Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 12:31   #61
Quote:
nicol kaže: Pogledaj post
Mi smo bili nedavno na operaciji hidrokele u Klaićevoj. Došli smo ujutro, smjestili su ga u krevetić, ubrzo su ga odveli na operaciju i za nekih sat i pol je došao natrag. Sama operacija traje nekih pola sata, 45 minuta.

Nakon operacije je bio dosta cendrav, ali nije se žalio da ga bilo što boli. Htio je da ga stalno grlim i nije htio uopće spavati. Ali već popodne se razvedrio. Problem je bio navečer kad smo ga trebali ostaviti u bolnici. Zaspao je prije večere i onda su me sestre poslale doma. Ujutro kad sam došla rekli su mi da ga vodim doma

On se lijepo oporavlja, ima mali ožiljak, konce ne treba vaditi, samo mu je dr. odrezao krajeve koji su virili.

A kak to da s 5 mjeseci već ide na operaciju hidrokele? Moj maleni ima 2,5 godine i rekli su nam da je u toj dobi mala šansa da se hidrokela sama povuče, ali da je mlađi čekali bi još neko vrijeme da vide kak se stvari razvijaju.
Hvala na odgovoru!
Tak su i mislili na početku, tj. imali smo 2 razl. mišljenja pa smo išli po 3. kod dr. Bahtjarevića jer njemu ipak više vjerujem nego ovoj dvojici koji su jako mladi. Na kraju ga je to počelo valjda jako boljeti jer jako često plače i to užasno urla a i neće jesti i jako slabo dobiva na težini. Rekli su da je sve OK dok dobro napreduje i dok može kakati ali, na žalost, više nije tako pa je kirurg rekao da se nema više kaj čekati. Da, i kila se povečala umjesto povukla tak da moramo.
Baš se sad spremamo anesteziologu.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:55   #62
TinchiS sretno i brz oporavak
__________________
mama dvoje anđela
ADY & SIMON
dječje stvari
VGžeža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:24   #63
Quote:
VGžeža kaže: Pogledaj post
TinchiS sretno i brz oporavak
Hvala!
Evo, obavili anesteziologa. Baš je i ona rekla da se to inaće prati i najčešće ne operira dok su tak mali ali mi nažalost očito moramo pošto raste.
Sad čekamo da nas nazove sestra iz Klaićeve da vidimo kad će na operaciju.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:41   #64
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Hvala!
Evo, obavili anesteziologa. Baš je i ona rekla da se to inaće prati i najčešće ne operira dok su tak mali ali mi nažalost očito moramo pošto raste.
Sad čekamo da nas nazove sestra iz Klaićeve da vidimo kad će na operaciju.

sigurna sam da će sve proći dobro! budemo opet vibrali!

svi s kojima sam bila u doticaju u klaićevoj su ostavili jako lijep dojam na mene. i doktori i sestre su super, ljubazni i simpa

jel možeš biti s kikićem u bolnici? jel imaju sobe za bebe i mame?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 01:00   #65
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Hvala!
Evo, obavili anesteziologa. Baš je i ona rekla da se to inaće prati i najčešće ne operira dok su tak mali ali mi nažalost očito moramo pošto raste.
Sad čekamo da nas nazove sestra iz Klaićeve da vidimo kad će na operaciju.
mišić mali...

E da, što se tiče apartmana, rekli su mi da imaju, ali za mame dojilje sa djecom mlađom od 6 mjeseci. Tak da su mene nabrzaka otkantali. Sva sreća da je bio samo jednu noć pa smo to nekak pregrmili...
nicol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 15:07   #66
Još čekam da mi se konačno javi sestra iz Klaićeve. Sva sam na iglama jer ne znam kad će biti operiran. Možda mi javi danas za sutra pa mi je to baš jako stresno.
Nemam pojma jel ću moći biti s njim i kak će to sve biti jer uopće nismo razgovarali s doktorom pošto smo bili skroz smotani kad nam je rekao za operaciju. a s tom sestrom koja nam je veza isto nismo ništ stigli pričati, sve nekak nabrzaka pa ju nisam htjela gnjaviti. Morati ću, naravno, sve to saznati i pitati dr-a jer ne mogu dijete samo tako ostaviti na operaciji a da ne znam ni kakve su prognoze, oporavak itd.
Javim kad šta saznam.
Hvala vam svima na podršci!
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 15:12   #67
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
sigurna sam da će sve proći dobro! budemo opet vibrali!

svi s kojima sam bila u doticaju u klaićevoj su ostavili jako lijep dojam na mene. i doktori i sestre su super, ljubazni i simpa

jel možeš biti s kikićem u bolnici? jel imaju sobe za bebe i mame?
Navodno da mame dojilje s djecom mlađom od 6 mj. mogu čak dobiti uputnicu od svog dr-a opće prakse da su dojilje pa im smještaj plaća HZZO. Tak mi je rekao moj dr. a i jedna forumašica čiji je bebać bio u Klaićevoj. Imaju i apartman a i sobu gdje je više mama pa se to manje plaća, samo pitanje je hoće li biti slobodnih kreveta
Moj dr. bi mi sigurno bez problema napisao uputnicu ( jer ni ne zna da ne dojim ) ali ne bih htjela nikoga zakinuti da zbog mene ne bude sa svojim djetetom ako stvarno doji.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:27   #68
Mali će mi najvjerojatnije morati ići na operaciju ateroma ispod vrata. Ima 2,5 godine.
Zanima me da li netko ima iskustva s operacijom ateroma?! Da li dijete ostaje u bolnici ili može dođe-obavi-ode bez spavanja?

Nakraju nitko nije odgovorio da li je u Klaićevoj mogao sjediti na stolici uz dijete? Ili barem na hodniku?
Ili možda zna neku drugu bolnicu u kojoj se to može obaviti, a da imaju apartmane/krevete/stolice za roditelje?!

Mali je jako vezan uz mene i pouzdano znam da će plakati odkad odem pa najvjerojatnije cijelu noć sve dok se ne vratim po njega.
rasljenka0105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:17   #69
Ne daj Bože nikome, ali kad se nekad mora nešto operirati onda treba pretrpiti i misliti kako će boravak u bolnici brzo proći. Radi se o jednoj operaciji pa me zanimaju neka vaša svježa iskustva o boravku u bolnici s djetetom. Kakve ste operacije imali i koliko ste dana sveukupno bili?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:23   #70
ima netko sa svježim iskustvom iz Klaićeve...
frogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 15:03   #71
Quote:
frogi kaže: Pogledaj post
ima netko sa svježim iskustvom iz Klaićeve...
Evo ja nažalost imam iskustvo iz Klaićeve
Prije kojih desetak dana sam isto postavila pitanje vezano za Klaićevu na temi „operacija bruha, kile, hernije..“ ali mi nitko nije odgovorio pa se evo ja nadam da će ovo nekome pomoći.
Dakle, mom je sinu (dve i pol god) dijagnosticirana pupčana kila i rekli su da mora na operaciju. Kirurg nam je napisao koje pretrage treba obaviti i rekao da se odmah naručimo (kad smo već tamo) anesteziologu.
Naručili smo se kod anesteziologa, dobili termin za nekih tjedan dana i sestra nam rekla da nalaze krvi i urina koje smo trebali napraviti, napravimo dva dana prije nego dolazimo kod njih na pregled jer anesteziolog treba friške nalaze i da pazimo da dijete bude zdravo!
Uglavnom, ništa nas nije pitala za termin operacije!! Pišem to zato jer kad smo došli na pregled s nalazima, sva djeca koja su išla anesteziologu su već imala termin za operaciju! Logično ne, jer ako već obaviš nalaze koji moraju biti friški i dijete mora biti zdravo..onda valjda termin opercije mora biti odmah nakon pregleda anesteziologa! Koliko god logično bilo, ja priznajem da moj mozak tada nije radio na toj razini logičkog razmišljanja, mislim pobogu ide mi dijete na operaciju!
Sestra nam govori na pregledu da odemo odmah kirurgu da nam da termin i da on mora biti u roku mjesec dana!! Ma kojih mjesec dana pitam??? Kaj bum dijete u karanteni držala da se ne razboli? Jer to je jako bitno da je zdrav zbog uspavljivanja..može biti komplikacija samo ako je prehlađen a kamoli nekaj drugo.Ona veli kako zato uvijek pita kada je operacija pa onda po tome daje termin za anesteziologa! ALI NAS NIJE NIŠTA PITALA!!! A mi bogeci ne razmišljamo, tj mislili smo da će nam ona dati termin kad anesteziolog pregleda dijete i da zeleno svjetlo za operaciju.
Ma mislim užas koja je to kod nas zbrka po bolnicama, sve moraš sam sto puta pitati, moraš razmišljati umjesto njih i imati znanje pa da ne velim kao doktor ali kao sestre koje tamo rade i čiji je posao da ti sve lijepo objasne!!
Nakon pregleda smo onda naravno jurili kirurgu po termin i hvala Bogu dobili ga odmah slijedeći dan.
Da li se on nama smilovao jer je znao da smo sve obavili pa da ne moramo ponavljati sve nalaze i anesteziologa, ili je stvarno moguće da tako brzo dobiješ termin (to mi je malo čudno obzirom da se kod nas sve uvijek čeka), ne znam! Ali pišem ovo da upozorim da se nekome ne dogodi kao nama pa da nije te sreće da sve završi kao kod nas-bez problema. Barem kaj se tiče tog naručivanja i termina.
Kad smo se naručivali za operaciju, pitala sam kirurga kakve su nam šanse da nas puste isti dan doma, jer da je mali jako vezan za nas i po noći još ne spava sam itd..Pa je rekao da ako bude operiran odmah ujutro da navečer onda može doma. Vrijeme operacije, kaže, ovisi o tome koliko će biti djece i o kojim se operacijama radi. Bebice naravno imaju prednost.Rekao je da dođemo u 7 ujutro i tada zaprimaju djecu na odjel za abdominalnu kirurgiju gdje djeca u sobama čekaju na operaciju.
Sestre uzimaju jedno po jedno dijete sa stvarima a roditelji ostaju vani čekati. Prestrašno je kako to izgleda..svako dijete počne plakati jer roditelji moraju van..A onda vani i roditelji plaču, uglavnom majke, jer znaju kaj će njihovo dijete sad prolaziti a vi ne možete učiniti baš ništa!
Moja rođakinja je, doduše u Americi, sa svojim djetetom bila skroz do uspavljivanja, držala je dijete u naručju dok ga nisu uspavali i bila uz njega čim je okice otvorio. Ali to je u Americi, a kod nas..nema šanse.
Možda neki misle da je bolje da roditelji to ne gledaju ili misle da će djetetu biti još gore..Ali ja znam da bi mom djetetu puno to značilo da sam bila s njim i da nebi reagirao tako kako je...To bi trebalo dati roditeljima na izbor, oni koji ne žele-ne moraju, ali koji žele..dati im ono odijelo, masku..i neka budu uz dijete!
Bilo je grozno to iščekivanje vani! Plačemo svi skupa, pa se smirimo pa opet jedna mama počne plakati pa zaredom krenu i druge...Pretužno! Slušamo iza tih vrata naše mališane kako plaču i vrište...
Oni su ih jednog po jednog pripremali za odlazak u operacijsku salu. Vidjeli smo djecu na onim kolicima kako ih voze na lift gore na kat jer je gore ta sala..Znači svako dijete prođe pored vas jer mi roditelji sjedimo vani ispred tih vratiju gdje smo ih i ostavili.Svako toliko neko ulazi, izlazi, doktori, sestre, čistačice...A ja svaki put nabacim pogled unutra nebi li vidjela svoje dijete.
Odjednom, čujem ga kako plače i vrišti, otvore se vrata a ja ga vidim dolje u tom hodniku kako se bacaka po tom krevetu na kotače, a sestra ga divljački pokušava obuzdati
Stravičan prizor! Očekivala sam da će i on kao i druga djeca proći kraj nas ali nije. Kasnije smo pitali kako to, pa su nam rekli da su išli drugim putem jer ga nisu mogli smiriti!
Uopće si ne želim misliti kaj su mu radili, možda ga čak i zavezali..
Nakon nekih sat i pol, dovezli su ga na tim kolicima, ležao je gol..prekriven plahtom, blijed, miran, kao još u polusnu..Bilo mi je užasno vidjeti ga takvog, ali sam znala da je sve prošlo ok i da ću uskoro biti s njim.
Onda su ga obukli, smjestili u krevet i pustili nas k njemu.
Reakcija nakon anestezije nije imao, ni temperature niti je povraćao tako da su nam rekli da ćemo oko 18 h moći ići kući. Bila sam presretna jer rijetko koje dijete tako puste odmah. Od sve djece koja su tog dana operirana jedino je on išao doma i mogu vam reći da je bilo grozno na kraju tih posjeta kad smo odlazili, vidjeti opet kako djeca i mame plaču er su ih počeli tjerati doma
Kaj se pak ljubaznosti osoblja tiče...sestre..hm..Recimo samo ovako, jedna starija koja je ajmo reći ok, simpa i trudi se biti ljubazna ali na neka pitanja odgovara samo tako da te se riješi..sve joj je: ..da, da,aha da da..aha..
Druga sestra, mlađa, je bila katastrofa!Kao pravi se da je ok prema djeci dok je vide roditelji a kasnije smo je vidjeli na hodniku, kad je vozila na tim kolicima jednu curicu na operaciju, koja je naravno plakala za mamom, kak se drsko onak istresa na nju kao:“ kaj sad nema plakanja, kakva mama, doći će poslije..“ Mislim ako su to riječi utjehe onda stvarno!
Prema nama je bila isto izuzetno arogantna i bahata i to samo zato jer smo pitali da li smijemo djetetu ići kupiti krafnu.Ručak mu nisu dali jer kao to kaj je bilo za jesti on ne smije i onda umjesto da mu donesu nekaj drugo oni njemu daju malo čaja! HALO!!! Malo čaja a dijete nije jelo od osam nevečer dan prije operacije! Da ne govorim da je bitno da znaju dali će povraćati nakon anestezije. Mislim kak će to znati ako mu nedaju jesti!! Užas! I onda se još bahati kad je pitaš najnormalnije pitanje, pa mislim ako ne smije krafnu onda lijepo reci da ne smije masno pa daj neki drugi prijedlog šta smije a ne prevrtati očima! Nismo mi doktori! Na kraju su mu dali malo keksa! I to je sve kaj je on jeo do 18 h navečer dok nas nisu pustili doma.
A kad smo odlazili je došla treća sestra, valjda je to već bila druga smjena, e ona je bila super, sve nam objasnila, dala uputstva kako s njim, kaj mu dati jesti itd.
Na kraju ispadne da smije kruh, pecivo..znači mogli smo mu kupiti neku kiflicu ili slanac ali ova koza nije htjela reći.
Kirurg(dr Žganjer)je bio izuzetno ljubazan i sve je htio reći i objasniti, čak i na hodniku..Jer neki te otkantaju pa kažu čekaj vizitu i bok. On je bio stvarno ok. Jedina zamjerka što su mom sinu na spolovilu na silu prevukli kožicu jer inače se nije dala prevući skroz a pedica rekla ništa ne raditi na silu nego pri kupanju povući koliko ide i očistiti pa s vremenom će kao popuštati.
Vjerovatno su mu stavljali kateter za operaciju pa su vidjeli da nejde i prevukli na silu. Sad ga to peče i boli a ne smije se naprezati i plakati zbog operiranog bruha! Ne kužim kaj im je to trebalo, ali to ćemo još pitati na kontroli!!
Eto..raspisala se ja, ali možda će nekome ovo pomoći!
Ka3na is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 20:45   #72
moj mali (2,5 god) je prije 2 tj bio na meatotomiji i obrezivanju,odjel urologije na 2. katu...

za pregled kod anesteziologa smo se naručili nakon što smo dobili termin za operaciju-po uputama kirurga.op je bila dogovorena za utorak a anesteziolog nas je naručio u petak.

na odjel smo se morali javiti u 7,oko 8 smo bili smješteni u sobu i u pola 9 su malog odveli na anesteziologiju popiti sirup za smirenje,bio je dolje do 9.30 kada su ga operirali i u 10.30 je bio u sobi (cca 30 min je trajao sam zahvat),pustili su me u sobu čim su smjestili-svo vrijeme sam sjedila ispred odjela.

zadovoljna sam sa svime,osoblje je jako pažljivo prema dječici i za to velika pohvala od mene
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:33   #73
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
moj mali (2,5 god) je prije 2 tj bio na meatotomiji i obrezivanju,odjel urologije na 2. katu...

za pregled kod anesteziologa smo se naručili nakon što smo dobili termin za operaciju-po uputama kirurga.op je bila dogovorena za utorak a anesteziolog nas je naručio u petak.

na odjel smo se morali javiti u 7,oko 8 smo bili smješteni u sobu i u pola 9 su malog odveli na anesteziologiju popiti sirup za smirenje,bio je dolje do 9.30 kada su ga operirali i u 10.30 je bio u sobi (cca 30 min je trajao sam zahvat),pustili su me u sobu čim su smjestili-svo vrijeme sam sjedila ispred odjela.

zadovoljna sam sa svime,osoblje je jako pažljivo prema dječici i za to velika pohvala od mene
Bas mi je drago procitati lijepa iskustva
Kod kojeg kirurga ste bili? Nakon koliko su ga pustili doma?
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:50   #74
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago procitati lijepa iskustva
Kod kojeg kirurga ste bili? Nakon koliko su ga pustili doma?
Dr. Bahtijarević ga je operirao.Išao je doma drugi dan,poslije vizite su mu izvadili kateter i mogli smo ići doma čim se popiški bez katetera ali ga je bolilo pa nije htio piškiti tak da smo otišli doma tek u dva kad smo ga stavili pod tuš da se popiški
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 16:29   #75
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
Dr. Bahtijarević ga je operirao.Išao je doma drugi dan,poslije vizite su mu izvadili kateter i mogli smo ići doma čim se popiški bez katetera ali ga je bolilo pa nije htio piškiti tak da smo otišli doma tek u dva kad smo ga stavili pod tuš da se popiški
Tog dr su i nama preporucili, sad cekamo da skine pelene (nadamo se do kraja ljeta). Kod nas je fimoza u pitanju.

Kako je prosla noc, nisi mogla ostat s njim? Ja cu probat uskladit termin operacije sa slobodnim apartmanom.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 12:19   #76
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
Tog dr su i nama preporucili, sad cekamo da skine pelene (nadamo se do kraja ljeta). Kod nas je fimoza u pitanju.

Kako je prosla noc, nisi mogla ostat s njim? Ja cu probat uskladit termin operacije sa slobodnim apartmanom.

nama je rekao da nema veze za pelene ali budući da ih poslije operacije nije mogao nositi i to smo riješili usput .koliko ti je malac star?

sretno sa apartmanom-ja sam dobila termin op 19.2. početkom 1. mj,zvala sam odmah za apartman međutim sve je bilo zauzeto skroz do početka 4. mj,sestra mi je objasnila da to obično rezerviraju roditelji koji znaju termin op 6 mj unaprijed.a termin za takvu op ne možeš dobiti toliko unaprijed,nas je u 12. mj htio naručiti za 1. pa nismo mogli i nije nam mogao dati kasniji termin morali smo se čuti...

na odjelu urologije možeš biti sa djetetom od 10 do 18 sati,nikako izvan te satnice,a pogotovo ne po noći.moj mali ima 2,5 god i očekivala sam da će urlati cijelu noć (pogotovo zato što su mu nogice bile vezane za krevet da se ne okrene i ozlijedi a i imao je "kavez" preko trbuha i pimpača) međutim nije ni glasa ispustio tako da možda i tebe tvoj malac iznenadi

jesi sigurna da nakon op fimoze morate ostati preko noći tamo?neki su išli doma isti dan navečer kad smo mi bili tamo
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 12:41   #77
Moj malac isto ima fimozu i rečeno nam je da mora prenoćiti, ja se potajno nadam da će ga pustiti isti dan.
KIKA5 drago mi je da je vaše iskustvo pozitivno, zanima me šta ste nosili od stvari u bolnicu? Planiram spakirati 2 piđame, veš,papuče, ručnik, pastu, četkicu, igračku za spavanje, još nešto?
kiki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:40   #78
Evo da i mi napišemo svoje iskustvo iz Klaićeve i odjela za abdominalnu kirurgiju.

Prvotni dogovor je bio da 15-tog idemo na razgovor sa anesteziologom pa 16 operacija, ali kako je mali pio antibiotik par dana prije pregleda, anesteziolog je predložio da pričekamo 10 dana. Nakon toga dogovorili smo novi termin pregleda i operacije, tu moram pohvaliti dr. Mesića koji nas je zvao na mob. da se dogovorimo da operacija bude dan nakon pregleda.
Uglavnom nakon anesteziološkog pregleda smo se upisali u bolnicu i javili na odjel da nas i tamo upišu (vodio se kao da je od tog trenutka u bolnici ali nas puste doma )
Gl. sestra Nevenka nam sve objašnjava, odgovara na svako pitanje, ljubazna i strpljiva.
U 7h se javljamo na odjel i tamo ga sestra fino za ruku vodi u sobu i meni govori da pričekam, da će mi sve objasniti.
Obukla mu je piđamu, meni vratila stvari i rekla da mogu kod njega u 10.
U 10 sam ušla u sobu, on se igra u kinderbetu, sve mu super, novo zanimljivo.
u 10:30 dolazi sestra i kaže da je vrijeme, opet za ruku i šetnja tajnim stubištem gdje je u kako od kaže kinderbetu punom igrački popio fuj sirup i igrao se i dalje ne zna.

Meni su rekli da će potrajati oko 1h i da ću vidjeti kad ga dovezu i stvarno oko 12 sestra ga vozi na krevetu, umotanog u plahtu, on jeca u polusnu, oblači ga i mene zove u sobu.
Prije nego sam ušla u sobu mi je objasnila da će plakati, vikati da ga boli, da mora piškiti.... ali da je to zato što anestezija još djeluje i da se nije razbudio.
I tako je bilo, plakao je malo, vikao da hoće kući , da mora piškiti ali nakon pola sata kao da ništa nije bilo
Pitao je zašto mu je ruka umotana (braunila) zašto ima taj tunel na trbuhu, hoće li sad ići na operaciju (nije bio svjestan da je sve gotov)
Nije ga ništa boljelo, sestre su mi rekle da za vrijeme operacije dobije blokadu u korijen penisa i da ga neće boljet.
Doktor je na kraju smjene došao, rekao da je sve super prošlo, da sutra u 8h ide doma
Oko 18h su roditelji počeli izlaziti, nitko nije tjerao, ja sam oko 18:15 počela pakirati stvari i izašla oko pola 7.
Ujutro sam došla po njega, pričekala da doručkuje, sestra mi pokazala kako ga treba prematati i nazvala doktora da nam još sve objasni.
U 10h smo već bili kod kuće u krevetu
Sad mora mirovat par dana, ništa ga ne boli, imamo kontrolu za 5 dana i to je to.
Eto to je naše POZITIVNO iskustvo iz Klaićeve.
kiki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:03   #79
Smile

evo možda pomognem nekome sa svježim iskustvom
trebali smo biti zaprimljeni u bolnicu 4.11. nakon što smo obavili sve kod anesteziologa,ali sam namolila da maličkog (2 god) dovedem ujutro u 7 natašte 5.11.
Nikad nije nigdje ostajao pa mi je to bilo iznimno važno.
tako smo ga doveli ujutro na B kirurgiju,obukli piđamu i čekali,bili smo u sobi kod ambulante.Hrpa crtića veliki tv,5 krevetića.
Nismo bili sami,još je jedan malac išao na op.
Naš mišek je došao na red oko pola deset,dosta smo čekali i mislila sam da će žicati papati i piti ali nije. Sestra je došla po njega da ide po neku igračku,ali zapravo je išao u salu,to je strašno i kikičima i roditeljima,ja ne mogu opisati kako sam se osječala,ali znam da se moj mišek derao,odvezli su ga prema sali,tamo su ga valjda još prali i stavljali braunilu,to je cirka 20 minuta trajalo a on je cijelo vrijeme se derao.Strašno za slušati,mislila sam uletit po njega,čekala sam da prestane plakati pa tek onda izašla na zrak,jer je rekla sestra da se vratimo za cc40 min.
Došli smo i prije ali je operacija potrajala sat vremena,jer je mali imao kilu veliku i prof. župančić je morao ravnati krvne žile i sjemenovod,rekao je da je bila dosta teška operacija.
Nakon što su ga izvezli iz sale odmah sam bila snjim,dosta se je plakao kad se budio i to u nekoliko navrata.
Nije imao ni kateter,samo pelenu,ostao je taj dan(utorak),a išao je doma u četvrtak.
Najgore ga je bilo ostaviti oko18-19h ovisi o sestri,al je bilo ok jer smo u 9 već bili u sobi.Prof. Župančić je super doktor,sve objasni,obilazi malene i zeza se s njima.Krasan je i hvala mu za super komunikaciju.
Nakon otpusta mali je mirovao samo taj i idući dan,tako da su mu konci na testisu, koji su se trebali razgraditi,popucali nakon tjedan dana pa smo danas išli kod profesora da nam to popravi,stavili su neke flastere i bili smo gotovi za 10 minuta ,kažu da je rijetko ali se događa

Nosili smo piđame,pelene maramice,kremu,bočicu za sok,igračke,šlape
na drugom katu bolnice ima igraonica pa se mogu posuditi igračke koje sami dođu poslije pokupiti
Nadam se da sam nekome pomogla,ako nekog još nešto zanima nek pita
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 02:09   #80
bok, ima li netko svjeze informacije koliko mogu biti dnevno s djetetom od 3 godine u sobi? jesu li fleksibilni, moze li se s setrama dogovoriti? ima li sanse da inzistiram da provedem noc s njim na stolici? odjel je urologija. receno nam je da cemo ostati par dana, radi se o ukopanom penisu i fimoza. svi ovdje pisete kako ste brzo isli kuci, pa ne znam da li da probam traziti da nas puste ranije, nismo iz zg, ima li to smisla...?
hvala
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.