa. Oni koji jesu bili ozenjeni su izuzeci i u velikoj, velikoj manjini. Ne mislim sad rec da svi trbaju u celibat al mislim da svi moramo priznat da onaj koji se u stanju odrec svega i posvetit sadhani zasluzuje vise postovanja od onog koji trabunja o duhovnosti a nis u zivotu ne poduzima (a takvi najvise trabunjaju). Istina, da budemo objektivni, u vedama postoji i mjesto di se zivot grihaste (ozenjenog) smatra boljim Ali ozenjen znaci ozenjen, a ne natezanje okolo s curama. Nigdje neces nac ni recenicu koja odobrava bilo kakve odnose osim braka, a i u braku se, za dobrobit duhovnog razvoja, preporuca izbjegavat sex nakon sto se izrodi zeljena kolicina deristadi.
Sto se iznimakatice jednom je Cinmoj reko otprilike istina je da postoje takvi ucitellji al oni imaju takvu unutarnju snagu da uz takav zivot mogu 10 sati provest u meditaciji. A mi se ubjemo za puno manje. Jedan se tantrik zalio (knjiga Aghora, dost pznata) kako su ljudi koji se oce bavit tantrom uglavnom nesposobnjakovici kojima je do sexa uvijenog u duhovnost a ne do neceg ozbiljnog. Oni koji zele nesto vise uglavnom se nikad ne hvataju tantre jer im to uostalom ne treba i puno je opasnije od cistunskih sistema. Ovi koji se na zapadu furaju na takve slobodnjacke ideje su beskrvni dilkani koji nemaju muda nesto poduzet i nisu ga u stanju drzat u gacama pa onda seruckaju nesto sto je moguce pokupit samo od trecerazrednih guruica jer im to odgovara. Ko zeli bit prevaren bit ce prevaren uostalom. Pitas za prave?? Po mom ukusu (necu reci kriteriju ipak nisam tolko umisljen da mogu sigurno rec ko valja a ko ne): Ramakrishna, Vivekananda, Yogananda, Ramana Maharishi, Nisargadatta, Sai Baba, Shirdi Baba, Shivananda, Maheshvarananda, Chinmoy, Amritanandamayi.... ma velika vecina onih koji su nam poznati i masa onih drugih. I vecina je dosta inzistirala na brahmachariyi. Koliko zavisi od ucenika. Oni koji su imali pretezno monaske ucenike vise su o tome pricali. Mnogi govore veoma razlicite stvari kad su s njima i kad su s ovim ozenjenim ucenicima i uglavnom zato da ne izbediraju ozenjene pretjeranim zahtjevima... Samo ko ih slusa?? Svi se odusevljavaju Yoganandinom biografiom npr al koga briga sto je on bio dosta strog u tom pogledu. Pa je jednom npr oprao Kriyanandu (poznati ucenik) sto je samo pozelio pomoc nekoj zeni u centru pokupit papire koji su joj poispadali po podu. Reko mu je da cak nesmije nikad zenu pogledat u oci. Odakle nasim ljudima ideja da su ti gurui nesto jako liberalni??? To od njih nikad nisam cuo. Al ko sto rekoh niko ih ne sljivi. Jos jedan primjer: znam ekipu koja se smatra zescim Sai Babinim sljedbenicima. On reko vrlo direktno i asno da nema avantura ni prijateljstava izmedju muskaraca i zena da treba odlucit os bit sam il se zenit al nema natezanja uokolo. I to svi znaju. Nije to jednom reko i samo jednoj grupi. Neki su se i zalili kao oni zive na zapadu nije to Indija, ne funkcioniraju tako stvari kod nas, pa ih je dobro opro zbog takvih baljezgarija. I opet ga mnogi od tih ljudi kojim je to direktno reko i koji se njime kunu i obozavaju ga fanaticno ni najmanje ne sljive i nakon koje god pocnu na vrlo zanimljive nacine tumacit sto je on time ustvari tio rec.
Od onih koje ne smatram dobrim uz Osha je danas Nirmala devi. Ne mogu se sad nikog drugog sjetit od sire poznatih. Uglavnom su muljatori "lokalne" face. Osho mi je osobno simpatican i ne mogu tvrdit sigurno u cemu je stvar ali s obzirom na to kakva je bagra nastala oko njegovih ideja ne mogu imat valjda neko dobro misljenje.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 21:14   #29
Quote:
ravana kaže:
Ne. L. Hay je zbrckana simpaticna stara newageovka koja je imala gadno djetinjstvo pa se uvatila duhovnog buckurisa da se izvuce iz bedova...
A onda je definitivno zaglibila.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.