Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 17:13   #1
Unhappy Operacija djeteta u Klaićevoj bolnici

Lijep pozdrav svima,
Evo u srijedu 15.10. naručeni smo na operaciju s dijetetom (2 god) dg. Retencija lijevog testisa (laički - lijevi se testis nije spustio u mošnju).
Danas (pet 10.10.) bili smo na pregledu i ako sa nalazima bude sve ok u utorak, onda u srijedu ide na operaciju.
Kako smo supruga i ja jako zabrinuti (pogotovo pošto nismo iz Zg-a), molim forumaše koji su imali sličan problem sa svojom muškom djecom da opišu iskustva. Rečeno nam je da operacija nije toliko teška (no svaka operacija koja se radi u komp.anesteziji je opasna - pogotovo kada se radi o malom djetetu). Najviše nas je dotukla činjenica kada su nam rekli da će dijete morati ostati samo (ja sam mislio da ću platiti pa da barem supruga može biti s klincom - CIJENA nije problem, no doktor je rekao da nemaju apartmane)!
Ne mogu zamisliti da dijete ostavim tamo samo, pogotovo nakon što nas je danas na šalteru br.1 dočekala mlada gospodična koja je bila NEULJUDNA, NADRKANA, NEKULTURNA i svi ostali negativni pridjevi (da ne nabrajam)... toplo se nadam da nisu svi tamo takvi (doktor i sestra su bili iznimni )...
POMOZITE ukoliko ima neka caka koja bi mogla omogućiti boravak majke i bolesnog dijeteta u bolnici!!!
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM SVIMA
HardCase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:04   #2
naš sin je bio na operaciji u istoj bolnici kad je imao 2 mjeseca. operirao ga je dr Bahtijarević. dobila sam smještaj s njim. ne znam kako. pitali smo, bilo je mjesta i dobili smo. na tom odjelu je tada bila samo jedna soba sa takvom opcijom. u nju stanu 3 majke i tri djeteta. e sad...
njemu su proširivali mokraćnu cijev pa je moguće da je to onda isti odjel
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 20:23   #3
Da to je isti odjel - dječja kirurgija (urologija)
Mislim da si dobila smještaj i zbog toga jer ti je sinčić bio jako mali (2mj), pa si ga vjerovatno još i dojila, a kako je naš 2 god očito ne bu ništa od toga.A i sama si konstatirala jedna soba za 3 mame.
Glavno da naši političari imaju velike plaće i da se ulaže u tko zna šta, dok jedna dječja (GLAVNA bolnica u RH) nema smještaja za mame
Stella 24, zahvaljujem ti na odgovoru.
HardCase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 16:15   #4
istina, još sam ga dojila tada. međutim, sa mnom su bile u sobi i mame koje nisu dojile djecu. bila je npr jedna mama koja je imala dvogodišnjeg dječaka. od nje sam saznala da je moguće rezervirati i platiti smještaj. tako je ona napravila. plaća se. čini mi se da se radilo o 250 kn po danu. ako vam nije hitno probaj odgoditi i tražiti smještaj s djetetom. možda se ipak može samo sada nema slobodnog mjesta.
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:22   #5
Mi smo prije par godina operirali sina u Klajcevoj i bili smo u apartmanu. Apartmani su u novoj zgradi na zadnjem katu. U njemu je samo jedna mama sa djetetom, televizor, frizider i ne-bolnicka hrana. Moze ti dolaziti tko god hoce i kada hoce. Mislim da su bila dva apartmana. Mi smo iznenada isli na operaciju i dobili smo apartman preko veze ( debele i skupe...).
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:48   #6
Idemo u utorak u Klaićevu pa ćemo se detaljnije raspitati..
Hvala još jednom
HardCase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:10   #7
Apartman se moze rezervirati ALI se moze ostat bez njega unatoč svemu tome ako dodje netko "hitniji i bitniji". tako mi je rečeno u bolnici.
Zanima me, vi kojima je dijete bilo na operaciji u Klaićevoj a niste imali taj apartman, koliko ste smjeli biti s njim? Znam da u zaraznoj mama moze na stolcu kraj djeteta, ali sumnjam da je tako u klaicevoj - ipak su tamo samo djeca, kak bi to izgledalo...
koliko su duge posjete djeci? cula sam da su relativno ok...
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:22   #8
mi smo bile u Klaićevoj kad je mala imala 8 dana na odjelu i bile smo skupa - dobila sam svoj krevet,a ako nemože tako traži stolicu pa sjedi pokraj djeteta u sobi - mijenjajte se na smjene ti i tata,pa spavajte doma

to vam trebaju omogućiti
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:25   #9
Quote:
HardCase kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima,
Evo u srijedu 15.10. naručeni smo na operaciju s dijetetom (2 god) dg. Retencija lijevog testisa (laički - lijevi se testis nije spustio u mošnju).
Danas (pet 10.10.) bili smo na pregledu i ako sa nalazima bude sve ok u utorak, onda u srijedu ide na operaciju.
Kako smo supruga i ja jako zabrinuti (pogotovo pošto nismo iz Zg-a), molim forumaše koji su imali sličan problem sa svojom muškom djecom da opišu iskustva. Rečeno nam je da operacija nije toliko teška (no svaka operacija koja se radi u komp.anesteziji je opasna - pogotovo kada se radi o malom djetetu). Najviše nas je dotukla činjenica kada su nam rekli da će dijete morati ostati samo (ja sam mislio da ću platiti pa da barem supruga može biti s klincom - CIJENA nije problem, no doktor je rekao da nemaju apartmane)!
Ne mogu zamisliti da dijete ostavim tamo samo, pogotovo nakon što nas je danas na šalteru br.1 dočekala mlada gospodična koja je bila NEULJUDNA, NADRKANA, NEKULTURNA i svi ostali negativni pridjevi (da ne nabrajam)... toplo se nadam da nisu svi tamo takvi (doktor i sestra su bili iznimni )...
POMOZITE ukoliko ima neka caka koja bi mogla omogućiti boravak majke i bolesnog dijeteta u bolnici!!!
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM SVIMA
apartman nije potreban da bi ti mogao biti s djetetom u sobi.

ne dopuštaj da oni tebe vuku za nos nego se bori za svoja prava.
naravno da imaš pravo biti s djetetom, nisi lud da ga ostaviš samog, pa znaš koja je to trauma za dijete... užas...

ja kad sam imala 13 godina i kad sam bila isto na nekoj laganijoj operaciji sa mnom u sobi je bilo dijete od kojih 5-6 godina i njegova je mama uredno s njim bila, platila je smještaj i sve super.

stvarno ne znam kakve sad oni glupe probleme tu stvaraju i kompliciraju život ljudima...pa jesi li išao do ravnatelja bolnice?

čudno mi je da neki roditelji mogu biti s djetetom a drugi ne, dok se radi o istoj bolnici.

zaputi se ravnatelju ako već nisi.

a ako i on komplicira lijepo mu objasni neke osnove humanosti te da je zbilja ružno od njega što uskraćuje tebi i tvom djetetu jednu sasvim normalnu stvar koja se sama po sebi spodrazumijeva.

NE OSTAVLJAJ DIJETE SAMO TAMO NI POD KOJU CIJENU!
ja te osobno molim da to ne učiniš.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:27   #10
Sin mi ima 6 mj i nespuštene testise. Operacija će bit u 2 navrata, razmak 6 mj a u bolnici 2-4 dana. ja ako ne dobijem apartman, planiram na stolici kraj njega, samo nek me probaju otjerat. samog ga ne mogu ostavit, ne mogu se oni posvetit tako malom djetetu...
kakva su vasa iskustva, s tako relativno malim djetetom, a niste imali apartman?
makar mislim da bi ga mi cak i dobili, posto je mali
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:30   #11
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

NE OSTAVLJAJ DIJETE SAMO TAMO NI POD KOJU CIJENU!
ja te osobno molim da to ne učiniš.
ma nema sanse, mislim da bi im svaka mama prije oci iskopala
moja sestricna je kao mala, s 2 godine, zavrsila u bolnici. bila je par godina po par mjeseci. a mama joj je imala jos dvoje djece doma, u drugom gradu. tako da je dolazila samo nedjeljom. nikad nisam ni razmisljala kako je mojoj teti bilo tesko...moja sestricna kad se sjeti toga... dan danas pamti kako je cekala na prozoru taxi da joj mama dodje, a svaki dan joj je moja mama dolazila - zato i od rođenja pamtim kako sestricna prakticki zivi s nama, doselila se u zagreb, radi s nama a i ljetujemo svake godine
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:31   #12
nas je bilo 3 mame sa 3 bebice,doduše pričam o ortopediji

traži - po meni je to premalo dijete za biti samo u bolnici
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:33   #13
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
nas je bilo 3 mame sa 3 bebice,doduše pričam o ortopediji

traži - po meni je to premalo dijete za biti samo u bolnici
na pedijatriji kao imaju vise mjesta, a na kirurgiji ne bas... a apartman kosta 200 kn. da jene znam koliko, ako je to fakat jedini nacin platila bih...
nema nikakve sanse da ga ostavim tamo. ama bas nikakve.
znam par mama koje su sjedile na stolici kraj djeteta, ali u zaraznoj...

od bratica mali je operirao bruh s 4 godine, znam kak je njegovoj mami bilo tesko
jednom kad je dosla u posjetu nije htio pricat s njom, prestrašno...
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:36   #14
ma preteško...
probaj sve,pa vidi - traži i vezu ako treba ,dogovori se sa doktorom pa vidi...
bilo šta,samo nemoj ga samog ostaviti
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:50   #15
samog nema sanse, makar je on premali da se tog sjeća, ali nije poanta u tome...
ne želim da mi urla iz kinderbeta cijeli dan sam
ak treba, stajat ću ispred sobe, makar vjerujem da će sve bit ok. ako ne, naje... su znam da nemaju mogucnost da kraj svakog kreveta bude jos i mama, ali nikome ne smeta, samo može pomoći, kako svom tako i tuđem djetetu...

rekla sam nikad više neću ići u posjetu nekom djetetu (a da nije moje) jer ima djece kojima nitko ne dodje u posjetu (ne bi ulazila u razloge) koja tako plaču kad vide da su drugima došli mama i tata, a njima nitko... sestricna, od bratica zena i ja smo išle doma i plakale ko kišne godine...
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:50   #16
Prvi put čujem za te apartmane. Moj mali je bio u Klaićevoj skoro 2 mjeseca, odmah poslije poroda i u tom periodu prošao dvije teeeške operacije. U sobi je bilo, čini mi se, 6 krevetića i mame su sjedile uz djecu. Sve su bili klinci od po nekoliko mjeseci. Sjedili smo uz njih od 9 do 18. Osim u onim iznimno kritičnim ili postoperativnim danima kad je bio smješten na intenzivnoj. Tada smo mogli biti samo dva puta dnevno po pola sata. Uz to, meni je to došlo odmah nakon carskog, ali situacija je bila takva da sam na to najmanje mislila, a moram priznati da mi niti apartmani nisu padali na pamet. Jednostavno se toga nisam sjetila. Najvažnije mi je bilo da ga uspiju spasiti.

S dvije godine je bio u Vinogradskoj zbog upale pluća. Tamo sam mogla biti od 12 do 6. Niti tamo nije nitko spominjao apartmane.

A da je stresno, sigurno je. Prognozirao mi je pedijatar na Sv. Duhu da mogu očekivati da će dijete u svemu kasniti za vršnjacima. I stvarno, totalno je drugačiji od drugih vršnjaka, nekako totalno suprotan. Ne može ono što oni mogu, a može nešto što mogu klinci stariji od njega par godina.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:51   #17
bar su u klaićevoj bolji nego u ostalim bolnicama.
inače, to je kratka operacija, mislim da ti dijete neće dugo ostati tamo.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:56   #18
da, 2-4 dana, a sama operacija traje sat, sat i pol
znam da je to stvarno rutinski njima, ima djece sa stvarno gorim problemima, tako da ne planiram tamo radit nered i svađat se. ako mi daju da budem uz njega, bit cu. ako ne, stajat cu na hodniku i švercat se u sobu
i da ostane svih 4 dana, to će brzo proći, makar vjerujem da se i na fin nacin moze puno toga postici. uz, lovu naravno koju cu dat koliko treba
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:09   #19
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
da, 2-4 dana, a sama operacija traje sat, sat i pol
znam da je to stvarno rutinski njima, ima djece sa stvarno gorim problemima, tako da ne planiram tamo radit nered i svađat se. ako mi daju da budem uz njega, bit cu. ako ne, stajat cu na hodniku i švercat se u sobu
i da ostane svih 4 dana, to će brzo proći, makar vjerujem da se i na fin nacin moze puno toga postici. uz, lovu naravno koju cu dat koliko treba


da, lova u klaićevoj. u dječjoj bolnici. za nespušteno jaje?

ajde, nisu ni doktori tako nisko pali kao što pacjenti mogu.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:15   #20
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post


da, lova u klaićevoj. u dječjoj bolnici. za nespušteno jaje?

ajde, nisu ni doktori tako nisko pali kao što pacjenti mogu.
jao daj poštedi nas moraliziranja.

lova na koju je mislila hani-bani bila je ona koju je u principu OBAVEZNA dati da bi bila sa svojim djetetom jer normalno je da ako boraviš sa svojim djetetom u bolnici na svoju inicijativu-tamo se hraniš i zauzimaš prostor, naravno da plaćaš.
što misliš da će te netko besplatno pustiti?

bitno da je uvijek netko ovdje glavni svetac koji sve zna.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.