Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2003., 16:31   #61
Quote:
Baphomet kaže:
Sigurno nisi tako poseban kada te se može iščitati iz horoskopa. One posebne ne možeš uloviti nit za glavu nit za rep a kamoli ih tako detaljno iz horoskopa opisati.

Carobnica ima pravo....(đizzz, ja se sa ženom složio)

Pa jel ne ovisi to i o samom astrologu koliko ce dobro "procitati" klijenta?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 20:15   #62
Quote:
A za što ću se na forumu loviti nego za riječi. I naravno da ti je teško ako nisi dobro naučio gradivo
Ne mislim na opuštanje kao opuštenje(npr. u kafani) nego ne čitanje između redaka, ili biti nekog teksta bez toga da se loviš na riječi.
Zato je Crkva bila takva kakva je bila kada se lovila na riječi iz Biblije, a nije sagledala bit i poruku tekstova.


Bolje da ne nastavljamo ovaj razgovor jer ne vodi ničemu.

Baph, da li si se ikada profwesionalno(za lovu ) bavi ,gatanjem, i proricanjem i sl. stvarima(Reikijem)
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 23:29   #63
Quote:
lahor kaže:
Pa jel ne ovisi to i o samom astrologu koliko ce dobro "procitati" klijenta?
Naravno...jedan aspekt može označavati više stvari. Na astrologu je da pomoću intuicije sazna koja je stvar ona prava.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 23:38   #64
Quote:
grizli kaže:
Ne mislim na opuštanje kao opuštenje(npr. u kafani) nego ne čitanje između redaka, ili biti nekog teksta bez toga da se loviš na riječi.
Zato je Crkva bila takva kakva je bila kada se lovila na riječi iz Biblije, a nije sagledala bit i poruku tekstova.
A ne ne..ček malo...pomješao si kruške i jabuke. Recimo da crkva nije vidjela simbolizam u biblijskim tekstovima, pa je neke stvari shvatila doslovno.

Tvoji tekstovi nisu simbolični nego konkretni. Kod tebe se ništa ne može dvojako tumačiti.

Quote:
grizli kaže:
Bolje da ne nastavljamo ovaj razgovor jer ne vodi ničemu.
Sorry al' nećeš se tak jeftino izvući
Probaj na šamanizmu ili na vješticam online...tamo trabunjaju sve i svašta

Quote:
grizli kaže:
Baph, da li si se ikada profwesionalno(za lovu ) bavi ,gatanjem, i proricanjem i sl. stvarima(Reikijem)
Ehhh...tebi je profesionalizam povezan sa novcem, baš čudno razmišljaš. Meni je profesionalizam povezan sa dobro i kvalitetno napravljenim poslom.

Nikada nisam naplaćivao svoje usluge. A o svakom koji svoje usluge (npr. reiki inicijacije) skupo naplaćuje mislim samo najgore.
Nemam ništa protiv naplaćivanja najma prostorije za rad, grijanja i slično...ali naplaćivanje inicijacije je tako paradoksalna stvar da mi tog majstora inicijacije svrstava na nivo majmuna koji se mlati kako bi došao do banane.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 23:59   #65
Slažem se da cijene ne smiju biti visoke ,ali i iscjelitelji moraju od nečega živjeti.

Quote:
Probaj na šamanizmu ili na vješticam online...tamo trabunjaju sve i svašta
Slažem se.

Quote:
Tvoji tekstovi nisu simbolični nego konkretni. Kod tebe se ništa ne može dvojako tumačiti.
Ajde priznajem,možda se kadkada krivo izrazim.,
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 08:11   #66
Quote:
grizli kaže:
Slažem se da cijene ne smiju biti visoke ,ali i iscjelitelji moraju od nečega živjeti.
Neka žive od milostinje. Ili neka idu kopati kanale.
Jednostavno rečeno, ako se nisu sposobni snađi u materijalnom svijetu onda nisu sposobni niti na nekom drugom svijetu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 09:25   #67
[QUOTE]Ges kaže:
Ne, carobnice, ja nisam slican 99% ljudi. Mozda nekom vrlo malom postotku (tipa 1-2%) da, ali 99% nikako.

Ges,

To bi reklo 99% ljudi

No hard feelings
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 09:54   #68
[QUOTE]carobnica kaže:
Quote:
Ges kaže:
Ne, carobnice, ja nisam slican 99% ljudi. Mozda nekom vrlo malom postotku (tipa 1-2%) da, ali 99% nikako.
Quote:

Ges,

To bi reklo 99% ljudi

No hard feelings
Cekamo Gaudrath-a. On ce stavit tocku na i jer se ponudio ispitat moju slicnost/neslicnost.
I da se razumijemo, nevelim kako nisam covijek, samo da nisam isti ko 99% drugih. A sad jel tebi pod isto da jedem svaki dan, ili dal imam nacin razmisljanja je tvoj nacin gledanja na "isto".
Osim toga definiraj sto si mislila pod "isto". I molio bi da bude na PM da ne zachatavamo temu.
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 10:14   #69
Quote:
Ges kaže:
I molio bi da bude na PM da ne zachatavamo temu.
moras sam razmisliti i onda nam/mi ako hoces napisati kako si i zasto (u cemu) drugaciji.

Kazu da je lakse 'isprogramirati' prosjecan ljudski um nego prosjecni moderni kompjuter?
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 10:34   #70
Quote:
carobnica kaže:
moras sam razmisliti i onda nam/mi ako hoces napisati kako si i zasto (u cemu) drugaciji.

Kazu da je lakse 'isprogramirati' prosjecan ljudski um nego prosjecni moderni kompjuter?
zachatavas temu!

(i pisao sam o tome mnogo puta, tarazi malo po forumu jer necu opet pisat, pogotovo ne na ovoj temi)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:16   #71
Quote:
Ges kaže:
zachatavas temu!

(i pisao sam o tome mnogo puta, tarazi malo po forumu jer necu opet pisat, pogotovo ne na ovoj temi)
Evo gledam ti horoskop i mogu ti reći da ne vidim ništa posebno. Čak štoviše....imaš lagan horoskop, ništa posebno...nemaš niti jednu opoziciju, samo dva kvadrata koji se rješavaju kroz druge pozitivne aspekte.

Čak je i moj horoskop posebniji
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:24   #72
Quote:
Baphomet kaže:
Evo gledam ti horoskop i mogu ti reći da ne vidim ništa posebno. Čak štoviše....imaš lagan horoskop, ništa posebno...nemaš niti jednu opoziciju, samo dva kvadrata koji se rješavaju kroz druge pozitivne aspekte.
oces rec kako je normalno da covijek ima tako lijep horoskop? nije li da 99% IMA opozicije u horoskopu? Meni cura koja je radila horosop je rekla kako nikad nije vidla prije takav horoskop, tako lijepo slozen, tako jednostavan...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:29   #73
Quote:
Ges kaže:
oces rec kako je normalno da covijek ima tako lijep horoskop? nije li da 99% IMA opozicije u horoskopu? Meni cura koja je radila hoirosop je rekla kako nikad nije vidla prije takav horoskop, tako lijepo slozen, tako jednostavan...
Kad me već vučeš za jezik...hoću reći (a tako i piše u većini astroloških knjiga) da čovjek koji nema puno "loših" aspekata u horoskopu nije predodređen za velike i posebne stvari jer upravo nas ti aktivni aspekti tjeraju na rad.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:42   #74
Quote:
Baphomet kaže:
Kad me već vučeš za jezik...hoću reći (a tako i piše u većini astroloških knjiga) da čovjek koji nema puno "loših" aspekata u horoskopu nije predodređen za velike i posebne stvari jer upravo nas ti aktivni aspekti tjeraju na rad.
nisam nikad rekao da je meni predodredjeno nesto posebno vec samo da nisam isti kao vecina...
Bolje mi reci, koliko je cesto da ljudi nemaju opozicija, niti jednu kao ja... ha?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 14:08   #75
Quote:
Ges kaže:
nisam nikad rekao da je meni predodredjeno nesto posebno vec samo da nisam isti kao vecina...
Bolje mi reci, koliko je cesto da ljudi nemaju opozicija, niti jednu kao ja... ha?
U kompjuteru imam memorirano nekoliko datuma. To su uglavnom par prijatelja i kolege sa posla. Od njih 14, 6 njih nema opozicija u horoskopu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 14:36   #76
Quote:
Baphomet kaže:
U kompjuteru imam memorirano nekoliko datuma. To su uglavnom par prijatelja i kolege sa posla. Od njih 14, 6 njih nema opozicija u horoskopu.
priznajem, onda sam isti ko i 99% drugih...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 14:50   #77
Sorry na čekanju, Gaudrath je malko zauzet, al biće valjda gotovo danas. U međuvremenu, evo malo statističkih eksperienata: ovo je rezultat koji dobiješ numerološkom redukcijom tvojeg datuma rođenja, Ges. Ti sad vidi jel točno ili nije...

3+3+1+9+8=24; 2+4=6 (sretan rođendan, btw)

Šestica je tvoj "Lifepath" broj. Taj broj označava tvoje bazične karakteristike, kako bi rekli, tvoju osnovnu prirodu.
Šestica... ti buš bil nekakav političar sinko. Taj broj označava osobe sa izraženim osjećajem odgovornosti, ljudi koji da bi postigli sreću u životu moraju imati nekakvu određenu korisnu ulogu. Hmm.. možda ipak ne političar. Vatrogasac. Recimo da imaš kapacitet za vođenje, kroz prirodni afinitet prema drugim ljudima, sposobnost da ih razumiješ već od mlađe dobi i na taj način završiš na čelu.
Imaš tendenciju prema kući i obitelji (papučar! ), s vrlo realističnim pogledom na život i smatraš da su najvažnije stvari obitelj, dom i prijatelji. Ukoliko iskoristiš svoj kapacitet za razumijevanje, mudrost i osjećajnost prema drugima, možeš zauzeti vrlo produktivnu ulogu u društvu.

S negativne strane, može se pojaviti tendencija prema pretjerivanju i tvrdoglavom inzistiranju na vlastitoj ispravnosti, te nametanju vlastitih pogleda drugima.


Eto, malo za početak. Više dobiješ kasnije...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 14:56   #78
Vidis kako me lijepo procita

Ne smeta me sto god napises tu, samo bi molio puno izvjesce na moj mejl

i zahvaljujem na lijepim cestitkama
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 16:00   #79
Bapho, da li koristiš kakav kompjutorski program koji ti crta karte, ako da reci mi ime programa i daj mi crack za njega(ili registration code) da ga mogu skunit s interneta.

Ajede meni pogledaj horoskop(pravi ti ime neću reći) ali datum rođenja je 24.12.1983 u 13 i 25(valjda) u Zagrebu)
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 18:53   #80
Quote:
grizli kaže:
Bapho, da li koristiš kakav kompjutorski program koji ti crta karte, ako da reci mi ime programa i daj mi crack za njega(ili registration code) da ga mogu skunit s interneta.

Ajede meni pogledaj horoskop(pravi ti ime neću reći) ali datum rođenja je 24.12.1983 u 13 i 25(valjda) u Zagrebu)
Pa koristim besplatni AstroWin 2.0, s obzirom da se više ne bavim astrologijom do zadovoljava moje osnovne potrebe. Može ga na netu naći, npr. na http://www.horary.com/cwiggers/astrowin.html

Ma ne gledam više u horoskope....al' ovako od oka, rekao bih da si poseban kao i Ges, čak bih rekao da imate slične konfiguracije. Ni ti nemaš niti jednu opoziciju i samo jedan kvadrat
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.