Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2003., 18:26   #101
Hehe, Shady, mislis da su Uranus i Passat samo smotani radi kaosa u kojem se nalaze ili je polako vrijeme da i njih proglasis tvrdoglavima?
Nesto mi ovo sto Uranus pise jaaaaaaaako lici na ono sto ja kazem. Ona samo malo drugacije formulira.
Hehe...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 18:49   #102
Quote:
Passat kaže:
Svi smo mi djeca Božja, odnosno "zajedničari" božanske naravi, stoga vrlo usko povezani s Bogom. Dakle, u sebi imamo i Krista i Boga, kako god se taj Bog zvao.
Ništa nije bezuvjetno pa ni biti Bozje dijete.

A šta ako se Bog zove Belzebub?
 
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 18:50   #103
Nista. "Jao onome tko sablazni malenog."
Da jao malenom nije nitko rekao.
Bozje dijete je Bozje dijete.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 21:26   #104
Re: Ja sam Put Istina i Život

Quote:
Uranus kaže:
«Ja sam Put Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni!»

Što za vas znače ove Isusove riječi?

Uvijek je to isti Put bez obzira kojoj religiji pripadamo. Svi moramo proći putem koji je prošao Isus ako želimo doći do Boga...svi moramo proći kroz pustinju u kojoj nas sotona iskušava, svi se moramo razapeti i umrijeti za ovaj svijet....upravo poput Isusa...i zato svi mi moramo postati i Put i Istina i Život i tek tada možemo doći Ocu i gledati ga u lice.

Ići Isusovim putem znači i sam postati taj Put
Vratio se izvoru (Bogu - cjelini), kad tad i ja ću se vratiti izvoru iz kojeg sam ispala. Kad postanem cjelina.
Mustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 13:14   #105
Quote:
krshcanin kaže:
Ništa nije bezuvjetno pa ni biti Bozje dijete.

A šta ako se Bog zove Belzebub?
Svi smo mi doista u svojoj iskonskoj biti Božja djeca, ali su se mnogi odrekli svoga istinskog Oca-Boga i pronašli sebi druge "očeve- bogove". Samo, ta "usvojena djeca" drugih otaca nisu svjesna da ih ni jedan takav "umjetni otac" neće voljeti i skrbiti za njih kao što bi to radio njihov i naš istinski, pravi Otac kojeg oni ne priznaju. Ti lažni bogovi napustit će svoju djecu kad zagusti, dok ih pravi Otac nikad ne bi napustio. On ih još uvijek strpljivo čeka da ih ponovo prigrli.
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2021., 12:07   #106
Quote:
Uranus kaže: Pogledaj post
«Ja sam Put Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni!»

Što za vas znače ove Isusove riječi?

Uvijek je to isti Put bez obzira kojoj religiji pripadamo. Svi moramo proći putem koji je prošao Isus ako želimo doći do Boga...svi moramo proći kroz pustinju u kojoj nas sotona iskušava, svi se moramo razapeti i umrijeti za ovaj svijet....upravo poput Isusa...i zato svi mi moramo postati i Put i Istina i Život i tek tada možemo doći Ocu i gledati ga u lice.

Ići Isusovim putem znači i sam postati taj Put
Šta mislite o tome?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2021., 12:40   #107
Posto kod Židova ima tradicija da Boga nitko ne može vidjeti i ostati živ jer je ovaj oganj koji spaljuje sasvim je logicno da mora biti posrednik ili onaj koji stoji pred tim ognjem i kojem taj oganj ne može da naudi.
No imamo tradiciju da taj tzkv Bog oganj koji spaljuje je samo barijera straha za ono što je ispred tog ognja i u tom slučaju ima vodič.
Kako god okrenes posrednik treba.
Čak i u Islamu Metatron je anđeo vela koji jedini zna što je iza iako kažu da Islam nema posrednika.
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2021., 14:31   #108
Quote:
Ablathtalba kaže: Pogledaj post
Posto kod Židova ima tradicija da Boga nitko ne može vidjeti i ostati živ jer je ovaj oganj koji spaljuje sasvim je logicno da mora biti posrednik ili onaj koji stoji pred tim ognjem i kojem taj oganj ne može da naudi.
No imamo tradiciju da taj tzkv Bog oganj koji spaljuje je samo barijera straha za ono što je ispred tog ognja i u tom slučaju ima vodič.
Kako god okrenes posrednik treba.
Čak i u Islamu Metatron je anđeo vela koji jedini zna što je iza iako kažu da Islam nema posrednika.
I kod Mormona, anđeo Moroni, kod muslimana anđeo Gabrijel, kod Međugorčana Mama Božija, a kod Mojsija Metatron u obliku gorućeg grma. Posrednici i zastupnici Božiji, jer dotični ima preča posla.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2021., 14:49   #109
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
I kod Mormona, anđeo Moroni, kod muslimana anđeo Gabrijel, kod Međugorčana Mama Božija, a kod Mojsija Metatron u obliku gorućeg grma. Posrednici i zastupnici Božiji, jer dotični ima preča posla.
Zato jer iz straha vjeruju u Boga sunca koji je oganj koji spaljuje.
Sunce je aktivni kreator koji ne odmara jedini Bog našeg sustava.
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2021., 00:39   #110
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
I kod Mormona, anđeo Moroni, kod muslimana anđeo Gabrijel, kod Međugorčana Mama Božija, a kod Mojsija Metatron u obliku gorućeg grma. Posrednici i zastupnici Božiji, jer dotični ima preča posla.
Platonov demijurg?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2021., 00:47   #111
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Šta mislite o tome?
Isus prema nekima, kao esen, vjeruje u reinkarnaciju,(utjecaj zoroastrizma još od babilonskog ropstva) zato govori u smislu "moja djela i moj nauk vode u život" (vječni), tj. u viši oblik života,("nit se žene, niti udavaju"), ne niži, jer zlim djelima reinkarnacijom možeš nazadovati, te postojati i kao životinja, biljka i mineral, što je sinonim za pakao.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2021., 04:16   #112
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Isus prema nekima, kao esen, vjeruje u reinkarnaciju,(utjecaj zoroastrizma još od babilonskog ropstva) zato govori u smislu "moja djela i moj nauk vode u život" (vječni), tj. u viši oblik života,("nit se žene, niti udavaju"), ne niži, jer zlim djelima reinkarnacijom možeš nazadovati, te postojati i kao životinja, biljka i mineral, što je sinonim za pakao.
Ma da. Ti sve znaš. Možda je gledao seriju o vanzemaljcima, pa je naočio i o reinkarnaciji u Indiji, možda je čitao i knjige o Zoroastri itd.

Kakva reinkarnacija. Nisu oni znali za Indiju.

Isus je pripadnik Ivana krstitelja i tako je počela njegova priča.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2021., 12:05   #113
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Isus prema nekima, kao esen, vjeruje u reinkarnaciju,(utjecaj zoroastrizma još od babilonskog ropstva) zato govori u smislu "moja djela i moj nauk vode u život" (vječni), tj. u viši oblik života,("nit se žene, niti udavaju"), ne niži, jer zlim djelima reinkarnacijom možeš nazadovati, te postojati i kao životinja, biljka i mineral, što je sinonim za pakao.
To je Apolonije Tijana priča,ima slucaj gdje za Lava kojeg sreli kaze da je bio nekad Faraon.
Sigurno je bio i u Esenima taj vjetar od tamo puše.
Mandejci nazivaju Mesiju POL ili skraceno od Apolon,lazni Mesija po njima.
No dobro svatko ima svoju perspektivu laprdanja.
Ja samo posmatram verzije ne vezem se za njih.
Moj zivot moja odgovornost.
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 02:55   #114
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ma da. Ti sve znaš. Možda je gledao seriju o vanzemaljcima, pa je naočio i o reinkarnaciji u Indiji, možda je čitao i knjige o Zoroastri itd.

Kakva reinkarnacija. Nisu oni znali za Indiju.

Isus je pripadnik Ivana krstitelja i tako je počela njegova priča.
Naravno, prethodno su oba provela život kod esena, kao neželjena djeca koje očevi nisu priznavali, a eseni su se bavili svakavim istraživanjima, naukom, znanjima. Zaratustra i Budha djeluju u isto doba, je li nemoguć kontakt Indije i Mezopotamije (Nabuco), te Židova u babilonskom ropstvu? Do Indije je dospio Aleksandar Makedonski koji provodi grčku okupaciju Palestine.Kreće helenizacija.
Židovsko svećenstvo je toliko oduševljeno novim spoznajama da se vrlo slabo odziva povratku u Izrael pod Kirom. Dio tog svećenstva kasnije osniva kumransku zajednicu u kojoj prema brojnim znakovima odrastaju Isus i Ivan, bratići.

Naravno da ne znam sve, pače vrlo malo, niti išta isključivo tvrdim. Iznosim svoja zapažanja i razmišljanja i veseli me kad me netko dobrim argumentima usmjeri. No, na nebuloze reagiram otrovno. Sorry.

Quote:
Ablathtalba kaže: Pogledaj post
To je Apolonije Tijana priča,ima slucaj gdje za Lava kojeg sreli kaze da je bio nekad Faraon.
Sigurno je bio i u Esenima taj vjetar od tamo puše.
Mandejci nazivaju Mesiju POL ili skraceno od Apolon,lazni Mesija po njima.
No dobro svatko ima svoju perspektivu laprdanja.
Ja samo posmatram verzije ne vezem se za njih.
Moj zivot moja odgovornost.
Naravno, zato i jesam ovdje zbog toliko različitih stavova i tumačenja. Kad bismo svi isto prdili, otišao bih. Mnogo toga mi nije i neće nikad biti jasno pa tražim odgovore, ali neki stav moram imat, skoro mi je sedam banki, poznajem život, politiku, povijest, vjernike, vjeru i religije donekle i nastojim produbiti spoznaje.
Uživam u stilu "udri jače manijače". Baš je lijepo i veselo na pdf Religiji.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 10:08   #115
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Naravno, zato i jesam ovdje zbog toliko različitih stavova i tumačenja. Kad bismo svi isto prdili, otišao bih. Mnogo toga mi nije i neće nikad biti jasno pa tražim odgovore, ali neki stav moram imat, skoro mi je sedam banki, poznajem život, politiku, povijest, vjernike, vjeru i religije donekle i nastojim produbiti spoznaje.
Uživam u stilu "udri jače manijače". Baš je lijepo i veselo na pdf Religiji.
Bitno je da smo parlamentarni u laprdanju za razliku nekih ovde.
Eseni su bitni no ima tu zamjena identiteta.
Ima tu jos zavrzlama.
Jesi citao Mandejsku Ginza Rnba i Harawan Gita?
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 22:44   #116
Quote:
Ablathtalba kaže: Pogledaj post
Bitno je da smo parlamentarni u laprdanju za razliku nekih ovde.
Eseni su bitni no ima tu zamjena identiteta.
Ima tu jos zavrzlama.
Jesi citao Mandejsku Ginza Rnba i Harawan Gita?
Ne, daj nešto ukratko.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2021., 23:09   #117
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ne, daj nešto ukratko.
Mandejci nazivaju Laznog Mesiju Pol koji je dosao na Jordan kod Ivana da se krsti i da ga Ivan primi u sektu.
Dakle prica evandjelje Isus Ivan je Pol i Ivan.
Isusa Mamdejci pominju u doba Mojsija sin Marije koja je sestra Arona i Mojsija.
Zacela od Adonaja kad je izasla iz hrama na jako sunce.
Da se rodio tada zacetnik krscanstva i nasilno sirio dogmu.
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2021., 00:22   #118
Quote:
Ablathtalba kaže: Pogledaj post
Mandejci nazivaju Laznog Mesiju Pol koji je dosao na Jordan kod Ivana da se krsti i da ga Ivan primi u sektu.
Dakle Apolonije iz Tijane možda došao je provjeriti inicijaciju, ljude koji su se tu okupljali. Kao savremenik* Isusa...došao vidjeti šta to ima bolje, a da je od njegovog učenja, neko veće znanje etc. ??? Nije to nikad palo na pamet? Uzmimo to kao mogućnost na tvoje mandeanske tekstove, no?
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2021., 00:30   #119
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Dakle Apolonije iz Tijane možda došao je provjeriti inicijaciju, ljude koji su se tu okupljali. Kao savremenik* Isusa...došao vidjeti šta to ima bolje, a da je od njegovog učenja, neko veće znanje etc. ??? Nije to nikad palo na pamet? Uzmimo to kao mogućnost na tvoje mandeanske tekstove, no?
Isus nije iz doba tog vec doba Mojsija po tim textovima.
To bi bilo 150 g prije nove ere Mojsijevo doba.
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2021., 00:39   #120
Quote:
Ablathtalba kaže: Pogledaj post
Isus nije iz doba tog vec doba Mojsija po tim textovima.
To bi bilo 150 g prije nove ere Mojsijevo doba.
To je Isus Navin, nasljednik Mojsija. Govorimo o različitim osobama, a ti hoćeš reći da Isus nazarećanin zapravo tada u I stoljeću nije postojao, jel?
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.