Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2003., 14:42   #1
Jer smo vidjeli Njegovu zvijezdu

Mt.2.1-2 "A kad se rodi Isus u Betlemu Judinu, za vrijeme kralja Heroda, a to dodju mudraci od istoka u Jeruzalem, i kažu: Gdje je car Židovski što se rodio? Jer smo vidjeli Njegovu zvijezdu na istoku, i došli smo da mu se poklonimo."

Ovi mudraci su bili filozofi i pripadali su velikom i utjecajnom društvenom sloju koji je obuhvaćao ljude plamenitog porijekla i bili su nosioci bogatstva i učenosti u narodu.Među njima je bilo i onih koji su bili prevaranti ali ova trojica su bili pošteni ljudi koji su čitali Balamovo proročanstvo da se treba roditi Mesija.

Mudraci su vidjeli tajanstvenu svjetlost. Ta svjetlost ih je dovela do Jeruzalema.Kad su došli do Hrama bili su iznenadjeni ravnodušnošću Židovskog naroda i njihovih vođa.Raspitivali su se za Mesiju ali nitko im nije znao ništa konkretno odgovoriti.Konačno su ponovo ugledali zvijezdu i ponovo se zaputili za njom.

Putovanje ih je dovelo u Betlehem gdje su našli dijete s Marijom materom Njegovom.U siromašnoj Isusovoj pojavi prepoznali su prisutnost Božanstva.Predali su svoja srca Njemu kao Spasitelju i tada ga obasuli darovima-zlatom, tamjanom i smirnom.

Pitanje: zašto Izraelske vođe i narod nisu prepoznali vrijeme Kristovog rodjenja, osim par izuzetaka, da li će pred ponovni Kristov dolazak, ovaj put u slavi s mnoštovom andjela biti drugačije ili slično?
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 16:34   #2
Re: Jer smo vidjeli Njegovu zvijezdu

Quote:
krshcanin kaže:
[B]
Pitanje: zašto Izraelske vođe i narod nisu prepoznali vrijeme Kristovog rodjenja, osim par izuzetaka, da li će pred ponovni Kristov dolazak, ovaj put u slavi s mnoštovom andjela biti drugačije ili slično?
Nije moguće da nitko ne zna.

Ili se pravi da ne zna, ili ne želi da zna.

Pa kad je tako evo da ja kažem, pa da zaključimo temu.

Bit će isto kao i prvi put.Ništa novo pod suncem.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 16:43   #3
jesi li se ikada upitao u cemu je simbolika po kojoj se nosioci moci i mudrosti klanjaju novorodencetu u staji ??

da li ti je zapelo za oko da se tu govori o cistoci naspram velicine ?

zamislimo svijet u kojem ne postoji pojam "moje" i u kojem svatko kaze izravno , kao dijete , tocno ono sto misli
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 16:52   #4
Hm..

Ti mudraci jesu bili mudri ljudi ali ipak nisu svu mudrost svijeta popili da bi oni bili nosioci mudrosti ako misliš na njih , zar ne?

Taj svijet kojeg opisuješ će biti, i to je dobra tema za meditaciju.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 20:30   #5
Re: Jer smo vidjeli Njegovu zvijezdu

Quote:
krshcanin kaže:
Ovi mudraci su bili filozofi
Ti mudraci su koliko mi je zasada poznato i što mislim da je lako moguće bili astrolozi i magovi. Čak i u jednom prevodu novog Zavjeta ne piše mudraci nego astrolozi. Interesantno

Zna li neko odakle su poticali, iz kojih zemalja su došli? Po predanju se zna ali sam zaboravio.

Ti to otvaraš temu pred pravoslavni božić
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 20:49   #6
Da, točno je bili su astrolofi i magovi, filozofi itd. ali ipak pošteni ljudi.Došli su iz Mezopotanije odkud je bio i Balam.

Ma eto malo sam zakasnio he he... pa i ja sam pravoslavac.

Slavim Boga na pravi način.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 02:35   #7
At nightfall on December 24th, in the eastern sky you will see three prominent
> stars. These are the belt of the constellation of Orion. These stars are often
> called the Three Wise Magicians, or the Three Kings of the Orient. If you
> imagine a straight line through these stars towards the east, you will come to a
> point on the horizon that the Egyptians, in 2000BCE called "Aptah", which means
> "crib or cradle". It is exactly at this point that in a very short time the
> brightest star in the winter sky, Sirius, will appear. The place of Sirius'
> emergence marks the exact spot where the Sun will make its appearance at dawn.
>
> The birth place of the newborn Sun is in the foreground of the constellation of
> Virgo, the Virgin. The constellation of Taurus, the Bull, and Capricorn, the
> Goat, are situated close by, which is why this area of the sky was called "the
> Stable". So we have before us in the winter sky the entire nativity scene: the
> three kings of the Orient pointing to a star that marks the precise birthplace
> of the infant God-King, born of a virgin in a celestial stable.
>
http://www.souledout.org/christmas/c...stmasstar.html
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 00:57   #8
...a na njegovoj zvijezdi visio je moj &#107urac

Zadnje uređivanje Gospon Pes : 10.01.2003. at 08:54.
MarilynManson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 02:25   #9
Re: Jer smo vidjeli Njegovu zvijezdu

Quote:
krshcanin kaže:
da li će pred ponovni Kristov dolazak, ovaj put u slavi s mnoštovom andjela biti drugačije ili slično?
Potpuno isto, samo sto cemo dobit priliku ne napravit istu gresku. Pitanje je samo jel ce nam uspjet il ce mrznja prevladat
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:30   #10
Istina o drugom Kristovom dolasku

Sad je pravo pitanje kako prepoznati pravi drugi Kristov dolazak. Poznato mi je da će doći na naćin na koji je i uzašao na nebo, dakle na oblacima će se spustiti.

Sotona će pred sam kraj pokušati oponašati Krista i pokušat će zavesti svete da je to što on izvodi na oči ljudi zapravo Kristov dolazak. Znači da sotona neće doći na oblaku, jer da dođe kako onda stvarno prepoznati Lažljivca???
Ex Dejan X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:33   #11
Re: Istina o drugom Kristovom dolasku

Quote:
Ex Dejan X kaže:
Sad je pravo pitanje kako prepoznati pravi drugi Kristov dolazak. Poznato mi je da će doći na naćin na koji je i uzašao na nebo, dakle na oblacima će se spustiti.

Sotona će pred sam kraj pokušati oponašati Krista i pokušat će zavesti svete da je to što on izvodi na oči ljudi zapravo Kristov dolazak. Znači da sotona neće doći na oblaku, jer da dođe kako onda stvarno prepoznati Lažljivca???
Tako je Dejane
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 20:52   #12
Re: Re: Istina o drugom Kristovom dolasku

Quote:
krshcanin kaže:
Tako je Dejane
Nije tako Dejane

Bojim se da mnogi neće propoznati ponovan Hristov dolazak.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 02:50   #13
S danasnjom tehnologijom se svako moze spustit na oblaku. Simpaticno je to sto je neke dovoljno zadivit specijalnim efektima al mislim da ce se sin bozji prepoznat po poruci mira i snosljivosti za razliku od njegove suprotnosti koja ce u ime boga krenuti ognjem i macem.
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 11:27   #14
Watashi..

Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
S danasnjom tehnologijom se svako moze spustit na oblaku. Simpaticno je to sto je neke dovoljno zadivit specijalnim efektima al mislim da ce se sin bozji prepoznat po poruci mira i snosljivosti za razliku od njegove suprotnosti koja ce u ime boga krenuti ognjem i macem.
Na kakav oblak misliš, onaj od vodene pare ili ...

Isus je prilikom svog prvog dolaska uspostavio kraljevstvo milosti sa svojom porukom mira i snošljivosti. No, kad bude ponovo došao tad će uspostaviti svoje kraljevstvo pravde. Tada neće biti vremena za priče o miru i snošljivosti, tada će Isus samo doći da plati svakome što je u tijelu činio.

Vaderu, gdje si ti to prepoznao Isusa?
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 12:21   #15
Re: Watashi..

Quote:
krshcanin kaže:
Vaderu, gdje si ti to prepoznao Isusa?
Nije važno
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 13:41   #16
Re: Re: Watashi..

Quote:
Vader kaže:
Nije važno
Kako nije važno, pa šta ako se ljudi poklone Djavlu umjesto Isusu, zar te to ne zabrinjava?

I zašto bi Isus dolazio na način da to bude neprimijetno, On je prvi put došao na neupadljiv načim, bez pompe raskoši itd. Došao je i živio kao običan čovjek a Židovi su čekali da dođe u slavi i da ih oslobodi od Rimljana.

Nevjerni Židovi su krivo razumjeli način prvog Kristovog dolaska i zbog toga nisu ni privatili Mesiju, i zbog toga su i propali.Oni su slavu Njegovog drugog dolaska pripisivali prvom dolasku, tu su pomiješali lončiće.

Taj koji i je prevario je bio Sotona koje je djelovao preko njihovih vjerski vodja. I danas je slično, danas ljudi samo ističu kako je eto Isus umro itd. i da će svima oprostiti a zanemaruju Bozju pravdu i mržnju na zlo. Zanemaruju činjenicu da Isus nije više jadnik prikovan na križ, nego slavni Božji Sin koji sjedni zdesna Ocu i koji će ovaj put doći u slavi nebeski andjela.
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 16:49   #17
Re: Re: Re: Watashi..

Quote:
krshcanin kaže:
Došao je i živio kao običan čovjek
A šta ako je On sada već došao i živi kao običan čovjek...čak pod nekim imenom možda i prijavljen u opštini u kojoj živi...?
Kolika je to sramota i hendikep za pravoslavce, katolike, adventiste, jehove svjedoke i ostale što Ga ne prepoznaju...? Čak ni ne znaju da je On tu...mnogo bliže nego što misle...?

Quote:
Nevjerni Židovi su krivo razumjeli način prvog Kristovog dolaska i zbog toga nisu ni privatili Mesiju, i zbog toga su i propali
Slažem se.
A šta ako je potpuno ista stvar i danas? (pogledati ovo gore što sam napisao)
Šta ako?



Znam, znam...vi ćete reći da će on doći na oblacima...sa anđelima...pompezno, uz buku i munje jer to eto, tako piše...

A šta ako je to samo simbolika?
Šta ako se pod dolaskom sa neba podrazumijeva banalna simbolika koju bi svako do sada već trebao da zna - to znači dolazak sa duhovnih ravni, a kako mi imamo duha u sebi to onda znači dolazak Hrista kroz ljude koji Ga probude u sebi samima, kroz ljude koji se preobraze u Hrista, duhom? Piše ovo u poslanicama, piše da sebe kao živo kamenje zidamo u kuću duhovnu, piše da će ljudi činiti tijelo Hrista a da će sam Hrist činiti glavu nove Crkve, prave Crkve. A šta ako je Glava došla da vidi kako stvari stoje a ono stvari slabo stoje, malo ko gradi Hrista u sebi, malo ko zida sebe u Hristovu crkvu...već svi gledaju u nebo i traže neki neobičan oblak na kom Hrist jaše...a On već tu...na našim ulicama...neki Ga i očešu u prolazu...sa nekima stupi u kontakt pri čemu naravno ne kaže da je on Isus Hrist već provjerava hoće li Ga ko duhom osjetiti...ili bar prepoznati simboliku govora kojim se služi...


Mnogi će biti iznenađeni
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 17:28   #18
Vader, tvoja verzija bi mu svakako bolje stajala od nekakvih specijalnih efekata a la Hollywood.

Poznas ga?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 17:39   #19
Quote:
Gospon Pes kaže:
Vader, tvoja verzija
Draga Pes nije to moja verzija, pročitaj Novi Zavjet.
Ovo ti stvarno preporučujem, ako već ne čitaš uzmi recimo pola sata dnevno pa malo čituckaj
To je bar korisno iskorišteno vrijeme

Quote:
Poznas ga?
Ne, ne poznajem Ga onoliko dobro koliko bih htio
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 17:44   #20
U NZ nista ne pise da ce se Isus ponovo dosuljati "nepoznat" i malo pozivjeti kao obican covjek, pise upravo suprotno i zato je to ipak tvoja verzija.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.