Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2006., 19:40   #1
Debljina u licu

Prije jedno godinu dana ja sam bio jako debela osoba, ali s vremenom počeo sam se kretatii jesti manje, i s vremenom zaista sam smršavio, trbuh, ruke, noge, sve je mršavo, ali... buduci da lice nisam vježbao ono mi je ostalo kao i prije, visok sam 177cm i težak 65kg.
Uglavnom, jedan prijatelj mi je savjetovao da žvačem, ja sam žvakao jedno vrijeme i mišići ispod jagodice (oni mišići čime pokrećemo čeljust) su mi se povećali i ustvrdnili, rezultat je bio još gori, lice mi je izgledalo još šire, počeo sam vježbati mišiće brade, salo je nestalo, a obujam brade se smanjio i povukao "prema nazad", tako da sve u svemu obrazi mi izgledaju najdeblje, dobio sam i malo podbratka zbog brade.
Kad stisnem malo prstom, osjećam i očito mi je da imam previše sala u obrazima, dok na drugim stranama lica (mišići čeljusti, brada) je sve normalno, mene zanima kako da smanjim obraze, pokušao sam masiranjem,ali još uvijek bezuspješno.
Najgore od svega je "disharmonija", mršavo tijelo, debela glava (obrazi).

Kako da smanjim obraze (vježbom naravno, bez razno-raznih liftinga, krema...itd.)

Unaprijed zahvaljujem.

Zaboravih, imam bujne ali uske usne, uglavnom lijepog izgleda (nevolim se baš hvaliti, ali to je istina...)
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 01:45   #2
To što imaš debelo lice je zato jel imaš višak masnog tkiva na licu.Vježbanje mišića tu nema nikakve koristi.Stvar je u tome da moraš smanjati ukupni postotak masnog tkiva,tada će ti se sukladno s tim i smanjat masno tkivo na licu.To kaj ti se najviše masnog tkiva skuplja na licu je jednostavno plod genetskog rasporeda masnih stanica u tijelu.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 01:57   #3
Quote:
batler kaže:
To što imaš debelo lice je zato jel imaš višak masnog tkiva na licu.Vježbanje mišića tu nema nikakve koristi.Stvar je u tome da moraš smanjati ukupni postotak masnog tkiva,tada će ti se sukladno s tim i smanjat masno tkivo na licu.To kaj ti se najviše masnog tkiva skuplja na licu je jednostavno plod genetskog rasporeda masnih stanica u tijelu.

dobro, ovako:

imam celulita i sala na nogama (malo) i naravno trbuh mi ima malo sala, samo salo u trbuhu je pokriveno mišićima. Mišići u ruci (bicepsi) mi također imaju sala.
Znači ja još uvijek sam "debel"...

Masaža lica tu nema nikakve koristi kažeš.
reci mi sad kako da smanjim postotak masnog tkiva u tijelu, idem svako tolko u teretanu, ali ništa od toga, osim što su mi se pojavili mišići na trbuhu.
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 19:11   #4
Prvo bi po meni trebao nabiti nešto mišične mase da bi ubrzao nazalni metabolizam.Pošto si vrlo lagan za svoju visinu i još imaš dosta masnog tkiva,pretpostavljam da si full žgoljav.Vjerovatno si dok si to puno mršavio držao totalnu lošu dijetu koja ti je pojela više muskulature nego masnog tkiva.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 19:22   #5
Quote:
ing. Waterhole kaže:
trbuh mi ima malo sala, samo salo u trbuhu je pokriveno mišićima.
mene ful interesira kako ovo izgleda. al ful.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:21   #6
Quote:
batler kaže:
Prvo bi po meni trebao nabiti nešto mišične mase da bi ubrzao nazalni metabolizam.Pošto si vrlo lagan za svoju visinu i još imaš dosta masnog tkiva,pretpostavljam da si full žgoljav.Vjerovatno si dok si to puno mršavio držao totalnu lošu dijetu koja ti je pojela više muskulature nego masnog tkiva.
znači teretana, trbušnjaci & Co.
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:22   #7
Quote:
alexxx kaže:
mene ful interesira kako ovo izgleda. al ful.
dok stojim vidiš pločice na trbuhu, ali kad ih dotakneš: soft,soft,soft
...
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:27   #8
i ti to tumačiš time da imaš salo ispod mišića?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:28   #9
Quote:
alexxx kaže:
i ti to tumačiš time da imaš salo ispod mišića?
ne, imam salo iznad mišića samo salo mi se tako poredalo da ima oblik pločica, ali malo se vidi... ubiti to je popločano salo
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:31   #10
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:36   #11
Quote:
alexxx kaže:
ali koliko to smiješno izgledalo, na prvi pogled tijelo mi izgleda više-manje lijepo... malo žgoljavo i usko, ali lijepo
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:54   #12
a ja bi htjela obračšiće...onak rumene ko hajdi... ovak izgledam malo anemično...doduše rumenilo može popravit stvar...al ja bi nećral luk
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 01:31   #13
kolko vidim jako se lose hranis
nikakva teretana i nikakvi trbusnjaci nece to promijeniti
primi se zdrave prehrane izbaci junk food i suvisne ugljikohidrate
jedi ribu meso jaja tunu posni sir voce i bit ces ko bog
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 10:22   #14
Kad se ja malo zamastim u vrijeme mase, uglavnom dobijem mrvicu sala na stomaku, a i u obrazima se "popunim". Al' obrazi se odma poprave cim pocnem sa dijetom, cardiom... I jos sam primjetio da mi se tokom treninga, bilo kakvog napora, obrazi skroz upiju, al' brzo se poslije vrate u normalu.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 10:27   #15
Mislim da ne možeš znatnije utjecati na debljinu obraza
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 15:45   #16
Quote:
ing. Waterhole kaže:
dobro, ovako:

imam celulita i sala na nogama (malo) i naravno trbuh mi ima malo sala, samo salo u trbuhu je pokriveno mišićima. Mišići u ruci (bicepsi) mi također imaju sala.
Znači ja još uvijek sam "debel"...
Aerobne vjezbe - trcanje i biciklizam (na Sljeme recimo - ispocetka ces se osjecat 'ubijeno', a kad malo dodjes u kondiciju, bit ce ti fantasticno) - to ce ti fino oblikovati tijelo. Naravno, uvjet je da pazis na prehranu, da ne jedes mnogo slatkog, kruha i sl. A i kako cujem od nekih ljudi, debljaju se od sireva i drugi mlijecnih proizvoda - al nisu osobito aktivni. Pa... Mislim, imas sala po cijelom tijelu - po cemu je onda cudno sto ga imas i u obrazima? Budi propisno mrsav! Tvoje sam visine i tvoje kilaze (u biti imam mozda kilu vise od tebe), a sala nemam - ni po tijelu ni po obrazima. Zapravo, neki ljudi koje poznam bi zeljeli da se zdebljam pa da dobijem malo 'mesa' u obrazima...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 15:55   #17
debljaju se jer unose više nego što troše a ne od sireva i drugih mliječnih proizvoda.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 16:03   #18
Nazalost sumljam da ce ti se obrascici smanjiti vjezbom, i ja imam "problem" s time , a nemam problema s kilazom, i kada smrsavim smrsavim svuda ali mi bucmasti obrazi ostanu...
__________________
" I ja sam spreman da tocno u podne kao Gary Cooper sam izadjem pred barabe"
Hanii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 22:52   #19
Quote:
Hanii kaže:
Nazalost sumljam da ce ti se obrascici smanjiti vjezbom, i ja imam "problem" s time , a nemam problema s kilazom, i kada smrsavim smrsavim svuda ali mi bucmasti obrazi ostanu...
onda ćemo zajedno pod nož šala...

...Znači odluka je pala, svaki dan 30min. po rivi (Živim u dalmaciji) trčanja, bicikle (joj koliko dugo nisam pedalirao....), pa malo teretana (imam jako tanka ramena, široka i visoka, ali tanka)... i bit ću k'o bog...

Detaljniji napredak biti će objavljen na ovoj temi.
Hvala
ing. Waterhole is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 15:10   #20
Bit ces ko bog!?

Umrijet cu od smijeha.........

2 godine intezivno se bavim bb om , pazim sto jedem, i kada ovo procitam jednostavno mi je smijesno...

Ti si jednostavno premastan.
Bf iliti Body fat ti je vjerojatno velik, iznad 20%.

Izmjeri si % bf pa javi, prema tome cemo udijelit savjet....
vek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.