Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2020., 05:27   #1
Duhovni proces vlastite izgradnje kroz izradu mača

https://youtu.be/cSgDuvrgMU8

Napravio sam svoj mač (Katanu) kao simbol vlastite duhovne izgradnje i oštrenje duha i uma kroz bryšenje mača.

Cijeli proces izrade mača polušavam biti u potpunom fokusu na sebe i proces izrade kojeg sa cijelim duhom izvodim u svakoj radnji

Video i muzika su moj rad i sve je stvoreno u svrhu igradnje samog sebe u najbolju mogucu verziju sebe
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 10:50   #2
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/cSgDuvrgMU8

Napravio sam svoj mač (Katanu) kao simbol vlastite duhovne izgradnje i oštrenje duha i uma kroz bryšenje mača.

Cijeli proces izrade mača polušavam biti u potpunom fokusu na sebe i proces izrade kojeg sa cijelim duhom izvodim u svakoj radnji

Video i muzika su moj rad i sve je stvoreno u svrhu igradnje samog sebe u najbolju mogucu verziju sebe


Pohvala za sve, osim glazbe. Nije osobito ugodna uhu, a i od nje se slabo čuje što govoriš... tako da nisam ubrala zašto koristiš nož za maslac (a ne dijamantni brus ili tako nešto) te od čega si napravio mač. Lokacija odlična, montaža isto.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 14:03   #3
dobar video
i glazba je dobra, neki etno ambient
to je na Trešnjevci negdje
koji program si koristio
vjerovao ili ne već sam jednom slućajno naletio na tvoj youtobe kanal tražeći nešto u vezi sa sigilima i automatskim crtanjem (Intuitive Drawing How to start from nothing)

šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 14:36   #4
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/cSgDuvrgMU8

Napravio sam svoj mač (Katanu) kao simbol vlastite duhovne izgradnje i oštrenje duha i uma kroz bryšenje mača.

Cijeli proces izrade mača polušavam biti u potpunom fokusu na sebe i proces izrade kojeg sa cijelim duhom izvodim u svakoj radnji

Video i muzika su moj rad i sve je stvoreno u svrhu igradnje samog sebe u najbolju mogucu verziju sebe
Jako dobro,
ja sam se radije odlučio za nešto drugačje od mača. Nešto što je od njega suprotno.
Krćenje makije i sadnja maslina.
http://www.knjiznicari.hr/UDK02/imag...Kati%C4%87.pdf

MASLINOVA
GRANČICA simbol
Mira
Mudrosti
Povoljnih vijesti
Sloge
Ĉistoće
Muĉeništva
Izobilja i plodnosti

MASLINOVO ULJE
Radosti
Zaštite
Ţivotne snage i moći
Saveza s Bogom
Duha Svetoga

Razlog je u tome što su moji djedovi zaboravili što su sadili čukundjedovi:
http://057info.hr/vijesti/2010-11-25...gajali-masline
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 17:19   #5
Ritual čemu?
Zar to i dalje nije samo običan komad željeza...ne umanjujuci trud i vrijeme za izvedbu...
Ništa ti nisi manje ili više ti sa ili bez toga maca, ali ako te to veseli samo nastavi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 18:36   #6
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ritual čemu?
Zar to i dalje nije samo običan komad željeza...ne umanjujuci trud i vrijeme za izvedbu...
Ništa ti nisi manje ili više ti sa ili bez toga maca, ali ako te to veseli samo nastavi...
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas. Kužiš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 20:11   #7
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/cSgDuvrgMU8

Napravio sam svoj mač (Katanu) kao simbol vlastite duhovne izgradnje i oštrenje duha i uma kroz bryšenje mača.

Cijeli proces izrade mača polušavam biti u potpunom fokusu na sebe i proces izrade kojeg sa cijelim duhom izvodim u svakoj radnji

Video i muzika su moj rad i sve je stvoreno u svrhu igradnje samog sebe u najbolju mogucu verziju sebe
Jos samo da napises knjigu i proces je zaokruzen... Jucer sam u knjizari vidjela Bucevickinu s jednorogom na naslovnici. Na tvojoj bi, ofkors, bio Mač.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 21:02   #8
flexerica umjesto čekića i nakovnja ? ;D
naravno nije bitno prijevozno sredstvo već cilj
..iako neki kažu da je put poanta
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 21:40   #9
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
flexerica umjesto čekića i nakovnja ? ;D
naravno nije bitno prijevozno sredstvo već cilj
..iako neki kažu da je put poanta
A cilj katane se moze puno bolje postici puskom. Doduse teze ju je izradit
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 23:57   #10
Nije uopče bitno što se radi dok got se radi sa chelim duhom alati izvedbe su manje bitni faktor a sav proces odnosi se na vlastiti razvoj samog sebe kroz bilokoji oblik rada. Tako da bilo da je brus ili nož cilj se može jednako postići
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 12:03   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A cilj katane se moze puno bolje postici puskom. Doduse teze ju je izradit
Preferiram luk i strijelu (tzv.longbow)...što sam izrađivao od drveta (nje lako), i gađam time.

Ali ti poznaš Japance pa shvaćaš poantu strijele (možeš i puškom..bolje zračna ili malokalibarska)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 19:40   #12
Da, shvacam poantu strijele da u ratu ubije protivnika sa distance.

Shvacam i motive da se preserava sa filozofijom nakon sto izgubi funkciju u ratu, treba od neceg zivit.

Kao i dodatni zaokret u preseravanju kad zapadnjak dodje ucit kjudo od japanca koji ne zna beknut drugi jezik, a ovaj ne zna japanski, sto ga ne sprjecava da napise knju o "zenu u streljarstvu" nakon toga i pokrene citavu idotsku mitologiju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 20:05   #13
To se zove i ntuitivno gađanje
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 00:12   #14
Big dil, svaki vestern je pun intuintivnog gadjanja.

Intuitivnon gadjanje jednostavno znaci da ciljanje basiras iskljucivo na misicnoj memoriji, a ne nisanskim napravama.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 09:36   #15
Mene recimo opušta gađanje ( luk i strijela su manje savršeni od modernih...verzija Robin Hood...a, nabaviti ću si i mongolski..veća brzina)

I naravno izrada je dio procesa...ali mislim da je uvodničareva metoda illi sablja.... ipak djelotvornija
(Znaš onaj crtić...He-Man ? )
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 12:30   #16
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/cSgDuvrgMU8

Napravio sam svoj mač (Katanu) kao simbol vlastite duhovne izgradnje i oštrenje duha i uma kroz bryšenje mača.

Cijeli proces izrade mača polušavam biti u potpunom fokusu na sebe i proces izrade kojeg sa cijelim duhom izvodim u svakoj radnji

Video i muzika su moj rad i sve je stvoreno u svrhu igradnje samog sebe u najbolju mogucu verziju sebe
Super, sad ga još samo moraš progutati Šala mala, ali kontrola unutarnjih organa kod gutanja mačeva mi je fascinantna.
Svatko bi trebao moći, znati, naći načina da kanalizira energiju,
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 12:40   #17
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Super, sad ga još samo moraš progutati Šala mala, ali kontrola unutarnjih organa kod gutanja mačeva mi je fascinantna.
Svatko bi trebao moći, znati, naći načina da kanalizira energiju,
gutaju mačeve, eno vršak im izlazi na guzicu

to su teleskopski mačevi koji se uvlače, niko ne guta mač, to je običan mađioničarski trik za zabavu, moraš stvarno bit pileći mozak da vjeruješ da ljudi gutaju mačeve
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 16:34   #18
Tko se kurca laća od kurca pogiba.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 10:50   #19
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
gutaju mačeve, eno vršak im izlazi na guzicu

to su teleskopski mačevi koji se uvlače, niko ne guta mač, to je običan mađioničarski trik za zabavu, moraš stvarno bit pileći mozak da vjeruješ da ljudi gutaju mačeve
Da, stvarno, nikad mi nije bilo jasno kako ih probave Baš si duhovit, daj si odi siši mač
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2020., 11:48   #20
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
gutaju mačeve, eno vršak im izlazi na guzicu

to su teleskopski mačevi koji se uvlače, niko ne guta mač, to je običan mađioničarski trik za zabavu, moraš stvarno bit pileći mozak da vjeruješ da ljudi gutaju mačeve
Naravno da je ne vierovatno

A kako onda tzv. Fakiri?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.