Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 09:52   #201
Quote:
Deno100 kaže: Pogledaj post
Jel se carina ukida nakon nove godine?

jesi me nasmijao

odkud ti takva ideja uopće
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:00   #202
Da li se plaća carina ili pdv ako kupim ovo : http://cgi.ebay.com/Rubberized-Rubbe...72990847914508 ?


Hvala !
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 08:52   #203
Ne!
miroslav12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 18:38   #204
Kakvo je to slanje što oni nazivaju "Standard International Flat Rate Shipping - US" ?


Hvala !
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 13:48   #205
Kako bi ovo prošlo na carini : http://cgi.ebay.com/SONY-ERICSSON-XP...item27b6e7536c ?
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 22:25   #206
Vjerujem da ne bi zapelo na carini, ali npr. da su bluetooth, sigurno bi zapele. Ne znam za druge carinarnice, ali u splitskoj je stanje takvo da tek ako su po svim pokazateljima sigurni da predmet vrijedi više od cca. 500kn - šalju poziv da doneseš račun. Naravno to vrijedi ako račun već nije u kutiji.

Zadnje što mi je stiglo je svjetiljka (surefire) plaćena $380, ravno na vrata, oslobođeno carine.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 16:11   #207
Procesor, ako to mislis pitati za svaku stvar koju kupujes, bolje nemoj.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 23:55   #208
Ma ne, sad sam se "uhodo" tako da neće biti potrebe
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:45   #209
Ebay pomoc!

Pozdrav ja sam novi ovdje,imam jedan problem i volio bi da mi se neki strucnjak javi koji se razumije u pravo.
Narucio sam 5 satova preko e-baya,svaki sat je kostao 2$,htio sam to pokloniti svojim najmilijim za novu godinu,no satovi nisu stizali.
napomenuo bi da sam satove kupio preko paypala,na paypal sam povezao svoju kreditnu karticu i kupio te satove,carina je zadrzala te satove te sam dobio pismo da ja njima moram dostaviti pismeno objasenjenje zasto sam kupio te satove te da im moram poslati dokaz da sam to platio.
nekakvu uplatnicu i slicno.
pisalo je da imam rok od 8 dana inace ce to sve vratiti,bio sam jako razocaran sto su to napravili i mislio sam sad je ionako kasno i za poklone jer je nova prosla a satove su vjerovatno vratili.
danas mi je dosla druga ista kopija ali sa crvenom kemijskom napisano rucno upozorenje od jednog carinika u kojem me opominje da mu moram dostaviti te informacije,na nekim mjestima mi je napisao "odmah" sa usklicnikom,uz to morao sam platiti 20kn sto sam to dobio.

nisam znao da zivimo u policijskoj drzavi gdje se obicno civilno lice ovako strasi,to su moji satovi,ja sam ih platio,platio sam ih 50kn i sad sam morao njima dat 20kn uz tko zna sto jos,mozda i sud?

zasto bi njima bilo sumnjivo 5 satova u predblagdanko doba,pa nisam narucio 500 satova za sverc.
zasto ja njima moram pokazati da sam to platio i najvaznije zasto ja njima moram objasniti zasto sam ih narucio?

ako se netko razumije ili ima iskustva neka mi kaze da li ja imam nekakva prava,prijatelji mi kazu,posalji im to i vidi sta ce napravit ali meni je krivo.
da li ja to po zakonu moram poslati ili ne?

hvala
salvonell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 17:30   #210
Ne živiš u policijskoj već u pravoj državi u kojoj je uobičajeno da kad nešto uvoziš (pa makar to bio sat od $2), ispuniš svoje obveze.

A sve što trebaš napraviti je isprintati račun od paypala (dobio si ga na e-mail, ako si ga pobrisao možeš ga isprintat s paypal web stranice) i odneseš na carinu ili pošalješ poštom ili faksiraš ako ti je nezgodno ići do pošte (carinarnice). Ako je vrijednost satova + poštarine manja od 160kn, bit ćeš oslobođen plaćanja davanja, preuzet satove i poklonit ih onome kome si želio. Umjesto da si fino obavio to što si imao u 10 minuta (na papiru koji si dobio ti jasno piše da doneseš/pošalješ/faksiraš račun te adresa, telefon i broj sobe u koju ga moraš donjet (i radno vrijeme), pa nije problem skužit što se od tebe očekuje) ti kriviš nekog drugog (policijsku državu ).
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 00:03   #211
hvala ??
salvonell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 03:34   #212
Quote:
salvonell kaže: Pogledaj post
hvala ??
pa trebao bi mu zahvaliti jer pravis od muhe slona...

tisuce ih je tako proslo i nitko se nije zalio samo tebi smeta...

racun od paypalla si dobio, izvod sa kreditne/ziro lako nabavis, vrijednost lako dokazes..
ako je manje od 160kn nemas problema ni sa cim...

oni mozda neznaju da je vrijednost 2 dollara..
npr da je vrijednost svakog 10$ (to je i neka realna vriijednost kod nas, jer ipak, tko pobogu ikad igdje kupuje sat po 10kn) , to je 50$ sto prelazi dopustenih cca 32-33$ bez carinjenja...
i zato te ganjanju da dostavis dokaze
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:21   #213
pozdrav!
kupila bi preko ebaya haljinu koja košta 150$, a shipping je free.
koliko me za takav paket maksimum moze doc carina? da li se pdv uvijek placa na sve pakete? odnosno, kolko bi mogla najvise ocekivat da me opale po dzepu tu u hrvatskoj nakon sta sam platila tih 150$?
hvala puno!
Innuendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 17:55   #214
Quote:
Innuendaa kaže: Pogledaj post
pozdrav!
kupila bi preko ebaya haljinu koja košta 150$, a shipping je free.
koliko me za takav paket maksimum moze doc carina? da li se pdv uvijek placa na sve pakete? odnosno, kolko bi mogla najvise ocekivat da me opale po dzepu tu u hrvatskoj nakon sta sam platila tih 150$?
hvala puno!
PDV+10% carine+ troškovi carinjena, ležarina. cca 40% od cijene kupljenog.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:57   #215
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
PDV+10% carine+ troškovi carinjena, ležarina. cca 40% od cijene kupljenog.
ako je to maksimum, nije strasno... hvala
Innuendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:48   #216
Ej ljudi!
Naručih prije tjedan dana iz Amerike s ebaya neki šal od lisičjeg krzna baki za rođendan. Cijena je bila 51$ + 17$ shipping.
Pokušavam skužit sa stranice carine kolko bi me mogli opalit po džepu u slučaju da zadrže paket, ali nikak da skužim... navodno da taj krzneni šal spada pod luksuznu robu pa se nešto dodatno carini...

Ima netko ideju kolko će me oderat??
Orchideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:07   #217
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post

A sve što trebaš napraviti je isprintati račun od paypala (dobio si ga na e-mail, ako si ga pobrisao možeš ga isprintat s paypal web stranice) i odneseš na carinu ili pošalješ poštom ili faksiraš ako ti je nezgodno ići do pošte (carinarnice).
ja sam neki dan po treći put bila na carini, i do sad sam im nosila račun isprintan sa e-maila, ali mi je ženska zadnji put rekla da bi trebala donjet onaj isprintan direktno sa pay-pal-a, da znam za idući put jer mi taj s e-maila neće priznat.............
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 08:29   #218
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
ja sam neki dan po treći put bila na carini, i do sad sam im nosila račun isprintan sa e-maila, ali mi je ženska zadnji put rekla da bi trebala donjet onaj isprintan direktno sa pay-pal-a, da znam za idući put jer mi taj s e-maila neće priznat.............

Vidim da si moja sugrađanka pa me zanima da li si ikad racun faksirala?
Jer ja sam naime u pon po 1.put dobila poziv,isti dan popodne je faksiran(onaj s pay pala)i paketica nema
Strah me da ga ne vrate nazad,moze li mi ko s iskustvom reci kad bi ga trebala dobiti?tj u pon ce biti 7 dana pa se mislim da nije nesto zapelo,nekako mi je to predugo
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 09:19   #219
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
ja sam neki dan po treći put bila na carini, i do sad sam im nosila račun isprintan sa e-maila, ali mi je ženska zadnji put rekla da bi trebala donjet onaj isprintan direktno sa pay-pal-a, da znam za idući put jer mi taj s e-maila neće priznat.............
preko čega naručuješ? ja dosada nisam platila nijednom carinu za razne proizvode.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 11:30   #220
Kupujem preko ebaya već duže vrijeme i stvarno sam zadovoljan. Kupim nekad sitnice a nekad i nešto skuplje. Neki dan sam kupio RC helikopter koji je koštao 200$ i 50$ shipping. Naravno morao sam ići u branimirovu na carinu sa računom. Isprinto ja račun na kojem sam umjesto 200$ napisao 100$ te došao ja tamo i ženska je srala kak to nisam tolko platio. Razmišljao sam i skužio da je ženska upisala broj sa paypal računa u ebay i dobila ono što sam kupio. Sad me zanima što ak i ja taj broj promjenim sa nekim drugim koji je jeftiniji. Kak onda može skužiti koliko to košta????
Filip911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.